21-11-2019, 10:47:54

Autor Tema: GT 1.9 JTD FL  (Posjeta: 1285 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline dubravk34

• Trade Count: (0)
  • Učim polako
  • Spol: Muški
  • GT 1.9 JTD
    • Var. Toplice
GT 1.9 JTD FL
« u: 06-10-2019, 13:31:06 »
Da i ja napisem nesto o svojoj Alfi..  :mah:odluka je pala nabaviti GT sa 3.2 motorom, ali kako ih prakticki nema kod nas, a modeli s njemackog trzista su puni korozije izbor je na kraju bio je 1.9 jtd. Krenuo sam u potragu i nakon nekoliko mjeseci nasao Alfu u RI koja je djelomicno ispunjavala moja ocekivanja.. 1.9 jtd 2006. godina FL sa distinctive paketom i 243.000 km. Bivsi vlasnik je pazio na nju u pogledu mehanike i odrzavanja, korozije nigdje, ali sto se tice vanjstine i nekih detalja unutra trebalo je posvetiti vremena da zadovolji moje kriterije.. Provjerili smo sve detalje oko povijesti i provjerili servisne intervale. Kako se sve poklapalo se s stanjem na satu, nakon probne voznje i dogovora oko cijene, GT krece prema VZ.

Evo i dvije slike iz RI.

Plan je bio kompletno je urediti i vratiti joj stari sjaj..mora biti kao nova..
Nakon konzultacija s limarom odluka pada da lakiramo kompletnu karoseriju da se ne bi vidjele razlike u boji..

Kao novo..prije montaze se pere svaki detalj

.

Offline dugiKA

• Član Alfa Kluba 1
  • Starosjedioc
  • *
  • 147 jtdm 8v
    • karlovac
Odg: GT 1.9 JTD FL
« Odgovori #1 u: 06-10-2019, 14:11:10 »
odlicno!!!!
svaka cast,nek se cuvaju ti dragulji jer uskoro ih nece biti (sva manja i manji ih je)

Offline kizo

• Član Alfa Kluba 2
  • Trade Count: (+1)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
    • Zagreb
« Odgovori #2 u: 06-10-2019, 15:32:37 »
Svaka čast  :respect:

Sljedeći korisnici su zahvalili na ovom postu: dubravk34

Offline dubravk34

• Učim polako
  • GT 1.9 JTD
    • Var. Toplice
« Odgovori #3 u: 06-10-2019, 18:41:52 »
Nije jos dragulj, ali svakako idemo u tom smjeru.. Uz pomoc decki kod Prikratkog (moje bivse kolege) nabavili smo potpuno nove 17 multispoke, (nije na zalost 18), ali i s tom felgom auto izgleda lijepo..recimo da je spreman za voznju.. sad cekamo sve nove dijelove za srce...novo remenje, napinjaci i onda kako joj se bude htjelo :D :D

Danas i prvo ozbiljnije kupanje nakon lakiranja.

Online Alfista145

• Trade Count: (+2)
  • Ovisnik o alfistima
  • 147 1.6 TS & GT 1.9 JTD
    • Vodnjan
« Odgovori #4 u: 06-10-2019, 19:51:31 »
Opa odlicna  :love: :mah:
"Nulla impedirà al sole di sorgere ancora, nemmeno la notte più buia. Perché oltre la nera cortina della notte c'è un'alba che ci aspetta”.

Online Paso

• Član Alfa Kluba 7
  • Starosjedioc
  • *
  • GTV 3.0, GT 1.9, 159 1.9 TI
    • Zaljev, Rijeka
« Odgovori #5 u: 06-10-2019, 23:36:12 »
Fantastično! Uvijek mi srce zaigra kada vidim da ovakav auto dođe u prave ruke. Mislim da je super odluka da je cijelu prefarbaš. Moja je još na originalnoj boji i iz daljine izgleda sjajno, ali iz blizine se vide oštećenja od kamenčića, udarci vratiju po boku na parkiralištu i slično. Jako volim taj auto i ozbiljno razmišljam da i ja odradim komplet farbanje. Ako nije tajna, koliko te došlo?

Što se tiče felgi, grijeh je ne staviti dobru GT na 18" prvom prilikom. Kada se oporaviš od troškova možeš uzeti moje Multispoke, ja sam nakon 3 godine prešao na Blackline, malo za promjenu.

Sretno i izvještavaj o upgradeima! :)

Offline dubravk34

• Učim polako
  • GT 1.9 JTD
    • Var. Toplice
« Odgovori #6 u: 07-10-2019, 19:17:41 »
Lakiranje..nije tajna...cca 1000 eur, točnije 8.000 kn, ali definitivno moram pohvaliti lakirera koji me je nagovorio da idemo na kompletno lakiranje..decko je za svaku pohvalu i preporuku..muce ga malo rokovi, ali je zato izuzetno pedantan..nisam mu nista ni spomenuo, a on bez pitanja skinuo i oprao sve tepisone ispod blatobrana, zastitio podnicu, napunio pragove voskom, ispolirao sve kromirane dijelove i svaki saraf koji je skinuo procistio rupu i ako je bio los ga je promijenio..evo cak je i kociona klijesta pobojao...to je bilo iznenadenje  :da:
Felge.. zanimljivo mi je to, ali prvo bih morao prodati svoje, a skroz su nove kao i gume..nemaju ni 400 km :crazy:.. mozda poslikam pa stavim na njuskalo..pa se svakako javim..

Sljedeći korisnici su zahvalili na ovom postu: Paso

Offline matijas

• Koordinator
  • Sa stažom
  • *
    • Bjelovar/Zagreb
« Odgovori #7 u: 07-10-2019, 19:55:44 »
Jel tajna koji je lakirer? Ima nas još koji bi lakirali, a traže nekog tako pedantnog, ipak je alfa u pitanju

Poslano sa mog VOG-L29 koristeći Tapatalk

Offline M.P.

• Ovisnik o alfistima
  • 147 TS
    • Zadar
« Odgovori #8 u: 07-10-2019, 20:35:23 »
Lakiranje..nije tajna...cca 1000 eur, točnije 8.000 kn, ali definitivno moram pohvaliti lakirera koji me je nagovorio da idemo na kompletno lakiranje..decko je za svaku pohvalu i preporuku..muce ga malo rokovi, ali je zato izuzetno pedantan..nisam mu nista ni spomenuo, a on bez pitanja skinuo i oprao sve tepisone ispod blatobrana, zastitio podnicu, napunio pragove voskom, ispolirao sve kromirane dijelove i svaki saraf koji je skinuo procistio rupu i ako je bio los ga je promijenio..evo cak je i kociona klijesta pobojao...to je bilo iznenadenje  :da:
Felge.. zanimljivo mi je to, ali prvo bih morao prodati svoje, a skroz su nove kao i gume..nemaju ni 400 km :crazy:.. mozda poslikam pa stavim na njuskalo..pa se svakako javim..

Ok cijena, ovdi u Zadru baš deru, ko da pituraju sa zlatom. Inače, odličan potez za kompletno lakiranje, to je najbolje...

Offline kizo

• Član Alfa Kluba 2
  • Ovisnik o alfistima
  • *
    • Zagreb
« Odgovori #9 u: 07-10-2019, 20:55:15 »
Ostaviš sinove 17 felge za zimu, a 18 ljeto  :ok:

Offline dubravk34

• Učim polako
  • GT 1.9 JTD
    • Var. Toplice
« Odgovori #10 u: 08-10-2019, 07:17:53 »
Jel tajna koji je lakirer? Ima nas još koji bi lakirali, a traže nekog tako pedantnog, ipak je alfa u pitanju

Poslano sa mog VOG-L29 koristeći Tapatalk

Nije tajna..ako trebas broj javi se na poruku da ne iznosim javno podatke i broj telefona..

Offline dubravk34

• Učim polako
  • GT 1.9 JTD
    • Var. Toplice
« Odgovori #11 u: 08-10-2019, 07:23:18 »
Ostaviš sinove 17 felge za zimu, a 18 ljeto  :ok:

Za zimu je VW...  :da:...Alfa ide u garazu do proljeca..

