18-10-2017, 19:38:08

Autor Tema: Alfa Giulia  (Posjeta: 458957 vremena)

ocp, ALFA145QV, oliver, hanz111 i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline draak

• Član Alfa Kluba***
  • Trade Count: (+1)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Spol: Muški
  • Alfa Romeo 166 3.0 V6 Q2
    • Bruxelles
Odg: Alfa Giulia
« Odgovori #7440 u: 11-01-2017, 09:24:41 »
Ako je vama stojadin super auto, sto ga onda nemate
Koristili ste platnene pelene umjesto "pampersica" jer su to i vasi starci koristili? Perete odjecu pomocu rifljace i udarate kamenom jer su to vasi stari koristili? Perete sudje pijeskom umjesto deterdzentom?
Ne? Ah jeste razmazeni, sto se ne snadjete bez svega toga kao i vasi starci
OT: meni je takodjer 166ica mali auto, navikao sam na veci u koji stane hrpa stvari, jer eto, moze mi se. A Giulija nije bas nesto raskosna prostorom iza, ja kada podesim vozacko sjedalo po sebi, iza nemam mjesta za noge, tj koljena mi udaraju u sjedalo i tijesno je.

Sent from my Samsung Galaxy Note 4 using Tapatalk

:ar: Moja 166 3.0 V6 24v Q2: Velika Plava :ar:

Online danko0013

• Član Alfa Kluba****
  • Trade Count: (+8)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • GT 1600 Junior X2 Giulietta 2,0JTDm2
    • Bjelovar
    • pctrikovi
« Odgovori #7441 u: 11-01-2017, 09:25:45 »
Točno to.
Ako ne ide paleta pelena direktno sa vilicarom nije to to

kad se sjetim da samo išli na more u fiatu 850 coupe i sve je stalo a ne sad jedu govna ako ne stane krevet dvoja kolica pola ormara od djeteta i onda rekviziti obleka od njih

Online danko0013

• Član Alfa Kluba****
  • Ovisnik o alfistima
  • *
    • Bjelovar
    • pctrikovi
« Odgovori #7442 u: 11-01-2017, 09:29:14 »
Koristili ste platnene pelene umjesto "pampersica" jer su to i vasi starci koristili? Perete odjecu pomocu rifljace i udarate kamenom jer su to vasi stari koristili? Perete sudje pijeskom umjesto deterdzentom?
OT: meni je takodjer 166ica mali auto, navikao sam na veci u koji stane hrpa stvari, jer eto, moze mi se. A Giulija nije bas nesto raskosna prostorom iza, ja kada podesim vozacko sjedalo po sebi, iza nemam mjesta za noge, tj koljena mi udaraju u sjedalo i tijesno je.

jel se ti ikad voziš iza sebe u autu?

većina obitelji broji dvoje odraslih i dvoje djece i ako ne vučeš sve živo i mrtvo sa sobom što hoćeš i nećeš nositi i trebati auto veličine giuliette ti je dovoljan

ljudi su postali super zahtjevni za to meni je frend dok je dobio prvo dijete prodao normalan auto i kupio onaj kombi 7 sjedala jer mu treba prostora  :fp

Offline jakov

• Član Alfa Kluba******
  • Trade Count: (+3)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • 156 JTS TI SS & 75 12v
    • Losinj
« Odgovori #7443 u: 11-01-2017, 09:30:55 »

Pa imam 75-icu
Isti pimpek

Za te potrebe što navodiš nije sportska limuzina nego, nemam pojma, espace

Offline draak

• Član Alfa Kluba***
  • Ovisnik o alfistima
  • *
    • Bruxelles
« Odgovori #7444 u: 11-01-2017, 09:41:37 »

jel se ti ikad voziš iza sebe u autu?

većina obitelji broji dvoje odraslih i dvoje djece i ako ne vučeš sve živo i mrtvo sa sobom što hoćeš i nećeš nositi i trebati auto veličine giuliette ti je dovoljan

ljudi su postali super zahtjevni za to meni je frend dok je dobio prvo dijete prodao normalan auto i kupio onaj kombi 7 sjedala jer mu treba prostora  :fp

Ja imam jos i 2 cucka :)
A oni se voze na podu iza prednjih sjedala
A i sam sam vangabaritan :tooth

Pa imam 75-icu
Isti pimpek

Za te potrebe što navodiš nije sportska limuzina nego, nemam pojma, espace

Meni je A6ica bila dovoljna, i to ona iz 2001. ove nove linije su jos i vece.

