24-09-2018, 10:47:10

Autor Tema: Neka nova Giulietta jednog dana  (Posjeta: 27917 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline tomo AR 159

• Član Alfa Kluba 3
  • Trade Count: (0)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Spol: Muški
  • Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
    • Zagreb - Sesvete
Odg: Neka nova Giulietta jednog dana
« Odgovori #240 u: 03-01-2018, 19:42:49 »
Neće novi model tako skoro. Nažalost.
Il cuore ha sempre ragione

Offline noiser

• Član Alfa Kluba 1
  • Starosjedioc
  • *
  • GiuliettaQV
    • Kaštela i di posal odvede
« Odgovori #241 u: 03-01-2018, 19:44:43 »
BMW1  :puke:
Bolje ništa nego onako nešto  :D
"Alfa males buys BMW, Alfa's are for nice people"

Offline S.M.

• Ovisnik o alfistima
    • Spalato
« Odgovori #242 u: 03-01-2018, 21:49:13 »
A možda Giuliette biti neće?

Po meni su dvije opcije realistične. Jedna da Giulietta i njen SUV/crossover blizanac budu prednji pogon.
Druga, a vezana je i za cijenu platforme, sa bude samo crossover sa zadnjim pogonom nešto u stilu Mercedesa GLA i to zadnji pogon.

Offline boris

• Član Alfa Kluba 11
  • Trade Count: (+6)
  • Starosjedioc
  • *
  • 147 Q
    • Rijeka
« Odgovori #243 u: 05-01-2018, 11:20:55 »
A možda Giuliette biti neće?

Po meni su dvije opcije realistične. Jedna da Giulietta i njen SUV/crossover blizanac budu prednji pogon.
Druga, a vezana je i za cijenu platforme, sa bude samo crossover sa zadnjim pogonom nešto u stilu Mercedesa GLA i to zadnji pogon.

Sudeći po svemu šta se piše zadnjih dana, biti će crossover sa zadnjim pogonom (smanjena platforma Stelvia) i biti će predstvaljen prvo u Americi, možda već ove godine.
Ispada da se Stelvio super prodaje i da su zaključili da ne mogu kvalitetno konkurirati u hatchback segment pa su se odlučili na crossa. S strane prodaje gledano, ja mislim da će to biti pun pogodak.

Online Marin Matošić

• Član Alfa Kluba 2
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Giulietta 2.0 JTDM, ex. 147 1.6TS
    • Zagreb
« Odgovori #244 u: 05-01-2018, 13:35:54 »
Sudeći po svemu šta se piše zadnjih dana, biti će crossover sa zadnjim pogonom (smanjena platforma Stelvia) i biti će predstvaljen prvo u Americi, možda već ove godine.
Ispada da se Stelvio super prodaje i da su zaključili da ne mogu kvalitetno konkurirati u hatchback segment pa su se odlučili na crossa. S strane prodaje gledano, ja mislim da će to biti pun pogodak.

Meni odgovara!  :Rock:

Offline S.M.

• Ovisnik o alfistima
    • Spalato
« Odgovori #245 u: 05-01-2018, 14:15:39 »

A zašto nije smanjena platforma Giulie? :Hm

Nema šanse ništa prije 2020. Mislim da još važu soluciju za kompaktni model, a da za obje dvije imaju poodmakli razvoj na računalu. Zapravo predstavljanje bi moglo biti i 2 i pol godine od današnjeg datuma. Njima za razvoj modela na postojećoj platformi treba dvije godine. Roberto Fedeli, Alfin i Maseratiev CTO, kaže da se to simulacijama treba smanjiti na samo 1 godinu.

Recimo da je pitanje. Smanjen i osiromašen Giorgio ili jako uanprijeđena Small Wide (to je ona na kojoj su Fiati 500X i Tipo, Jeepovi Compass i Renegade).
Daljnji razvoj Small Wide platforme bi sigurno donio koristi Jeep i Fiatu u budućnosti. I vrlo vjerojatno sam u ovom slučaju možemo očekivati novu Giuliettu.
Za slučaj Giorgio. To je problem kako je napraviti dovoljno jeftinu. Promijeniti prednji ovjes u McPherson, jeftiniju plastiku, bez aluminija za vrata i haubu, bez karbonskog kardana? Da, to se sve može ali bi onda i težina porasla, a plastika možda ne bi bila ništa bolja nego sada na Giulietti.

