08-12-2021, 16:16:06

Autor Tema: EGR hladnjak ili ?  (Posjeta: 1014 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline goran1980

• Trade Count: (0)
  • Sa stažom
  • Spol: Muški
  • 159 1.9JTD 100kW
    • Zagreb
EGR hladnjak ili ?
« u: 13-04-2018, 20:13:59 »
Dobar dan!

Dakle, ljepotica AR159 SW, 2007, 235ooo km 1.9 JTDm 100kW ... napravila vec dosta troska ali sta ces, nadas se da jos to i onda ...  :mehanic

Uglavnom, gubi antifriz ... nema ni traga da je negdje izvana niti se ista osjeti (miris, magli, mokar tepih, lokva ispod auta) unutri. Na nekih 500 tinjak km od 0.5L antifriza.

Ono sto se vidi kada malo duze stoji (par sati) je bijeli dim iz alspuha nakon 2-3-4 sekunde nakon sto sam upalio motor (dakle na prvu nista, valjda dok dodje od motora do guzice), tako par sekundi bude, nekad vise nekad manje ali ono do 10tak sekundi izlazi, ako krenem odmah izbaci sve van. Nekad ima vise nekad manje.

Ako ugasim auto (vruc), skinem cep s posude da izadje tlak i vratim ga nazad, poslje (nakon stajanja) je uvijek znatno manje bijelog dima, ali sam shvatio da mi to ne govori nista zapravo.

E sad ... kako da znam jel dihtung glave ili EGR hladnjak? Ne pada mi na pamet gdje bi drugdje islo.

Razina ulja se ne dize, nema taloga na cepu, razina antifriza se ne dize niti je mutan (mada kako bi i bio kad tocim cesce nego dizel), vidljivih tragova antifriza nema, samo zadimi bijelo na 2-10 sek i poslje sve ok.

Pali ok, 1 od 25 paljenja zna verglati 1-2 sek ali inace bez greske. Zadimi (ako je stajao) i kad normalno upali i to neki put kad mrvicu duze vergla. Kad je vani vruce malo primjetim da obrtaji variraju ... kazaljkica se mrdne par mm gore dolje, ali mislim da mi je mozda do zamasnjaka (mozda). Kad je vani hladno onda ne mrda obrtaje.

Ako je EGR, jel bi uopce isao bijeli dim ili bi izbacio antifriz u obliku kapljica tada? Eh da, zaboravih reci, EGR mi je blokiran.

Nadam se da nije dihtung  :Afraid:
Goran.

Offline goran156

• Trade Count: (-1)
  • Pripravnik
  • **
  • AR 159 2.4 JTD-M
    • Čakovec (sv.križ)
Odg: EGR hladnjak ili ?
« Odgovori #1 u: 13-04-2018, 21:33:19 »
Meni ovo nekako vuce na dihtung glave , ali..
A ima u cijevima šta zraka? Grijanje ti normalno radi?
Jer ako pušta antifriz na dihtungu glave u cilindar bilo bi logicno da onda i nabija pritisak iz cilindra u rashladni sistem. Onda zna auto i zakuhavat, skakati kazaljka temperature...

Offline danko0013

• Član Alfa Kluba 8
  • Trade Count: (+7)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • GT 1600 Junior X2 Berlina 1750
    • Bjelovar
    • AutoServisJunior
« Odgovori #2 u: 13-04-2018, 22:45:30 »
Ako imas hladnjak nije maknut onda na njemu stavi blindu i prati to ti je jeftinije bego skinut glavu da vidis sta je

Poslano sa mog Mate10 pro koristeći Tapatalk

Nije bolest sve što boli

Offline sime

• Na probi
  • *
    • Pakostane
« Odgovori #3 u: 24-08-2021, 17:40:46 »
Jesi tu rjesio problem, imam slican problem na Stilu.

Offline Bolex

• Na probi
  • *
    • Pula
« Odgovori #4 u: 25-08-2021, 07:23:36 »
Isti problem i kod mene s tim da sam provjerio sa tekucinom da li ima ispusnih plinova u antifrizu.Ako netko zna da li pase egr hladnjak sa 147 jtdm 88kw na 159 110kw?moram probati bajpasirati crijeva od vode sto ide na egr hladnjak jer jedino tako cu bit siguran da li je on u pitanju