24-05-2017, 16:22:35

Autor Tema: Alfa Giulia  (Posjeta: 415764 vremena)

connan i 5 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline stefan

• Trade Count: (+2)
  • Sa stažom
  • Spol: Muški
  • Alfa 166:::2.4JTD:::110kW
    • Lukovdol - Zagreb
Odg: Alfa Giulia
« Odgovori #7460 u: 11-01-2017, 12:31:10 »
Dobro.
SW je manje lijep.
Moze li ovako?
:hshake:
 :)

Offline S.M.

• Trade Count: (0)
  • Ovisnik o alfistima
    • Spalato
« Odgovori #7461 u: 11-01-2017, 12:32:44 »
E to bi volio vidjeti. Ako je u pravilu SUV koji je akvivalent limuzini po motorizaciji i opremi cca 15-20% skuplji (ako gledamo segment Giulie i Stelvia), onda bi stvarno bilo nevjerojatno da kod alfe to bude svega 4-5%. Toliko je u pravilu dodatak za karavan verziju, a nikao za SUV. Pazi, to znači da bi bili 10-15% povoljniji od konkurencije. Priča ne drži vodu.  :ne2:

Ja sam rekao što će se moći, bar na većini europskih tržišta. E sada hoće li to napraviti je nešto drugo. Uostalom pogledaj razliku cijene Levantea i Ghiblia. Znači da se može, a taj Levante još u startu Q4 i zračni ovjes.

Evo sada sam baš pogledao Amere koje CO2 ne je** 2%. Ghibli je službeno samo 1000 dolara jeftiniji od Levantea. Znači može se. Pitanje je žele li.

EDIT:
Išao sam pogledati i konkurente. Q5 i A4 jer su najnoviji. 2.0 TDI sa 150 KS kod Q5 starta za samo 2 100 eura više u Njemačkoj. To je taman oko 5% više.
« Zadnja izmjena: 11-01-2017, 12:42:35 od S.M. »

Online danko0013

• Član Alfa Kluba****
  • Trade Count: (+8)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • GT 1600 Junior X2 Giulietta 2,0JTDm2
    • Bjelovar
    • pctrikovi
« Odgovori #7462 u: 11-01-2017, 12:42:22 »
Kako je neugodno citati ovo koprcanje zagovaratelja iskljucvo limuzina.
Pa Viktor vam je napisao jedan obican primjer: smjestite u limuzinu 2 bicikle.

Jbt radim u hotelu i vidim s cime ljudi izvana dolaze. Mahom karavani, rijetko kad je limuzina u pitanju. Eto ti npr mladji bracni bar, bez dijece, ljubitelji biciklizma koji svaki vikend zaprase negdje na voznju. Limuzinu odmah mogu prekriziti. Ronioci, planinari itd...svima treba prostora, a ne zele svi i nemaju mogucnost Thulea.
Hvala bogu imas verzija za povesti dva bicikla 100 od onog nastavka na kuku do thule na krov, voziti cijelu godinu auto i u konacnici kupiti ga zbog godisnjeg odmora je meni zesca glupost

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk

Online Antonio

• Član Alfa Kluba***
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • 156 JTD Giugiaro
    • Crikvenica
« Odgovori #7463 u: 11-01-2017, 12:52:36 »
Ostavit ces 2 bajka od 1000 evra svaki na krovu auta na parkingu koji nije cuvan?

Online danko0013

• Član Alfa Kluba****
  • Ovisnik o alfistima
  • *
    • Bjelovar
    • pctrikovi
« Odgovori #7464 u: 11-01-2017, 12:57:22 »
Ostavit ces 2 bajka od 1000 evra svaki na krovu auta na parkingu koji nije cuvan?
Ako idem na godisnji idem negdje i kad tamo dodem cu ih skinuti i spremiti nece mi na autu stajati

Ako ti ga netko bas zeli ukrasti auto mu je najmanja prepreka

Ako mislis na parkiranje po putu ne ostavljas ga osim za kavu klopu i slicno i onda ga parkiras na vidljivom mjestu

Realno sve je stvar volje

Offline djordjep

• Sa stažom
    • Gradiška/BIH
« Odgovori #7465 u: 11-01-2017, 13:12:04 »
Hvala bogu imas verzija za povesti dva bicikla 100 od onog nastavka na kuku do thule na krov, voziti cijelu godinu auto i u konacnici kupiti ga zbog godisnjeg odmora je meni zesca glupost

Ako samo za godišnji treba onda se i može iznajmiti , ali u svakodnevnom životu  karavan život čini itekako lakšim.
Sadašnji auto mi je prvi karavan i uzeo sam ga sasvim slučajno u zamjeni , ali sad znam da će mi i svako iduće biti karavan.
Jednostavno glava manje boli kad se auto koristi kao pomagalo u životu.
Skoro zamolim kolegu da mi preveze neki paket , pošto je išao u tom pravcu , jedva ubacišmo , iako u gepeku ima mjesta , jedva prođe kroz otvor , sva sreća što su bili neki dijelovi motora pa se nije ništa polomilo , koliko smo gužvali kutiju da prođe , inače je bio u pitanju Audi A4 B6.
A takvih situacija je isuviše , da bi se čovijek odricao a i prodajne brojke govore (limuzina vs karavan) koliko je karavan smislen i potreban..

Online Antonio

• Član Alfa Kluba***
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • 156 JTD Giugiaro
    • Crikvenica
« Odgovori #7466 u: 11-01-2017, 13:34:08 »
Ako idem na godisnji idem negdje i kad tamo dodem cu ih skinuti i spremiti nece mi na autu stajati

Ako ti ga netko bas zeli ukrasti auto mu je najmanja prepreka

Ako mislis na parkiranje po putu ne ostavljas ga osim za kavu klopu i slicno i onda ga parkiras na vidljivom mjestu

Realno sve je stvar volje

I kupnja karavana je stvar volje.

Offline dARio.a

• Pripravnik
  • **
  • 147 2.0TS SS
    • Zagreb
« Odgovori #7467 u: 11-01-2017, 13:55:19 »
Vi zustri zagovaratelji karavana nikako da shvatite da ima ljudi kojima ne trebaju 2 bicikla dok idu u konzum po kruh i mlijeko..
Nemam nista protiv karavana, odnosno protiv ljudi kojima karavan treba, ali nemojte neke zivotne situacije koje se pojavljuju jednom u 20 godina (kad te kolega zamoli da prevezes paket) predstavljati kao industrijski standard.

Ja sam na svom autu u zadnjih 10 godina valjda 10 puta otvorio gepek.  :?

Offline zvrnn

• Starosjedioc
  • Posudjujem Alfe
    • Rijeka
« Odgovori #7468 u: 11-01-2017, 14:10:37 »
Opcenito malo ljudi sve zabriju da ako njima nesto odgovara mora to biti neki svjetski standard za sve  :oldman:
Malo biti sirih vidika i to je to.
Tako se ovdje na forumu vidi svasta pogotovo u dizel benzin raspravi od neki dan  :cool-smiley-027:

Offline djordjep

• Sa stažom
    • Gradiška/BIH
« Odgovori #7469 u: 11-01-2017, 14:16:34 »
Otvaranje gepeka , posebno kad se vozilo koristi kao porodično , je na dnevnoj bazi a samim tim i praktičnost istog je vrlo bitna.
Pošto Đulija nije nikakav super car a samim tim može biti izbor za porodično vozilo , nedostatak karavana je samo minus.
Uostalom , samo tržišni marginalci u ovoj klasi nemaju karavan izvedbu.

Offline S.M.

• Ovisnik o alfistima
    • Spalato
« Odgovori #7470 u: 11-01-2017, 14:19:31 »
Otvaranje gepeka , posebno kad se vozilo koristi kao porodično , je na dnevnoj bazi a samim tim i praktičnost istog je vrlo bitna.
Pošto Đulija nije nikakav super car a samim tim može biti izbor za porodično vozilo , nedostatak karavana je samo minus.
Uostalom , samo tržišni marginalci u ovoj klasi nemaju karavan izvedbu.

Lexus IS, Infiniti Q50, Acura TLX... I svi oni se odlično prodaju na nekom globalnom nivou. Ne kao Nijemci ali daleko od toga da su marginalci.

Stelvio je novi karavan. Evo gore sam opovrgnuo i argument cijene na primjeru Audia te klase. Karavani su tu više radi firmi jer ti firma baš i neće plaćati Q5 plus što više troši iako je sada i minimalna razlika u potrošnji.

Offline djordjep

• Sa stažom
    • Gradiška/BIH
« Odgovori #7471 u: 11-01-2017, 14:41:02 »
Svi nabrojani su u Evropi ne marginalci , već više statistička greška , a Alfa , iako ima globalne pretenzije , prvenstveno evropski model a u Evropi bez dobre dizelske ponude i karavana , nema šta posebno očekivati što se tiče prodaje.
Iako svi ovde to pokušavaju opravdati ali nedostatak karavana u D segmentu je itekako mana.

Online danko0013

• Član Alfa Kluba****
  • Ovisnik o alfistima
  • *
    • Bjelovar
    • pctrikovi
« Odgovori #7472 u: 11-01-2017, 14:57:48 »
Tko treba gospodarsko vozilo uvijek moze octaviu karavana ili fiat doblo kupiti

Zaboravljate da ima nesto i u image mozda jednistavno kompanija vise ne zeli raditi kompromise

Offline Viktor

• Global moderator
  • Trade Count: (+21)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • 155 Q4 147 i 156 SW 1.9 JTDm 16v
    • Solin
« Odgovori #7473 u: 11-01-2017, 15:14:51 »
Činjenice: Alfa 159 broj limuzina i broj SW-a trenutno u ponudi na Autoscout 24:

