Alfisti.hr
Alfa Romeo općenito => Općenito, usporedbe modela, tržište => Savjeti i mišljenja kod kupovine i prodaje Alfa Romea => Autor teme: Constantine - 06-08-2014, 10:29:56
-
Pozdrav,
Htio bih kupiti jedan od dva navedena automobila kao drugi auto za vožnju po gradu ili kad sa psom idem negdje da se mogu koristiti "običnim dizelom".
Auto mi treba i iz razloga što nisam imao nikakvo vozilo na sebi a uspio sam u HOK-u sredit da mi vrate mojih izgubljenih 50% popusta uz uvjet da mi ne istekne 7 godina a to je uskoro.
Najzanimljivija mi je Alfa 155 jer je to i meni najljepša Alfa i jedan od najljepših automobila uopće. Delta je malo praktičnija zbog trećih ili petih vrata.
Znam da su pocinčane i da ne hrđaju osim ako nisu bile razbijane, znam i da je ovjes relativno jednostavan i jeftin.
Ono što ne znam je kakva je potrošnja po gradu li po otvorenom, trajnost ovjesa, elektrike (podizači npr.), da li ide ok s obzirom da je samo 90ks, trajnost samog motora i takve neke stvari.
Da li verzije iz 96 i 97g 1.9 td imaju quick rack letvu?
Auti su relativno jeftini i alfa i lancia pa bi mi bili idealni za svaki dan i da si sačuvam policu osiguranja.
Imao sam do nedavno jednog peugeota 405 grdt sa 90 ks i išao je jako dobro, po gradu je trošio 7,5 l lože, isto je bio malo odvrnut na pumpu i turbini kao što sam vidio od nekih članova da su radili na fiatovim 1.9 td motorima pa me zanima je li Alfa u tom nekom rangu potrošnje?
Hvala!
-
dizel nema quick rack letvu
sa odvrnutom naftom i turbom ide lijepo
ovijes traje koliko traje princip koliko para toliko muzike
auto je jeftin za odrzavanje
sta se tice elektrike faktor srece
-
155 tj je odličan izbor samo naći neku na hrpi za donekle novce je umjetnost :da:
-
Kakva je sa potrošnjom?
Jel motor problematičan?
Recimo na starijim peugeotima 1.9 td je glava aluminijska i svako pregrijavanje može biti kobno.
http://www.njuskalo.hr/auti/alfa-romeo-155-1.9-td-oglas-12197542 (http://www.njuskalo.hr/auti/alfa-romeo-155-1.9-td-oglas-12197542)
http://www.njuskalo.hr/auti/alfa-romeo-155-1.9-td-oglas-12211113 (http://www.njuskalo.hr/auti/alfa-romeo-155-1.9-td-oglas-12211113)
http://www.njuskalo.hr/auti/alfa-romeo-155-1.9-td-oglas-12033503 (http://www.njuskalo.hr/auti/alfa-romeo-155-1.9-td-oglas-12033503)
Evo ovih par sam gledao, znam da su ljudi na godišnjem i treba pričekati mjesec dana jer je ponuda slaba ali ako netko nešto zna o ovima bio bi zahvalan.
-
Kakva je sa potrošnjom?
Jel motor problematičan?
Recimo na starijim peugeotima 1.9 td je glava aluminijska i svako pregrijavanje može biti kobno.
http://www.njuskalo.hr/auti/alfa-romeo-155-1.9-td-oglas-12197542 (http://www.njuskalo.hr/auti/alfa-romeo-155-1.9-td-oglas-12197542)
http://www.njuskalo.hr/auti/alfa-romeo-155-1.9-td-oglas-12211113 (http://www.njuskalo.hr/auti/alfa-romeo-155-1.9-td-oglas-12211113)
http://www.njuskalo.hr/auti/alfa-romeo-155-1.9-td-oglas-12033503 (http://www.njuskalo.hr/auti/alfa-romeo-155-1.9-td-oglas-12033503)
Evo ovih par sam gledao, znam da su ljudi na godišnjem i treba pričekati mjesec dana jer je ponuda slaba ali ako netko nešto zna o ovima bio bi zahvalan.
prve dvije su očigledno u očajnom stanju... a ne znam šta ubacuješ uporno puga 1.9 u priču... nit motor ima ikakve veze s fiatom (alfom) a i alfa je dosta teža... al fiatov td motor je odličan i ako naiđeš na održavan primjerak nemaš brige... malo otvorena pumpa, rupica na crevcu na turbu i preko 100ks ima samo tako...