Treba malo doći do ljudi iz BMW-a. Razlog zašto 1er napušte RWD je cijena proizvodnje. Nisu mogli biti konkurentni. Sa FWD to mogu. Jedino 2er Coupe/Cabrio ostaje RWD na novoj za njega 35up (ima i drugi ime) modularnoj platformi. No oni to mogu kada 2er Coupe neće biti jeftinije od nove 3er limuzine.

Offline kremenko

• Starosjedioc
    • ex 156 SW 1.9 jtd ex 156 2.4 20v Sarajevo
« Odgovori #246 u: 05-01-2018, 15:14:05 »
Koliko platforma stara 15ak godina moze odgovoriti zahtjevima?
Mislim na Small Wide,koliko god da je unaprijede i koliko ce to odnijeti novca.
Ako bi se islo na FWD Giuliettu,mislim da nije losa ideja ici na novu platformu koja ce u grupaciji biti narednih 15 godina,a ne jahati skoro mrtvog konja.
This time next year I will drive Giulia QV

Offline tomo AR 159

• Član Alfa Kluba 3
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
    • Zagreb - Sesvete
« Odgovori #247 u: 05-01-2018, 17:37:01 »
« Zadnja izmjena: 07-05-2018, 18:50:28 od a.m.alfa »
Il cuore ha sempre ragione

Offline noiser

• Član Alfa Kluba 1
  • Starosjedioc
  • *
  • GiuliettaQV
« Odgovori #248 u: 05-01-2018, 17:46:45 »
Dakle, tribat ćemo pričekat i vidit šta će bit od svega toga. Al jedno je sigurno, bit će iznenađujuće...a kako drukčije  :tooth

Offline Vasko

• Moderator
  • Trade Count: (+1)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • 147 FL 1.9 JTDm 8V
    • Pula
« Odgovori #249 u: 05-01-2018, 18:21:00 »
Meni odgovara!  :Rock:

A vidi ga kako je sretan da mu nisu dali dobru ponudu za Renegadea he he.. Neka neka!

Offline S.M.

• Ovisnik o alfistima
    • Spalato
« Odgovori #250 u: 05-01-2018, 21:14:05 »
Koliko platforma stara 15ak godina moze odgovoriti zahtjevima?
Mislim na Small Wide,koliko god da je unaprijede i koliko ce to odnijeti novca.
Ako bi se islo na FWD Giuliettu,mislim da nije losa ideja ici na novu platformu koja ce u grupaciji biti narednih 15 godina,a ne jahati skoro mrtvog konja.

Ne razmišljaš u skladu sa sadašnjim dobom.

Isto tako treba razlikovati pojam arhitektura i platforma. Recimo ovako. Po tome strogo gledano. Tipo ili 500X jesu ista platforma kao Grande Punto ali nisu ista arhitektura. Zapravo ovdje bi ja očekivao da arhitektura bude ili jako unaprijeđena ili potpuno nova.

Čak i kada je ista arhitektura bivša Fiat Grupa sada već tradicionalno radi unaprjeđenja na arhitekturi.

Recimo zamisli da takva nekakva Alfa Tipo koristi potpuno nove materijale čelike za veću torzijsku krutost i manju masu, revidiranu crash zonu, aluminij za vrata i haubu. Recimo da stave i akumulator u prtljažnik. Prednji potpuno aluminijski pseudo-McPherson, a straga opet novi multilinkom sa možda i CFRP mostom. Dobro, u nekim stvarima pretjerujem ali da se napravi sve to opet bi platforma bila ista.

Što je tu zajedničko sa jednim Tipom?

Offline kremenko

• Starosjedioc
    • ex 156 SW 1.9 jtd ex 156 2.4 20v Sarajevo
« Odgovori #251 u: 05-01-2018, 22:32:39 »
Nema ništa sa Tipom,ali ružno zvuči da premium proizvođač "koristi istu" razvucenu platformu kao Punto iz 2005.
Znaci da bi poboljšao tu platformu moraš koristiti egzotične materijale za tu klasu automobila. Pa tamo gdje ne možeš dirati u platformu daj most od aluminija,daj vrata i haubu od aluminija,da prodje crash test sa 5* daj ojačanja u nekim zonama udara.
Kako zaraditi na takvoj izmjenjenoj platformi? I opet kažem jases konja od 15 godina,a na kraju vijeka te nove Giuliette će imati 25.
Zar nebi bilo bolje,moje mišljenje,krenuti od nove platforme koja će ići u narednih 20god za auta sa FWD i poprečno motor.
« Zadnja izmjena: 05-01-2018, 22:34:00 od kremenko »
This time next year I will drive Giulia QV