Offline kizo

• Član Alfa Kluba 2
  • Ovisnik o alfistima
  • *
    • Zagreb
« Odgovori #12 u: 08-10-2019, 09:28:33 »
Za zimu je VW...  :da:...Alfa ide u garazu do proljeca..
a onda nemaš što drugo nego 18 :)

Offline Puh

• Starosjedioc
    • Crikvenica
« Odgovori #13 u: 08-10-2019, 21:03:07 »
Krasan auto  :ok:

Offline dubravk34

• Učim polako
  • GT 1.9 JTD
    • Var. Toplice
« Odgovori #14 u: 20-10-2019, 13:29:41 »
Jučer bilo lijepo vrijeme..malo smo naglancali sjedala..

Moram jos popraviti pukotinu na vozačkom sjedalu..neke preporuke kome to dati da odradi?

Offline dubravk34

• Učim polako
  • GT 1.9 JTD
    • Var. Toplice
« Odgovori #15 u: 24-10-2019, 16:09:27 »
Nabavio danas sve dijelove za motor..stavljamo svo novo remenje i napinjace..ekologiju za sad necemo dirati jer je bivsi vlasnik promijenio usisnu granu prije cca 50 tkm (kupio novu) ...mislio sam eventualno dati pocistiti EGR, ali su mi napomenuli da ga ne treba dirati tako dugo dok sve normalno radi..navodno ce ga samo provjeriti preko dijagnostike da vide da li su parametri rada pravilni..

« Zadnja izmjena: 24-10-2019, 16:35:12 od dubravk34 »

Offline dubravk34

• Učim polako
  • GT 1.9 JTD
    • Var. Toplice
« Odgovori #16 u: 05-11-2019, 15:27:21 »
..moram podijeliti ovo s kolegama s Alfa foruma..bio neki dan na tehnickom pregledu da produzim registraciju ( naravno auto je tip top jer sam prije bio na velikom servisu i sve su prekontrolirali dok su radili veliki servis, pa prosao bez greške ) ali moram priznati da nisam znao da po novom uštekavaju vozilo na dijagnostiku (priljuci ga na OBD) da vidi da li ima kakvih gresaka i da nije ugasena ekologija :? Kaze mi gospodin da ako ima bilo kakvih gresaka ili upozorenja da vozilo ne moze na eko test  :hmmm: ne znam jel je to postala praksa ili to rade od nedavno samo kod nas u vžd?

Online Alfista145

• Trade Count: (+2)
  • Ovisnik o alfistima
  • 147 1.6 TS & GT 1.9 JTD
    • Vodnjan
« Odgovori #17 u: 05-11-2019, 15:57:37 »
To rade svugdje
"Nulla impedirà al sole di sorgere ancora, nemmeno la notte più buia. Perché oltre la nera cortina della notte c'è un'alba che ci aspetta”.

Offline dgas

• Sa stažom
    • Vinkovci
« Odgovori #18 u: 05-11-2019, 15:58:28 »
..moram podijeliti ovo s kolegama s Alfa foruma..bio neki dan na tehnickom pregledu da produzim registraciju ( naravno auto je tip top jer sam prije bio na velikom servisu i sve su prekontrolirali dok su radili veliki servis, pa prosao bez greške ) ali moram priznati da nisam znao da po novom uštekavaju vozilo na dijagnostiku (priljuci ga na OBD) da vidi da li ima kakvih gresaka i da nije ugasena ekologija :? Kaze mi gospodin da ako ima bilo kakvih gresaka ili upozorenja da vozilo ne moze na eko test  :hmmm: ne znam jel je to postala praksa ili to rade od nedavno samo kod nas u vžd?

Rade to već neko vrijeme i na svakom autu jedino što se na neke nemogu spojiti  :ok:

Offline dugiKA

• Član Alfa Kluba 1
  • Starosjedioc
  • *
  • 147 jtdm 8v
    • karlovac
« Odgovori #19 u: 05-11-2019, 16:18:06 »
prvi put cujem

Offline Puh

• Starosjedioc
    • Crikvenica
« Odgovori #20 u: 05-11-2019, 17:48:28 »
U teoriji bi to trebali raditi uvijek i svugdje  :ok:

Offline dubravk34

• Učim polako
  • GT 1.9 JTD
    • Var. Toplice
« Odgovori #21 u: 05-11-2019, 19:24:42 »
U teoriji bi to trebali raditi uvijek i svugdje  :ok:

A razmilsjao sam o blokadi ERG i skidanje DPF..tako da je izgleda isplativije promijeniti EGR kad bude potreba za tim nego placati nekome da te rusi na tehnickom

Offline dgas

• Sa stažom
    • Vinkovci
« Odgovori #22 u: 05-11-2019, 22:31:21 »
A razmilsjao sam o blokadi ERG i skidanje DPF..tako da je izgleda isplativije promijeniti EGR kad bude potreba za tim nego placati nekome da te rusi na tehnickom

Ako je softwerski sve odrađeno kak spada i kod dpf-a vizualno neće ni oni vidjeti nikakvu grešku jedino ako budu počeli detaljnije mjeriti Co2 zasad je to samo zacrnjenje...

