10-07-2020, 04:33:53

Autor Tema: Alfa Giulia  (Posjeta: 701129 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline mare-ri

• Član Alfa Kluba 6
  • Trade Count: (+2)
  • Starosjedioc
  • *
  • Spol: Muški
  • 147 GTA & Stelvio 2.2
    • Fiume
Odg: Alfa Giulia
« Odgovori #12720 u: 08-10-2019, 17:32:22 »
Alfa nikada nije bila jeftina, osim starih izraubanih primjeraka...

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

No turbo, No problem...

Offline oliver

• Član Alfa Kluba 9
  • Trade Count: (0)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • 156, Giulietta, Stelvio
    • Kraljevica
« Odgovori #12721 u: 08-10-2019, 18:03:12 »
Alfa nikada nije bila jeftina, osim starih izraubanih primjeraka...

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

:da: :da: :da: :ok:

Offline S.M.

• Ovisnik o alfistima
    • Spalato
« Odgovori #12722 u: 08-10-2019, 18:12:21 »
Pa u nas AC slabo radi, nema akcija... Ali gledajući cijenu vani u pravilu su nešto jeftiniji od njemačkog tria, Stelvio čak na nekim tržištima i zamjetno od recimo X3. Ne znam gdje je tu problem cijene. Osim ako netko ne želi da su jeftiniji od Tiguana i Passata.  :metak

Offline Mate

• Sa stažom
    • Zagreb
« Odgovori #12723 u: 08-10-2019, 19:01:56 »

Nije istina da su uvijek bile skupe, evo primjer osnovne 156 u odnosu na e46 i to je jedan od razloga njenog uspjeha.
Znam da platforma sa stražnjim pogonom mora biti skuplja i da je giulia čak i bolji vozački auto od bmw-a, ali uz imidz koji alfa ima mora nuditi više za nižu cijenu...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Sljedeći korisnici su zahvalili na ovom postu: kremenko

Offline oliver

• Član Alfa Kluba 9
  • Ovisnik o alfistima
  • *
    • Kraljevica
« Odgovori #12724 u: 08-10-2019, 20:13:53 »
(Image removed from quote.)
Nije istina da su uvijek bile skupe, evo primjer osnovne 156 u odnosu na e46 i to je jedan od razloga njenog uspjeha.
Znam da platforma sa stražnjim pogonom mora biti skuplja i da je giulia čak i bolji vozački auto od bmw-a, ali uz imidz koji alfa ima mora nuditi više za nižu cijenu...

Toliko aluminija i ostalog kvalitetnog materijala ne mozes dobiti za manje novaca.Nemojte me sad loviti za rijec sasitnicama poput jeftine rucice mjenjaca i slicnog, ali u osnovi auto je npravljen od kavlitenog materijala, isao sam malo magnetom po Stelviu i rijetko gdje magnet ostaje priljepnjen  :da:

Offline Grdi

• Član Alfa Kluba 13
  • Starosjedioc
  • *
  • Giulia Veloce, Mito 1.4TB
    • Sveti Petar U Sumi
« Odgovori #12725 u: 08-10-2019, 20:14:15 »
Alfa Romeo NIKADA nije nio jeftin auto. Alfa Romeo, ne FiatAlfa.

Ovi kaj bi htjeli cijene ispod costa.
Jel imaju mozda pridati 100.000€ po 6.5hrk za 1€? Kupio bih odmah, a i imali bi imiDŽ  :D

Mora uvijek biti razlog tj. business case zasto netko nudi auto ispod cijene ili na razini costa.
To znaju oni koji organiziraju akciju.

Giulia nije skuplja od bmw3 ili audi a4 ili mercedes c!
Usporedite spec modela i opremu. U pravilu je 5000€ jeftinija od bmw za isti ili vrlo slican paket i motorizaciju.
Ono gdje je Alfa pushing je segmen kako se kupuje 90% ovakvog voznog parka, a to je leasing. Tu je skuplja od spomenutog trojca.
niza i gas!

Offline M.P.

