24-10-2019, 05:13:15

Autor Tema: Čep rezervoara goriva problem  (Posjeta: 4083 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ck1976

• Trade Count: (+1)
  • Pripravnik
  • **
  • Spol: Muški
    • Crikvenica
Čep rezervoara goriva problem
« u: 15-04-2015, 14:56:37 »
Trebam pomoć i savjete u vezi čepa rezervoara goriva.
Naime čep se može otključati i zaključati no problem je kad se zaključa da se i dalje može skinuti bez otključavanja - znači nema onog klasičnog okretanja "u prazno".
Zanima me u čemu je problem i može li se riješiti bez kupovanja novog čepa a pogotovo ukoliko se brava sa starog ne može prebaciti na novi čep jer mi se ne da nositi dva ključa sa sobom.

Offline Marin Matošić

• Član Alfa Kluba 3
  • Trade Count: (0)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Giulietta 2.0 JTDM, ex. 147 1.6TS
    • Zagreb
Odg: Čep rezervoara goriva problem
« Odgovori #1 u: 15-04-2015, 19:17:57 »
Ne znam da li će ti pomoći ali evo. Davnih dana imao sam Bravo i crknuo je neki povrat na čepu i smrdio mi je benzin.
Kupio sam novi čep u ovlaštenom servis, nije bio skup, i lik mi je tamo na licu mjesta bez problema prebacio cilindar sa starog čepa na novi.
Ne znam koliko bi sada mogao koštati čep ali sam siguran da se cilindar da prebaciti.
Btw stari čep je morao rastaviti na način da ga je slomio.

Offline ck1976

• Pripravnik
  • **
    • Crikvenica
« Odgovori #2 u: 16-04-2015, 11:19:29 »
Hvala na odgovoru.

Offline ck1976

• Pripravnik
  • **
    • Crikvenica
« Odgovori #3 u: 16-04-2015, 18:16:09 »
Problem riješen.
Rastavio sam čep i problem je bio u "zubima" koji se prilikom zaključavanja nisu u potpunosti uvlačili te su i dalje blokirali drugi "zubčanik".
Malo brušenja brusnim papirom i stvar riješena te ušteđeno 240 kn (cijena u PSC Rijeka) ili 380 kn (Auto Hrvatska).

Offline zobo

• Učim polako
  • 147 1.9 jtdm 16v
    • Hercegovac
« Odgovori #4 u: 28-07-2015, 11:06:38 »
Pozdrav svima. Ovako, primjetio sam da cep se ne moze zakljucati. Naime, fino zatvorim cep, klikne par puta,okrenem kljuc. I sada, cep bi se trebao vrtjeti naprazno. Ali ja ga pocnem vrtit u lijevo i on se otvori, zasto ako sam ga zakljucao normalno. Molim za savjet ako neko zna u cemu je problem. Hvala unaprijed :crazy:
Black Alfa, black devil ;)

Offline deky777

• Učim polako
  • 147 1.9JTD
    • Slavonski Brod
« Odgovori #5 u: 29-07-2015, 11:49:27 »
Isti problem imam i ja...evo danas rastavio cep kao sto je rekao ck1976 i provjerim zubce sve stima...meni je otisla bravica tj cilindar.nemogu ga zakljucat da izvadim kljuc.otisao u prvu trgovinu autodijelova i kupio od fiata cep za 130kn...pase jest da je drugi kljuc ali nije mi bitno.

Offline ts989

• Na probi
  • *
  • 147 FL, 1.9 JTD
    • Karlovac
« Odgovori #6 u: 12-08-2015, 20:52:50 »
Pozdrav svima...

evo i ja sam imao problem sa (ne)zaključavanjem čepa i uspješno sam ga riješio, pa da podijelim... Stvar je u federu koji gura "zube" van. Feder je toliko jak da nakon nekog vremena iskrivi dio bravice koji uvlači/izvlači "zube" i "zubi" se više ne uvlače do kraja.

Procedura popravka (slike sam posudio s drugog foruma gdje su mijenjali bravu):
1. Odvojiti gornji dio čepa od donjeg pomoću šarafcigera (slika 1)

2. Fenom zagrijati komadić plastike na slici 2, tako da se može izvaditi onaj metalni seger ispod nje

3. Kad je seger vani svakako ugurati ključ u bravu, otključati, i izvući bravicu van (ako se izvuče bez ključa, mogu poispadat jezgre). Također pri vađenju hoće i feder skupa sa "zubima" izletit, pa bi bilo dobro tamo di su "zubi" stavit ruku. Kad se sve raskopa izgleda kao na slici 3

4. Problem je ovaj "pimpek" na dnu bravice koji bude savinut malo u stranu i treba ga poravnat. Ja sam to poravnao s malim čekićem. Materijal je od nekakve aluminijeve slitine, pa treba malo pažljivije s ovim dijelom posla. Nakon što sam ga izravnao, odrezao sam cijeli jedan krug originalnog federa i vratio sve nazad.
« Zadnja izmjena: 25-08-2015, 09:04:28 od ts989 »

Sljedeći korisnici su zahvalili na ovom postu: v7

Offline Franco_Ri

• Učim polako
    • Rijeka
« Odgovori #7 u: 03-10-2015, 00:41:36 »
Sve teze mi se zatvarao cep od goriva. Trebalo se bas pomuciti da se zatvori, s vremenom se pogorsavalo, a sada se gotovo uopce ne moze zatvoriti. Je li imao netko slicnih problema? Postoji li neko rijesenje?

