15-12-2019, 03:47:12

Autor Tema: Alfa Romeo Brera prozori  (Posjeta: 1213 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline DadoEsbe

• Trade Count: (0)
  • Pripravnik
  • **
  • Spol: Muški
  • Alfa Romeo Brera 2.4 JTD
    • Zagreb/Slavonski Brod
Alfa Romeo Brera prozori
« u: 18-04-2017, 19:38:49 »
Vjerovatno je isto i na 159 pa da pitamo. Spuštanje vozačevog prozora sve normalno ako ga spustim do kraja, no ako ga  spustim do pola i kasnije ga želim podići prvo krene spuštati pa moram par puta pritisnuti dok ne krene podizati prozor.
Da li je to normalno ili?
I primjetio sam na Breri da prilikom brže vožnje pogotovo na auto cesti se čuje fijukanje kod vozačevog prozora iako je podignuto na max

Offline kilo529

• Sa stažom
  • Giulia 2.2 JTDm AT8
    • Zagreb
Odg: Alfa Romeo Brera prozori
« Odgovori #1 u: 18-04-2017, 21:59:12 »
Kao i na mojoj bivsoj 159 fijuce. Obicno je do stelanja vrata. Jedan dio ti ne nalijeze dobro. Prodji prstima po rubovima zatvorenih vrata pa vidi da li ima li gdje lufta na zazorima ili su izbacena prema van. Stelaju se na oba panta i prihvatu bravice. Ako nije to, znam da su neki detektirali fijukanje kroz rupe ispod trokutaste plastike koja s unutarnje strane zatvara montazu bocnog retrovizora.
Ex: 33 QV, 33 1.7 iE, 156 2.0 TS, 156 2.0 JTS, 159 2.4 JTDm, Giulietta 2.0 JTDm2, Giulia 2.2 JTDm AT8

Offline Marko NS

• Pripravnik
  • **
  • Alfa Brera 2.0jtdm Rosso
    • Novi Sad
« Odgovori #2 u: 18-04-2017, 23:07:38 »
Ista dva problema imam i kod mene.. pričao sam sa majstorom o tome- za rad el. podizača kaže mi da je problem u samim prekidačima, da znaju da brljave malo i da je jedini lek kupiti nove i nadati se da se isto neće i njima dogoditi.. :?

Za fijukanje prozora- problem je kod mene u kederima, ne drži mi ćošak prozora kako treba, i sam sam kriv za to.. čim sam uzeo auto, divio se njegovoj lepoti, primetim da keder ne stoji ravno već da se u uglu izvukao više nego igde drugde, i budem pametan pa ga gurnem unutra da bude svuda ravan.. na prvom pranju sam shvatio šta sam uradio, vratio to nazad koliko sam mogao, al nije više to to kako treba da bude :fp
Living for the open roads.

Offline DadoEsbe

• Pripravnik
  • **
  • Alfa Romeo Brera 2.4 JTD
    • Zagreb/Slavonski Brod
« Odgovori #3 u: 19-04-2017, 06:53:34 »
Čak ni to podizanje, spuštanje mi nije toliki problem koliko ovo fijukanje prilikom vožnje, a bude malo vidio šta se da napraviti pomoću toga.
A i primjentio sam da prilikom pranja auta malo vode mi zna ući sa druge strane prozora, a dobro uvijek pogledam da li se digne prozor kod zatvaranja vrata.

Offline Jazine

• Sa stažom
  • Brera 2.4 JTDm i 159 2.4 JTDm
    • Zadar
« Odgovori #4 u: 30-12-2017, 00:41:16 »
Kod svih je tako..Sve su to sitne slatke brige  :D :ok:

Offline Cobra

• Član Alfa Kluba 1
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • AR 156 2.5v6 Giugiaro
    • Zagreb centar
« Odgovori #5 u: 30-12-2017, 00:55:53 »
To kaj ti krene dolje, pa onda gore, to ti je do prekidaca...
Tak je i meni bilo na 159 dok ih nisam zamijenio...

Samo kaj meni nis nije fuckalo......

Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline herr_martin

• Učim polako
    • Varaždin
« Odgovori #6 u: 18-06-2019, 15:00:52 »
e imam isti problem kod Brere, kod Auto Prikratkog su mi zamijenili cijeli mehanizam vozačevog prozora jer je pukao prijašnji i sad imaju problem kad zatvore vrata onda ne digne do kraja prozor, i kad otvaraju vrata ne spusti se malo prema dolje kao što treba. A kad ima otvorena vrata i diže prozor onda ide skroz gore i dolje bez problema... zvali su me i rekli da su napravili inicijalizaciju prozora, da su otpojili akumulator na pola sata i spojili natrag i da nista ne pomaze i sad traže daljnje rješenje, al sve se bojim da ga ne budu našli ili ga budu našli u zamjeni još nekog dijela poput one konzole na vratima gdje su gumbi za dizanje prozora i ostalo. Dal netko zna što tu treba napraviti, tj. dal bi ova procedura trebala rjesit problem -

In the case of Brera's/Gt's the window sometimes looses it position and requires resetting.

The resetting procedure is - (as told by a main dealer)
Drop drivers window and hold button for 10 sec.
Drop passenger window and hold button for 10 sec.
Raise passenger window and hold button for 10 sec.
Raise drivers window and hold button for 10 sec.

Svaka pomoć je dobro došla, rado bi da oni to rješe, a ne da se ja moram s tim doma poigravati, ipak ima i kišnih dana, pa ne bi volio riskirati...

Offline Guerrini

• Član Alfa Kluba 3
  • Trade Count: (+9)
  • Starosjedioc
  • *
  • Alfa Romeo Giulia 2.2
    • Novi Vinodolski
« Odgovori #7 u: 18-06-2019, 15:27:53 »
e imam isti problem kod Brere, kod Auto Prikratkog su mi zamijenili cijeli mehanizam vozačevog prozora jer je pukao prijašnji i sad imaju problem kad zatvore vrata onda ne digne do kraja prozor, i kad otvaraju vrata ne spusti se malo prema dolje kao što treba. A kad ima otvorena vrata i diže prozor onda ide skroz gore i dolje bez problema... zvali su me i rekli da su napravili inicijalizaciju prozora, da su otpojili akumulator na pola sata i spojili natrag i da nista ne pomaze i sad traže daljnje rješenje, al sve se bojim da ga ne budu našli ili ga budu našli u zamjeni još nekog dijela poput one konzole na vratima gdje su gumbi za dizanje prozora i ostalo. Dal netko zna što tu treba napraviti, tj. dal bi ova procedura trebala rjesit problem -

In the case of Brera's/Gt's the window sometimes looses it position and requires resetting.

The resetting procedure is - (as told by a main dealer)
Drop drivers window and hold button for 10 sec.
Drop passenger window and hold button for 10 sec.
Raise passenger window and hold button for 10 sec.
Raise drivers window and hold button for 10 sec.

Svaka pomoć je dobro došla, rado bi da oni to rješe, a ne da se ja moram s tim doma poigravati, ipak ima i kišnih dana, pa ne bi volio riskirati...

Imao sam sličan problem otkad sam kupio Breru. Meni se dešavalo da često baci grešku na ekranu, za vozačev prozor. Nekad bi ga uspio resetirati da radi, nekada bi odbijao poslušnost danima. Problem je bio u modulu, ja ga nikada nisam mijenjao jer je novi bio u PSCu u Rijeci 1700 kn cca, a sa eBaya polovni nisam naručivao nikada. Prozor bi zatvarao na ključ, držanjem zaključavanja. Problem na Brerama i GT je po zimi kada je jako hladno i ljeti na vrućini. Trebalo bi često silikonskim sprejem špricati gume uz samo staklo i onda vjerujem da ne bi bilo problema.
Glavni cigo u mahali? ALFA ROMEO

Offline herr_martin

• Učim polako
    • Varaždin
« Odgovori #8 u: 18-06-2019, 18:44:01 »
da tako nekako sam si i mislio, ali evo na srecu nazvao sam ekipu u prikratki i objasnio im ovaj gornji postupak, rekli su da budu probali pa jave ak je uspjelo i uspjeli su... sad sve dobro radi.. morat cu ih uzicati popust jer radim njihov posao :D

Offline Zvezdan60

• Na probi
  • *
    • Skopje, Makedonija
« Odgovori #9 u: 19-10-2019, 21:58:45 »
Kod moje Brere je bio isti problem, prozori su prema gore isli sporo, resenje je bilo promeniti
cetkice na elektro motorima, uzeo sam cetkice od 147-mice sa motora suvozacke strane, promenio
cetkice i sada idu brzo prema gore. Sto se tice prekidaca, i kod njih sam imao problem, nije bilo dobrog
kontakta na printanoj ploci sa samim dugmetom. Zalepio  sam aluminiumsku foliju Neostikom ispod okruglog
dela koji pravi kontakt sa printanom plocom koja kontrolira podizace.
Potrazite na You tube, kako popraviti daljinski za TV, bice vam jasnije.