23-10-2019, 09:01:25

Autor Tema: JTD/m ne pali  (Posjeta: 8600 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Bender

• Trade Count: (0)
  • Na probi
  • *
  • Spol: Muški
  • Alfa 156 SW 1.9 JTD 16V MJET
    • Karlovac
JTD/m ne pali
« u: 21-09-2014, 10:25:47 »
Dragi alfisti, molim vas za pomoć,

Naime, napravljen veliki servis prije 2 tjedna i bilo je sve ok do jutros,doduše prekjučer moja alfa nije upalila iz prve već iz druge (tak veli tek danas sestra jer se njoj to desilo), jučer se vozio normalno i po gradu i po autocesti bez ikakvih simptoma, kad jutros vergla al ne pali. Jednom je upalila na sekundu dvije i ugasila se, nakon toga više neće.

Fiat ecu scan je dao sljedeće greške:

P0704 - transmission/gear sys (5) -  Invalid signal - Stored
P0683 - glow plug heater module - Signal low - Stored
P0340 - Camshaft Position (1) - Signal low - Stored - Light ON

Koliko vidim greška senzora bregaste (ove ostale ne bi trebale utjecati na paljenje), a kažu na nekim forumima da ova greška može značiti i kvar senzora radilice.

Uz ove nedaće crkao i akumulator (doduše bio je slabiji, ali ništa strašno) jedino ne znam je li pad napona mogao nekim slučajem izbaciti grešku senzora bregaste?

Molim neko mišljenje, od kuda krenuti s dijagnostikom.

Offline danko0013

• Član Alfa Kluba 6
  • Trade Count: (+7)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • GT 1600 Junior X2 Berlina 1750
    • Bjelovar
    • AutoServisJunior
Odg: JTD/m ne pali
« Odgovori #1 u: 21-09-2014, 10:40:25 »
Pad napona može izbaciti autu koji nema dpf da se zastopao grešku tako da pobrisi greške promjeni aku i onda prati situaciju
Nije bolest sve što boli

Offline chakija

• Ovisnik o alfistima
  • AR 159 SW 2.4 JTDm
    • Bjelovar/Zaprešić
« Odgovori #2 u: 21-09-2014, 12:12:36 »
pa treća greška...senzor bregaste ti je mrtav... sva mudrolija :D da je radilice pisala bi greška za crankshaft ...
"There is absolutely no reason for anyone to own a Peugeot!"

"Ja po kočnici, kočnica ne radi... Ja po ručnoj, ručna ne radi... Ja u birtiju, birtija radi!!"

Offline Bender

• Na probi
  • *
    • Karlovac
« Odgovori #3 u: 21-09-2014, 15:04:36 »
pa treća greška...senzor bregaste ti je mrtav... sva mudrolija :D da je radilice pisala bi greška za crankshaft ...

E pa to sam i ja prvo pomislio, al malo sam proučavao po netu i kažu da bi auto kad upali morao raditi i bez tog senzora, međutim kaže sestra da se njoj ugasio jednom na semaforu, a i meni je danas jedno 2-3 puta upalio na sekundu i ugasio se odmah.

A s obzirom da sam očitavao greške nakon kaj mi se ispraznio akumulator sumnjam da je možda tu grešku bacio radi akumulatora.

Uglavnom, stavio sam akumulator na punjač, uspio sam nakon par sati punjenja verglati i još mi je jednom upalio na sekundu i ugasio se, nakon toga samo vergla al ne trza.

Offline chakija

• Ovisnik o alfistima
  • AR 159 SW 2.4 JTDm
    • Bjelovar/Zaprešić
« Odgovori #4 u: 21-09-2014, 16:02:33 »
E pa to sam i ja prvo pomislio, al malo sam proučavao po netu i kažu da bi auto kad upali morao raditi i bez tog senzora, međutim kaže sestra da se njoj ugasio jednom na semaforu, a i meni je danas jedno 2-3 puta upalio na sekundu i ugasio se odmah.

A s obzirom da sam očitavao greške nakon kaj mi se ispraznio akumulator sumnjam da je možda tu grešku bacio radi akumulatora.

Uglavnom, stavio sam akumulator na punjač, uspio sam nakon par sati punjenja verglati i još mi je jednom upalio na sekundu i ugasio se, nakon toga samo vergla al ne trza.
Ne bi trebao radit bez tog srnzora nikako... Čim je greška u njemu je problem...provjeri prvo konektor al vjerojatno je baš u senzoru problem

"Ja po kočnici, kočnica ne radi... Ja po ručnoj, ručna ne radi... Ja u birtiju, birtija radi!!"