Offline ts989

• Na probi
  • *
  • 147 FL, 1.9 JTD
    • Karlovac
« Odgovori #8 u: 05-10-2015, 08:19:41 »
kako točno se neda zatvorit? čep ne ulazi u rupu, čep ne hvata navoj ili zatvoriš, zaključaš, ali se čep svejedno može izvadit van?

Offline Franco_Ri

• Učim polako
    • Rijeka
« Odgovori #9 u: 27-11-2015, 00:48:28 »
kako točno se neda zatvorit? čep ne ulazi u rupu, čep ne hvata navoj ili zatvoriš, zaključaš, ali se čep svejedno može izvadit van?

Ocito je moderator prebacio moj post pa nisam vidio tvoj odgovor.

Vidim da je vec nekoliko forumasa imalo potpuno isti problem.
Dakle, cep ulazi normalno u rupu, normalno se zakljuca i izvadi kljuc ali kada se okrece u lijevo ne preskace kao sto bi trebao nego iako je zakljucan se odmah otvori.

Vidim da je ts989 opisao rijesavanje problema ali me samo zanima vrijedi li to i za moj slucaj?
Ne zelim raskopati sve, a da na kraju nije bilo potrebno vec da je nesto drugo  ::) :ok:

Offline gvija

• Trade Count: (+3)
  • Ovisnik o alfistima
  • tristač
    • Zagreb - Medveščak
« Odgovori #10 u: 19-02-2017, 17:46:59 »
Pozdrav svima...

evo i ja sam imao problem sa (ne)zaključavanjem čepa i uspješno sam ga riješio, pa da podijelim... Stvar je u federu koji gura "zube" van. Feder je toliko jak da nakon nekog vremena iskrivi dio bravice koji uvlači/izvlači "zube" i "zubi" se više ne uvlače do kraja.

2. Fenom zagrijati komadić plastike na slici 2, tako da se može izvaditi onaj metalni seger ispod nje

3. Kad je seger vani svakako ugurati ključ u bravu, otključati, i izvući bravicu van (ako se izvuče bez ključa, mogu poispadat jezgre). Također pri vađenju hoće i feder skupa sa "zubima" izletit, pa bi bilo dobro tamo di su "zubi" stavit ruku. Kad se sve raskopa izgleda kao na slici 3

4. Problem je ovaj "pimpek" na dnu bravice koji bude savinut malo u stranu i treba ga poravnat. Ja sam to poravnao s malim čekićem. Materijal je od nekakve aluminijeve slitine, pa treba malo pažljivije s ovim dijelom posla. Nakon što sam ga izravnao, odrezao sam cijeli jedan krug originalnog federa i vratio sve nazad.

danas pokušal rešiti zaključavanje čepa tankštele i sve je išlo po planu dok mi nije "pimpek" pukel dok sam ga pokušaval izravnati, rješenje mi je nabaviti drugi cilindar, samo me zanimaju vaša iskustva s bravarima da mi prebace "listiće" iz mog cilindra u drugi?
The Variator Gang
"Ich liebe dihtung."

Offline Dalibor-L

• Ovisnik o alfistima
  • Alfa Romeo 145 2.0TS Quadrifoglio Verde
    • Sisak
« Odgovori #11 u: 21-02-2017, 10:22:33 »
Uzmi čep sa Maree koji se samo šarafi i odšarafljuje. Ja sam tako napravio sebi. Niti moram imati ključ niti paziti jesam li zaključao a situacije zimi da ne pričam. Sa ovim na ključ sam se znao po 5 minuta zajebavati da otključa i teško se vrtio. Izgledao sam na benzinskoj ko plavuša koja ne zna otključat rezervar. Zimi nisam ni zaključavao jer nije bilo šanse otključat. Popizdio i bacio ga u 3 pm zajedno sa ključem.
…senza cuore saremmo solo macchine…
http://www.alfisti.hr/forum/index.php/topic,9175.0.html

Offline v7

• Starosjedioc
  • Alfa Romeo 147
    • Zagreb
« Odgovori #12 u: 10-03-2019, 13:47:44 »
Pozdrav svima...

Tutorial funkcionira ko vurica, hvala! S time da ja nisam rezao oprugicu kako piše u uputama, nego izravnao vrh cilindra, sve fino očistio, ispuhao komprimiranim zrakom u spreju i malo "podmazao" listiće iz cilindra ključa sa silikonskim sprejem da se lakše otključava/zaključava. Vidjet ćemo dokle će funkcionirati bez rezanja oprugice. :hshake:

Naišao sam i na video u kojem se popravlja čep od Fiata, može se iskoristiti ako se netko muči s rastavljanjem čepa.  :ok:

VIDEO:
« Zadnja izmjena: 10-03-2019, 14:32:39 od a.m.alfa »