Offline a.m.alfa

• Administrator
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Alfa 146 1.4ts & Lancia Musa & Alfa 155 TD & V6
    • Fiume (RI)
« Odgovori #252 u: 07-01-2018, 09:57:42 »

Le già citate fonti NON ufficiali, hanno ventilato una possibile uscita della Alfa Romeo Giulietta nel biennio 2019-2020, con una eventuale sorpresa che a molti non piacerà. Secondo queste fonti, la nuova Giulietta, infatti, verrà proposta leggermente rialzata, come fosse un SUV compatto (come una Mercedes GLA per intenderci) e non in versione hatchback come siano stati abituati a vederla. La piattaforma sarà sempre la Giorgio, ma verrà deguatamente semplificata.
« Zadnja izmjena: 07-05-2018, 18:50:39 od a.m.alfa »

Offline noiser

• Član Alfa Kluba 1
  • Starosjedioc
  • *
  • GiuliettaQV
« Odgovori #253 u: 07-01-2018, 11:50:09 »
Može ovo  :love:

Offline litlebastard

• Član Alfa Kluba 2
  • Starosjedioc
  • *
  • Alfa 156sw,abarth850tc in the future. . .
    • zagreb
« Odgovori #254 u: 07-01-2018, 11:52:04 »
E ovo bi mi bilo jako interesantno za femily car.ako bude velićine Sportagea ima veliki prolaz kod mene. . .  :love:
The perfect blossom is a reare thing.You could spend your life looking for one and it would not be a wasted life.

Online mareo

• Administrator
  • Trade Count: (+33)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • 156 1.9 Q2
    • Zgb
« Odgovori #255 u: 07-01-2018, 15:38:49 »
Može ovo  :love:

...a kako ćeš uć u ovaj auto?... :? :D

*ebo mene mali pas, kak' si? pa tak'...

Offline noiser

• Član Alfa Kluba 1
  • Starosjedioc
  • *
  • GiuliettaQV
« Odgovori #256 u: 07-01-2018, 15:48:53 »
...a kako ćeš uć u ovaj auto?... :? :D
Na touch screen  :D

Offline litlebastard

• Član Alfa Kluba 2
  • Starosjedioc
  • *
  • Alfa 156sw,abarth850tc in the future. . .
    • zagreb
« Odgovori #257 u: 07-01-2018, 15:50:29 »
Taj prepoznaje samo gazdu . . .  :Hihi: Meho 0-bodova  :lol
The perfect blossom is a reare thing.You could spend your life looking for one and it would not be a wasted life.

Online barba Oro

• Predsjedništvo
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • 159 1.9 JTDm & 916 Spider 2.0 TS
    • Solin
    • https://fullbusiness.com/tvrtka/danigo-d-o-o-.htm
« Odgovori #258 u: 07-01-2018, 16:22:55 »

Le già citate fonti NON ufficiali, hanno ventilato una possibile uscita della Alfa Romeo Giulietta nel biennio 2019-2020, con una eventuale sorpresa che a molti non piacerà. Secondo queste fonti, la nuova Giulietta, infatti, verrà proposta leggermente rialzata, come fosse un SUV compatto (come una Mercedes GLA per intenderci) e non in versione hatchback come siano stati abituati a vederla. La piattaforma sarà sempre la Giorgio, ma verrà deguatamente semplificata.

:love:

Offline ..miha..

• Sa stažom
  • Bravo Sport mjet150
    • okolica N. Marofa
« Odgovori #259 u: 07-01-2018, 16:55:10 »
Nema ništa sa Tipom,ali ružno zvuči da premium proizvođač "koristi istu" razvucenu platformu kao Punto iz 2005.
Znaci da bi poboljšao tu platformu moraš koristiti egzotične materijale za tu klasu automobila. Pa tamo gdje ne možeš dirati u platformu daj most od aluminija,daj vrata i haubu od aluminija,da prodje crash test sa 5* daj ojačanja u nekim zonama udara.
Kako zaraditi na takvoj izmjenjenoj platformi? I opet kažem jases konja od 15 godina,a na kraju vijeka te nove Giuliette će imati 25.
Zar nebi bilo bolje,moje mišljenje,krenuti od nove platforme koja će ići u narednih 20god za auta sa FWD i poprečno motor.

Zarade nema više. Ako se ne varam i samu su priznali kako je Giulietta samo gubitak. U toj klasi idu samo Golf i eventualno Astra sve ostalo je kikiriki..