Zagato namjerava svoj novi uradak predstaviti na Concorso d’Eleganza Villa d’Este, pa je tako pred taj događaj objavio i prvu fotografiju…tako za zagrijavanje onoga što ćemo vidjeti u punom svjetlu ovog vikenda na Concorso d’Eleganza Villa d’Este.
Usput su iz Zagato objavili i prve detalje: TZ3 Corsa inspirirana je sa Alfa TZ i Alfa TZ2 i simoblizira dugodišnju saradnju Alfa Romeo kompanije sa Zagatom. Za razliku od Bertone, i Pininfarina modela koji su nedavno predstavljeni, i koju su bili zapravo samo makete napravljene isključivo za sajam automobila, Zagato je napravio TZ3 Corsa potpuno funkcionalnom, pa čak šta više, i prodao ju je klijentu iz Njemačke.
Prva fotografija odaje siluetu 8C Competizione, što ne treba čuditi jer je Zagato svoj model upravo i zasnovao na 8C Competizione.