14-11-2018, 00:37:47

Autor Tema: Potrošnja goriva i kapacitet rezervara 145/6 i 155 (boxer, ts, td, jtd) sve na jednom mjestu  (Posjeta: 51004 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

sokre

• Gost
  • Trade Count: (0)
Nebi baš rekel.
Sa bivšom 145 1.6 t.s. sam napravio oko 10 000 km i potrošnja mi se uvijek kretala u gradu, uz normalnu vožnju, oko 9 litara. Van grada oko 7.

Točno 2 litre više nego sad sa jtd.

Edin

• Gost
stavrno ne znam ali mi je takva racunica izlazila vise puta... cesto idem za sarajevo i to racunam otvorenom cestom...voznja otprilike konstantno 120-130km/h jer je losa cesta, rupe i to... nekad 5.5 do 6l, grada mi 7 trosi... dobro u mene je mali grad nema semafora i tih fora ali...ne znam meni nije jasna vasa potrosnja...ja razumijem da bi i ja mogao nabiti na 12 litara al u crvenom svaki put... :rolll:

Offline Buggy

• Pripravnik
  • **
  • Spol: Muški
  • Fiat Stilo 1.4
    • Rijeka
budi sretan da je tako..

meni je potrošnja 11-12 litara
driven: Alfa 155 1.8 T.S.--ALFA 33 1.3 --ALFA 145 QV -Lancia Y-Fiat Punto 1.1

driving: Fiat Stilo 1.4

harac

• Gost
Alfa 145 1.6 TS

Grad 13-15 litara
Mix 12 litara
Autoput 9 litara (160 km/h konstantno)

Boxer only

• Gost
Pozdrav! Zanima me potrošnja alfe 145 qv,i koje su joj mane,i na šta bi trebalo pripaziti,prilikom kupnje? Ako ko šta zna neka napiše nešto o njoj?Hvala!http://alfisti.hr/forum/Smileys/default/hello2.gif :hello:

Fiuman

• Gost
1. potrošnja od 9-12 l a ovisi o stanju
2. mane  :?: skupa registracija(noviji tip FL1 -114 kw) , teško ju je nać u dobrom stanju  (više ih se ne more ni uvest) , vjerovatno nije šparana na gasu a upitno je jel prikladno tome održavana , ide jeb.... bar moja  :hap:, puno ćvršće djeluje u pogledu trapa i karoserije od boxerica , sve su full oprema -osim kože,osim ako ti ne uleti ,, i brzo ti se zavuče pod kožu  :drive: :drive:

Offline Dalibor-L

• Ovisnik o alfistima
  • Alfa Romeo 145 2.0TS Quadrifoglio Verde
    • Sisak
Kao prvo, teško ćeš nać neku a da nije bila bar malo udarena. Mane kao i ko svih TS motora, hrpa elektronike koja drži motor u životu. Dosta skuplje održavanje ako hoćeš da te služi, a ne po onoj staroj dok ide ide. Sama ti kaže šta ju boli. Ako ti vlasnik dozvoli da ju malo pogledaš odozdo ok, ako ne, ne kupuj. Malo je provozaj i vidi jel kud vuče. Inače kad je sve ok alfica je zlo, ide ko kuga. :craz :hap: :drive: Potrošnja varira ovisno koliko ti je teška noga na gasu. :rol: ponekad ti  :kosa: Par puta sam uspio spustit na 8l, ali stvarno laganini vožnje, gradska 12l, ludovanje čak 15l, u prosjeku si računaj 12l ili 100kn 100km, teško češ odoljeti a da ju ne stisneš. Sretno pri kupnji i  :pivo:
…senza cuore saremmo solo macchine…
http://www.alfisti.hr/forum/index.php/topic,9175.0.html

LIMENKA

• Gost
Cudno,vozim 1.4 16v ts i za 100kn prijedem 100km a za 200kn se znalo dogodit da ni ne prijedem 200km i to sve sto se tice gradske voznje bez ikakve teske noge,po curu,na kavu,do doma ovo ono nista extra!dali mi nesta povecava potrosnju a da to ni ne znam,neki neispravan dio ili...??

