18-11-2019, 10:56:00

Autor Tema: Alfa GT JTD by Puh  (Posjeta: 19351 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Puh

• Trade Count: (+1)
  • Starosjedioc
  • Spol: Muški
    • Crikvenica
Odg: Alfa GT JTD by Puh
« Odgovori #40 u: 03-09-2016, 20:40:12 »
Jučer smo se nadelali, prešli oko 600km, od toga 400 nakon posjete servisu. Sveukupno smo probili 170.000km, znači oko 5000km u malo više od dva mjeseca vožnje.

Zamjenjena je bila vanjska manžeta naprijed lijevo, termostat (orginal) i cijev od filtera do turbine (Pasarić). Što reć... oduševljenje, auto se preporodio. Motor tiše radi, ne čuje se više toliko turbina, i čini mi se da bolje zagrize od niskih okretaja, brži je odaziv na gas sigurno. A temperatura je zacementirana na 90*.

No definitivno naaajveća razlika je u potrošnji... donedavno je bio na oko 7,5 prosjeka, a sad je ovih 400 nakon servisa odradio bez problema na 6l. Ostao sam paf  :o000: Nije da sam se baš jako trudio oko potrošnje, najnormalnije smo se vozili... jedno 50ak km po ZG gužvanciji, 150km autoceste od 140-160kmh, i ostalo guštanje po više manje otvorenoj cesti. I razlika na kompu je pala... tu je izbacilo prosjek ok 5,4l, nači falilo je za 0,6l, veliko poboljšanje naspram prije. Sad ćemo odradit jedan brži tank, pa ćemo vidit dali ću uspjet doć do prijašnjih 7,5l.

Auto je sada 99% ispravan, ako ne računam parking senzor koji još nije stigao, i ček enđin lampicu koja se ipak ponovno pojavila nakon drugog paljenja. Nekako sam očekivao da će nestat nakon zamjene cijevi al ništa. Pričekat ćemo tehnički, pa prije toga to riješit.
Jedino mi je upalo u oko da se odmah počela skupljat prljavštvina po udubinici na cijevi, točno na mjestu di je stara plastična pukla  :?

Danas sam se riješio starih pedala koje su bile odvratne... još su sa nekim zakovicama bile fiksirane. I bome sam se nahebao. Uvjek me iznenadi koliko je to naporan, a naoko jednostavan posao. No na kraju je sve ipak uspješno montirano, puno lijepše nego prije, i super su po meni sjele nove pedale (160kn kaufland). Samo sam tek kasnije skužio da nisam uspio pošteno poslikat rezultat  :fp

Prije

Poslije

Što se toga tiče, moram samo još nać odgovarajuće (bar donekle), odmorište za nogu i malo gas pedalu pomaknut ulijevo... nekako mi se čini da je na desno zakrenuta, neznam dal me slika vara ili...

« Zadnja izmjena: 09-08-2018, 21:30:31 od Puh »

Offline Puh

• Starosjedioc
    • Crikvenica
« Odgovori #41 u: 05-09-2016, 13:44:48 »
Sa Alficom nikad dosadno... taman kad sam pomislio da sam miran jedno vrijeme, hop ABS/VDC problemi se jave. Nestane kod ponovnog pokretanja, pa se opet javi... ništa dogovoren dejt sa dijagnostikom.

No u međuvremenu je pao mrak, pa sam primjetio da stalno svjetli štop svjetlo... što je olakšalo dijagnozu, jutros je zamijenjen štop šalter i za sad se čini sve OK.

Sutra ćemo ipak ispoštovat dogovorenu dijagnostiku, pregledat sve za svaki slučaj da nebi bilo problema.

Probao sam i razmrdat orginalnog, očistit, al nije išlo...

E da... i stigao je konačno kineski senzor, 10$. Montiran, senzori konačno rade ... treba ga samo bacit u boju, ja zadovoljan.

« Zadnja izmjena: 09-08-2018, 21:31:02 od Puh »

Offline Puh

• Starosjedioc
    • Crikvenica
« Odgovori #42 u: 10-09-2016, 19:30:21 »
Ugl. sa kočnicama nije bilo niš, osim tog prekidača... tako da to sve radi, senzori isto. Oni su dušu dali za ovakav auto, mada bi kamera bila još bolja.

Malo ju lickam, pazim mazim... nije joj loše u životu.

Gliptone dobar posao odrađuje, vidjet ćemo kako će koža starit... ali stanje je svakako odlično s obzirom na godine.

Felge su prokrvarile  :bic:

I jedna brzinska prije spavanja

Nekakv plan je i promjena boje auta, al moram ovu pohvalit. Sa par metara se jednostavno ne kuži prljavištvina, ogrebotine, udubine, mušice.... super je što se toga tiče.