166ica je manji auto od istih u klasi, sjedala su debela i jednostavno nema bas mjesta. Ja kada sjednem moram pomaknuti dupe malo naprijed i ne mogu sjediti s guzicom do naslona jer ne samo da struzem glavom po stropu, moram nagnuti glavu u stranu da mogu uopce sjesti. U A6ici kako god da sam sjeo imao sam jos 3-4 cm do stropa, a u oba auta sjedalo je bilo spusteno do kraja.
Guilia je ionako klasa nize od 166ica, pa niti ne cudi da ima manje prostora. Za svoju klasu ima cisto solidno mjesta.

Online danko0013

• Član Alfa Kluba****
  • Ovisnik o alfistima
  • *
    • Bjelovar
    • pctrikovi
« Odgovori #7445 u: 11-01-2017, 09:44:13 »

Ja imam jos i 2 cucka :)
A oni se voze na podu iza prednjih sjedala
A i sam sam vangabaritan :tooth

Meni je A6ica bila dovoljna, i to ona iz 2001. ove nove linije su jos i vece.

166ica je manji auto od istih u klasi, sjedala su debela i jednostavno nema bas mjesta. Ja kada sjednem moram pomaknuti dupe malo naprijed i ne mogu sjediti s guzicom do naslona jer ne samo da struzem glavom po stropu, moram nagnuti glavu u stranu da mogu uopce sjesti. U A6ici kako god da sam sjeo imao sam jos 3-4 cm do stropa, a u oba auta sjedalo je bilo spusteno do kraja.
Guilia je ionako klasa nize od 166ica, pa niti ne cudi da ima manje prostora. Za svoju klasu ima cisto solidno mjesta.

onda za tebe je stvarno neki espace ili slično jer jbg ne možeš opet očekivati od auta nešto što nije

Offline draak

• Član Alfa Kluba***
  • Ovisnik o alfistima
  • *
    • Bruxelles
« Odgovori #7446 u: 11-01-2017, 09:50:31 »
onda za tebe je stvarno neki espace ili slično jer jbg ne možeš opet očekivati od auta nešto što nije
Ja cekam novu Alfettu, to bi mi bilo taman :tooth

Online danko0013

• Član Alfa Kluba****
  • Ovisnik o alfistima
  • *
    • Bjelovar
    • pctrikovi
« Odgovori #7447 u: 11-01-2017, 09:53:30 »
Ja cekam novu Alfettu, to bi mi bilo taman :tooth

btw koliko znam psi se ne smiju voziti na podu iza sjedala nego sa onim pojasevima za njih koji se spajaju sa auto pojasevima tako da i kad bude alfetta bude sex ako imaš npr 2 djece možda prije stelvio 7 sjedala  :tooth

Offline S.M.

• Trade Count: (0)
  • Ovisnik o alfistima
    • Spalato
« Odgovori #7448 u: 11-01-2017, 10:47:53 »
Ma koje ulaganje. Ima 2 stakla viška i malo limarije.
Nisu mi jasni sa tim SW ako ga ne puste za par mjeseci. Poslije SW-a nikad ne bih kupio limuzinu. U nekim zemljama (NL npr.) ima 3/4 karavana i 1/4 limuzina. Ljudi voze bicikle unutra. U SW stanu 3 komada, a u limuzinu 1 i to ako se rastavi.

Koliko sam vidio u Nizozemskoj je dosta popularan Jag F-Pace pa će valjda biti i Stelvio. Ista je situacija tamo kao i kod Alfe.