• Ovisnik o alfistima
  • 147 TS
    • Zadar
« Odgovori #12726 u: 08-10-2019, 20:31:50 »

Upravo to. Alfa mora nuditi više za nižu cijenu, unatoč gubicima. Jer i sad je svakako na gubitku kad ne prodaje auto u čiji su razvoj ulupali para i para. Radi se o povratku pozitivnog javnog mišljenja. Pustimo povijest, znam i ja da je Alfa nekad davno, prije 30-40-50g bila i skuplja i cijenjenija i od Bmw-a i Audija, al vremena su se nažalost promjenila i to traje i traje, već predugo..

Offline noiser

• Član Alfa Kluba 3
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • GiuliettaQV
    • Kaštela i di posal odvede
« Odgovori #12727 u: 08-10-2019, 20:35:26 »
Jeftin i jeftiniji su dvi različite stvari! Ja pišem o jeftinijem, ne o jeftinom autu. Dakle, za iste/slične novce ljudi kupuju radije BMW, Merc, Audi, Volvo... nego Alfu. Da je jeftinija (ne jeftina) prodalo bi ih se puno više.
U biti kolega M. P. je sve lipo objasnija
« Zadnja izmjena: 08-10-2019, 20:38:50 od noiser »
"Alfa males buys BMW, Alfa's are for nice people"

Offline Grdi

• Član Alfa Kluba 13
  • Starosjedioc
  • *
    • Sveti Petar U Sumi
« Odgovori #12728 u: 08-10-2019, 20:41:31 »
Pa jeftinija je od tri spomenuta!
niza i gas!

Offline krk4n

• Ovisnik o alfistima
  • 159 tka
    • Zagreb
« Odgovori #12729 u: 08-10-2019, 22:15:03 »
Pa jeftinija je od tri spomenuta!

Očito nedovoljno da ju kupac uzme u razmatranje. Pogledaj šta su Koreji napravili, složili konkurenta auto sa cijenom na koju ne možeš ostat imun. Zasitili tržište kroz 10 godina i napravili svoj krug kupaca, a cijene znatno osle gore.

Offline Grdi

• Član Alfa Kluba 13
  • Starosjedioc
  • *
    • Sveti Petar U Sumi
« Odgovori #12730 u: 08-10-2019, 22:16:42 »
Volio bih vidjeti taj model u HR
niza i gas!

Offline kremenko

• Starosjedioc
    • Sarajevo svih 1425 dana pod opsadom
« Odgovori #12731 u: 08-10-2019, 23:22:11 »

Da je Giulia na platformi Tipa, bila bi jeftinija nego sada, to je sigurno. Ovakva kakva jeste, nece ici.
This time next year I will drive Giulia QV

Offline Mariner

• Član Alfa Kluba 3
  • Pripravnik
  • *
    • Zagreb
« Odgovori #12732 u: 09-10-2019, 08:48:22 »
Mene samo zanima tko je otišao po ponudu za bmw 3, dobio ponudu s uključenim rabatom te onda otišao u AC i dobio ponudu za isto ili barem slično opremljenu giuliu? ja to napravio 3 puta od kojih je u 2 slučaja kupljena giulia i svaki put je bila jeftinija. u prvom slučaju 25tis kn a u drugom 22tis kn, s tim da je giulia čak bila i nešto bolje opremljena i ima jači motor. ne razumijem koliko bi trebala biti jeftinija, 50%? u zoni iznosa od preko 30-40 tis eur ljudi većinom kupuju po preferencijama tako da ako je netko odabrao bmw ili slično, napravio je to jer mu se to jednostavno više sviđa ili gleda na vrijednost auta kao rabljenog tj da ne izgubi previše love.
Ako uđemo u sferu leasinga, ostataka vrijednosti i slično, onda je priča drugačija...kako je i Grdi pisao.

