24-04-2018, 20:48:46

Autor Tema: 156 Grigio Cuore Stromboli Trattore  (Posjeta: 379 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Nicola Romeo

• Trade Count: (+1)
  • Sa stažom
  • Spol: Muški
  • Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD 8v '02
    • Beograd
156 Grigio Cuore Stromboli Trattore
« u: 10-04-2018, 16:02:59 »
Druzenje sa Cuore Trattore je bilo kao jedna ozbiljna veza ili brak, gde smo jedno drugom kidali zivce ali i pruzali nezaboravne trenutke. Taman kada sam pronasao vremena da zavrsim zapoceto ( ubacivanje vece turbine, FMIC-a), kako bih konacno to bilo ono sto zelim, stigle su nove ideje  :lol
Osnovna ideja je bila da uzmem repliku GTA branika, ali poucen iskustvima drugih, dugo sam se lomio, odustanem od toga. Sledece sto mi je palo na pamet jeste da kompletan prednji kraj prebacim u FL i tako malo zategnem bore, ali ni to mi nije igralo, jer nekako De Silva mi se uvek nekako vise svidjala. Zatim se krenulo u mozganje sta sa diznama i gde pronaci protocnije dizne za 8v motor. Naravno mrka kapa, a i ako se nadju kostaju vise nego ceo auto  :sad: .
U svom tom ludilu sam dosao na jos ludju ideju, da na 8v blok stavim 16v glavu motora. Sada ce svi reci kako je to nemoguce, ali, komplikovano jeste do jaja ali nije nemoguce. Iskopam negde u hrpi delova, koji su se godinama skupljali za ne daj Boze, kompletnu i odlicnu 16v glavudzu. Krenem u pripremu i rasturanje, kad ne lezi vraze, pojedini prijatelji, braca, kumovi krenu da me troluju zasto ne uzmem noviju Alfu sa jacim motorom i postedim sebe silnog nerviranja, prevelikog posla kog sam se prihvatio i utroska vremena.
Rovac je ubacen i krece ludlio. Mozganje, kalkulisanje, vaganje, da li uzimati, gde pronaci dobar primerak, i kada ga nadjem sa njim moram sve iz pocetka a ovu vrljinu sam skockao skroz, ostalo je jos ovih par moji tripova i to je to. I tako su prolazili sati i dani u razmisljanju, palim cigaretu za cigaretom i cas pokusavam da ubedim sebe da je bolje da uzmem novije nesto, cas se ubedjujem da je bolje ostati na starom kada je sve utegnuto i skockano. Onda lupanje glave sta da radim sa 3 alfe u kuci, imao bih sve tri serije 156 (De Silva, ristajling De Silva i Giugiaro). Cak mi je palo napamet da svoju bebicu prodam, ali nekako nas dvoje ne mozemo da se rastanemo tek tako jer smo prosli sito i reseto.
U svom tom ludilu stize informacija da se pojavila neka 156 FL 150ks mjet 2006. godiste. Tu informaciju i nisam tako prihvatio jer mi je u startu bilo veoma cudno 156 i to godiste. Na nagovor drugara Macka pokupimo se jedan dan da bacimo oko na tu vrljinu. Vece pre toga, kao i celim putem taj dan, sam bio ubedjen da je to neko razlokano, izubijano, trulo, vrljavo i raspalo njesra da bih se po dolasku na lokaciju i vise nego prijatno iznenadio ali i iznervirao. Naime, auto je bio u skroz ok stanju 1.9 16v 150ks Euro4 29.06.2006. ( malo prasnjav spolja i po koja tackica tu i tamo od parkinga, ali nista strasno) motorni prostor ko nov , kad smo ga upalili, radi mirno, tiho kao da mu niko gas nije davao...prva rega 14.07.2006.... ali tu krece nervoza, samo zbog dela natpisa iz naslova, ta neka boja Grigio Stromboli nit je kaki, nit je sivo, nit je tamo, nit je vamo  :? Kud cu, gde cu, sta cu.... Macak me i zeza i napusava u isto vreme, a odjednom tek ne znam sta hocu, sad sam tek u rebusu  :bup: Vratim se gajbi da probam da razmislim ( kao da nije bilo dovoljno razmisljanja i vremena za razmisljanje) i napravim matematiku.
Posle 2-3 dana sam konacno presekao i resio da uzmem FL grizi g....o i ako ne znam kako da prezalim sto nije crna, crvena ili kao i ova starija lepotica azzurro gabbiano, mada za cenu za koju je stigla prezalio bih i da je u duginim bojama   :smijeh
Posto sam poznat kao neko ko ima bas dosta viska vremena   :lol   :smijeh   :lol   :smijeh a voli da bude prisutan dok se radi na autu i da ceprka tu nesto   :) auto je smesten u garazu i rasturen kako bih ga protresao preventivno. Odmah su zamenjene prednje viljske, prednji i zadnji diskovi i plocice, montiran je Brembo koji ce morati da ide dole jer je nekako stigao malo veci Brembo set, gewinde su postavljene na svoje mesto, ostalo je da se zavrsi povezivanje zica za mlatimudiju/rikverc kameru i da se vidi kako ce to sve da sljaka sa cika Bozom i da se onda vrati komplet enterijer  i moze na registraciju.
GTB 2056 i jos neke diznice koje su stigle malo pre vrljine No2 se mozda ugrade pre registracije ili ce biti posle zbog drndanja oko auspuha, DP-a i ostalih gluposti pa da bude makar legalna voznja kroz grad  :tooth
Cuore Trattore aka Cadjava aka Drinkava aka Vrljina No1 i dalje gazi kilometre, jos uvek je tu, ipak nismo mogli da se rastanemo  :) Zrtvovana je prva ljubav i najstariji clan 156 SW 2.0 ts 2000. s kojom smo se druzili 10 godina a svoj novi dom je pronasla u Novom Sadu i nadam se da ce je paziti i cuvati kako treba i dolikuje   :pivo:

