16-10-2019, 20:09:17

Autor Tema: Je li istina ili mit da se Alfa Romeo najviše kvari?  (Posjeta: 1667 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Online a.m.alfa

• Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Spol: Muški
  • Alfa 146 1.4ts & Lancia Musa & Alfa 155 TD & V6
    • Fiume (RI)

Offline kovar

• Starosjedioc
  • AR 156 SW 2,4 JTD
    • Raša-Istra
Odg: Je li istina ili mit da se Alfa Romeo najviše kvari?
« Odgovori #1 u: 26-04-2019, 20:49:49 »
I jedno i drugo. Svaki auto je kako napetis/imas strece(novi ili rabljeni isto je)...

Poslano sa mog D6603 koristeći Tapatalk

Offline optimist!

• Učim polako
    • Zadar
« Odgovori #2 u: 26-04-2019, 22:54:26 »
Problem je što se neki nedostatci vuku godinama a alfa ih ne riješava... Npr najjednostavnije- Alfa 156 je imala problem sa pucanjem kabela od prtljažnika, odljepljivanjem pragova, štekala kvaka, korodirali pragovi a kod Giuliette se reprizira isto...

Offline Ozzy

• Sa stažom
  • Giulia Veloce 2.0T, W123 300D
    • Korcula

Sljedeći korisnici su zahvalili na ovom postu: NiTo

Offline Batina

• Član Alfa Kluba 3
  • Trade Count: (+5)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • 166 2.4 20v/166 2.0 tb/156 2.5 24v
    • Zagorje, Luka
« Odgovori #4 u: 27-04-2019, 08:00:04 »
Talijanski slamperaj, u 10g sto vozim alfu ni jednom nisam ostao na cesti, bilo ih je preko 5 komada od 145 do 159.
Uvjerljivo me najvise izdrkala 159 ali nijednom nije ostala u kvaru na cesti itd.
Da su auti bez mane nisu i daleko su od tog ali nisu ni nepouzdani.
Can a car ever be art? Most experts say no, but they obviously haven't seen the Alfa Romeo.

Offline abatenoj

• Član Alfa Kluba 2
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • 156 light busso
    • Old Castle
« Odgovori #5 u: 27-04-2019, 14:03:14 »
Talijanski slamperaj, u 10g sto vozim alfu ni jednom nisam ostao na cesti, bilo ih je preko 5 komada od 145 do 159.
Uvjerljivo me najvise izdrkala 159 ali nijednom nije ostala u kvaru na cesti itd.
Da su auti bez mane nisu i daleko su od tog ali nisu ni nepouzdani.

Baš to. Nisu bez mane, da se kvare to svi znamo.
Ali kvare se i ostali, samo šta mi i priznamo da nam se auti kvare, još ćemo se i narugat na vlastiti račun.
A zamisli da voziš moćnu njemačku mašineriju i da se pokvari. Ko smi to priznat?!

Offline kovar

• Starosjedioc
  • AR 156 SW 2,4 JTD
    • Raša-Istra
« Odgovori #6 u: 27-04-2019, 17:08:06 »
Mislim da je sve to krenulo sa 33-kom i 145 boxer.... Rijetki su znali izac na kraj sa njima... Kad sam uzo 156-ticu,poznanik me zaustavio na cesti i kaze da je obozavo 33-ku ali od ponedjeljka do petka ju je popravljo,da bi se vozio do nedjelje, pa opet iz početka...

Poslano sa mog D6603 koristeći Tapatalk

Offline Mike20

• Trade Count: (+5)
  • Ovisnik o alfistima
  • Lancia Delta t-jet
    • Varaždin-Zagreb
« Odgovori #7 u: 28-04-2019, 08:14:22 »
Makaršta.
Prvo, velika većina benzinaca s početka 2000ih je dopeljana izvana sa puno km.
Dok su drugi još iz 2.0 izvlačili 100i sitno ks, Alfa je to izvlačila iz 1.4 motora.
Normalno da je motor osjetljiviji. I kad vidiš u njima Seleniu 20k koja je i stvarno mijenjana na 20 000km, normalno da auto 7-8 godina star, umjesto 90 000km, ima stvarnih 200 000km i u sljedećih 50-100 000km svašta može otići, rasut se leteći lageri itd.

Ok, dizli su stvarno mehanički neuništivi (1.9) vidio sam ih i vozio čak sa 500-800 000km stvarnih

Ovo ostalo, nikad nisam imao s Talijanima problema oko šlampavosti, nikad napuklih kablova, potrganih mehanizama podizača prozora (Švabi), nikad strujnih problema (Francuzi).