Offline kremenko

• Starosjedioc
    • Sarajevo svih 1425 dana pod opsadom
« Odgovori #12733 u: 09-10-2019, 12:05:31 »
Mene samo zanima tko je otišao po ponudu za bmw 3, dobio ponudu s uključenim rabatom te onda otišao u AC i dobio ponudu za isto ili barem slično opremljenu giuliu? ja to napravio 3 puta od kojih je u 2 slučaja kupljena giulia i svaki put je bila jeftinija. u prvom slučaju 25tis kn a u drugom 22tis kn, s tim da je giulia čak bila i nešto bolje opremljena i ima jači motor. ne razumijem koliko bi trebala biti jeftinija, 50%? u zoni iznosa od preko 30-40 tis eur ljudi većinom kupuju po preferencijama tako da ako je netko odabrao bmw ili slično, napravio je to jer mu se to jednostavno više sviđa ili gleda na vrijednost auta kao rabljenog tj da ne izgubi previše love.
Ako uđemo u sferu leasinga, ostataka vrijednosti i slično, onda je priča drugačija...kako je i Grdi pisao.
:ok:
Neki bi da se Giulia prodaje po cijeni Golfa i onda kad napravi 5 milijardi gubitka i sve ode u 3pm rekli bi kako je propala  :?
Ako treba propasti, nek ode u stilu   :tooth
« Zadnja izmjena: 09-10-2019, 12:06:12 od kremenko »
This time next year I will drive Giulia QV

Offline Mike20

• Trade Count: (+5)
  • Ovisnik o alfistima
  • Lancia Delta t-jet
    • Varaždin-Zagreb
« Odgovori #12734 u: 09-10-2019, 12:11:25 »
U klasi 50 000eu su uglavnom lizingi, dal' ti gledaju +/- 20 000kn od modela do modela, sumnjam.
U toj klasi privat kupnje se vjerojatno gleda više koliko će u budućnosti izgubiti na vrijednosti.

U oba slučaja, teško da itko razmišlja tad o novoj Alfi, ili općenito nešto nenjemačkom, ili premijum japanacima

Offline Big D

• Trade Count: (+1)
  • Ovisnik o alfistima
  • GTV 2.0 TS Grigio Chiaro
    • Čakovec
« Odgovori #12735 u: 09-10-2019, 12:33:10 »

Imaš čovjeka koji je na forumu predstavio Giuliu koju ima u familiji, išao je prošli mjesec po ponudu za Giuliu za sebe i bio je tak oduševljen pristupom da mu ovaj mjesec dolazi G20. Nije sve u cijeni, nego i pristupu prodavača.

Offline Mariner

• Član Alfa Kluba 3
  • Pripravnik
  • *
    • Zagreb
« Odgovori #12736 u: 09-10-2019, 14:26:20 »
Imaš čovjeka koji je na forumu predstavio Giuliu koju ima u familiji, išao je prošli mjesec po ponudu za Giuliu za sebe i bio je tak oduševljen pristupom da mu ovaj mjesec dolazi G20. Nije sve u cijeni, nego i pristupu prodavača.
ma ja sam poentirao većinski oko cijene, jer se piše svašta a činjenice su drugačije. slažem se i sa tim čovjekom, prodavač/pristup puno znači, samo šteta što je naletio na krivog u AC, ne opravdavam ih. Kolega s kojim sam ja dogovarao bio je i više nego uslužan ali očito to varira od osobe do osobe.

Offline jakov

• Član Alfa Kluba 8
  • Trade Count: (+3)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • 156 2.0 JTS TI SS & 75 3.0 12v & 595 Competizione
    • Losinj
« Odgovori #12737 u: 09-10-2019, 15:07:32 »

Ne znam stvarno sto bi mi prodavač morao raditi da kupim lošiji auto od zacrtanog. Nije ni meni bilo sve "po špazi" u AC-a ali ipak sam se uspio sve dogovoriti na obostrano zadovoljstvo.

Offline oliver

• Član Alfa Kluba 9
  • Ovisnik o alfistima
  • *
    • Kraljevica
« Odgovori #12738 u: 09-10-2019, 15:14:16 »
Ni ja nemam bas nekih losih iskustava s dealerima, slozili bi auto , platio predujam i za 90-ak dana primopredaja. Bili oni dobri ili losi ali sve alfe sam dobio kako smo se dogovorili za 90-ak dana , i jedini fuckup je bio sto je Giulietta stigla s rucnim zadnjim podizacima.To su moja iskustva za 3 nove alfe. 

Offline tomo AR 159

• Član Alfa Kluba 5
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Alfa Romeo Giulietta 1.4 turbo benzina
    • Zagreb - Sesvete
« Odgovori #12739 u: 09-10-2019, 17:45:50 »

« Zadnja izmjena: 09-10-2019, 17:46:37 od tomo AR 159 »
Il cuore ha sempre ragione