Offline dubravk34

• Učim polako
  • GT 1.9 JTD
    • Var. Toplice
« Odgovori #23 u: 06-11-2019, 06:56:49 »
Ako je softwerski sve odrađeno kak spada i kod dpf-a vizualno neće ni oni vidjeti nikakvu grešku jedino ako budu počeli detaljnije mjeriti Co2 zasad je to samo zacrnjenje...
Pitanje je vremena kad ce pocet zezat i s tim sitnicama..koma..

Offline Frenky_111

• Član Alfa Kluba 2
  • Starosjedioc
  • *
    • Krk
« Odgovori #24 u: 06-11-2019, 18:30:05 »
Pa meni su u 2 mj vec spajali auto na obd, imam mapu i egr off, nista nije rekao, sve bez greške, dobro srao je jer nemam lonca srednjeg ni zadnjeg Al sam prošao 😁
No turbo...No fun

Offline dubravk34

• Učim polako
  • GT 1.9 JTD
    • Var. Toplice
« Odgovori #25 u: 07-11-2019, 17:09:57 »
Znači slijedeća dorada ...JTD van i ugradnja elektromotora :lol :lol :lol

Offline dgas

• Sa stažom
    • Vinkovci
« Odgovori #26 u: 07-11-2019, 17:58:43 »
Na kraju će ispasti da je jtd čišći nego struja kad uzmu u obzir sve od proizvodnje do kraja radnog vijeka  :Crazy

Online noiser

• Član Alfa Kluba 2
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • GiuliettaQV
    • Kaštela i di posal odvede
« Odgovori #27 u: 07-11-2019, 19:48:14 »
Na kraju će ispasti da je jtd čišći nego struja kad uzmu u obzir sve od proizvodnje do kraja radnog vijeka  :Crazy
:da:  :da:  :da:
"Alfa males buys BMW, Alfa's are for nice people"

Offline dubravk34

• Učim polako
  • GT 1.9 JTD
    • Var. Toplice
« Odgovori #28 u: 08-11-2019, 12:16:16 »
Ja bih vrlo rado da netko dode do tog zakljucka jer sva ta nova tehnologija pa ukljucujuci i elektricna vozila mi se nimalo ne svida..jos malo i znat ce kad odes na wc.. :(

Offline dgas

• Sa stažom
    • Vinkovci
« Odgovori #29 u: 08-11-2019, 14:42:51 »
Ja bih vrlo rado da netko dode do tog zakljucka jer sva ta nova tehnologija pa ukljucujuci i elektricna vozila mi se nimalo ne svida..jos malo i znat ce kad odes na wc.. :(

Negdje sam pročitao neko površno istraživanje i bilo je navedeno kako su benzin i diesel "čišći" od struje kada se uzmu svi parametri u obzir od proizvodnje i radnog vijeka a čak nisu uzeli u obzir zbrinjavanje otpadnih baterija... a što reći ljudi i mozak veličine zrna graška čim nešto novo izađe to je odmah najbolje jer marketing odradi svoje, što se mene tiče komotno mogu stati sa proizvodnjom auta jer ovo sve što nadolazi vodi baš tome što kažeš, masa nekih bespotrebnih ekrana koji odvlače pažnju a sa druge strane masa asistenata za sigurnost a nikad više nesreća... prije 15-ak godina je bio gušt voziti neke aute bez obzira što je bila manja sigurnost a ove danas štancaju kao mobitele da nema oznake nebi znao što voziš  :dontno:
« Zadnja izmjena: 08-11-2019, 14:43:44 od dgas »

Sljedeći korisnici su zahvalili na ovom postu: noiser, Frenky_111