15-09-2019, 18:34:48

Autor Tema: Čudan zvuk - alternator?  (Posjeta: 426 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline alfa147BIH

• Trade Count: (0)
  • Učim polako
  • Spol: Muški
    • BIH
Čudan zvuk - alternator?
« u: 10-04-2019, 16:42:24 »
Pozdrav svima,

pokušao sam pretražiti, ali nisam našao odgovarajuću temu sa sličnim problemom, odnosno zvukom.

Kao što možete čuti na videu ispod, javlja mi se čudan zvuk, kao struganje metala o meta, oko desnog točka. Ovo mi se javlja, za sada, samo kada upalim auto i kada je hladan. Majstor mi je rekao da sumnja na zamajac, jer mu se takav zvuk čini. Ja nemam nekih problema koje bih povezao sa zamajcem.

Zvuk je na početku bio blaži, odnosno ritam je bio blaži. Nešto tipa TUP----(pauza 3 sekunde)----TUP---(pauza 3 sekunde). Zvuk je od početka, pa sve do sada isti, iste jačine, samo se sada pojačava intezitet.

Dodavao sam gas i meni se čini da pri dodavanju gasa zvuk nestaje, ili ga ja iz kabine i na snimku ne čujem? Pokušat ću testirati s nekim da mi potvrdi da zvuk nestaje pri dodavanju gasa.

https://streamable.com/dw9ex

Offline dgas

• Sa stažom
    • Vinkovci
Odg: Čudan zvuk - alternator?
« Odgovori #1 u: 10-04-2019, 17:29:50 »
Pregledaj vanjske španere i remenice, ja bih ovako prvo sumnjao na nešto od toga...

Offline tom_goc

• Sa stažom
  • Alfa 166FL 2,4 JTD 110kW
    • Zagreb
« Odgovori #2 u: 11-04-2019, 06:52:33 »
imao slican problem tj. vrlo sličan, zvuk nestajao s gasom, otkrio sam da je remenica radilice bila u pitanju tako sto sam u leru pomno slusao i skuzio kad upalim svjetla da se zvuk utisa, pa ugasim svjetla i opet se cuje.. provjeri

Poslano sa mog Redmi 3 koristeći Tapatalk

Offline Antonijo

• Trade Count: (+1)
  • Sa stažom
  • 166
    • Zagreb
« Odgovori #3 u: 18-04-2019, 09:09:20 »
Zamašnjak se nalazi na drugoj strani, provjeri remenicu radilice.