Ako netko iz uprave ignorira činjenicu da se SW bolje prodaje od limuzine onda treba dobiti otkaz. Nema veze sad bicikle, skije, psi...
155 Q4         156 SW akcija 1          156 SW akcija 2

Offline kremenko

• Starosjedioc
    • 156 2.4 20V MJET Sarajevo,BOSNA I HERCEGOVINA
« Odgovori #7474 u: 11-01-2017, 15:27:19 »
To se slazem.
Davno sam rekao da trebaju musterijama ici niz dlaku.
Neko zeli u Giuliji 1.4 motor sa QV paketom opreme. Daj mu ga jebo te on i oderi ga kao jarca.
Pola auta od ovog usranog njemackog trojstva koja vidim su S Line,AMG Line,M Line. A ispod karoserije motori od Renaulta,3 cilindra i sl nebuloze.
Ubise strasne pare na tim glupostima.
Ide SW bolje od limuzine,pravi SW.
This time next year I will drive Giulia QV

Offline KA2001MR

• Ovisnik o alfistima
    • Duga Resa
« Odgovori #7475 u: 11-01-2017, 15:28:52 »
Dobro, SW nije u planovima. Nazovi kako hoćeš no neće ga biti.

SW traži ulaganje, a firma ga dileru u pravilu prodaje za istu cijenu kao limuzinu.

Rekao sam koliko Stelvio više košta npr. AC, cca do 1500 eura. E dalje je sve na njima što i kako će nabiti. Naravno u nas i CO2 kolje stvar no CO2 je i sa karavanom veći nego kod limuzine.

Samo netko je na jednom mjestu dao dobru analizu. Došao Tipo u Italiju, limuzina. Tada se prodavalo 2000 Tipa mjesečno. Došli hatchback i karavan. Ljudi pomislili prodaje će se samo dodati na te. Naravno da nije istina. Limuzina se skoro više ne uzima, a hatch i karavan kombinirano idu negdje 3000-3500 komada mjesečno.

Tako da se pojavi Giulia SW ona bi uzela dio kolača limuzini i Stelviu, a pitanje što bi donijela. Van Europe bi SW donio točno ništa jer ih nitko ne traži.

I sto ti ovo govori?
Limuzina se skoro vise ne uzima, samo karavan i hatchback?

Ja vise nebi kupio auto da nije limuzina iz vise razloga, ljepsi mi je i naravno puno prakticniji.
Razumijem kupce limuzina, ali mi je nejasno da Alfa odbija shvatiti da ima puno kupaca karavana i da to treba nekako opravdavati.

Evo, ti kazes da su karavan i hatchback ukrali kupce limuzine?
A ne mislis mozda da Fiat nije izbacio karavan i hatchback da bi ti kupci kupili neki drugi brand?
........

Offline kremenko

• Starosjedioc
    • 156 2.4 20V MJET Sarajevo,BOSNA I HERCEGOVINA
« Odgovori #7476 u: 11-01-2017, 15:33:23 »
Ne znam zasto to nekoga cudi.
Pa vise se Bravo/a i Marea Weekend prodalo nego Marea limuzina. Takvo trziste. U turskoj npr mogu Tipo HB pozlatiti nece se prodavati bolje od Tipo limuzine.
This time next year I will drive Giulia QV

Online Antonio

• Član Alfa Kluba***
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • 156 JTD Giugiaro
    • Crikvenica
« Odgovori #7477 u: 11-01-2017, 15:46:11 »
Tko treba gospodarsko vozilo uvijek moze octaviu karavana ili fiat doblo kupiti

Zaboravljate da ima nesto i u image mozda jednistavno kompanija vise ne zeli raditi kompromise

Firma treba raditi ono sto kupci traze, a ne ono sto bi firma sama htjela proizvoditi.

Online danko0013

• Član Alfa Kluba****
  • Ovisnik o alfistima
  • *
    • Bjelovar
    • pctrikovi
« Odgovori #7478 u: 11-01-2017, 15:50:20 »
Firma treba raditi ono sto kupci traze, a ne ono sto bi firma sama htjela proizvoditi.
Nije istina

Zasto ferari ne radi suv ne radi dizel zasto nema aston jeftiniji i dostupniji model jer je netko odlucio da radije budu prodali 50 posto manje i na tome zaradili dovoljno i gurali i dalje svoj djir

Jesu kupci htjeli da na ps4 mozes igrati igre od ps3 jel se moze ne zato sto je to kompanija tako odlucila a primjera je nebrojeno

Mozda jednostavno ne zele tako i bok ako njima limo i suv nose dovoljno

Offline dARio.a

• Pripravnik
  • **
  • 147 2.0TS SS
    • Zagreb
« Odgovori #7479 u: 11-01-2017, 15:53:48 »
Jadan ferrari.. On niti ima limuzinu, a niti karavana.  sigurno ce propasti  :fp

Firma radi ono sto firma zeli.. Onako kako zeli da je drugi dozive.. Ako uspije u tome, direktor bude dobio veliki bonus.. A ak ne uspije, direktor bude dobio veliku otpremninu..