-
Pa zato jer su to motori sličnih godina i iste snage.
Ne znam ništa o fiatovom motoru a kažem recimo peugeotov je vrhunski dok ga netko ne pregrije i onda obično kod slaganja ekipa stavi metalni dihtung i stegne glavu ko konj tj. ne doteže i to traje 20 tisuća i u sve skupa u smeće.
Pošto su to sve skupa stari auti a stvarno mi se ne radi polugeneralka, pitam jel ima problema tog tipa ili nekih drugih.
Ok, ovjes je jednostavan , karoserija solidna-pocinčana, nepoznanica mi je jedino motor i elektrika, ostalo su potrošne stvari.
Kakva je potrošnja ? Jel to u rangu sa peugeotom, fordom 1.8td ili više?
Jel znaš nešto više o te prve dvije?
-
Ja samo znam da trenutno nema niti jedna 155 1.9 vrijedna spomena za kupnju, sve su doslovno u rasulu bez obzira na cijenu
-
Što znači rasulo?
Jel znaš možda konkretno o nekoj nešto iz oglasnika?
Ja se sjećam ove od pršle godine kada se prodavala i cijena je bila oko 900e
http://www.njuskalo.hr/auti/alfa-romeo-155-1.9-td-oglas-12033503 (http://www.njuskalo.hr/auti/alfa-romeo-155-1.9-td-oglas-12033503)
Potrošnja 5,5l ? Jel to nizbrdo otvorene ceste?
-
Što znači rasulo?
Jel znaš možda konkretno o nekoj nešto iz oglasnika?
Ja se sjećam ove od pršle godine kada se prodavala i cijena je bila oko 900e
http://www.njuskalo.hr/auti/alfa-romeo-155-1.9-td-oglas-12033503 (http://www.njuskalo.hr/auti/alfa-romeo-155-1.9-td-oglas-12033503)
Potrošnja 5,5l ? Jel to nizbrdo otvorene ceste?
Slike su takve kao da nesto sakriva
Bolje pogledaj ima jedna benzinjara kao nova frkni joj plin i samo gas
-
Jedinu benzinku koju bi uzeo je 2.0 ts 8v u widebody karoseriji i prodavala se jedna prije par godina nasuprot Petrove bolnice u Zagrebu ali ne znam da li je to original motor za tu karoseriju.
Drugo ništa, 2.5td ne postoji već par godina u oglasu tako da ostaje jedino 1.9
-
a uzmi si onda tipa, njega ćeš sigurno naći dobroga i limarijski i mehanički... ovak ić riskirat nema puno smisla
-
Gledao sam i njega al jednostavno to nije to. Alfa 155 ili delta al ako je stvarno dobra.
-
Gledao sam i njega al jednostavno to nije to. Alfa 155 ili delta al ako je stvarno dobra.
155 i tipo su isti auti... delta 2 također... da el tebe zanima delta 1 il 2? meni je dvojka isto prelijep auto... od frenda stari ima, 1.6 75 ks, prelijep autić...
-
http://www.njuskalo.hr/auti/lancia-delta-hpe-2.4-jtd-chip-oglas-11463649 (http://www.njuskalo.hr/auti/lancia-delta-hpe-2.4-jtd-chip-oglas-11463649)
evo ti je, sotona samo takva a malo troši :D
-
Vidio sam toga al cijena je smiješna.
Da je takav motor u crvenoj WB 155 odmah bi prodao svoju.
-
Vidio sam toga al cijena je smiješna.
Da je takav motor u crvenoj WB 155 odmah bi prodao svoju.
pa ima nekoliko delti mk2 td..ja bi i njih skicno
-
Ima, čak sam mislio zvat ovog http://www.njuskalo.hr/auti/lancia-delta-1.9-td-oglas-10978100 (http://www.njuskalo.hr/auti/lancia-delta-1.9-td-oglas-10978100) ali je maknuo oglas prije dva dana.
Ak treba pričekat ću mjesec dana da se ljudi vrate sa godišnjih pa će i ponuda biti veća.