Offline St-alfa

• Pripravnik
  • **
  • Citroen C4 gold edition
    • ST
da po gradu trosi 11,5l  na otvorenom 7-8 l ali meni na prijedenih 300km sa euro super 95 trosi do 7 litara vise nego po papirima,sa super98 2-3 l , a sa 100 plus trosi po papirima pa cak nekad i manje!to je sve do goriva !!!
"Dođu tako vremena, kada pamet zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!"

Offline alfavu

• Trade Count: (+3)
  • Ovisnik o alfistima
  • Mercedes W123--Alfa 166 2.4 x2 MT09 TRACER
    • VU
dakle koliko je litara u spremniku jos kad mi se upali rezerva..vozam se ovih dana dosta cesto na rezervi pa pitam da znam otprilike si racunati da nebi ostao negdje na cesti :kosa:
Music : ON
World: OFF

Offline LOŠA

• Trade Count: (+22)
  • Ovisnik o alfistima
  • AR 146 TD, AR 156 JTD 16V M-JET, AR Brera 2.0 JTDM
    • BJELOVAR
Priručnik kaže 5-8 litara...

Offline alfavu

• Ovisnik o alfistima
  • Mercedes W123--Alfa 166 2.4 x2 MT09 TRACER
    • VU
Music : ON
World: OFF

AA-lfa

• Gost
u času kad lampica počne goriti stalno a ne samo na zavojima i kočenju, unutra ti je 5 do 6 litara. grdo. :craz

LIMENKA

• Gost
Dobro pa koliko stane u 145?vec GODINU DANA tocim max 41 litru u nju i sad natocim 46???ili su me sprzili full dobro ili ne znam kaj!e i jos jedna stvar......vec godinu dana se zalim na potrosnju 145 1.4 ts(sve ispravno ispod haube i provjereno) i stalno ju provjeravam i fakat trosi,sa neispravnom lambdom sigurno 13 te isto tako i u kolonama pogotovo sada kad zahladi sa ispravnom,vjerujte mi znam!svaki dan radim relaciju zapresic-voltino i sa 360kn prijedem 370-80 km max pa se upali rezerva,ugl. banana zesca!znaci gorivo sa tifona ine i filka(mala crpka u zapresicu) i evo ode ja malo promijeniti crpku i snimim LUKOIL kao neki nabrijani rusi sa veoma kvalitetnim benzinom te natocim i vidi cuda,za 350 kn nevjerovatnih 500km,strava!mijenjam oko 2500 svaku brzinu i tu i tamo ga malo razvrtim do ibera no to je sve!klasicna voznja!evo dokaza

Imagesforme - Besplatan upload slika i fotografija
« Zadnja izmjena: 14-11-2008, 17:20:32 od LIMENKA »

Offline reddevill

• Trade Count: (+2)
  • Ovisnik o alfistima
  • 146,1.8.T.S 145 & Derbi GP1
    • Njemacka - Stuttgart
1.4 ima spremnik od 51 litru  :ok:
C2H5OH U KRVI/ THE VARIATOR GANG

AA-lfa

• Gost
tank ima 51 litru
a Lukoil ti je bivši Europa Mill

asencar

• Gost
alfa 145 (1,4/1,6/1,7/TD..) imaju tank 51 litar
prije neki dan ulio 48 litara  :da:

Offline alfa75

• Trade Count: (+1)
  • Sa stažom
    • Metković
    • Transaxle sekta
Bilo bi bolje da napišete da bi 145/146 trebala imati tank od 51 litre !

I moja 75-ica je trebala imati tank od 45 litara, a ja sam godinu dana nakon što sam ju kupio, tada iz meni nepoznatog razloga, uspjevao nalit 25-28 litara do čepa.
Dok mi jednog dana nije pukao film pa sam krenuo u pregled!

Pregledao plovak--OK

Pregledao oduške--OK

Pregledao nepropusnost (odokativno)--OK

Krenuo pregledati rezervoar, skinuo ga, a tada......

:o000: :o000: :o000: :o000:

Eto, bivšem vlasniku (ne znam točno kojem), tank od 45 litara je bio previše, pa ga je "malo" smanjio!!
...a ja ni kriv ni dužan skoro  :pol: na ispovijed!

Offline marin

• Na probi
  • *
  • Alfa 159 1.9 jtdm
    • Osijek
meni je na 43L pocelo gorivo curiti van  :) :) :hehe:

Offline nezdr4v

• Ovisnik o alfistima