08-12-2021, 17:58:57

Autor Tema: Uljni filter  (Posjeta: 245 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Online dgas

• Trade Count: (0)
  • Starosjedioc
  • Spol: Muški
    • Vinkovci
Uljni filter
« u: 15-09-2021, 19:04:06 »
Nisam nikad čuo da se ovo nekom dogodilo a volio bih znati razlog pa ako ima tko kakvu pametnu  :what:

Stavljen je novi uljni filter na 1.9, zategnut kako treba i nakon 50 km izbije brtva i naravno iscuri ulje... filter je ostao zategnut nije se odvrnuo i sl.

Offline sime

• Na probi
  • *
    • Pakostane
Odg: Uljni filter
« Odgovori #1 u: 15-09-2021, 19:25:15 »
Meni jednom ostala stara brtva zaljepljena za kuciste, nisam je primjetio i zavidao novi filter sa brtvom preko. Cim sam ga upalio propisalo ulje, mislio sam probilo filter. Kad sam skinio vidim dvije brtve jedna preko druge. Vidi da ti se to nije dogodilo.

Online dgas

• Starosjedioc
    • Vinkovci
« Odgovori #2 u: 15-09-2021, 19:38:57 »
Nije sigurno ništa ostalo prebrišem uvijek kučište i provjerim dvaput sve, nevjerujem sam sebi  :D... radio je auto u leru dosta dugo i bila je neka kraća vožnja sve bilo ok bez nekih naznaka da će se ovo dogoditi.

Offline sime

• Na probi
  • *
    • Pakostane
« Odgovori #3 u: 15-09-2021, 21:08:38 »
Izgleda kao da nije dobro stegnut bio kad je izbilo brtvu. Mada kazes da je, a i brtva ima utor u filteru pa mi to sve malo cudno. Nemam pojma mozda greska na filteru. Ostanes na putu zbog loseg filtera.

Online dgas

• Starosjedioc
    • Vinkovci
« Odgovori #4 u: 15-09-2021, 21:22:19 »
Bio je dobro stegnut, čak ni poslije toga nije nešto popustio... druga strana je ostala zategnuta i brtva se nije pomakla ništa već samo sprijeda na tom mjestu je izletila van i ostala tako razvučena. Ona je otprilike 3/4 debljine unutar filtera u tom utoru a on nije oštećen pa i meni nije uopće jasno što se tu dogodilo.

Offline Batina

• Trade Count: (+5)
  • Ovisnik o alfistima
  • 166 2.4 20v/166 2.0 tb/156 2.5 24v
    • Zagorje, Luka
« Odgovori #5 u: 15-09-2021, 21:46:59 »
Navoj urezan na koso u Filter, ti usrafio na koso ili je Filter popigan.
Reklamacije zaboravi.
Meni je jednom na boxeru 16v friško slozen motor druga izmjena Filtera/ulja i izbije mi tq Filter i izbaci svo ulje po granama i motoru. Taman napravio 500km i u ulici prvi put razvrtim drugu i pljas. Donesem u ducan zadnje kućište boxera i uljnu pumpu sa jtd i na obje su tri nova Filtera plesala, iako jih stegnes normalno, probali manov Filter nema lufts sve oke.
Reklamacija odbijena odnosno moze novi Filter eventualno i to je to. Ulje, lezajevi itd mos se slikat.
Greška moja sto sam uopce šparao tih par kuna na filteru al reko ionako ce van ubrzo i nece se tiskat pa cemu nesto bolje.
Can a car ever be art? Most experts say no, but they obviously haven't seen the Alfa Romeo.

Online dgas

• Starosjedioc
    • Vinkovci
« Odgovori #6 u: 15-09-2021, 22:19:28 »
Navoj urezan na koso u Filter, ti usrafio na koso ili je Filter popigan.
Reklamacije zaboravi.
Meni je jednom na boxeru 16v friško slozen motor druga izmjena Filtera/ulja i izbije mi tq Filter i izbaci svo ulje po granama i motoru. Taman napravio 500km i u ulici prvi put razvrtim drugu i pljas. Donesem u ducan zadnje kućište boxera i uljnu pumpu sa jtd i na obje su tri nova Filtera plesala, iako jih stegnes normalno, probali manov Filter nema lufts sve oke.
Reklamacija odbijena odnosno moze novi Filter eventualno i to je to. Ulje, lezajevi itd mos se slikat.
Greška moja sto sam uopce šparao tih par kuna na filteru al reko ionako ce van ubrzo i nece se tiskat pa cemu nesto bolje.

Ovo su sad već tragične situacije sa tim dijelovima, uopće mi nije palo na pamet da može navoj u filteru biti ukoso narezan, što je najgore to mi od frenda auto i uopće mu nije bila bitna cijena filtera već je uzeo taj Mahle misleći da je jedan od boljih...
Sad samo treba vidjeti koja je šteta nastala jer mu se to dogodilo u vožnji a nezna ni sam koliko je uspio brzo reagirati, motor ok radi ali kod turbine nešto zvecka kad daje gas.