Nabavljen je i rezervni tocak sa crosswagon-a da ne bih morao da razmisljam sta i kako sa brembom

Onda smo presli na zimski set na par dana dok smo cekali da se zavrsi sredjivanje letnjeg

U medjuvremenu su me dragi prijatelji iznenadili za rodjendan i sredili farove

Kolege s posla su obezbedile odgovarajucu garderobu posto vozim alfu  :smijeh :smijeh :smijeh

I na kraju zver u letnjoj obuci

I jedna sa starijom sestrom  :Crazy

Sto je mnogo mnogo je za sada  :smijeh :smijeh :smijeh

Ostalo je da vidim koja dimenzija FMIC-a moze da se upakuje u FL i da zavrsavam vise taj tuning  :bup:
« Zadnja izmjena: 17-04-2018, 13:07:29 od Nicola Romeo »
Što ja nekad popijem, nekima teško je preplivati!!!

Cuore Trattore

Offline Soksi

• Trade Count: (0)
  • Na probi
  • *
  • 156 1.9 JTD
    • Zagreb
Odg: 156 Grigio Cuore Stromboli Trattore
« Odgovori #1 u: 10-04-2018, 16:17:19 »
Ovak na slici odlično izgleda, nisi pogrešil kaj si ju uzel, sad u sretno skupljanje kilometara  :drive: :pivo:

Offline litlebastard

• Član Alfa Kluba 1
  • Starosjedioc
  • *
  • Alfa 156sw,abarth850tc in the future. . .
    • zagreb
« Odgovori #2 u: 10-04-2018, 17:53:53 »
Molim informaciju gdje su ti nabavili manduru   :tooth  :ok:
The perfect blossom is a reare thing.You could spend your life looking for one and it would not be a wasted life.

Offline mareo

• Administrator
  • Trade Count: (+33)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • 156 1.9 Q2
    • Zgb
« Odgovori #3 u: 10-04-2018, 18:56:35 »
...zanimljiva prica...slicne dileme sam i ja nekad imao sa 8v, no 16v u originalu je najbolje rijesenje i odlicna baza za "daj jos"...
...cestitke i nek te sluzi...

Tapatalk

*ebo mene mali pas, kak' si? pa tak'...

Offline Mario 147

• Starosjedioc
  • Alfa Romeo 1.9 8V jtd gt2256v
    • Zadar
« Odgovori #4 u: 10-04-2018, 20:23:07 »
Čestitke na kupnji ali nisam skužio što je sa starom 1.9 8V jtd?Dizne nema ni za lijek za 8V.Ja sam uspio pronaći preko talijana od firme Firad ali će ih imati na stanju tek od 6.mjeseca oznake Firad ASLA 144 P 1295 i pašu na injektore zadnji broj 119 a daju 30% više goriva.

Offline mareo

• Administrator
  • Trade Count: (+33)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • 156 1.9 Q2
    • Zgb
« Odgovori #5 u: 11-04-2018, 10:25:29 »
Ja sam uspio pronaći preko talijana od firme Firad ali će ih imati na stanju tek od 6.mjeseca oznake Firad ASLA 144 P 1295 i pašu na injektore zadnji broj 119 a daju 30% više goriva.

...imaš kakav info za 0445110111 16v injektore?...

*ebo mene mali pas, kak' si? pa tak'...

Offline Mario 147

• Starosjedioc
  • Alfa Romeo 1.9 8V jtd gt2256v
    • Zadar
« Odgovori #6 u: 11-04-2018, 20:34:01 »
...imaš kakav info za 0445110111 16v injektore?...

Malo cu surfati da vidim ako naiđem na nesto pa javim  :ok:

Sljedeći korisnici su zahvalili na ovom postu: Soksi

Offline Nicola Romeo

• Sa stažom
    • Beograd
« Odgovori #7 u: 12-04-2018, 14:56:59 »
Hvala puno  :pivo:  Stara 8v je kod starog  :) tako da je i dalje tu.

Cuore Trattore

Offline SS

• Član Alfa Kluba 3
  • Trade Count: (+14)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • AR 156 SW 2.4 JTDm 20V
    • Zagreb
« Odgovori #8 u: 14-04-2018, 09:50:08 »
Cestitke!

Pratim
Nakon prve ide druga...

Offline tomislavkn

• Član Alfa Kluba 2
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Alfa 147 1.9 JTDm 16V Stage 1 remap
    • Oroslavje
« Odgovori #9 u: 14-04-2018, 12:09:22 »
Hm, ne vidim slike ... prema razmacima, mislim da bi trebale biti gore?  :tooth

Offline Nicola Romeo

• Sa stažom
    • Beograd
« Odgovori #10 u: 16-04-2018, 17:18:42 »
Cini mi se da je postimage otisao u out pa su se sve slike pogubile  :? :dontno: Sredjeno
« Zadnja izmjena: 17-04-2018, 13:08:00 od Nicola Romeo »

Cuore Trattore