15-12-2019, 04:02:16

Autor Tema: Giulietta zadnji bisač i adaptivna svjetla  (Posjeta: 715 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline clio

• Trade Count: (+5)
  • Ovisnik o alfistima
  • Spol: Muški
  • Alfa Romeo Giulietta
    • Lovran
Giulietta zadnji bisač i adaptivna svjetla
« u: 08-03-2019, 08:58:24 »
Ekipa,novi sam u Giuliettama, kupio sam svoju sa ova dva "problema". To je ujedno i jedino sto ne radi na autu.

Zadnji brisač ne radi,sto bi moglo biti? sva svjetla rade iza,i pumpa za pranje zadnje sajbe rade,al on se ne ukapca. Inace dole ispod armature di su osiguraci, u srednjem redu 3 po redu fali osigurac. E sad,ne mogu nigdje naci da li on uopce postoji ili je netko izvadio. Ne zelim ustekavat nesto jer ne znam da li ide koji ili je prazan.

edit: nasao sam da zadnji brisac nema osigurac nego ide direkt iz body-a

Auto ima adaptivna svjetla, xenon radi normalno,tj svjetli i to,ali kod zakretanja volana ne mice se. Sto bi moglo biti s time?

lp. :mah:
« Zadnja izmjena: 08-03-2019, 09:03:10 od clio »

Offline Ben

• Član Alfa Kluba 2
  • Trade Count: (0)
  • Na probi
  • *
  • 159, Giulietta, 𝒢𝓉𝓋 TB
    • Zagreb
Odg: Giulietta zadnji bisač i adaptivna svjetla
« Odgovori #1 u: 08-03-2019, 09:32:49 »
Kad kažeš adaptivna, misliš na AFS? Jel ti blinka lampica iznad tipke dok se voziš i/ili dobiješ grešku na tabli da ne radi? Ja imam takav problem, ovo tvoje mi zvuči kao da želiš na mjestu zakrenuti volan i očekuješ da će se svjetla micati lijevo-desno.

Svjetla ti se zakreću prilikom vožnje brže od 30 km/h, a jedino kak na mjestu možeš testirat je s OBD-om, imaš programe kaj testiraju motoriće lijevo/desno, gore/dolje.. ali kad radi u vožnji, ful ti je neprimjetno, eventualno po mrklom mraku na vijugavoj izvangradskoj cesti.

Za zadnji brisač bih se kladio da ti je žica prekinuta u bužiru od zadnjih vrata. Meni je bila prekinuta samo žica od svjetla u gepeku, sve ostalo je radilo. Rješenje: provuko novu žicu od brave do svjetla, vraški posao. Na razno raznim mjestima sugeriraju izmjenu cijelog bužira koji se može nabaviti (komplet sa svim žicama).

Sljedeći korisnici su zahvalili na ovom postu: verde

Offline clio

• Ovisnik o alfistima
  • Alfa Romeo Giulietta
    • Lovran
« Odgovori #2 u: 08-03-2019, 09:48:33 »
Znam za ovo da nakon 30 se zakrecu farovi,ali meni bas ne rade,tj imam lampicu ispod radia na armaturi koja blinka zuto i bas u voznji mi na instument tabli dode greska adaptive headlight sistem is not enabled ili slicno...

Offline Ben

• Član Alfa Kluba 2
  • Trade Count: (0)
  • Na probi
  • *
  • 159, Giulietta, 𝒢𝓉𝓋 TB
    • Zagreb
« Odgovori #3 u: 08-03-2019, 10:31:14 »
Aha, dakle isti problem. Nažalost, solucija je vrlo vjerojatno nabavka ili cijelog ispravnog fara ili instalacije od oborenog svjetla. Kod mene u desnom faru prijavljuje grešku (vidljivu na OBD-u) i s testovima doslovno šteka dok krene zakretat motorić u desno. Prije tog lijeno okreće, ali lijevo zakretanje ok.

Meni je plan tek u 5. mj. rastavljat to i pogledat kaj bi moglo bit (ono, možda žica u prekidu, možda očistit motorić, al ak je pcb onda nikaj ne vredi gledanje). Ali kažem, najbrže (i najskuplje, a možda i jedino) rješenje je kupit drugi far ovisno o tom koji zeza.

Offline clio

• Ovisnik o alfistima
  • Alfa Romeo Giulietta
    • Lovran
« Odgovori #4 u: 08-03-2019, 10:33:12 »
Aha, dakle isti problem. Nažalost, solucija je vrlo vjerojatno nabavka ili cijelog ispravnog fara ili instalacije od oborenog svjetla. Kod mene u desnom faru prijavljuje grešku (vidljivu na OBD-u) i s testovima doslovno šteka dok krene zakretat motorić u desno. Prije tog lijeno okreće, ali lijevo zakretanje ok.

Meni je plan tek u 5. mj. rastavljat to i pogledat kaj bi moglo bit (ono, možda žica u prekidu, možda očistit motorić, al ak je pcb onda nikaj ne vredi gledanje). Ali kažem, najbrže (i najskuplje, a možda i jedino) rješenje je kupit drugi far ovisno o tom koji zeza.

Meni je isto receno da je problem u desnom faru. Da bi se to moglo mozda rijesti i samim skidanjem fara i rastavljanjem i sastavljanjem nazad, imaju tu manu da jedna kao stangica ostane ili ispadne iz lezista,da bi to trebalo pogledat. Skinut cu jedan dan pa cu vidjeti sto i kako...

Offline clio

• Ovisnik o alfistima
  • Alfa Romeo Giulietta
    • Lovran
« Odgovori #5 u: 08-03-2019, 21:14:44 »
Update,isao sam kopat jer sam dobio i gresku stop svjetala,uglavnom ni brisac ni nis nije radilo zbog pregiba zica u ulazu u haubu zadnju. Sad sve ispravno i radi. Lose su to  napravili.