17-12-2017, 08:30:54

Autor Tema: ušteda prilikom registracije i tehničkog pregleda vozila  (Posjeta: 1298 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Kazinjo

• Trade Count: (0)
  • Pripravnik
  • **
  • Spol: Muški
  • AR 147 1.9 JTDm 8V
    • zagreb
Odg: ušteda prilikom registracije i tehničkog pregleda vozila
« Odgovori #20 u: 19-06-2017, 13:02:30 »
UPDATE!
Bio maloprije na poreznoj u NZG i veli mi šalterski službenik da se posebni porez na rabljena vozila plaća prema prebivalištu, koje je na osobnoj iskaznici naravno. Bez obzira na trenutno boravište.
Detalje oko svote koju će mi uzeti naša lopovska država javim vam kad obavim sve.

Ok, dobra stvar je da moram ići u voljenu Rijeku obavljat tehnikalije a još bolja stvar je da idem s Alfom po staroj cesti!  :D Di ćeš bolje?!  :mah:

Offline Kazinjo

• Pripravnik
  • **
  • AR 147 1.9 JTDm 8V
    • zagreb
« Odgovori #21 u: 20-06-2017, 21:10:40 »
Evo novosti! Znači, za sve koji možda budu tražili info u vezi ovog.
PP(posebni porez na rabljena vozila) na Alfu 147 1,9 JTDm 2007. s 220.000 km na dan 20.06.2017. po procjeni službenika XY, a prema katalogu vozila kojim oni barataju, u poreznoj upravi Rijeka, iznosio je 1500 krznenih.
E sad, da li se referirao na tu njihovu slikovnicu ili se referirao na cijenu s kupoprodajnog (koja je, gle vraga bila baš 30k kn) to nebih znao. Nisam pitao.
A sad ko je koga zaj... to valjda nikad nećemo saznati...  :?

:off  Moram izbaciti bijes i napisati još ovo a ako to bude pročitao netko tko to isto radi ja mu tu ne mogu pomoći niti mu se ispričavam ako se uvrijedi jer ovo je moje mišljenje.

Dakle, 12:05 dodjem u MUP u Rijeci i uzmem papirić za čekanje reda - Prometne poslove, broj 913. Broj stranki ispred mene 57.  :? Uh jbte, a otvoren samo 1 (jedan) šalter koji radi prometne poslove. Nema veze, došao sam u voljeni grad i bit ću dobre volje. Izađem sa starim da on zapali cigaru.Čekamo. Vidim nakon pol sata da je brojka iznad šaltera zapela na  868 već neko vrijeme. I vidim da lik iz Croatia Osiguranja ima hrpu papira i prometnih i polica i tablica i torbu i svašta nešto i žena rješava samo njega, odnosno papire raznih stranaka COa. I tako jedno sat vremena. Doslovno. Ljudi gunđaju, i ja isto. Ok, pomislim, stari ajmo do Barda na pivo dok se to malo ne pokrene jer vidim da je ispred još sigurno 30ak ljudi i imamo vremena. Odemo popijemo pivkana, Hirter, mrzli, pola kile, i vratimo se nazad a frajer još na šalteru. Oko sat jbnih vremena je prošlo, majke mi moje mile, a ljudi i dalje čekaju. Dolazi mu neki pajdo, valjda kolega i nosi mu još prometnih i polica osiguranja i tablica. Za nevjerovat. U međuvremenu se otvorio još jedan šalter pa još jedan i na kraju se malo pokrenulo. Došli smo na red u 14h. Znači, točno 2 sata smo mi čekali na red da bi riješili stvari koje sam na kraju odgodio za idući put jer ne bih stigao do auta skinuti tablice pa se vratiti i čekati ponovno red a radili su danas do 16h(jbg nisam znao točnu proceduru s obzirom na okolnosti). Toliko sam bio lud da bih ga najradije izvrijeđao tamo ali znam, i on, kao, radi svoj posao. Ali mislim, pa daj za takve stvari imaj posebni šalter jer ovo stvarno nema smisla, i vjerujem da to nije izoliran slučaj već učestala praksa. Netko bi o tome trebao povest računa.
Totalno sam se bio iznervirao i prisjelo mi je sve ali čim sam se ubacio u more odmah je sve bilo puno bolje i ljepše.
Sorry na ovako dugom postu, nadam se da će nekom pomoći a možda ga i Obi wan Kenobi pročita pa nešto poduzme.

Offline sale 75

• Trade Count: (+4)
  • Ovisnik o alfistima
  • 156 JTDm Q2
    • aljmaš
« Odgovori #22 u: 20-06-2017, 21:24:24 »
mrzim kupovinu auta baš zbog MUPa,porezne i sličnih uhljebskih poslova,svi su nepristojni,spori i u privatnoj firmi nebi radili sat vremena

Offline Kazinjo

• Pripravnik
  • **
  • AR 147 1.9 JTDm 8V
    • zagreb
« Odgovori #23 u: 20-06-2017, 21:28:36 »
mrzim kupovinu auta baš zbog MUPa,porezne i sličnih uhljebskih poslova,svi su nepristojni,spori i u privatnoj firmi nebi radili sat vremena
Na poreznoj u Rijeci nije bila gužva, za razliku od npr. Novog Zg, a i službenik je bio normalan.
ali zato MUP - kata faking strofa.

Offline Pero156TS

• Predsjedništvo
  • Trade Count: (+13)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • GT 1.9 JTD, Lancia Y
    • Zagreb
« Odgovori #24 u: 20-06-2017, 21:39:57 »
kolko se sjećam u Zagrebu u MUP-u ima poseban šalter za "velike" korisnike
GT 1.9 JTD
Svi pričaju da pijem, a nitko ne priča da sam žedan.

Offline Kazinjo

• Pripravnik
  • **
  • AR 147 1.9 JTDm 8V
    • zagreb
« Odgovori #25 u: 20-06-2017, 22:24:36 »
kolko se sjećam u Zagrebu u MUP-u ima poseban šalter za "velike" korisnike
Možda,ili vjerovatno, ali moj slučaj se dogodio u Rijeci. Tamo je danas radio 1 (jedan) šalter kojeg je ''zauzeo veliki korisnik''.  :dontno:

Offline Pero156TS

• Predsjedništvo
  • Trade Count: (+13)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • GT 1.9 JTD, Lancia Y
    • Zagreb
« Odgovori #26 u: 20-06-2017, 22:38:21 »
klasika, tako je i u ZG, radi jedan šalter do 18 sati i onda od 18 po 3 ili 4 šaltera i išamaraju sve u sat vremena

zato je najbolje doći oko 18 sati
GT 1.9 JTD
Svi pričaju da pijem, a nitko ne priča da sam žedan.