03-07-2020, 20:57:57

Autor Tema: Problem sa brisačima  (Posjeta: 24386 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Hami

• Trade Count: (+2)
  • Učim polako
  • Spol: Muški
  • Alfa Brera
    • Fiume
Odg: Problem sa brisačima
« Odgovori #100 u: 04-10-2012, 19:13:44 »
neznam dal je do motorica ako mi stanu oba brisaca...kad ne radi prednji , ne radi ni zadnji!
neznam dal su oni povezani s tim istim motoricem?

Offline Alfa_gtv

• Global moderator
  • Trade Count: (+7)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • GTV V6 TB, AR GT, Z750
    • ZG
« Odgovori #101 u: 04-10-2012, 19:15:41 »
ako ne radi ni zadnji kada ni prednji ne rade onda vjerojatno nije do motorića jer mislim da bi zadnji trebali imati zasebno svoj motorić... znači ipak nešto oko struje vjerojatno kako je kolega rekao...
V6  moja AR GTV 2.0 V6 TB

"Many of the technical solutions you'll find in a Ferrari, are also often used in an Alfa Romeo"

Offline luka_alfa111

• Trade Count: (+1)
  • Pripravnik
  • **
  • Alfa 156,1.9 jtd 85Kw x 2
    • Ljubljana, Nova Gradiška
« Odgovori #102 u: 10-10-2012, 15:59:22 »
pozz, ja imam neki drugi problem, ali povezan sa brisačima. Očito, da mi je "šofer šajba" Istucana sitno od kamenčiča i koji god, novi,stari brisač mi pravi crte po šajbi, i jako mi smeta,nije sad nešto puno,ali baš na sredini gdje se gleda, i našao sam tu rupicu u šajbi,pa me zanima kako bi se to moglo sredit, imaju kaki brisači, da im to ne smeta itd....  :thanks
Nije bitno koje vozilo samo da je Alfa :)

Offline pajo_patak

• Trade Count: (0)
  • Sa stažom
  • 2x Delta, 2x Dedra
    • Split
« Odgovori #103 u: 11-10-2012, 00:27:59 »
Treba se ratavit motoric, u vecini slucajeva se zakori mast na onom okruglom rotoru koji ima te "staze" za koju brzinu da vrti... imas u mojoj galeriji prikazano sve slikovito kako sam sebi ocistio, bio mi je isti slucaj kvara kao sto si ti opisao da te zeza...  :mah:

ja krenia tražit ali tema ima samo 77 strana  :clap:
Život je prekratak da bi ga trošili na ružne žene i aute koji malo troše

Offline Alfa_gtv

• Global moderator
  • Trade Count: (+7)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • GTV V6 TB, AR GT, Z750
    • ZG
« Odgovori #104 u: 11-10-2012, 12:32:31 »
Pa i nije toliko puno :craz

http://alfisti.hr/forum/index.php?topic=16773.msg987852#msg987852

Al fali dosta slika, budem ih ponovo dignuo predvecer pa stavim u temu :ok:
V6  moja AR GTV 2.0 V6 TB

"Many of the technical solutions you'll find in a Ferrari, are also often used in an Alfa Romeo"

Offline pajo_patak

• Sa stažom
  • 2x Delta, 2x Dedra
    • Split
« Odgovori #105 u: 11-10-2012, 14:09:06 »
hvala :ok:
Život je prekratak da bi ga trošili na ružne žene i aute koji malo troše

Offline lika

• Na probi
  • *
    • korenica
« Odgovori #106 u: 11-03-2013, 10:32:31 »
pozdrav svima....radi se o 147-ici 2002, jtd, imam dosta iritirajući problem, brisači mi krv piju polako, već par mjeseci čas rade čas nerade, recimo upalim ga pa zatzim brisače, i nakon nekoliko minuta odjednom stanu raditi, opet nakon par minuta počnu raditi pa tako opet riknu, i onda se više i nepale, dok zadnji bez problema radi, pa kada auto drugi dan opet idem voziti rade bez problema ali čim malo duže rade riknu,............... tada smo otvorili sve ono kod brisača, motorić izvadili...........on radi, struje do osigurača ima normalno..........da bar riknu skroz pa bi bar znao na čemu sam.........a ne ovako čas rade čas nerade..............pa ako ima neko nekakvu ideju šta bi moglo biti........ hvala unaprijed.......     

Offline Reno

• Trade Count: (+6)
  • Ovisnik o alfistima
    • Rijeka
« Odgovori #107 u: 11-03-2013, 14:31:40 »
mozda neki relej  :?:

Offline Delta S4

• Sa stažom
    • Rijeka
« Odgovori #108 u: 11-03-2013, 18:12:15 »
pozdrav svima....radi se o 147-ici 2002, jtd, imam dosta iritirajući problem, brisači mi krv piju polako, već par mjeseci čas rade čas nerade, recimo upalim ga pa zatzim brisače, i nakon nekoliko minuta odjednom stanu raditi, opet nakon par minuta počnu raditi pa tako opet riknu, i onda se više i nepale, dok zadnji bez problema radi, pa kada auto drugi dan opet idem voziti rade bez problema ali čim malo duže rade riknu,............... tada smo otvorili sve ono kod brisača, motorić izvadili...........on radi, struje do osigurača ima normalno..........da bar riknu skroz pa bi bar znao na čemu sam.........a ne ovako čas rade čas nerade..............pa ako ima neko nekakvu ideju šta bi moglo biti........ hvala unaprijed.......   

Možda ti motorić brisača pliva u vodi...
I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it.

Offline lika

• Na probi
  • *
    • korenica
« Odgovori #109 u: 11-03-2013, 19:00:20 »
ma nije gledao sam a i očistio sam sve one odvode tako da je suh prostor skroz, malo sam pročitao ove prethodne probleme kod kolega, pa ću još pogledati te releje, i tu pločicu promjenit pa onda vidjeti stanje..................valjda će biti bolje...........bome sa alficom nikad dosadno...........

Offline Batina

• Član Alfa Kluba 3
  • Trade Count: (+5)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • 166 2.4 20v/166 2.0 tb/156 2.5 24v
    • Zagorje, Luka
« Odgovori #110 u: 11-03-2013, 21:30:10 »
nesto se pregrijava iz nekog razloga i prekida strujni krug, ja sam 80% da je do sklopa kod motora brisaca.
Can a car ever be art? Most experts say no, but they obviously haven't seen the Alfa Romeo.

Offline pejo

• Trade Count: (+8)
  • Sa stažom
    • n.sad
« Odgovori #111 u: 20-03-2013, 00:34:13 »
pogledaj ti džek ispod ručice u kabini jel tu dobar kontakt.skini plastiku uklj brisače pa čim ti stanu tu malo pročačkaj.
brisači su i napravljeni da malo rade malo nerade  :funny: šalim se.
svemir i ljudska glupost su beskonačni,s tim da za ovo prvo nisam siguran...

Offline GTzadar

• Član Alfa Kluba 10
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Gt 1.9 jtdm
    • Zadar
« Odgovori #112 u: 20-03-2013, 09:57:46 »
mozda neki relej  :?:

:da: .. on kad se malo zgrije zna prekidati , a teško ga je detektirati za kvar mamicu mu ... nekoliko puta me  :mad:
.... sempre gilles ....

Offline lika

• Na probi
  • *
    • korenica
« Odgovori #113 u: 09-04-2013, 21:10:26 »
hvala.......... nešto sam riješio sada rade (kada nepada kiša :) pa ćemo vidjeti hoće li mi još krv piti........

Offline Elvis051

• Pripravnik
  • **
  • ....
    • Rijeka,Croatia
« Odgovori #114 u: 09-04-2013, 22:11:45 »
pozdrav svima.
i mene je mucio taj problem na 145 s brisačima.znaci malo radi pa stanu na pola sajbe pa oce nece lupa, grebe a to se najvise desavalo na prekinutim intervalima dok je na stalnim brisanima radilo ok.
uglvnom ja sam svoj problem rijesio na slijedeci nacin  :hello:
znaci ovo moze bas svatko napravit uz malo osnovnog alata i 30-40 min vremena.
kad otvorite poklopac motora imate na plastici onoj crnoj ispod sajbe jednu gumu onako kao na vratima bunkera,kao digtung izgleda.To uhvatite na pocetki ijednostvno je povucete i maknete u stranu.kad ste skinuli to zapaziti cete 3 torx vijka koja slobodno odvidate i spremite negdje.sad zatvorite haubu i skinite kompletno brisače.za to vam treba gedorica ili okasti kljuc 13.maknite cepove i odvrnite i uz pomoc neke polugice (ja sam koristio obocni odvijac) oprezno skinite brisače.opet otvorite haubu i na sredini auta gdje ste odvrnuli onaj srednji vijak povucite plastiku prema sebi.to je malo skakljiv,pripazite da ne popucaju kopce imate ih 3 ili 4 nisam sad siguran.morat cete se malo igrat sa haubom otvori zatvori jer necete moci maknuti tu plastiku osim u jednom polozaju.na toj plastici imate i 2 crijeva tanka ta pranje stakala pa oprezno da nesto ne pukne.isti postupak je i sa desnom stranom polako ,oprezno i strpljivo.kad ste sve makli vidjet cete motoric i poluge brisača.opet gedorica u ruke 10 i 13 i odpustiti 4 vijka koja ga drze.imate 2 đeka koja idu na motoric a vi odkacite onaj veci i mozete izvuci motoric na stoli radit kao čovjek.
sad okrenite naopako motoric i vidjet cete kvadratni poklopac ispred motorica.u njemu vam je strujna plocica i nesto kao neki releji ali nemate sta tu dirati.Ispod toga je okrugla plastika koja se drzi na 4 kopce e to je mene zezalo.kad to otvorite unutra ce biti tonu masti valjda koja je kod mene bila prljava,prasnjava,crna,kruta.Krpu u ruke i sve obrisati detaljno do suhoga.kad je sve cisto staviti novu mast(bilo koja industrijska) ali nemojte pretjerivati neka je ima dovoljno da vam se ne desi opet isto zbog cega ste ovo sve i radili.mozete odmah i namazati lagano i sve zglobove na polugama brisaca i sve djelove koji se micu ili rotiraju nije na odmet, ja jesam.e sad to lijepo sve vratite natrag.
znaci motoric,desna plastika,lijeva plastika,zavidat torx.pa brisači i TO JE TO!! :party
UH jesam se raspisao.to je kod mene bio problem.struja je bila uredu svi releji ok,a ta mast se skorila i popila mi 3 litre krvi na svakoj kisi.
eto nadam se da sam pomogao nekome tko ima sličan problem i nadam se da ce ga uspjet ovako rijesit.
ovo je bio tutorial za 145/6 a nevjerujem da je nesto bitno drugačije na drugim.a sad  :pivo:

Alfa_ri

• Gost
« Odgovori #115 u: 28-04-2013, 19:43:09 »
Danas da ću obrisat stakla i brisači su mrtvi skroz,jel rikno motorić brisača ili bi trebalo samo očistit,nema nikakvog zvuka ni ništa. Kolko je cijena novog motorića jer je vjerojatno to otišlo,nema šta drugo :?: :?:

Alfa_ri

• Gost
« Odgovori #116 u: 30-04-2013, 16:47:34 »
Rješio danas,bio motorić,našao drugi extra povoljno i stavio. Hvala svima na odgovorima :ok: :mah:

GIGA01

• Gost
« Odgovori #117 u: 06-06-2013, 13:01:25 »
Od prije par dana kada sam skidao plastiku ispod prednje sajbe, skidao sam i brisace.

Nakon vracanja brisaca na vozacevoj strani slomio sam jedan dio koji je u sklopu mehanizma brisaca.Tako da brisac sada ne brise kako bi trebao, preskace 90% povrsine.

Sta da radim, moze li se mehanizam remontovati ili moram kupovati sve u kompletu?

Vasa iskustva?

Offline alfa166twinspark

• Starosjedioc
    • Ljubljana
« Odgovori #118 u: 12-06-2013, 15:00:45 »
na dosta 166ica brisači ovako stoje

http://s23.postimg.org/4oawau42j/screenshot_6.png

tj ne vraća ih natrag

ima li ko pojma šta bi moglo biti u pitanju, nije neka stvar posebna ali mi zna ići na živce jer bi ti brisači trebali da se uvuku ispod haube i da ne štrče ovako ružno (moram rukom vraćati)

Offline Tomi_C

• Trade Count: (+1)
  • Na probi
  • *
    • Rijeka
« Odgovori #119 u: 12-06-2013, 18:18:30 »
Malo cu se ubaciti...

Meni ne stoje tako ali kada brisu onda dodju do pola vozacevog dijela.
Do kraja sajbe s vozaceve strane ima jos 10 cm sigurno, je to normalno tako svima?