13-11-2019, 04:24:23

Autor Tema: Alfa GT JTD by Puh  (Posjeta: 19289 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Puh

• Trade Count: (+1)
  • Starosjedioc
  • Spol: Muški
    • Crikvenica
Odg: Alfa GT JTD by Puh
« Odgovori #20 u: 04-08-2016, 21:21:18 »
Lako moguće... ova je u Hr od 2008. godine po papirima ako se ne varam, Pu pa Ri. E sad, koja je točno priča, teško će se znat. Ali svakako nije lijepa priča.
Sigurno je bila tucana i popravljana, a za prethodne servise neznam ništa (osim da su kočnice skoro nove i ovjes je u dobrom stanju). Zato je i odmah napravljen veliki servis svih tekućina, filtera, remenja, remenica, natezača, pumpa...

Što se limarije tiče... prednji i zadnji branik mi se čine orginalni, izgledaju kako bi i trebali izgledat nakon 12 godina svakve vožnje. Jednostavno po njihovom stanju nevjerujem da su ikada uređivani (ako i jesu, jaaako davno). Sličan dojam mi ostavlja i kad se baci oko ispod haube... hrđavo je di bi trebalo bit hrđavo, masno di bi trebalo bit masno... ne vidim nikakvih tragova radova nigdje oko motora. Isto je i sa kompletnom desnom stranom auta. I ta stakla... sva su orginalna i isto godište ako to šta znači.
Ali lijeva strana... na njoj je rađeno. Vozačka vrata su 100% uređivana, dobro ali ne savršeno... ostalo je dosta šlampavih ''tragova'', pa računam da bi ih bilo i drugdje da je isti majstor to sređivao. Ja sam naknadno sredio još i blatobran, pragove i podnicu.

No s obzirom na generalno stanje auta, opremu i cijenu, sve je to prihvatljivo. Mogao sam uzet kakvog Clia Storiu sa punom servisnom od prve vlasnice... al sumnjam da bi mi se rastegnuo osmjeh od uha do uha svaki put kad ga vidim. Alfica zato redovito mami osmjehe  :love:
Na cesti nema greške, sve kako treba, piči ravno i stabilno, testirano maloprije do #10 po satu. Škripi jedino loše konstruiran naslon za ruke, a od opreme ne rade jedino senzori. Bilo kako bilo, konačno će dobit pažnju kakvu zaslužuje.

Ovaj vikend ako stignem imam u planu skinut stražnji branik... malo ću bacit oko na senzore, moram počistit ova dolnja svjetla + mali projekt iznenađenja  :)

A u međuvremenu sam se igrao sa sitnicama... iza naljepio tablicu, ledice, i ovaj donji dio u crnu foliju.

I jedna slikica sadašnjeg stanja sa 17icama i crnim retrovizorima. Sjeli su bolje nego što sam očekivao... mada svejedno maštam o srebrnim retrovizorima + 18ice  :rol:

PS

Evo našao sam da se i na drugoj temi spominjalo... netko ju je već gledao, iste table. Spomenuto je čak i 7500€  :Crazy
« Zadnja izmjena: 09-08-2018, 21:15:33 od Puh »

Offline Big D

• Ovisnik o alfistima
  • GTV 2.0 TS Grigio Chiaro
    • Čakovec
« Odgovori #21 u: 04-08-2016, 21:37:06 »
Zna se desiti da takvi "auti s prošlošću"  dođu u dobre ruke i nakon financijske injekcije nadžive opjevane "salonske primjerke". Ne budu nikad 10/10, ali će uvijek biti solidna osmica.

Offline Puh

• Starosjedioc
    • Crikvenica
« Odgovori #22 u: 04-08-2016, 21:46:24 »
Mislim da bi ova mogla dosta poživit... plan za kupovinu auta je bio kakav je bio, i uključivao je promjenu nakon godinu dvije. Al s njom... zaljubio sam se, neznam oće li to proć. Udobna je, dobro se vozi,ne troši puno, mjesta ima više od očekivanog...
Teško će nas nešto odvojit, jedino kakva zamjena za Busso model ako prilike dopuste. Ali korak po korak  :da:

Offline M.P.

• Trade Count: (0)
  • Ovisnik o alfistima
  • 147 TS
    • Zadar
« Odgovori #23 u: 04-08-2016, 22:09:33 »
Zna se desiti da takvi "auti s prošlošću"  dođu u dobre ruke i nakon financijske injekcije nadžive opjevane "salonske primjerke". Ne budu nikad 10/10, ali će uvijek biti solidna osmica.

Dobro rečeno  :crazy: . Isto sam radije za auto na nekoj hrpi, i lagano ga kroz koji mjesec dovest u stanje osmice, nego na te opjevane primjerke na kojima se ''nema'' ništa radit  :tooth

On topic - auto puno bolje figura na 17 nego na 19, ono je totalno neprirodno, na 18 će bit savršena kakva i treba bit  :hap:
« Zadnja izmjena: 04-08-2016, 22:11:46 od M.P. »

Offline clio

• Trade Count: (+5)
  • Ovisnik o alfistima
  • Alfa Romeo Giulietta
    • Lovran
« Odgovori #24 u: 04-08-2016, 22:11:37 »
Vidio par puta auto u Opatiji,Ičićima,dobro mu stoje 19  :love:

Offline Puh

• Starosjedioc
    • Crikvenica
« Odgovori #25 u: 04-08-2016, 22:21:51 »
Neloše joj stoje, taman vire do ruba blatobrana, lip stav zauzme :), a i čudi me koliko je udobna s njima. Al bi njih trebalo atestirat... a jedina guma koja bi možda prošla je 245/30/19, a košta 1900kn/kom, pa ono.

« Zadnja izmjena: 04-08-2016, 22:23:02 od Puh »

Offline FAN

• Moderator
  • Trade Count: (+4)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • GT
    • Zagreb
« Odgovori #26 u: 04-08-2016, 22:25:31 »

Evo našao sam da se i na drugoj temi spominjalo... netko ju je već gledao, iste table. Spomenuto je čak i 7500€  :Crazy

Da, dok se prodavala u Bjelovaru prije negdje godinu dana, cijena je bila 7200
:cigara: :cigara:

Offline Puh

• Starosjedioc
    • Crikvenica
« Odgovori #27 u: 04-08-2016, 22:42:52 »
Možda bi spustio tada i na 7000  :smijeh
Al eto, probali su :ok: i izgubili godinu dana  :)
Ako me prodavač nije lagao, GTjka je na kraju išla pod račun za Breru.

Offline kizo

• Član Alfa Kluba 2
  • Ovisnik o alfistima
  • *
    • Zagreb
« Odgovori #28 u: 05-08-2016, 08:25:35 »
ma GTejka je odlična :love:
a ove koji tvrde da auto star 10 i više godina su 10/10 su smješni :)

Offline danko0013

• Član Alfa Kluba 6
  • Trade Count: (+7)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • GT 1600 Junior X2 Berlina 1750
    • Bjelovar
    • AutoServisJunior
« Odgovori #29 u: 05-08-2016, 11:12:10 »
Gore ti je ovjes od GTA federi i amorti

Kolega ju je uzeo od decka koji ju je uvezao bila je jedna strana slagana

Mehanicki je bila ok on je vozio dvije godine odrzavao mehanicki i nikad ga nije ostavila

Nije ni mapirana bila i sva ekologija u funkciji

Donje crijevo je lose bilo ali je auto prodan a njemu onda doslo postom drugo

Parking senzori su jeli govna i njemu a drugo je sve radilo

Znam da je mjenjao kocnice mandzete vilice radio veliki servis stavljao novi termostat i sve 4 nove gume ( ja mu ih donio )