Ok,samo jedan auto sam samo vozio do njegovih stvarnih 250 000km

Tak da te bedastoće oko kvarenja Talijana su mi ekvivalent priča da je vožnja na plin opasna i to od ljudi koji nikad nisu auto na plin vozili, pa čak ni vidli (osobna priča iz mog susjeCtva)

Offline Vasko

• Moderator
  • Trade Count: (+1)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • 147 FL 1.9 JTDm 8V
    • Pula
« Odgovori #8 u: 28-04-2019, 10:33:30 »
Hmmmm kao prvo bih uočio razliku između pouzdanosti i kvarljivosti. Ona postoji barem u mojoj glavi.
Kvarljiv auto je auto koji je potrebno češće popravljati nego neki prosječni primjerak.
Nepouzdan auto je onaj koji te ostavlja na cesti.

Dakle ako crkavaju podizači prozora, prolupavaju vilice, odlaze žaruljice na klimi itd nije frka kao da odlaze turbine, pumpe ulja, glave motora itd. Zamislimo situaciju da vam zvekne pumpa ulja u nedjelju navečer na autobahnu nedaleko Salzburga a vi imate neodgodiv sastanak u Kolnu u ponedjeljak ujutro - taj auto bi završio okupan sa desetak litara benzina i pogođen upaljnom šibicom uz psovku.

Da se vratimo na Alfe, po meni je Alfa kvarljiv auto, ali ne i nepouzdan. Ovo govorim na bazi iskustva jedne Alfe koju uspoređujem sa drugih nekoliko marki koje sam imao prilike posjedovati.
Ali ima nešto i u onome što je već spomenuto, pola kvarova se možda i ne bi dogodila da vlasnici Alfi voze aute kao vlasnici Kia ili pak Volvo vozila.

Najgore u cijeloj priči je da Alfa povuče puno više love zbog svog šarma nego zbog svoje kvarljivosti (upgrade-i, vožnje iz čiste zabave, prekomjerna pranja, alfa romeo skupovi itd.) tako da ta kvarljivost u biti nije ni problem.

Offline Danijel3

• Pripravnik
  • **
    • Zagorje
« Odgovori #9 u: 28-04-2019, 10:51:42 »
Ja mislim da se Alfe kvare najvise onima koji ih nikad nisu imali.

Offline Antonio

• Član Alfa Kluba 5
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • 159 2.4 JTDm TI
    • Crikvenica
« Odgovori #10 u: 28-04-2019, 11:05:44 »
Eto sta ti 2-3 losa modela naprave sa imageom marke.

Po meni, sve od 156 naovamo je u prosjeku klase, neki modeli vise neki manje, ali to jebl to.

Imam doma Skodu Yeti 2010 godiste, otac prvi vlasnik. Isto pati od sitnica, do sada lemio kablove u vratima 1x desna i 2x lijeva, straga pozicije svako malo pregore ili poblesave, brava paljenja isto svako malo zapne kod okretanja itd.
Ali jbg to je tako. A ja odem oprat auto i dignem haubu, vec me s balkona sprdaju sta opet ne radi.
To je jednostavno stvar percepcije i tesko je to ispravit natrag.

Meni je bitnije da mi ne pisaju dizne, ne tope se klipovi itd, a za par pozicija ili koji podizac stakla vise manje

Offline dgas

• Sa stažom
    • Vinkovci
« Odgovori #11 u: 28-04-2019, 13:09:07 »
Iz nekog mog iskustva Alfa nije ništa lošiji i kvarljiviji auto od drugih a imao sam veze sa dosta njih (možda samo šlampavije riješeni neki dijelovi tipa kvaka i sl. gluposti koji opet nemaju utjecaj na vožnju i pouzdanost). Jednom prilikom kada mi je pukao novi potisni ležaj šlepao me HAK i kaže čovjek ne sjeća se kada je išao po neku Alfu. Problem je zaglupljenosti ljudi kod nas kod kojih nema lijevo i desno već samo ravno (vidi se to i na puno ostalih primjera u društvu), švabo je najbolji a sve ostalo je smeće  :kosa: Gledam koliko se masovno kupuju Bmw-i sa N47 motorom i nitko ne spominje kakve probleme ima taj auto, Audi TFSI b8 prve godine katastrofa od motora pa 1.6 TDI prva serija, pa 2.0TDI 2011g. koji u DE nemože na cestu ako nema potvrdu tvornice da su otklonjeni problemi na njemu itd... Kod nas to seljo kupi i misli da je glavni baja u selu :D
« Zadnja izmjena: 28-04-2019, 13:09:56 od dgas »

Offline Strm

• Učim polako
    • Zagreb
« Odgovori #12 u: 28-04-2019, 13:57:41 »
Jedini auto koji se može voziti da se ne održava je golf 3 :tooth

Ja smatram da kvarljivost u pravilu (ali ne i nužno) raste proporcijonalno sa kilometrima i obrnuto proporcijonalno sa količinom održavanjem vozila.

U Hrvatskoj konkretno, nailazimo na dva problema, prvi je da su kilometri na puno uvoza muljani, a vozila što su iz HR imaju +300tkm.

Znači u startu šansa za kvarljivost je veća po formuli gore, jer su i kilometri veći.
Nadodajmo tome situaciju u HR, i da ljudi baš i nisu nešto revni puno ulagati u auto jer nekima to znači kruh idući dan, šanse za kvarljivost još više rastu.

Do sada sam vidjeo par alfi na vučnim službama, i svaki puta je problem koji je auto učinio ne voznim bio loše održavanje.

Offline Danijel3

• Pripravnik
  • **
    • Zagorje
« Odgovori #13 u: 28-04-2019, 16:13:15 »
Isto tako ljudi misle da je Alfs jeftina. Moj brst je htio 159, uvoz Ita, na satu 250kkm, ali je kostala negdje oko 5000e. Ja ssm mu reko idi i kupi najskuplju Alfu. Ta bi mogla biti dobra (ne mora hnacitk), ali on nije bio spreman dati 10k eura. Dao bi 5. A dobra 159, prije 3-4 godine za 5000e nije postojala. Dok su za usrsni vw spremni platiti velike novce pa makar je smece. Ja sam njemu reko Alfa nije za tebe. Dobra Alfa kosta. Pa je kupio octaviu za 10k eura, popravio za 700e i super auto.

Offline ruicosta

• Na probi
  • *
    • Zagreb
« Odgovori #14 u: 07-07-2019, 17:20:10 »
Po mom "kratkom" iskustvu sa Alfama, rekao bih mit.

Stari je imao 33 cca 5 godina, ja sam vozio 147 10 godina i evo sad mi je sedma godina 159. Kvarova je bilo ali nista specijalno niti nesto sto se drugima dogadja.

Vecinom redovito servisiranje/zamjena. Stara je imala A4 2005.g. i taj je trosio vise ulja nego benzina. Moje Alfe nista...

Sljedeći korisnici su zahvalili na ovom postu: barba Oro

Offline josip22

• Na probi
  • *
    • knezevi vinogradi
« Odgovori #15 u: 08-07-2019, 08:07:19 »
vozim alfe gotovo 18 god.alfa je kvarljiva ali je kupujem što je volim i mogu si priuštiti alfu,a onaj tko si ne može alfu priuštiti nek kupi cak više kvarljivog golfa,govorim to iz iskustva..vw,audi,bmw, nisu nista manje kvarljivi,oko mene na bmwima se mjenjaju motori i mjenjaci kao carape,vw kao i audi 2.0 tdi nema kakvih mana nema,netko je naveo promasenu seriju iz 2011 a zapravo je od 2007 pa do 2012,1.4tdi smecee,1.6tdi smecee...pa onda o cemu pricamo? o kvarljivoj alfi koja ima problem s egr-om i ponekad zatrzava  :kosa:

Offline majstor

• Pripravnik
  • **
    • Pitomača
« Odgovori #16 u: 08-07-2019, 09:57:26 »
U dvadesetak godina imao sam desetak Alfi. Nikad ozbiljnijeg kvara. Svaki dan se čudim vozilima razvikanih marki koja se puno više kvare. Istina, boxer motori su bili nepouzdani ako su izvoženi, ali ne više nego drugi, malo je završna obrada nekad bila lošija, ali..... Veliki je problem uvoz istrošenog auto, loše servisiranog, sa skinutim kilometrima na satu bez obzira na marku, a takve najviše volimo. Sin mi vozi BMW 545 i, radnik a6 3.0 tdi q i ove su godine potrošili na održavanje koliko sam je dao za svoju 156-cu. Masovna proizvodnja je učinila svoje i sva se vozila kvare. U godinu dana je moja Alfa napravila 10 tisuća km. i nisam imao kvar, osim što mi je nedavno puklo crijevo interkulera, ali je km. original i redovno je održavana. Sa JTD-m motorima nikad problema. Na predrasude se ne obazirem. Znamo da 95 posto ljudi Alfu ne može smislit, a pet posto je obožava - to smo mi ovdje na forumu.  :pivo:

Offline josip22

• Na probi
  • *
    • knezevi vinogradi
« Odgovori #17 u: 08-07-2019, 23:29:01 »
kako lijep osjecaj kada se mimoilazis s drugom alfom i pozdravljate se,i to nebitno bio stranac ili domaci...poput bajkera...nisam skuzio to kod golfista,jer bi si stalno mahali,izgarala bi im svjetla od blicanja,ručice za blic izlizane,bolovi u vratu od klimanja glavom
« Zadnja izmjena: 08-07-2019, 23:29:48 od josip22 »

Sljedeći korisnici su zahvalili na ovom postu: majstor

Offline dugiKA

• Starosjedioc
  • 147 jtdm 8v
    • karlovac