« Zadnja izmjena: 09-08-2018, 21:32:03 od Puh »

Offline Kristian

• Trade Count: (0)
  • Starosjedioc
    • Benkovac
« Odgovori #43 u: 10-09-2016, 20:53:56 »
Odličan autić, samo ja bi orignal žmigavce vratio  :tooth
DUDE I ALMOST HAD YOU

Offline FAN

• Moderator
  • Trade Count: (+4)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • GT
    • Zagreb
« Odgovori #44 u: 10-09-2016, 21:01:27 »
Promjena boje auta? Nemoj... Ovo izgleda vrhunski u kombinaciji sa ovom unutrasnjosti...

Fino ti to sredjujes, samo naprijed...
:cigara: :cigara:

Offline Puh

• Starosjedioc
    • Crikvenica
« Odgovori #45 u: 10-09-2016, 21:20:51 »
Palim se na ledice i slične DIY gluposti pa tu nema puno pomoći... jedino ću ih bolje uklopit, možda iza bijele prozirne plastike, ili tvorničku naranđastu pa iza toga bijele ledice. Ovako se previše ističu bijelo na crno, svakako nisu gotov proizvod :D

A što se boje tiče... ok mu stoji, objektivno je to lijep auto s njom, nema frke. Ali definitivno mi nije to to što se mog osobnog gušta tiče. Uz to je auto ionako pun crtica, ogrebotina, točkica... Pitanje je sad ostalo samo koja boja i tehnika. S lakirerima imam isključivo loša iskustva, a sve meni lijepe boje se već tvornički vozikaju na brdo GTjki (crvena, plava, tamno siva). Negdje na forumu sam ubrao i onu tamno crvenu boju, neloše mu stoji ;)

No to je definitvno prvo u planu, znam da ako ne riješim estetiku u prvih par mjeseci, neću nikad...

« Zadnja izmjena: 10-09-2016, 21:21:26 od Puh »

Online IvanGT

• Moderator
  • Trade Count: (+2)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • GT 1.9 JTD
    • Zaprešić
« Odgovori #46 u: 10-09-2016, 23:08:59 »
plava GT nema niti jedna u HR kolko znam...tako da bi bila posebna..al u onoj plavoj boji u kojoj je GT dolazila.  :ok:
ovih ostalih ima dosta, crnih i sivih najviše..

Offline otrov

• Sa stažom
  • 159 1.9jtdm 8v Grigio Titanio
    • Drežnik Grad
« Odgovori #47 u: 10-09-2016, 23:34:08 »
Bordo, s tim interijerem vrh. Il neka british green.

Poslano sa mog Redmi 3 koristeći Tapatalk

Audentes deus ipse iuvat

Offline alfazara

• Ovisnik o alfistima
    • Zadar
« Odgovori #48 u: 10-09-2016, 23:41:21 »
Evo jedna današnja, bez ikakve prigode. Nit sam čistio nit sređivao  :) Ali i takva je uvijek spremna na slikanje.
Inače sam uvijek bio protivnik kože u autu, al Alfica mi je promijenila mišljenje... nebi mjenjao ovu unutrašnjost za ništa.
Nevjerovatno kako se nakon 12 godina još uvijek dobro drži, i bez problema trpi svakodnevno korištenje  :ok:

predivna unutrasnjost  :clap: :love:
Alfa  u <3

Offline marek1

• Sa stažom
    • Sesvete
« Odgovori #49 u: 11-09-2016, 00:06:44 »
Gliptone je super za kozu,ali ako je naknadno bojana onda to izbjegavaj s gliptoneom.

Ja sam na svojoj imao slucaj da su mi se zadnje bocne stranice stisnule i zato odljepile od spuzvice i oplate. To se dogodilo tjekom jednog ljeta, a pritom sam koristio gliptone i onaj sprwj za kozu iz kauflanda. Sad je pitanje sto je od toga izazvalo skupljanje koze odnoano ocito umjetne koze na oplatama.

Offline Puh

• Starosjedioc
    • Crikvenica
« Odgovori #50 u: 11-09-2016, 15:08:12 »
Koliko sam proučavao sitna slova, dosta je jako sredstvo i treba pažljivo s njime, baš je za pravu kožu. E sad, nisam išao za tim da je na oplatama umjetna.. al sad kad si rekao, može bit.
Uglavnom meni za sad nema nikakvih nuspojava, lijepo ju je očistilo i osvježilo. Za ovaj Intensive cleaner (GT12) piše da ne treba često s njim, jednom dvaput godišnje. Moram još nabavit Gentle cleaner (GT15) koji je za redovnu uporabu, i on dolazi u spreju.
Koliko sam skužio, nebi se trebalo kombinirat puno različitih sredstava... rađe odabrat proizvođača i držat se njegovog seta. Tu će bit dokumentirano održavanje samo sa Gliptoneom, pa evo, vidit ćemo kako će to završit.

A obolit ću od ovih boja... sinoć sam do duboko u noć listao i listao, ništa pametniji nisam. Na kraju rotiram ispred sebe crvena-plava-tamno siva-crna. I neke šarene :D Pa se na sekundu odlučim na mat, pa sjajno... izgorit ću.

Da je bilokoji drugi auto u igri, odmah bi se na plavu odlučio... al neznam, nisam 100% siguran za GTjku

Prednji kraj pita jednu boju, stražnji kraj drugu boju... morat ću je ofarbat ko 308 gti :D
« Zadnja izmjena: 09-08-2018, 21:38:08 od Puh »

Offline Antonio

• Član Alfa Kluba 5
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • 159 2.4 JTDm TI
    • Crikvenica
« Odgovori #51 u: 11-09-2016, 16:08:08 »
Jel ova u Crikvenici boravi, vidjam ju cesto u Dr. Kostrencica, al tek sam danas povezao tablicu

Offline Puh

• Starosjedioc
    • Crikvenica
« Odgovori #52 u: 11-09-2016, 16:42:48 »
Je to je ta  :ok: nehebavao sam se tom ulicom za parking ovo ljeto, prodao bi dušu vragu za garažu  :icon_twisted:  Neznam jel ima još koja GTjka u Crikvi... jedino u Triblju znam viđat jednu crvenu.

Offline Antonio

• Član Alfa Kluba 5
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • 159 2.4 JTDm TI
    • Crikvenica
« Odgovori #53 u: 11-09-2016, 17:04:39 »
A parking je tamo koma.

Ima jedna crna u Selcu, mislim da su QV felge na njoj.
Ostalo su sve 156, 159 i Giuliette.

Doduse znao sam vidjati i bivsu GT V6 od Borisa po Dramlju, ali misli, da to netko dodje samo vikendima

Offline Puh

• Starosjedioc
    • Crikvenica
« Odgovori #54 u: 14-09-2016, 14:54:35 »
Zatišje pred buru... stigli gumeni tepisi po mjeri 235kn, od tkanine će na proljeće doć na red. I stigla mi je nekava krom lajsna iz kine, malo kvalitetnija. Patim jako na krom verziju plastika branika sa redizajna, a dosta je skup upgrade, pa razmatram alternative. I moram priznat da mi ovo uopće nije tako loše... da se oblikovat zagrijavanjem, treba jedino neko malo jače ljepilo nać. Na slici je komad koji sam brzinski montirao za probu, kod ove prečkice i na rubovima se nisam baš puno trudio pa je kako je... al sve u svemu  :ok:

A od vikenda pa na neodređeno...  :mehanic  :)

« Zadnja izmjena: 09-08-2018, 21:39:12 od Puh »

Offline Pero156TS

• Predsjedništvo
  • Trade Count: (+13)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • GT 1.9 JTD, Lancia Y
    • Zagreb
« Odgovori #55 u: 14-09-2016, 15:02:20 »
kakao si skinuo mrežicu??
GT 1.9 JTD
Svi pričaju da pijem, a nitko ne priča da sam žedan.

Offline Puh

• Starosjedioc
    • Crikvenica
« Odgovori #56 u: 14-09-2016, 17:05:04 »
S unutarnje strane mrežice je jedno deset pipaka po rubu koji ulaze u rupice, a svaki od njih je kod mene bio još nekakvim silikonom zaljepljen. Dali je u orginalu kakvo ljepilo, neznam... al mrežica se u teoriji samo počupa ravno van. Nema nikakvih kopčica ili nešto da bi puklo.

Ja sam poskidao ljepilo, i to sad ide jednostavno nutra van, ali bez ljepila bi vjerovatno ispale... privremeno sam osigurao zip trakicama dok nebudu mrežice u finalnom izdanju.

Offline Antonio

• Član Alfa Kluba 5
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • 159 2.4 JTDm TI
    • Crikvenica
« Odgovori #57 u: 14-09-2016, 17:47:56 »
Di si uzeo tepihe? Ima za 156?

Offline Pero156TS

• Predsjedništvo
  • Trade Count: (+13)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • GT 1.9 JTD, Lancia Y
    • Zagreb
« Odgovori #58 u: 14-09-2016, 17:48:48 »
S unutarnje strane mrežice je jedno deset pipaka po rubu koji ulaze u rupice, a svaki od njih je kod mene bio još nekakvim silikonom zaljepljen. Dali je u orginalu kakvo ljepilo, neznam... al mrežica se u teoriji samo počupa ravno van. Nema nikakvih kopčica ili nešto da bi puklo.

Ja sam poskidao ljepilo, i to sad ide jednostavno nutra van, ali bez ljepila bi vjerovatno ispale... privremeno sam osigurao zip trakicama dok nebudu mrežice u finalnom izdanju.

:ok:
GT 1.9 JTD
Svi pričaju da pijem, a nitko ne priča da sam žedan.

Offline Puh

• Starosjedioc
    • Crikvenica
« Odgovori #59 u: 14-09-2016, 18:22:11 »
Di si uzeo tepihe? Ima za 156?

Na withcar.hr, nemaju gumenih za 156, samo textil. Ima ti na www.md-auto.com gumenih za 156, 200kn... mada meni nisu najlijepši ti njihovi kvradratični.

PS

Evo možda i zadnja fotka GTjke u ovoj boji

« Zadnja izmjena: 09-08-2018, 21:39:53 od Puh »