Od njega je auto prepisan uredno otisla je nekud u istru

Treba joj malo estetiku rjesiti i bude to dobar auto

Poslano sa mog SM-N910C koristeći Tapatalk

Nije bolest sve što boli

Offline Puh

• Starosjedioc
    • Crikvenica
« Odgovori #30 u: 06-08-2016, 01:09:24 »
Ako je dupli veliki servis napravljen, još bolje, al termostat opet zeza. Kako da najbrže povjerim jesu li ti GTA komadi još gore, se može na oko odmah reć?
Super drži, al iznenađen sam s udobnošću... Danas smo jedno 600km napravili, kapa dole, jedva čekam još.
Mali minusić ide dugim svetlima, imaju nekako uzak snop, šteta što ne rade u kombinaciji sa maglenkama. Pomoglo bi večeras kroz Gorski Kotar.
I ovaj plavi indikator dugog svjetla mi blješti, ne reagira na dimmer. Moram to nekako zatamnit.
Sitnice, al dobit će mjesto na listi.
« Zadnja izmjena: 06-08-2016, 01:10:36 od Puh »

Offline tomislavkn

• Ovisnik o alfistima
  • Alfa 147 1.9 JTDm 16V Stage 1 remap
    • Oroslavje
« Odgovori #31 u: 06-08-2016, 07:22:50 »
Očitaš kataloške brojeve s amortizera i prema tome se može provjeriti dali je iz GTA ili ne.

Offline danko0013

• Član Alfa Kluba 6
  • Trade Count: (+7)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • GT 1600 Junior X2 Berlina 1750
    • Bjelovar
    • AutoServisJunior
« Odgovori #32 u: 06-08-2016, 09:48:48 »

Ako je dupli veliki servis napravljen, još bolje, al termostat opet zeza. Kako da najbrže povjerim jesu li ti GTA komadi još gore, se može na oko odmah reć?
Super drži, al iznenađen sam s udobnošću... Danas smo jedno 600km napravili, kapa dole, jedva čekam još.
Mali minusić ide dugim svetlima, imaju nekako uzak snop, šteta što ne rade u kombinaciji sa maglenkama. Pomoglo bi večeras kroz Gorski Kotar.
I ovaj plavi indikator dugog svjetla mi blješti, ne reagira na dimmer. Moram to nekako zatamnit.
Sitnice, al dobit će mjesto na listi.

Ako je tako kako kazes u voznji to je gta ovjes od 147gta radi ludilo na GT

Gle crijeva uzmes od viktora i zavrsis za zauvijek problem sa tim

Poslano sa mog SM-N910C koristeći Tapatalk

Nije bolest sve što boli

Offline dario145

• Ovisnik o alfistima
  • Alfa 166 2.0ts i Alfa 156 1.8ts
    • osijek
« Odgovori #33 u: 06-08-2016, 17:47:28 »
 :love: :ok:
135           
••„    
24R

Offline Puh

• Starosjedioc
    • Crikvenica
« Odgovori #34 u: 11-08-2016, 12:37:03 »
Na kraju joj nisam baš uspio puno vremena posvetit... tj., ona ga zahtijeva više nego što joj ga ja mogu dat trenutno.
Skidanje zadnjeg branika je potrajalo, uz samo dva strgana šarafa. Moram  još posložit one plastike u gepeku kako spada...  No najbitnije da sam se upoznao s anatomijom, sad će lakše bit napadat zadnji kraj.

Što se senzora tiče, jedan unutarnji ne radi, nadam se da će njegovom zamjenom bit sve OK. No bit skidanja zadnjeg branika je bio taj mali projektić koji nije dovršen, ali bit će uskoro. Najbitniji dio svega je rikverc lampa sa UK verzije... oko 300injak kuna nova s dostavom.

:)

Mislim da sad već kužite o čemu se radi... Nisam baš ljubitelj asimetričnih lampi (rikverc na jednoj, maglenka na drugoj strani), više volim kad je sve isto. Ali bitnije od toga, ta jedna lampa dosta slabo osvjetljava... barem naspram automobila sa duplim rikvercom.
Tako da je plan dobit simetričan izgled i potpunu rikverc rasvijetu.
Lampu sam uspio monitat, spojit... no ostaju još dvije bitne stvari za riješit. Staru rikverc lampu treba otvorit i oprat te iskemijat maglenke. Sve je to u planu, al moram prvo drugi auto dovršit...

Evo kako to po noći izgleda... vidi se koliko stara prljava lampa manje svjetla baca.

