17-11-2019, 15:15:51

Autor Tema: Problem JTD turbina  (Posjeta: 52131 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline zdravka

• Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Spol: Ženski
  • TY
    • Zagreb
Odg: Problem JTD turbina
« Odgovori #40 u: 17-09-2009, 15:37:10 »
vidim da ti je tvoja lokacija blizu Seba, pa provjeri kod njega  :hap:
...tko nije naučio gledati nebo u potoku, ne zna što su ribe na drveću...

Andrić

Offline SigniGT

• Starosjedioc
  • Spol: Muški
  • u offsetu...
    • Rijeka
« Odgovori #41 u: 17-09-2009, 15:43:50 »
ne vjerujem da ti je trubina otišla... Turbina kad ode auto počne dimit, slini ti ulje na njoj, poneke i zuje hebeno glasno i ne pune nikako. Prije bi rekao da ti je neko crijevo od 100-200kn puklo od topline i starosti i zato ti auto čađi, vuče falši zrak... Odi ti do SEB-a jer mi ovaj lik smrdi sa svojom spikom ...

radije daj još 200-300kn da ti seb vidi nego da se ženiš sa milju €za drugi turbo ako je ovaj dobar... možda ima neku u kurcu već pa da ti ju nebi podvalio...

i nije mi jasno kako turbina može auto bacit u safe mode? nek mi to neko objasni
SPEED IS A MATTER OF COST! HOW MUCH CAN YOU AFFORD TO GO?!?

Offline Seb

• Donator kluba
  • Trade Count: (+2)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
    • Velika Mlaka
« Odgovori #42 u: 17-09-2009, 17:56:26 »
ja danas prodo i namontiro onu :rol:

Alfa_ri

• Gost
« Odgovori #43 u: 17-09-2009, 18:45:29 »
ne vjerujem da ti je trubina otišla... Turbina kad ode auto počne dimit, slini ti ulje na njoj, poneke i zuje hebeno glasno i ne pune nikako. Prije bi rekao da ti je neko crijevo od 100-200kn puklo od topline i starosti i zato ti auto čađi, vuče falši zrak... Odi ti do SEB-a jer mi ovaj lik smrdi sa svojom spikom ...

radije daj još 200-300kn da ti seb vidi nego da se ženiš sa milju €za drugi turbo ako je ovaj dobar... možda ima neku u kurcu već pa da ti ju nebi podvalio...

i nije mi jasno kako turbina može auto bacit u safe mode? nek mi to neko objasni

Tako je nevjeruj odma liku ako je vidio da se možda nerazumiješ,odi kod Seba i radije daj manje para pa točno vidi šta je,mislim šteta da te tako zajebe lik,a ti sad vidi.

Offline Seb

• Donator kluba
  • Ovisnik o alfistima
  • *
    • Velika Mlaka
« Odgovori #44 u: 17-09-2009, 19:16:12 »
najčešći razlog je začađenje turba no ja sam nedavno imao jednu di sam ju očistio ali je nažalost promjenjiva geometrija bila tolko oštečena da ju nisam uspio osposobit da ne zapinju lopatice po kučitšu turbine i morao sam ju na kraju promjenit...osim lopatica bile su oštečene peraje ispušnog propelera turba...moguče je da i tebe tak nešto mući
ž

CLASS

• Gost
« Odgovori #45 u: 17-09-2009, 20:30:02 »
Potpisujem sve navedeno. Dakle nema mislim da je turbina jer tako sam i ja skoro nasjeo. Sva ta crijeva i senzori su skoro uvijek prije nego turbina. Dijagnostika i pravi majstor će to rješit. Ako ne onda turbinu skinut i rastavit ispušni dio da se vidi stanje promjenjive geometrije i lopatice ispuha. Dakle svi su ti dobro sugerirali. Tek na kraju ako se ustanovi da je turbina,imaš za cca 350€ totalnu reparaciju negdje u srbiji i to čak ako je sve živo unutra rastureno. Za tu informaciju se javi kolegi "zoranm" sa foruma.  :pivo:

lukinelly

• Gost
« Odgovori #46 u: 17-09-2009, 22:11:05 »
Evo vratio se od Valenčića! Kaže da je toliko oštećena da se ne isplati radit reparacija, nego da ju pošaljem u Alfu da ju firma reparira to je nekih 7500 kuna! i da dobiš garanciju!
Neam pojma, mislim da ću kod Seba na dijagnozu i da ju on rastavi! nisam više pametan!

Offline vs

• Pripravnik
  • **
    • ZADAR,VOŠTA
« Odgovori #47 u: 17-09-2009, 22:17:41 »
Ako je turbina mislim da ima neka firma u srbiji di ti to mogu složit pa nać nekoga raspoloženog za izlet ili posudit auto i via serbia...
nemoj u srbiju nit da je mukte
bolje živit sto godina u bogatsvu nego deset dana u bijedi

Offline Role 156

• Trade Count: (+9)
  • Ovisnik o alfistima
  • Alfa 159 2.2JTS SS Ti Beverly tourer 300 ie
    • Požega
« Odgovori #48 u: 17-09-2009, 22:19:18 »
 :o000: fuck turbo kod mene nece  :ne2:
Varijator sekta

Offline Cale SW

• Učim polako
    • Rijeka
« Odgovori #49 u: 17-09-2009, 23:50:12 »
Pozdrav!
Nazalost imam iskustva sa kvarom turbine. riknula mi na Laguni 1.9dci i moro slepat auto iz gospica do rijeke.
i nazalost imo iskustva kako te svi hoce oderat za lovu.

MOJE iskustvo za popravak je: postoji tip u Vinkovcima kojemu posaljes turbinu i on vidi da li je za reparaciju ili ne.
ako ista moze napraviti rijesit ce.
i tip je strava korektan.
jako dugo nisam naletio na tako fer igraca.

Offline Cale SW

• Učim polako
    • Rijeka
« Odgovori #50 u: 17-09-2009, 23:53:38 »
Evo i url-a:

AC Mario

http://www.mario-vk.hr

nadam se da ce ti pomoci ova informacija

Offline zoranm

• Sa stažom
  • alfa 166,159
    • Nova Gradiška
« Odgovori #51 u: 18-09-2009, 01:12:40 »
da ne ponavljam priču stoti put,kad je meni riknula ja sam kontaktirao sve moguće majstore u HR i svi su mi rekli da se NEMOŽE REPARIRATI !!!I po njima sam imao samo jedan izbor nova za cca. 1000 eurića.Kontaktirao sam tu firmu u Srbiji i oni su mi rekli DA NEMA TOGA NA TURBINI ŠTO SE NEMOŽE REPARIRATI.Otišao sam dolje i kompletna reparacija do zadnjeg šarafića je 350 eura plus put,klopa cuga još oko 150 i sve gotovo za tri sata.Firma ima tridesetak majstora koji rade samo turbine i veća je nego sve naše zajedno.Sad ako si veliki Domoljub ti daj našima 1000 eurića i po gasu :ok:

Offline Seb

• Donator kluba
  • Ovisnik o alfistima
  • *
    • Velika Mlaka
« Odgovori #52 u: 18-09-2009, 06:53:05 »
kod Pinjušića je reparatura cca 3500-4000 kn

lukinelly

• Gost
« Odgovori #53 u: 18-09-2009, 11:00:51 »
Sad na kraju ne znam ni sam jel do turbine ili nije! Valenčić mi kaže da se toliko istrošila da se ne može reparirati kod nas, nego da je najbolje rješenje uzeti repariranu za 1000 eura iz vana! Ja nemam simptome curenja ulja, dimljenja! meni auto normalno vuće u 1,2,3 brzini! Mogu ga i stisnut a kad dođe preko 100km/h onda se pali lampica motora!!!!! :wal: :wal: :wal:

Offline Tomek

• Ovisnik o alfistima
  • Fiat Punto mk2a
    • Velika Gorica
« Odgovori #54 u: 18-09-2009, 11:02:19 »
Sva sreca da nisi do Seba otiso  :ok:  :rolll: :rolll: :rolll:
Nikada ne vozi brže nego što tvoj anđeo čuvar može letjeti

Dok zivot juri, ja cu lagano...

Offline LOŠA

• Trade Count: (+22)
  • Ovisnik o alfistima
  • AR 146 TD, AR 156 JTD 16V M-JET, AR Brera 2.0 JTDM
    • BJELOVAR
« Odgovori #55 u: 18-09-2009, 11:18:12 »
Moguće je da je kod tebe isti slučaj kakav je Seb opisao, znači oštećen sistem za regulaciju promjenjive geometrije, ili čak da su oštećene lopatice na turbini, pa treba malo veći servis na turbini...
Ali ako je tako onda bi ti se ova greška "Motor Control System Failiure" (vjerovatno prevelik pritisak turbine) trebala javljati nakon određenog broja okretaja, a ne nakon 100Km/h :rolll:

Uglavnom, odi kod Seba pa neka ti on prvo provjeri na dijagnostici koja se točno greška javlja, i da ti provjeri stanje te turbine :da:

I fino ti kaže "zoranm", ako ti kod nas bude preskup popravak, ili ako naši majstori nemaju dijelova za popravak te turbine, via Srbija (ili im možda turbinu možeš poslati dostavom) i riješen problem.

lukinelly

• Gost
« Odgovori #56 u: 18-09-2009, 11:23:29 »
Tako ću i napravit!!! jel fakat se neću ovako vozit!

Offline Stiv

• Trade Count: (+20)
  • Ovisnik o alfistima
  • 146 1.6 TS & 156 2.4 JTD SW
    • Samobor
« Odgovori #57 u: 18-09-2009, 11:27:49 »
Tako ću i napravit!!! jel fakat se neću ovako vozit!

Otiđi lijepo do meštra Bertola da ti izvade i raskopaju turbinu i da onda vidiš gdje je nastalo sranje te dal je turbina loša ili je od nečeg drugog  :da: :ok: :mah: :mah:
:mahm QVMember of  U B OQV

CLASS

• Gost
« Odgovori #58 u: 18-09-2009, 11:32:03 »
Onajko ti je rekao da je turbina toliko oštećena da se neda popravit mislim da nešto mulja jer da je to tako prva stvar koju bi ti napravio je ta da bi ti naplatio skidanje i rastavljanje turbine i pored toga te zvao da se sam uvjeriš u to. Dakle priča ne drži vodu.
Pitaj ih malo onako za zajebanciju što je to otišlo na turbini neka ti točno kažu pa da vidiš koji ćeš odgovor dobiti jer prvi odgovor je za malu djecu.

CLASS

• Gost
« Odgovori #59 u: 18-09-2009, 11:36:10 »
I usput ako već želiš mogu ti organizirat novu novcatu za 900 eura iz italije preko Darka iz Rijeke. Kakva reparacija za 7500 kn niti ne pomišljaj na takve gluposti.