Ulaganje u automatizaciju i alate. To košta. Koliko? Očito toliko da oni nisu sigurni u povrat investicije, a kažem karavan se prodaje samo u Europi.

Offline kremenko

• Starosjedioc
    • 156 2.4 20V MJET Sarajevo,BOSNA I HERCEGOVINA
« Odgovori #7449 u: 11-01-2017, 11:48:07 »
Ja dva sina podigoh sa Alfom 156. Koja je manji auto od svih navedenih. I nikad nije zafalilo prostora. Nosis ono sto ti treba,a ne sve. Ako ne smijete zenama reci sta ne treba,valjda smijete djeci  :tooth
Zivot je prekratak da bi ga proveo u ruznom autu   :)
This time next year I will drive Giulia QV

Offline Antonio

• Član Alfa Kluba***
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • 156 JTD Giugiaro
    • Crikvenica
« Odgovori #7450 u: 11-01-2017, 11:56:09 »
Kako je neugodno citati ovo koprcanje zagovaratelja iskljucvo limuzina.
Pa Viktor vam je napisao jedan obican primjer: smjestite u limuzinu 2 bicikle.

Jbt radim u hotelu i vidim s cime ljudi izvana dolaze. Mahom karavani, rijetko kad je limuzina u pitanju. Eto ti npr mladji bracni bar, bez dijece, ljubitelji biciklizma koji svaki vikend zaprase negdje na voznju. Limuzinu odmah mogu prekriziti. Ronioci, planinari itd...svima treba prostora, a ne zele svi i nemaju mogucnost Thulea.

Offline kremenko

• Starosjedioc
« Odgovori #7451 u: 11-01-2017, 12:01:53 »
Evo npr kad sam na moru vidim ljude voze bicikle u ili na autima da bi ga dole provozao 2-3 puta u 10 dana koliko je dole. Iznajmi ga Bog te ne ubio ta 2-3 puta,sta ga vuces za sobom 1000 km,da ne govorim vise.

Offline stefan

• Trade Count: (+2)
  • Sa stažom
  • Alfa 166:::2.4JTD:::110kW
    • Lukovdol - Zagreb
« Odgovori #7452 u: 11-01-2017, 12:04:55 »
Dobro, SW nije u planovima. Nazovi kako hoćeš no neće ga biti.

SW traži ulaganje, a firma ga dileru u pravilu prodaje za istu cijenu kao limuzinu.

Rekao sam koliko Stelvio više košta npr. AC, cca do 1500 eura. E dalje je sve na njima što i kako će nabiti. Naravno u nas i CO2 kolje stvar no CO2 je i sa karavanom veći nego kod limuzine.

Samo netko je na jednom mjestu dao dobru analizu. Došao Tipo u Italiju, limuzina. Tada se prodavalo 2000 Tipa mjesečno. Došli hatchback i karavan. Ljudi pomislili prodaje će se samo dodati na te. Naravno da nije istina. Limuzina se skoro više ne uzima, a hatch i karavan kombinirano idu negdje 3000-3500 komada mjesečno.

Tako da se pojavi Giulia SW ona bi uzela dio kolača limuzini i Stelviu, a pitanje što bi donijela. Van Europe bi SW donio točno ništa jer ih nitko ne traži.
E to bi volio vidjeti. Ako je u pravilu SUV koji je akvivalent limuzini po motorizaciji i opremi cca 15-20% skuplji (ako gledamo segment Giulie i Stelvia), onda bi stvarno bilo nevjerojatno da kod alfe to bude svega 4-5%. Toliko je u pravilu dodatak za karavan verziju, a nikao za SUV. Pazi, to znači da bi bili 10-15% povoljniji od konkurencije. Priča ne drži vodu.  :ne2:

Offline stefan

• Sa stažom
    • Lukovdol - Zagreb
« Odgovori #7453 u: 11-01-2017, 12:06:53 »
Ja dva sina podigoh sa Alfom 156. Koja je manji auto od svih navedenih. I nikad nije zafalilo prostora. Nosis ono sto ti treba,a ne sve. Ako ne smijete zenama reci sta ne treba,valjda smijete djeci  :tooth
Zivot je prekratak da bi ga proveo u ruznom autu   :)
A  156 i 159 SW su ružni auti?  :?
A dobro...ukusi su različiti.