A ovjes... morat ću podignut auto za nać kakve oznake, ovako se niš ne vidi.
« Zadnja izmjena: 09-08-2018, 21:26:43 od Puh »

Offline DadoEsbe

• Pripravnik
  • **
  • Alfa Romeo Brera 2.4 JTD
    • Zagreb/Slavonski Brod
« Odgovori #35 u: 22-08-2016, 07:35:06 »
GT ti izgleda super  :love:

Offline Puh

• Starosjedioc
    • Crikvenica
« Odgovori #36 u: 25-08-2016, 23:14:22 »
Takav je to auto, lijep :D  al nemoj ju puno hvalit ovako, uživo je malo lošiji dojam. Zasada.

Puno se vozimo, natukli smo 5000km od kupovine. Čak mi je bilo malo i čudno, mislio sam da sat laže, pa sam išao zbrajat i oduzimat... to je to. Gušt za vozit, samo guta kilometre.
Ali nisam joj baš puno vremena posvetio, pošto drugi auto zajebava (valjda od ljubomore od kad je GT došla).

Pratio sam malo potrošnju po tankanju... 7,5l prosječne polusuzdržane vožnje. Ispod 7l ide teeeško, nemam živaca za takvu vožnju. Nadam se da će se to malo popravit nakon zamjene termostata... nije pretjerano al imam filing da bi moglo bolje.

Jučer smo se gubili po Puli... parking nema šanse nać. A treba na koncert u Arenu. I onda se nakon pol sata lutanja
probijemo do same Arene a uz nju slobodno mjesto  :tooth weee

(morat ću radi nje nešto s boljom kamerom nabavit  :tooth)
« Zadnja izmjena: 09-08-2018, 21:27:27 od Puh »

Offline Puh

• Starosjedioc
    • Crikvenica
« Odgovori #37 u: 30-08-2016, 19:24:39 »
Nije mi vrag dal mira, uhvatio sam malo vremena pa reko ajmo malo prčkat po autu. Od početka su me iritirali prljavi prednji žmigavci, pa je prvo pala odluka da ih očistim.
Da bi se to napravilo mora ih se otvorit... najbolja opcija po meni je bila raspilit sve sa lemilicom, pa se nakon toga sve može jednostavno polemit nazad. Rez sam radio iza nosača tako da ne zeznem naranđastu plastiku, ali prvenstveno zato da nema poslje problema s montažom.
Lako će te primjetit razliku čistog i prljavog :D

No to je bilo prebrzo gotovo, a pošto sam imao materijala od prije, skemijao sam još nešto

Nisam puno slikao proces, al evo dvije snimke... prva je bila proba, usporedba sa halogenim žmigavcem, a druga je konačni rezultat. Planirao sam ubacit samo žmigavce, al ih nisam imao dovoljno, pa sam dodao još po dvije bijele pošto je bilo mjesta. Sve u svemu je OK ispalo, moram pričekat još neke djelove iz Kine da sve dovršim 100%, no i sad je i više nego funkcionalno.
Bijele se pale sa pozicijama, al mislim da ću ubacit i switchback da ih gasi kada se upale žmigavci. Mislim da bi sve lijepše ispalo da sam imao ledice sa srebrnim kućištem, pa nebi ni ovaj nosač onda farbao... Ovako se dosta ističu lampice unutra kad nisu upaljene, al ko ih j... pustit ću to za neku drugu priliku.

« Zadnja izmjena: 09-08-2018, 21:29:15 od Puh »

Offline Puh

• Starosjedioc
    • Crikvenica
« Odgovori #38 u: 31-08-2016, 17:06:15 »
Evo jedna današnja, bez ikakve prigode. Nit sam čistio nit sređivao  :) Ali i takva je uvijek spremna na slikanje.
Inače sam uvijek bio protivnik kože u autu, al Alfica mi je promijenila mišljenje... nebi mjenjao ovu unutrašnjost za ništa.
Nevjerovatno kako se nakon 12 godina još uvijek dobro drži, i bez problema trpi svakodnevno korištenje  :ok:

« Zadnja izmjena: 09-08-2018, 21:29:42 od Puh »

Offline FAN

• Moderator
  • Trade Count: (+4)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • GT
    • Zagreb
« Odgovori #39 u: 31-08-2016, 17:11:38 »
Fora je ovo sa zmigavcima...