26-04-2017, 18:57:58

Autor Tema: Comes Iasae Alfa Romeo 147  (Posjeta: 3757 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline danko167

• Trade Count: (0)
  • Na probi
  • *
  • Spol: Muški
    • Zagreb
Odg: Comes Iasae Alfa Romeo 147
« Odgovori #40 u: 25-08-2016, 21:41:06 »
Ja gledam vec pola sata sto je to na slici i nikako skuziti?

A ovo s tabletom je super,malo si zakomplicirao napajanje i s tim tipkama pa pojacalo...meni frend bio slozio puno jednostavnije. Napajanje na upaljac,pojacalo i potenciometar pojacavanja od original radija,ali mene tipke nisu brinule bas
Maglenke su to :)

Ma veci je problem da se ovaj konkretni tablet nemoze istovremeno puniti i imati ustekan usb u njega pa je to sve stalo dok ne nabavim tablet koji to podrzava. Inace sam isto mislio samo auxom na original radio al ovaj moj je bas verzija koja ne podrzava aux kabel ili sam prenesposoban za sloziti.
Radije guram Alfu nego vozim BMW.

Offline PeSti0018

• Sa stažom
    • Benkovac
« Odgovori #41 u: 25-08-2016, 23:41:38 »
Nisam ni ja na aux,on je to nekako prespajao bas iz razloga da ne stavljamo nikakvo pojacalo. ja se ne kuzim toliko puno,ali on je to jako brzo slozio,nisam ni ja imao odvojeno punjenje,ali moj imam mem.card pa je bilo lakse sto se tice podataka i svega..msm bude to okej i ovako. Meni predobra stvar,bolje nego ikakav kinez ili nezz sto
Ready To Race

Offline danko167

• Na probi
  • *
    • Zagreb
« Odgovori #42 u: 02-09-2016, 16:23:15 »
Kad imate životni peh, čeprkanje po autu, a ni bilo čemu ostalome, nije najbolja ideja. S ugradnjom maglenki je to išlo ovako:
Skidanje prednje maske - izglodan šraf. Bušilica u ruke i kidaj plastiku. Srećom, samo jedan.

Onda skineš sve, našrafiš, pa dođe na red bušenje maskica za maglenke jer ne želiš dati 500kn za dva komada plastike, pa pukne onaj leptirićasti dio.
Spojiš sve, složiš tipku umjesto slijepe (jer tiskana pločica ima sve spremno samo za staviti tipku) i onda shvatiš da guma između tiskane pločice i tipke ne daje kontakt jer fale neki završeci s unutarnje strane.

Zatim čekaš Poštu 4 dana da dostavi pismo od Osijeka do Varaždina s konektorom, pa usput isčupaš žicu iz maglenke.

Priručni spoj radi testiranja.

Napokon sve to spojiš, vratiš se u Zagreb, nađeš cijeli taj dio s tipkama za pristojnu cijenu, kupiš, spojiš i maglenke ne rade. Ne znaš ništa, ali je 9 navečer, mrak, niš ne vidiš i odeš spavati. Probudiš se ujutro, ideš do auta i vidiš zakaj maglenke ne rade:

Po dolasku do stana prelazio sam preko nekoliko ležećih policajaca u gradu. I inače pazim preko njih jer su ti zagrebački odvratni, ali jučer izgleda da nije bilo dovoljno. Čuo sam da je nešto postrugalo, ali ni na kraj pameti mi nije bilo da je zakačilo žice i isčupalo ih skupa s konektorom.

Na kraju ti se plače, iz bunkera izvadiš ostatak žice i skalpel i spojiš onako narodski - izolirkom. Konačni rezultat:

A sad treba kupiti desni prednji blatobran...

P.S. ne znam zakaj su neke slike naopačke, kad kliknete desni klik --> view image, okrenute su pravilno
« Zadnja izmjena: 02-09-2016, 16:26:30 od danko167 »

Offline beauty147

• Trade Count: (+1)
  • Sa stažom
    • Zagreb
« Odgovori #43 u: 02-09-2016, 21:58:54 »
 :respect: uporan jebe! ;)

Offline danko167

• Na probi
  • *
    • Zagreb
« Odgovori #44 u: 02-09-2016, 22:01:15 »

Ne svijetle nikud nis. Moram postelati jos usmjerenost valjda. Al bitno da su montirane.

Offline beauty147

• Sa stažom
    • Zagreb
« Odgovori #45 u: 03-09-2016, 00:47:53 »
Bitno da izgleda! :D

Offline Vasko

• Moderator
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • 147 FL 1.9 JTDm 8V
    • Pula
« Odgovori #46 u: 08-09-2016, 07:28:54 »
E bome te krenulo..   Ali dobro sada lijepo izgleda, neče svijetliti nikako ni kada ih poštelaš - te maglenke jednostavno ne svijetle i to ti je to he he .

Offline danko167

• Na probi
  • *
    • Zagreb
« Odgovori #47 u: 04-10-2016, 14:52:24 »

Zamijenjen i taj nesretni blatobran. Silux.hr, placanje pouzecem, dostava na kucni prag, jos i neki kodovi za popust, sve pohvale.

Offline beauty147

• Sa stažom
    • Zagreb
« Odgovori #48 u: 04-10-2016, 17:19:06 »
Nemoj se cuditi ako se otopi. Meni se zamjenski otopio pod temperaturom -.-

Offline Puh

• Član Alfa Kluba*
  • Sa stažom
  • *
    • Crikvenica
« Odgovori #49 u: 04-10-2016, 20:45:55 »
 :)

Baš to, meni se otopio isto Siluxov, i to prije nego što sam ga uspio montirat. Pustio ga popodne u autu na suncu, i cijeli se izdeformirao. Plus po zimi na minusu postaju staklo i puca prije ili kasnije. Tako da sam što se oplata tiče više za oem ako je dostupan.

Offline danko167

• Na probi
  • *
    • Zagreb
« Odgovori #50 u: 13-10-2016, 22:44:16 »
S meeta

Offline danko167

• Na probi
  • *
    • Zagreb
« Odgovori #51 u: 30-12-2016, 15:22:24 »
Ušlo se u klub 160000

Inače samo pali, toči, vozi.
Doduše nekaj lupa, al prilično sam siguran da je to onaj blatobran koji sam mijenjao. Moram nabaviti original, umjesto ovog zamjenskog sa siluxa.
I još jedna stvar, precvikala mi se gumena cijev od štrcaljki za stakla. 5min i pol izolirbanta kasnije, sve radi ko novo.
Zimske gume su Bridgestone Blizzak LM001 s kojima sam izuzetno zadovoljan, bolji mi osjećaj nego s ljetnim Hankookom, iako su malo glasnije i "teže".
2.1. je tehnički pa ćemo od tuda dalje, iako ne bi trebalo biti problema.

Sent from my iPhone using Tapatalk