17-11-2019, 12:13:59

Autor Tema: Problem sa brisačima  (Posjeta: 23312 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline kemo146

• Trade Count: (0)
  • Pripravnik
  • **
  • Spol: Muški
  • Alfa 146 1.6ie
    • Crikvenica
Problem sa brisačima
« u: 24-11-2006, 11:58:15 »
Nakon dva dana uzastopne kiše sjednem ja u alfu, dam kontakt a ono rade i prednji i stražnji brisači. Idem ih ugasit, nedaju se ugasiti. Rezultat ja lud :gun:
Čupam releje ispod table i nađem odgovarajući, prednji brisač radi, osim u isprekidanom modu, zadnji ne. Mislim si ja ajde samo je relej, nije sve tako crno. Zovem autocomerce i neke druge trgovine autodjelovima a ono gle čuda relej od 280kn na više.
Dođem već vidno iznereviran drugi dan u auto, vratim stari relej a ono sve štima.
Fantom ili je stvar negdje u nekom kontaktu pa kad je vlažno podivlja? :?:
Puno buke nizašto

Offline boxer_vz

• Na probi
  • *
  • 159 JTDM 16V
    • Ludbreg
Odg: Problem sa brisačima
« Odgovori #1 u: 30-11-2006, 17:56:28 »
Uzmi taj relej opet van,otvori ga i provjeri kontakte,ali dobro ih provjeri(povećalom npr.),moguće da su se malčice rasklimali,odlotali ili nekaj slično i mogu ti stvarat lijepe probleme

Offline kemo146

• Pripravnik
  • **
  • Alfa 146 1.6ie
    • Crikvenica
« Odgovori #2 u: 30-11-2006, 19:30:20 »
To sam i namjeravao, al za sad dok radi neka radi, pričekat ću prvu jaču kišu pa ako se ponovi pise mi se autoelektričar!
Puno buke nizašto

Offline gte

• Pripravnik
  • **
  • boxer power, 2,4 JTDm
    • Zadar
« Odgovori #3 u: 01-12-2006, 13:13:45 »
To sam i namjeravao, al za sad dok radi neka radi, pričekat ću prvu jaču kišu pa ako se ponovi pise mi se autoelektričar!

Nema potrebe, malo WD-a za odmašćivanje i problemi bi trebali nestati, barem jesu u mom slučaju!
Za pravog alfistu ravna cesta je nužno zlo između dva zavoja...

Montoya

• Gost
« Odgovori #4 u: 06-09-2007, 10:48:35 »
U zadnje vrijeme događaju mi se samo neki "egzotični" kvarovi. Ponekad brisaći rade sasvim normalno u svim intervalima ili na max brzini, a ponekad na intervalima poćnu raditi neprekidno, a kada ih pokušam ugasiti zaustave se istog trena u položaju u kojem se trenutno nalaze. Ne spuštaju se u poćetni položaj. Nakon nekog vremena pokušam ih ukljućiti i zavisi od toga kakve su volje ili rade normalno ili poćnu opet kao što sam opisao. Ima li netko ideju što bi to moglo biti??? :mad: :mad: :mad:

« Zadnja izmjena: 03-10-2012, 19:59:24 od Argor »

Offline zdravka

• Administrator
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Spol: Ženski
  • TY
    • Zagreb
« Odgovori #5 u: 06-09-2007, 11:47:10 »
tak je i mene zezalo, pa su mi promjenili onu malu štampanu pločicu i sad je sve  :ok:
...tko nije naučio gledati nebo u potoku, ne zna što su ribe na drveću...

Andrić

Montoya

• Gost
« Odgovori #6 u: 06-09-2007, 12:22:22 »
tak je i mene zezalo, pa su mi promjenili onu malu štampanu pločicu i sad je sve  :ok:

Malu štampanu pločicu? Gdje? U ručici brisača ili...? I koliko je to koštalo?
« Zadnja izmjena: 10-02-2012, 20:58:40 od a.m.alfa »

dslavisa

• Gost
« Odgovori #7 u: 06-09-2007, 13:45:29 »
Meni se slicna stvar desavala na staroj alfi. Pocnu da rade neprekidno i onda ih moram iskljuciti pa ponovo ukljuciti da bi radili kako treba.

AA-lfa

• Gost
« Odgovori #8 u: 06-09-2007, 13:49:50 »
i meni na 145 znaju zezati, recimo na intervalu "cukaju" kad su u full lijevom položaju.
ah, alfa i struja  :)))
obično se riješi tako da ih ugasim i opet upalim, ili upalim još neki drugi potrošač (recimo, grijač zadnje šajbe).

SinfulSaint

• Gost
« Odgovori #9 u: 06-09-2007, 13:56:35 »
montoya,
ako je rijec o 156ci onda mozda uspije moj savjet. imo sam problem ko i ti. brisači na intervalu bi se zaustavili tek nakon gašenja auta.
ja sam ocistio sve odvodne kanale od lisca, grancica, zemlje, prljavstine (pritom povadio one pjenaste gumene umetke nepravilnih oblika) i temeljito sredio sve kuda bi voda eventualno mogla prolaziti.
bilo je blago rečeno svegaisvačega tu... ne može čovjerk vjerovat kako je to šporko bilo! nakon toga brisači rade normalno na intervalima i po najjačoj kiši... vjerojatno je sistemu brisača smetala voda ili je vlaga u neku ruku utjecala na rad.
nikakvih problema. ako ovo ne upali onda vjerujem da je do struje.

