22-06-2026, 23:06:34

Autor Tema: 145 1.3 boxer Pregrijavanje  (Posjeta: 574 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Repa1950

  • Trade Count: (0)
  • Pripravnik
  • **
  • Postova: 155
  • Karma: 1
  • Spol: Muški
  • Alfa 145 1.3 boxer
    • Metković
145 1.3 boxer Pregrijavanje
« u: 11-05-2014, 17:56:47 »
Pozdrav ekipa evo pitanja: Alfa Romeo 145 1.3 boxer kazaljka temperature nakon cirka 45 minuta zakuca se na predzadnju crtu i ne mrda dolje. Zimus sam zamjenio senzor temperature ventilator radi normalno. To pregrijavanje je najviše izraženo u gradskoj vožnji i kada auto radi u leru. U čemu je problem?




« Zadnja izmjena: 11-05-2014, 22:52:11 od a.m.alfa »
S Alfom nisi ravnodušan obožavaš je  kad je voziš mrziš je kad je u kvaru
 

Offline verde_tropico

  • Trade Count: (+3)
  • Sa stažom
  • ***
  • Postova: 423
  • Karma: 20
  • Spol: Muški
  • A Life Fulfilling Addiction
    • Brela
Odg: Pregrijavanje
« Odgovori #1 u: 11-05-2014, 18:40:50 »
Mozda termostat?

Sent from my HTC Desire C using Tapatalk

Life is like dick, seems to be short until starts to get hard
 

Offline Bero

  • Trade Count: (+9)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 2249
  • Karma: 79
  • Spol: Muški
  • 145 1.6 boxerača & 159 1.9 diZLO
    • Jastrebarsko
Odg: Pregrijavanje
« Odgovori #2 u: 11-05-2014, 18:46:56 »
Jel temperatura padne u vožnji? Jel pali i prvu i drugu brzinu ventilatora?

provjeri dal termostat otvara - to lako provjeriš tako da rukom primiš crijevo koje vodi od termostata prema kileru
Biti će lima, ali nikad više kao alfa 33...
 

Offline Repa1950

  • Trade Count: (0)
  • Pripravnik
  • **
  • Postova: 155
  • Karma: 1
  • Spol: Muški
  • Alfa 145 1.3 boxer
    • Metković
Odg: 145 1.3 boxer Pregrijavanje
« Odgovori #3 u: 13-05-2014, 03:09:42 »
Termostat je u redu na duljim relacijama temperatura je u redu kada auto stoji ili kada se u gradu polako vozi tada dolazi do pregrijavanja
« Zadnja izmjena: 13-05-2014, 03:12:58 od Repa1950 »
S Alfom nisi ravnodušan obožavaš je  kad je voziš mrziš je kad je u kvaru
 

Offline Stiv

  • Trade Count: (+20)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 5398
  • Karma: 225
  • Spol: Muški
  • 156 Busso SW & 147 1.9jtdM
    • Samobor
Odg: 145 1.3 boxer Pregrijavanje
« Odgovori #4 u: 13-05-2014, 07:14:03 »
sistem je mozda zaprljan pa bi ga trebalo ocistiti sa vodom
A i kiler vode skinuti sa auta pa i njega cjelog procistiti sa jacim mlazom vode :ok::da:
:mahm QVMember of  U B OQV
 

Offline Repa1950

  • Trade Count: (0)
  • Pripravnik
  • **
  • Postova: 155
  • Karma: 1
  • Spol: Muški
  • Alfa 145 1.3 boxer
    • Metković
Odg: 145 1.3 boxer Pregrijavanje
« Odgovori #5 u: 26-07-2014, 08:27:26 »
Evo slike
S Alfom nisi ravnodušan obožavaš je  kad je voziš mrziš je kad je u kvaru