Offline jakov

• Član Alfa Kluba******
  • Trade Count: (+3)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • 156 JTS TI SS & 75 12v
    • Losinj
« Odgovori #7454 u: 11-01-2017, 12:08:32 »
A evo sav sam se uskoprcao  :D
Alfa valjda nikad nije imala pravi karavan. Možda 33-ojka. Pa 156-ica je imala manji gepek od limuzine. Ok, praktičnost je bila zasigurno veća. Možda je marketing zaključio da bi to bila borba sa vjetrenjačama jer "brojke" bi ih ubile. Npr napredniji stražnji ovjes na 156/147 je ubijao gepek. Dal je iujednon testu to bila prednost ili smo stalno čitali o malom gepeku?

Offline stefan

• Sa stažom
    • Lukovdol - Zagreb
« Odgovori #7455 u: 11-01-2017, 12:09:40 »
Kako je neugodno citati ovo koprcanje zagovaratelja iskljucvo limuzina.
Pa Viktor vam je napisao jedan obican primjer: smjestite u limuzinu 2 bicikle.

Jbt radim u hotelu i vidim s cime ljudi izvana dolaze. Mahom karavani, rijetko kad je limuzina u pitanju. Eto ti npr mladji bracni bar, bez dijece, ljubitelji biciklizma koji svaki vikend zaprase negdje na voznju. Limuzinu odmah mogu prekriziti. Ronioci, planinari itd...svima treba prostora, a ne zele svi i nemaju mogucnost Thulea.
Sad će ti netko odgovorit da si onda kupe Oktaviju karavan.
Tu ti se odobravaju isključivo benzinci i limuzine. Praktičnosti i ekonomičnosti nema mjesta među pravim alfistima.  :Crazy
« Zadnja izmjena: 11-01-2017, 12:13:09 od stefan »

Offline kremenko

• Starosjedioc
« Odgovori #7456 u: 11-01-2017, 12:10:57 »
A  156 i 159 SW su ružni auti?  :?
A dobro...ukusi su različiti.
Imaju manji gepek od limuzine u litrima (za 156 sam siguran) i meni je ljepsa limuzina od SW

Offline stefan

• Sa stažom
    • Lukovdol - Zagreb
« Odgovori #7457 u: 11-01-2017, 12:15:47 »
Imaju manji gepek od limuzine u litrima (za 156 sam siguran) i meni je ljepsa limuzina od SW
Nije stvar u zapremini, nego u pristupačnosti. Nisi jedini kojem je ljepša limuzina, ali baš reći da su SW ružne varijante...
« Zadnja izmjena: 11-01-2017, 12:18:05 od stefan »

Offline kremenko

• Starosjedioc
« Odgovori #7458 u: 11-01-2017, 12:25:01 »
Nije stvar u zapremini, nego u pristupačnosti. Nisi jedini kojem je ljepša limuzina, ali baš reći da su SW ružne varijante...
Dobro.
SW je manje lijep.
Moze li ovako?

Offline S.M.

• Ovisnik o alfistima
    • Spalato
« Odgovori #7459 u: 11-01-2017, 12:29:17 »
A evo sav sam se uskoprcao  :D
Alfa valjda nikad nije imala pravi karavan. Možda 33-ojka. Pa 156-ica je imala manji gepek od limuzine. Ok, praktičnost je bila zasigurno veća. Možda je marketing zaključio da bi to bila borba sa vjetrenjačama jer "brojke" bi ih ubile. Npr napredniji stražnji ovjes na 156/147 je ubijao gepek. Dal je iujednon testu to bila prednost ili smo stalno čitali o malom gepeku?

E za gepek. U biti po nekim standardima se mjeri do krova, mislim u SAD-u. Tako sigurno karavan ima veći nego limuzina. Ali onda i hatch i crossover isto imaju veći.