Ivan0047

• Gost
« Odgovori #5 u: 21-09-2014, 16:16:52 »
Senzor bregaste kada rikne,auto nema snage,ali upali,ne gasi se..teze pali,ide do 3000rpm ( neki dan rjesio problem taj na ts)

Offline Batina

• Član Alfa Kluba 3
  • Trade Count: (+5)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • 166 2.4 20v/166 2.0 tb/156 2.5 24v
    • Zagorje, Luka
« Odgovori #6 u: 21-09-2014, 16:33:36 »
kupi novi aku i senzor bregaste pa vidi onda.
Can a car ever be art? Most experts say no, but they obviously haven't seen the Alfa Romeo.

Offline Bender

• Na probi
  • *
    • Karlovac
« Odgovori #7 u: 21-09-2014, 20:26:48 »
Upate:

Govno je odlučilo upaliti, ne baca nikakve greške, međutim, od 10 pokušaja paljenja jednom ili 2 puta neće, samo vergla, kad upali radi normalno, malo sam gledao parametre u fiat ecu scanu i sve je ok. naponi, temperature, pritisak goriva, ne trokira, vrti se do 5000...

Greška senzora bregaste se više ne pojavljuje.

Šta da joj čovjek sad radi, ne usudim se nikamo s tim autom sada ići,a kaj da majstor radi ak mu dovezem auto...

Offline mareo

• Administrator
  • Trade Count: (+33)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • 156 1.9 Q2
    • Zgb
« Odgovori #8 u: 21-09-2014, 20:31:47 »
...senzor radilice...meni je jednom davno, na bivšoj 156 isto pokazivalo grešku bregaste (povremeno nije htio upaliti), no promjenio sam senzor radilice i sve je bilo ok...

*ebo mene mali pas, kak' si? pa tak'...

Offline chakija

• Ovisnik o alfistima
  • AR 159 SW 2.4 JTDm
    • Bjelovar/Zaprešić
« Odgovori #9 u: 21-09-2014, 20:53:07 »
...senzor radilice...meni je jednom davno, na bivšoj 156 isto pokazivalo grešku bregaste (povremeno nije htio upaliti), no promjenio sam senzor radilice i sve je bilo ok...
nisu iste dijagnostičke greške za stari motor i mjeta... na starima je "univerzalna" greška za oba senzora, na novijim motorima su odvojene.

Offline chakija

• Ovisnik o alfistima
  • AR 159 SW 2.4 JTDm
    • Bjelovar/Zaprešić
« Odgovori #10 u: 21-09-2014, 20:54:46 »
Upate:

Govno je odlučilo upaliti, ne baca nikakve greške, međutim, od 10 pokušaja paljenja jednom ili 2 puta neće, samo vergla, kad upali radi normalno, malo sam gledao parametre u fiat ecu scanu i sve je ok. naponi, temperature, pritisak goriva, ne trokira, vrti se do 5000...

Greška senzora bregaste se više ne pojavljuje.

Šta da joj čovjek sad radi, ne usudim se nikamo s tim autom sada ići,a kaj da majstor radi ak mu dovezem auto...
pa ne baca ti grešku dok god ne budeš opet mogao upalit... novi senzor radilice bez pdv-a ti je 190kn, senzor bregaste bez pdv-a oko 400 kn (samo bosch računam) ... ja ti imam obje polovne koji sigurno valjaju ako si zainteresiran

Offline fiatuno

• Trade Count: (+13)
  • Starosjedioc
  • Audi za svaki dan Fiat za vikend...
    • Velika Britanija - Zlobin
« Odgovori #11 u: 21-09-2014, 21:35:20 »
senzor radilice nije kao greska
kako moze se nesto zapisat kao greska kad se motor vrti a ne dobiva signal sa senzora radilice da se vrti zato i nece da upali
imao isti problem na autu
nisam bio doma cura me zvala kazem odma senzor radilice poslao ju u psc ovi nemaju senzora lkod kivele ista srtvar
ono po njima 7-10 dana minimalno se ceka
na kraju ju poslao u auto djelove uzela zamjenski nekih 100kn
otisla kod prvog mehanicara ovaj filozofirao i fantazirao 3 sata kaze nema sanse da je to
otisla kod frenda u garazu covijek promjenio senzor bez neke filozofije auto radi bez greske
.....................

Offline chakija

• Ovisnik o alfistima
  • AR 159 SW 2.4 JTDm
    • Bjelovar/Zaprešić
« Odgovori #12 u: 21-09-2014, 21:37:30 »
senzor radilice nije kao greska
kako moze se nesto zapisat kao greska kad se motor vrti a ne dobiva signal sa senzora radilice da se vrti zato i nece da upali
imao isti problem na autu
nisam bio doma cura me zvala kazem odma senzor radilice poslao ju u psc ovi nemaju senzora lkod kivele ista srtvar
ono po njima 7-10 dana minimalno se ceka
na kraju ju poslao u auto djelove uzela zamjenski nekih 100kn
otisla kod prvog mehanicara ovaj filozofirao i fantazirao 3 sata kaze nema sanse da je to
otisla kod frenda u garazu covijek promjenio senzor bez neke filozofije auto radi bez greske
pa zapiše se kao greška zato što zavojnica u senzoru ne ragistrira pokrete nikakve...

Offline Bender

• Na probi
  • *
    • Karlovac
« Odgovori #13 u: 21-09-2014, 22:10:42 »
pa ne baca ti grešku dok god ne budeš opet mogao upalit... novi senzor radilice bez pdv-a ti je 190kn, senzor bregaste bez pdv-a oko 400 kn (samo bosch računam) ... ja ti imam obje polovne koji sigurno valjaju ako si zainteresiran

Ma kaj je najgore, probao sam ju jedno 20-ak puta upaliti i jedno 2-3 puta nije htjela, al nije bacila nikakvu grešku, fiat ecu scan nije pročitao nikakve greške dakle više ne baca nikakve greške iako neće svaki put upaliti.

Offline sale 75

• Trade Count: (+4)
  • Ovisnik o alfistima
  • 156 JTDm Q2
    • aljmaš
« Odgovori #14 u: 21-09-2014, 23:17:58 »
ako se dobro sječam,kod mene kad je otišao senzor radilice izbacio je grešku senzora bregaste

Online hussar0203

• Trade Count: (+1)
  • Ovisnik o alfistima
  • Đurđa SW
    • Bjelovar
« Odgovori #15 u: 21-09-2014, 23:33:03 »
Kod mene kad je drapio senzor nije auto htjeo upaliti ugrijan i pred kraj mi se u voznji gasio. Kvar me u ovlastenom servisu kostao 250 kn ali bitno da sam ja sumljao u aku i prvo kupio novi za 700 kn.... Sav sretan odem na put drugi dan i trebao na kratko pristat, ugasim auto i on opet nece upalit.... Nakon 2 sata stavim kljuc u bravu i upali od prve. Dosao doma, odpeljao u servis i odma kaze majstor drapio senzor....

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Offline fiatuno

• Starosjedioc
« Odgovori #16 u: 22-09-2014, 01:22:34 »
pa zapiše se kao greška zato što zavojnica u senzoru ne ragistrira pokrete nikakve...
Jednostavno ti verglas auto a ecu ne zna da verglas jer ne dobiva informaciju od senzora
To ti ko da ti neko stavi povez na oči i pita te Šta vidiš
.....................

Offline fiatuno

• Starosjedioc
« Odgovori #17 u: 22-09-2014, 01:24:01 »
ako se dobro sječam,kod mene kad je otišao senzor radilice izbacio je grešku senzora bregaste
Obično izbaci grešku senzora bregaste jer ecu ne zna da se motor vrti a dobiva signal od senzora bregaste a nebi trebao
.....................

Offline chakija

• Ovisnik o alfistima
  • AR 159 SW 2.4 JTDm
    • Bjelovar/Zaprešić
« Odgovori #18 u: 22-09-2014, 01:26:13 »
Jednostavno ti verglas auto a ecu ne zna da verglas jer ne dobiva informaciju od senzora
To ti ko da ti neko stavi povez na oči i pita te Šta vidiš
pa da...i zato izbaci grešku jer ecu zna da si okreno ključ ali ne zna el se bregasta/radilica vrti

Offline irsq4

• Sa stažom
    • Vinkovci
« Odgovori #19 u: 24-09-2014, 15:25:57 »
Jesi siguran da ti je motor u fazi