Strujna kljesta za dc su skupa. U seriju sa baterijom -polom se spoji ampermetar(bilo koji multimetar koji mjeri dc struju).
Ugaseno auto vuce odredjenu struju-ovisi do opreme tipa centralno zakljucavanje,daljinsko,alarm,radio i krece se obicno oko 0,2 do 0,4A-treba malo pricekat da se struja stabilizira/padne- jer je odmah nakon spajanja nesto veca. Ako ti brzo prazni aku onda ti je ta struja dosta veca-vadis osigurace i vracas dok struja ne padne na te vrijednosti i onda je problem u krugu tog osiguraca. Ako se struja ne mjenja problem je u masi,alternatoru ili anlaseru-skidas +zicu sa istih.
Tapatalk
Za pocetak provjeri i ocisti + i - klemu akunulatora