Montoya

• Gost
« Odgovori #10 u: 06-09-2007, 14:30:02 »
montoya,
ako je rijec o 156ci onda mozda uspije moj savjet. imo sam problem ko i ti. brisači na intervalu bi se zaustavili tek nakon gašenja auta.
ja sam ocistio sve odvodne kanale od lisca, grancica, zemlje, prljavstine (pritom povadio one pjenaste gumene umetke nepravilnih oblika) i temeljito sredio sve kuda bi voda eventualno mogla prolaziti.
bilo je blago rečeno svegaisvačega tu... ne može čovjerk vjerovat kako je to šporko bilo! nakon toga brisači rade normalno na intervalima i po najjačoj kiši... vjerojatno je sistemu brisača smetala voda ili je vlaga u neku ruku utjecala na rad.
nikakvih problema. ako ovo ne upali onda vjerujem da je do struje.
Da riječ je o 156-ici. Samo ja mogu ugasiti brisače kada hoću, problem je što se istog trena i zaustave, a ne dođu u onaj donji položaj i rade svojom brzinom neovisno u kom su intervalu. Kao da ih uključujem preko obićčnog prekidača 0-1. No pokušat ću to očistiti, pa ćemo vidjeti ishod.
« Zadnja izmjena: 10-02-2012, 20:58:53 od a.m.alfa »

Offline zdravka

• Administrator
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Spol: Ženski
  • TY
    • Zagreb
« Odgovori #11 u: 06-09-2007, 14:44:51 »
Malu štampanu pločicu? Gdje? U ručici brisača ili...? I koliko je to koštalo?

neznam  :redf:
kod Seba su mi to sredili i samo dali tu pločicu kad sam došla po alfu
možda nebi bilo loše da postaviš isto pitanje u Sebovoj temi
...tko nije naučio gledati nebo u potoku, ne zna što su ribe na drveću...

Andrić

SinfulSaint

• Gost
« Odgovori #12 u: 06-09-2007, 15:25:19 »
[No pokušat ću to očistiti, pa ćemo vidjeti ishod

spremi se na iznenađenje.

Offline M.G.III

• Pripravnik
  • **
  • alfa 156 1.8
    • Pula
« Odgovori #13 u: 09-09-2007, 23:42:43 »
meni je bilo toliko zastopano da mi je pocela
pustati kisa kroz filter zraka za kabinu,
nakon svake kise poplava u autu :gun:

bolcic

• Gost
« Odgovori #14 u: 02-10-2007, 09:50:12 »

Evo tek sad sam se registrirao, ali imam isti problem na svojoj AR 156. Kad smo skinuli motor brisaca i otvorili ga imali smo sto i vidit. Raspad sistema, staze unistene, na plocici svasta izgoreno i vec lemljeno, uzas. Jedino rjesenje kupovina novog, odnosno nego s otpada jer novi kosta oko 1600kn.
« Zadnja izmjena: 03-10-2012, 20:00:38 od Argor »

Montoya

• Gost
« Odgovori #15 u: 02-10-2007, 10:05:42 »
Kod mene ta štampana pločica kod motora brisača vizualno izgleda ok. Sve izgleda vrlo očuvano, no s vrenemom počnu brisači raditi posvojem i događa se ono što sam na početku opisao. Ako je do te pločice, bojimse da je njezinai zmjena jedino rješenje. No nisam siguran, je l' ona u pitanju
« Zadnja izmjena: 10-02-2012, 20:59:51 od a.m.alfa »

Offline mareo

• Administrator
  • Trade Count: (+33)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • 156 1.9 Q2
    • Zgb
« Odgovori #16 u: 02-10-2007, 15:03:05 »
Evo tek sad sam se registrirao, ali imam isti problem na svojoj AR 156. Kad smo skinuli motor brisaca i otvorili ga imali smo sto i vidit. Raspad sistema, staze unistene, na plocici svasta izgoreno i vec lemljeno, uzas. Jedino rjesenje kupovina novog, odnosno nego s otpada jer novi kosta oko 1600kn.

...meni je neki dan riknuo motorich brisacha...iako je u svojoj "koshuljici" voda prodre u unutrashnjost motoricha i to onda ne izgleda nikako, sve se raspalo od hrdje...istina je da je novi 1600kn, samo sam ja od kolege forumasha Marta_Cleo rijeshio za 300 kn sa komplet polugama...njegov je bio kao novi, samo su malo poluge bile hrdjave, ali to se rijeshi skidanjem hrdje i filanjem "pol kile" tovatne masti na one zglobove  :clap:...sad je ko novo... :da:

*ebo mene mali pas, kak' si? pa tak'...

Boxer

• Gost
« Odgovori #17 u: 09-12-2007, 20:49:51 »

Tako to rade brisači na gotovo svim automa fiat grupe, pogotovo na onima kojima zastajkuju :clap: :clap:

Dream

• Gost
« Odgovori #18 u: 10-12-2007, 06:48:29 »
(Image removed from quote.)

Tako to rade brisači na gotovo svim automa fiat grupe, pogotovo na onima kojima zastajkuju :clap: :clap:

Da ne otvaram novu temu.
...meni danas ujutro iz čistog mira prestao radit vozačev brisač ???
Ne znam, nagađam da se poluga otkačila pošto suvozačev radi bez p.

Offline LOŠA

• Trade Count: (+22)
  • Ovisnik o alfistima
  • AR 146 TD, AR 156 JTD 16V M-JET, AR Brera 2.0 JTDM
    • BJELOVAR
« Odgovori #19 u: 10-12-2007, 08:12:49 »
Šta si i na Marei čistio tu mast :?:

Ja još nisam imao potrebe to raditi, ali baš me zanima kako to kod mene izgleda jer mi brisači vrlo rijetko zadrhte :rolll: