20-11-2019, 06:49:41

Autor Tema: Povratak među Alfiste - Alfa 159 SW 1.9 JTDm  (Posjeta: 26384 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mika

• Trade Count: (+6)
  • Ovisnik o alfistima
  • Spol: Muški
  • 159 SW 1.9 JTDm
    • Zagorje - Krapina - Začretje
Odg: Povratak među Alfiste - Alfa 159 SW 1.9 JTDm
« Odgovori #620 u: 07-10-2019, 15:14:14 »
Super joj pašu felge :love:

Da, i meni se sviđaju  :love:

I meni je najljepša vožnja na 17", u fabričkoj dimenziji je toliko dobro balansirana vožnja.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk

Što se udobnosti tiče, nije neka velika razlika između 17" i 18"
Al u vožnji se skuži da je auto puno direktniji, i nekako je stabilniji u zavojima.
vjerojatno jer 18" ima malo nižu bočnu stranu, a i šira je malo  :ok:

Offline kizo

• Član Alfa Kluba 2
  • Trade Count: (+1)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
    • Zagreb
« Odgovori #621 u: 07-10-2019, 20:59:11 »
dobro su joj sjele felge, ali meni je draže 18 ili 19

Offline Mika

• Ovisnik o alfistima
  • 159 SW 1.9 JTDm
« Odgovori #622 u: 09-10-2019, 08:19:43 »
Ovo jesu i 18", od Brere  :ok:

Sljedeći korisnici su zahvalili na ovom postu: kizo

Offline Mika

• Ovisnik o alfistima
  • 159 SW 1.9 JTDm
« Odgovori #623 u: 14-10-2019, 09:23:34 »
U petak me je malo šokirala - putem na posao, na autocesti pri cca 140 km/h odjednom mi je na ekranu iskočilo upozorenje o previsokoj temperaturi rashladne tekučine, pogledam kazaljku temperature, kad ono na 130, do maksimuma je otišla  :o000:
Nisam imao odmah gdje stati jer sam bio na mostu, pa sam se polako otkotrljao kojih par sto metara dalje, gdje je bila zaustavna traka, da vidim kaj se dogodilo. Ispod haube se dimilo ko ludo, iza mene trag bijelog dima, usro sam se.
Stanem ugasim auto, dignem haubu, vidim da je u posudi malo antifriza, samo na dnu. Odmah sam se vratio u auto i dao kontakt, barem da ventilatori vrte zrak kroz kiler.
Gledam po motoru, sve je u antifrizu, niš mi nije jasno. Nakon koje minute vidim da se temperatura vratila na normalu, izgleda da je na senzor došo vrući zrak pa je zato tak skočila temp. Upalim auto, kazaljka temperature opet par puta skoči gore dolje i stabilizira se na 90 stupnjeva.
Pošto sam stajao u zaustavnoj traci, u vrijeme najgore gužve (pol 8 ujutro), skužim da ne mogu tu ostat jer je promet užasan, pa sam se polako otkotrljao do benzinske. Temperatura je cijelo vrijeme bila ok.
Dignem opet haubu, gledam i vidim da je posuda antifriza cijela mokra, kaplje s dna posude. Odem na bengu, kupim običnu vodu, natočim i skužim da je*ena posuda pušta!!
Posuda koju sam stavio novu u 3. mjesecu, znači maksimalno 6-7 mjeseci je stara, i propustila je, i to na sredini, ko da ju je netko izbušio s nečim.  :wal:
Nakon toga sam zvao mehaničara, došli su s vučnom po mene, odfurali smo auto k njima, promijenili posudu i to je bilo to, opet vozimo, na sreći nikakve štete nije bilo, osim te posude.

Al sam se pošteno prestrašio, cijeli dan nisam došo k sebi  :Crazy

Offline zvrnn

• Trade Count: (0)
  • Starosjedioc
  • Giulia Q4
    • Rijeka
« Odgovori #624 u: 14-10-2019, 09:29:10 »
U petak me je malo šokirala - putem na posao, na autocesti pri cca 140 km/h odjednom mi je na ekranu iskočilo upozorenje o previsokoj temperaturi rashladne tekučine, pogledam kazaljku temperature, kad ono na 130, do maksimuma je otišla  :o000:
Nisam imao odmah gdje stati jer sam bio na mostu, pa sam se polako otkotrljao kojih par sto metara dalje, gdje je bila zaustavna traka, da vidim kaj se dogodilo. Ispod haube se dimilo ko ludo, iza mene trag bijelog dima, usro sam se.
Stanem ugasim auto, dignem haubu, vidim da je u posudi malo antifriza, samo na dnu. Odmah sam se vratio u auto i dao kontakt, barem da ventilatori vrte zrak kroz kiler.
Gledam po motoru, sve je u antifrizu, niš mi nije jasno. Nakon koje minute vidim da se temperatura vratila na normalu, izgleda da je na senzor došo vrući zrak pa je zato tak skočila temp. Upalim auto, kazaljka temperature opet par puta skoči gore dolje i stabilizira se na 90 stupnjeva.
Pošto sam stajao u zaustavnoj traci, u vrijeme najgore gužve (pol 8 ujutro), skužim da ne mogu tu ostat jer je promet užasan, pa sam se polako otkotrljao do benzinske. Temperatura je cijelo vrijeme bila ok.
Dignem opet haubu, gledam i vidim da je posuda antifriza cijela mokra, kaplje s dna posude. Odem na bengu, kupim običnu vodu, natočim i skužim da je*ena posuda pušta!!
Posuda koju sam stavio novu u 3. mjesecu, znači maksimalno 6-7 mjeseci je stara, i propustila je, i to na sredini, ko da ju je netko izbušio s nečim.  :wal:
Nakon toga sam zvao mehaničara, došli su s vučnom po mene, odfurali smo auto k njima, promijenili posudu i to je bilo to, opet vozimo, na sreći nikakve štete nije bilo, osim te posude.

Al sam se pošteno prestrašio, cijeli dan nisam došo k sebi  :Crazy

Meni je isto tako moja 159 usred tunela ispumpala si sama rashladnu vodu van  :hap: Brzi spoj od crijeva iskocio
van sa turbine i sve izgubila (isto je kazaljka isla full pa normal pa full).
Nije ugodno  :000:

Offline noiser

• Član Alfa Kluba 2
  • Trade Count: (0)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • GiuliettaQV
    • Kaštela i di posal odvede
« Odgovori #625 u: 14-10-2019, 10:03:53 »
Stresno jutro  :000: poznat mi je osjećaj
"Alfa males buys BMW, Alfa's are for nice people"

Offline kizo

• Član Alfa Kluba 2
  • Trade Count: (+1)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
    • Zagreb
« Odgovori #626 u: 14-10-2019, 10:12:50 »
bogami te dobro razbudila

Offline Mika

• Ovisnik o alfistima
  • 159 SW 1.9 JTDm
« Odgovori #627 u: 14-10-2019, 10:15:39 »
Da, baš grdi osječaj, pogotovo kad sam pogledao u retrovizor i vidio bijeli dim za sobom  :roll:

Isti taj dan sam imao još jedno sranje - prebacivao sam zimske gume na 17" felge koje sam do prije cca mjesec dana imao kao ljetni setup, i vulkanizer je skužio da je jedna felge napuknuta, i to tolko da je puštala zrak kad ju je pumpao. Bio sam prisutan kad se je to dogodilo, pa sam siguran da nisu oni niš zeznuli, nego je valjda od prije bila napuknuta. Cijelu godinu sam se tak vozio, i nije niš puštalo, pa mi nije jasno kak i kad se je to dogodilo  :roll: