22-05-2019, 14:04:16

Autor Tema: Alfa Romeo Nuova GTV !??  (Posjeta: 3926 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Online Alfa_gtv

• Global moderator
  • Trade Count: (+7)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Spol: Muški
  • GTV V6 TB, Z750, Smart
    • ZG
Odg: Alfa Romeo Nuova GTV !??
« Odgovori #40 u: 15-04-2019, 21:14:01 »
(Image removed from quote.)

:tooth

Poznata je prica oko kupovine/preuzimanja/odustajanja od ovoga koncepta od strane alfe i audia tako da to nije kopiranje, a ovo sto Paso govori je nesto sasvim deseto i covjek dobro zbori, jedino sto je meni giulia ok skroz
V6   moja AR GTV 2.0 V6 TB

"Many of the technical solutions you'll find in a Ferrari, are also often used in an Alfa Romeo"

Offline R

• Član Alfa Kluba 2
  • Trade Count: (0)
  • Sa stažom
  • *
    • Zagreb
« Odgovori #41 u: 16-04-2019, 00:48:12 »
Samo da ne izgleda kao BMW ili Audi. Još im nisam oprostio neoriginalnost dizajna kod Giulije. Stare GTV su uvijek bile originalne Alfe, pojava koju nisu mogao zamijeniti za ništa drugo na cesti.

Radije da ima vizualni gen 4C/8C nego da isfuravaju dodvoravanje kupcima germanofilima...

Držim palčeve da ne zeznu!

suglasan 100%
Mr. Wolf

Sljedeći korisnici su zahvalili na ovom postu: Paso

Offline boris

• Član Alfa Kluba 11
  • Trade Count: (+6)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • 147 Q
    • Rijeka
« Odgovori #42 u: 16-04-2019, 14:41:14 »
Samo da ne izgleda kao BMW ili Audi. Još im nisam oprostio neoriginalnost dizajna kod Giulije. Stare GTV su uvijek bile originalne Alfe, pojava koju nisu mogao zamijeniti za ništa drugo na cesti.

Radije da ima vizualni gen 4C/8C nego da isfuravaju dodvoravanje kupcima germanofilima...

Držim palčeve da ne zeznu!

Mislim da tu nisi u pravu, Giulia je  siluetom i proporcijama slična kao BMW, jer mora zbog RWD. Dizajn je TOTALNO drukčiji, i različit od BMW dizajna. Ovaj trenutni BMW dizajn mi baca na igranje japanaca sa dizajnom krajem 90tih, početkom 2000te i na ako se sječaš pojma Rice tuning.
Giulia je klasični izdanak Alfinog svevremenskog clean style dizajna, a trenutni BMW je klasični izdanak sadašnjeg generalnog auto dizajna sa PREVIŠE crta, prekida, spojlerčića, i raznih diđi miđa..

Giulia će izgledati i za 20 godina OK, vjerojatno drukčija od svega što tada bude, ali kao klasik... kao npr 156
« Zadnja izmjena: 16-04-2019, 14:41:54 od boris »

Sljedeći korisnici su zahvalili na ovom postu: jakov

Offline S.M.

• Ovisnik o alfistima
    • Spalato
« Odgovori #43 u: 16-04-2019, 16:19:36 »
Mislim da tu nisi u pravu, Giulia je  siluetom i proporcijama slična kao BMW, jer mora zbog RWD. Dizajn je TOTALNO drukčiji, i različit od BMW dizajna. Ovaj trenutni BMW dizajn mi baca na igranje japanaca sa dizajnom krajem 90tih, početkom 2000te i na ako se sječaš pojma Rice tuning.
Giulia je klasični izdanak Alfinog svevremenskog clean style dizajna, a trenutni BMW je klasični izdanak sadašnjeg generalnog auto dizajna sa PREVIŠE crta, prekida, spojlerčića, i raznih diđi miđa..

Giulia će izgledati i za 20 godina OK, vjerojatno drukčija od svega što tada bude, ali kao klasik... kao npr 156

Zadnja Alfa sa mehaničkom shemom kao Giulia je Alfa 6. Kako je ona izgledala?

Što se tiče BMW-a. Sve je razlomljeno, nema fluidnosti, nema povezanih linija.

Offline Surovi

• Starosjedioc
  • Alfa Romeo Croma 1.9 JTD 16V
    • Zagreb
« Odgovori #44 u: 16-04-2019, 19:34:37 »
Svaki dan gledam 4 Giulie na putu do posla i vrtića i sve mi se više sviđa.
Nikako mi ne paše bijela s malim felgama, ali tamno siva i sve crvene su mrak. Iznenadila me Monza crvena. Odlično izgleda. Plava...Ok, nije loše, al ne bih.

Odmah za njom mi je Volvo V60 iako je potpuno drugačijeg stila.
Ostalo u klasi...jok...ništa ne diže obrvu

Offline Paso

• Član Alfa Kluba 6
  • Trade Count: (+1)
  • Starosjedioc
  • *
  • GTV 3.0, GT 1.9, 159 1.9 TI
    • Zaljev, Rijeka
« Odgovori #45 u: 16-04-2019, 20:32:00 »

Da ne bude zabune, ja mislim da je Guilija vrhunski vozački auto i odličan stroj, i vizualno jest lijepa, pojava je na cesti, ali NIJE originalna, nije "svoja", nije Alfa na način na koje su bile druge Alfa limuzine prije nje. S boka je dosadno germanizirana, dupe je audijevsko, a pogotovo ne mogu prožvakati one grozne njemački konzervativne kvake. Kvake su kod Alfe uvijek bile pravi nakit, detalj po kojem si mogao prepoznati cijeli auto, a sada da ti netko fotka samo kvaku od Gulije mogao bi pomislti da ćeš sjesti u Audi A2. Pa nabijem ih! Samo da su kvake napravili kako treba mogli su spasiti obraz!

Alfa 156 je daleko bolje dizajniran auto od Giulije, a originalnosti da ne govorim. Giulija je dobra od naprijed i generalno ima dobre proprocije kao pojava, ali nakon prednjeg kotača je vizualna kopija BMW-a. Kako će izgledati za 20 godina drukčije od svega kada već danas ne izgleda različito od BMW-a gledano s boka? Gotovo u cm ima iste rezove i isti raspored elemenata! Pa vidi ovo:

Sljedeći korisnici su zahvalili na ovom postu: R

Offline Surovi

• Starosjedioc
  • Alfa Romeo Croma 1.9 JTD 16V
    • Zagreb
« Odgovori #46 u: 16-04-2019, 21:08:42 »
Ja ovdje vidim priličnu razliku između dva auta.
Ono što prvo ubode u oko je linija prozora koja je kod BMW-a niža u odnosu na blatobrane/bokove i to je odnos koji mi se kod Giulie puno više sviđa.
Ima još toga, ali ne gledamo svi jednako paaa....
EDIT: Jednino što me kod Alfe stvarno bode u oči su broj premali kotači  :(  al valjda su time dobili na upravljivosti koliko su izgubili na izgledu.
« Zadnja izmjena: 16-04-2019, 21:10:52 od Surovi »

Offline Paso

• Član Alfa Kluba 6
  • Trade Count: (+1)
  • Starosjedioc
  • *
  • GTV 3.0, GT 1.9, 159 1.9 TI
    • Zaljev, Rijeka
« Odgovori #47 u: 16-04-2019, 23:24:58 »
Ma da imaju petlje napravili nešto kao što je ovaj idejni koncept nove GTA: