31-03-2020, 14:31:54

Autor Tema: Alfa 159 / Brera / Spider - Halogeni farovi  (Posjeta: 889 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline James

• Trade Count: (0)
  • Sa stažom
  • Spol: Muški
  • FIAT Seicento 1.1
    • OS
Alfa 159 / Brera / Spider - Halogeni farovi
« u: 07-01-2019, 17:35:05 »
Jbg nema teme za halogene verzije  :tooth pa ću ovdje postavit pitanje. Dakle, kao što je vidljivo u videu niže ovog bugarina koji tečno špreha bugarski engleski  :smijeh 159 far je pričvršćen na karoseriju/branik ovim gore šesterouglenim šarafima i dolje putem onog jednog većeg šarafa na nosaču od samog fara?
Ako da, kako doći do tog donjeg šarafa osim skidanjem branika? Pretpostavljam da bi se moglo skidanjem tepsije?

Offline Batina

• Član Alfa Kluba 3
  • Trade Count: (+5)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • 166 2.4 20v/166 2.0 tb/156 2.5 24v
    • Zagorje, Luka
Odg: Alfa 159 / Brera / Spider Halogeni farovi
« Odgovori #1 u: 07-01-2019, 17:42:57 »
Skini branik nije neki problem a olaksat ces si stvar.
Can a car ever be art? Most experts say no, but they obviously haven't seen the Alfa Romeo.

Offline James

• Sa stažom
  • FIAT Seicento 1.1
    • OS
Odg: Alfa 159 / Brera / Spider Halogeni farovi
« Odgovori #2 u: 07-01-2019, 17:48:01 »
Skini branik nije neki problem a olaksat ces si stvar.
Ma nisam lud, jednom kad namjestiš, ne diraj, nemoš više vratit kak je bilo  :tooth
Trebam samo dotegnut taj donji šaraf. Iako sam uvjeren da se se od brzine samodotegnut  :smijeh
Jesam dobro detektirao što drži far?

Offline Mika

• Trade Count: (+6)
  • Ovisnik o alfistima
  • 159 SW 1.9 JTDm
    • Zagorje - Krapina - Začretje
Odg: Alfa 159 / Brera / Spider - Halogeni farovi
« Odgovori #3 u: 10-01-2019, 10:12:12 »
Da, imaš par šrafa gore, i taj jedan ispod, al kolko sam ja skužio, ne možeš do njega doći bez skidanja branika. Mijenjao sam ja far na svojoj 159-tki pa znam. Nema šanse da od ispod dođeš do tog šrafa, jer kad je branik na mjestu, jako je malo mjesta između branika i tog šrafa. A mislim da ga i ne možeš vidjet od dolje.

Branik se skine za 15 minuta, nije problem neki  :ok:

Offline James

• Sa stažom
  • FIAT Seicento 1.1
    • OS
« Odgovori #4 u: 10-01-2019, 11:05:21 »
Da, imaš par šrafa gore, i taj jedan ispod, al kolko sam ja skužio, ne možeš do njega doći bez skidanja branika. Mijenjao sam ja far na svojoj 159-tki pa znam. Nema šanse da od ispod dođeš do tog šrafa, jer kad je branik na mjestu, jako je malo mjesta između branika i tog šrafa. A mislim da ga i ne možeš vidjet od dolje.

Branik se skine za 15 minuta, nije problem neki  :ok:
Čuj, kako tko ga skine za 15 min. Ja nemam alata, a niti majstora od povjerenja. Ali mislim da sam uspio fiksirati.

Offline Mika

• Trade Count: (+6)
  • Ovisnik o alfistima
  • 159 SW 1.9 JTDm
    • Zagorje - Krapina - Začretje
« Odgovori #5 u: 10-01-2019, 11:24:33 »
Čuj, kako tko ga skine za 15 min. Ja nemam alata, a niti majstora od povjerenja. Ali mislim da sam uspio fiksirati.

Super  :ok:

Offline Mad_God

• Učim polako
    • Rijeka
Prednji farovi i žarulje, alfa romeo 159
« Odgovori #6 u: 23-03-2020, 19:26:25 »
Pozdrav ekipa, znači veliki problem. Išao sam mjenjati 5w5 parkirnu žaruljicu i jednu promjenim a druga mi upadne u far... Dali znate neki način da je izvadim osim da moram skidat čitav far ili sam u problemu?

Poslano sa mog BKL-L09 koristeći Tapatalk

Offline Argor

• Administrator
  • Trade Count: (+3)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • 156 JTD + 33 Boxer
    • Koprivnica
Odg: Prednji farovi i žarulje, alfa romeo 159
« Odgovori #7 u: 23-03-2020, 19:37:46 »
Magnetni štap, bilo ga je jeftino  za kupiti u Lidlu , a sad u trgovinama autodijelova.  Možda ćeš morati pričekati da prođe karantena.  :)

Offline Mad_God

• Učim polako
    • Rijeka
« Odgovori #8 u: 23-03-2020, 19:49:54 »
Ma ja živim u Strasbourgu a radim u njemačkoj. Ja svaki dan idem preko granice.. Ima tamo obi i toom otić ću sutra to kupit... Nego da skinem žaruljicu od žmigavca pa onda ili? I kako se skida od žmigavca žarulja? Nisam dosada mijenjao

Offline Argor

• Administrator
  • Trade Count: (+3)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • 156 JTD + 33 Boxer
    • Koprivnica
« Odgovori #9 u: 23-03-2020, 22:36:23 »
Nisam ni ja na 159  :craz   Izvadi neku žarulju i pomalo pecaj.  :hap:

Offline Mad_God

• Učim polako
    • Rijeka
« Odgovori #10 u: 24-03-2020, 09:00:13 »
Mah danas mi izbacilo grešku da mi žarulja neradi tamo gdje sam stavio LED w5w znači da ih komotno mogu skinut s auta

« Zadnja izmjena: 24-03-2020, 09:00:54 od Mad_God »

Offline Mad_God

• Učim polako
    • Rijeka
« Odgovori #11 u: 24-03-2020, 09:03:44 »
Dobro je da nisam i naručio LED H7

Offline James

• Sa stažom
  • FIAT Seicento 1.1
    • OS
« Odgovori #12 u: 24-03-2020, 09:15:02 »
Ma ja živim u Strasbourgu a radim u njemačkoj. Ja svaki dan idem preko granice.. Ima tamo obi i toom otić ću sutra to kupit... Nego da skinem žaruljicu od žmigavca pa onda ili? I kako se skida od žmigavca žarulja? Nisam dosada mijenjao

I dalje radi OBI?
Pa nije ni čudo da se širi virus i da je toliko mrtvih u zapadnim zemljama kad idioti ne zatvaraju ono što nije nužno da radi.

Offline Mad_God

• Učim polako
    • Rijeka
« Odgovori #13 u: 24-03-2020, 09:55:09 »
Ma radi al ima ono ograničenje koliko ih smije ući.. 2 izađu 2 ulaze itd..

Online Antonio

• Član Alfa Kluba 6
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • 159 2.4 JTDm TI
    • Crikvenica
« Odgovori #14 u: 24-03-2020, 11:15:30 »
Mah danas mi izbacilo grešku da mi žarulja neradi tamo gdje sam stavio LED w5w znači da ih komotno mogu skinut s auta

Lose su ledice.

Ja sam stavio prije cca 2 mjeseca i ne baca mi gresku. Medjutim imam drugi problem, jedna je vec krepala. U unutrasnjosti sve rade, ali izgleda da za poziciciju nisu.

Sada cu vratiti obicne w5w koje su i bile ranije, a kada sve ovo zavrsi cu vjerovatno naruciti neke malo bijelije od Philipsa ili Osrama

Offline Ben

• Član Alfa Kluba 2
  • Na probi
  • *
  • 159, Giulietta, 𝒢𝓉𝓋 TB
    • Zagreb
« Odgovori #15 u: 24-03-2020, 11:33:58 »
Nego da skinem žaruljicu od žmigavca pa onda ili? I kako se skida od žmigavca žarulja? Nisam dosada mijenjao
Da, makneš žarulju od žmigavca. Ima bijelo grlo i drži se s dva pipka zakrenuta u ležište, gledaš grlo s prednje strane kroz far dok isto vrijeme rukom unutra okrećeš u stranu da oslobodiš pipke i povučeš prema motornom prostoru.

Rupa je dovoljno velika da fleksibilnim magnetnim alatom upecaš LED-icu koja je namagnetizirana. Ja sam čak vadio davno upalu LED-icu koja je lagano izgubila magnetna svojstva i stavio sam kap Loctite-a na vrh "pecača" da se primi kad prislonim na LED-icu. To je bilo za slom živaca, ali izašla je :) u normalnim uvjetima, dakako, čas posla.

Probao sam širok spektar LED-ica, sve CANBUS error-free, od jeftinijih do skupljih, sve su isto završile, krepale u roku do 2 tjedna, neke su se prijavile na tabli, druge sam skužil da ne rade dok sam izašao iz auta. Neke od njih su bile jako sklone tome da se otope i da "glava" LED-ice upadne, pa sam dosta često pecao po unutrašnjosti fara :fp

S druge strane, kak kolega veli, za unutrašnjost su dovoljno dobre i traju.

Sada cu vratiti obicne w5w koje su i bile ranije, a kada sve ovo zavrsi cu vjerovatno naruciti neke malo bijelije od Philipsa ili Osrama
Po mom iskustvu ni OSRAM-ice nisu neka sreća, uginule u roku mjesec dana, stavio još jedan par, još možda mjesec i ciao. Također sam htio bijelije pozicije, al na kraju sam ostavio ove zdravoseljački žute i eto još uvijek su gore.

Offline otrov

• Trade Count: (+1)
  • Sa stažom
  • 159 1.9jtdm 8v Grigio Titanio
    • Drežnik Grad
« Odgovori #16 u: 24-03-2020, 13:29:07 »
Da, makneš žarulju od žmigavca. Ima bijelo grlo i drži se s dva pipka zakrenuta u ležište, gledaš grlo s prednje strane kroz far dok isto vrijeme rukom unutra okrećeš u stranu da oslobodiš pipke i povučeš prema motornom prostoru.

Rupa je dovoljno velika da fleksibilnim magnetnim alatom upecaš LED-icu koja je namagnetizirana. Ja sam čak vadio davno upalu LED-icu koja je lagano izgubila magnetna svojstva i stavio sam kap Loctite-a na vrh "pecača" da se primi kad prislonim na LED-icu. To je bilo za slom živaca, ali izašla je :) u normalnim uvjetima, dakako, čas posla.

Probao sam širok spektar LED-ica, sve CANBUS error-free, od jeftinijih do skupljih, sve su isto završile, krepale u roku do 2 tjedna, neke su se prijavile na tabli, druge sam skužil da ne rade dok sam izašao iz auta. Neke od njih su bile jako sklone tome da se otope i da "glava" LED-ice upadne, pa sam dosta često pecao po unutrašnjosti fara :fp

S druge strane, kak kolega veli, za unutrašnjost su dovoljno dobre i traju.
Po mom iskustvu ni OSRAM-ice nisu neka sreća, uginule u roku mjesec dana, stavio još jedan par, još možda mjesec i ciao. Također sam htio bijelije pozicije, al na kraju sam ostavio ove zdravoseljački žute i eto još uvijek su gore.
Ja sam kupio u paketu sa Philips nekima diamond vision il tako nesto, dobio i pozicije, i rade vec pola godine, ako ne i više i pozicija i kratko svjetlo

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk

Audentes deus ipse iuvat

Offline Mad_God

• Učim polako
    • Rijeka
« Odgovori #17 u: 24-03-2020, 18:56:31 »
Evo jedan update. Hvala vam, uspio sam jesam izdero ruke al vrijedilo je sreće kad sam imao tu lampicu u rukama haha.. I da uglavnom javlja grešku sad na obje strane al reko nek javlja bitno da lijepo izgleda :D... I dali ima neko h7 LED lampicu? ako ima, koje je marke... H ala unaprijed!!