16-12-2019, 09:52:24

Autor Tema: Un Mare di Mito -17-18/9/16- Jesolo  (Posjeta: 1550 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline mladen-ri

• Član Alfa Kluba 11
  • Trade Count: (0)
  • Pripravnik
  • *
  • Spol: Muški
  • Giulia
    • rijeka
Un Mare di Mito -17-18/9/16- Jesolo
« u: 19-09-2016, 18:58:26 »
 :mah: :mah: Evo par riječi o susretu koji je organizirao Mito klub iz Jezola blizu Venezie. Pratio sam dio susreta koji se odvijao u subotu. Jutro je bilo u znaku dolaska učesnika dok je popodne bilo organizirano natjecanje u potezanju konopa po parovima i u skakanju u vrećama na pješčanoj plaži. Osim iz Italije bila je moja posada i jedna posada  (legendarni GIO) iz Češke. Nakon ovog natjecanja kolona je krenula na cerimoniju dodjele imena ulice imenom Nicola Romeo, pokretaču priče čiji smo i mi Alfisti  dio i to već preko jednog stoljeća. Bilo je veliko zadovoljstvo učestvovati ovom događaju.
Predsjednik kluba Filippo i dogradonačelnik Jesola su se obratili okupljenima. Svećenik je blagoslovio ulicu i zaželio nam sreću na našim putovanjima s Alfama. Marko Fazio iz muzeja AR je poslao poruku u povodu otvaranja ulice  koju su nam pročitali. Nakon ove cerimonije slijedila je izložba na mjesnom trgu uz aperitiv jer je slijedila večera ( s maskiranim učesnicima !!). E taj dio nisam vidio jer je trebalo krenuti doma. Lijep susret uz uvijek drage Alfiste koje srećemo po ovakvim susretima. Slijedeći dan su proveli u riješavanju raznih zadataka , ručka , vožnje po Jezolu i podjeli nagrada.