22-09-2020, 15:00:56

Autor Tema: Rail sensor JTD  (Posjeta: 657 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

edvin884

• Gost
  • Trade Count: (0)
Rail sensor JTD
« u: 07-07-2014, 10:12:24 »
Ok, nije Alfa ali je JTD. Stilo. 59kW. Naime, u vožnji mi se jednostavno ugasi. Bez upozorenja. Stanem sa strane, izvadim ključ, okrenem, upali i idemo dalje. Prvo sam pomislio na senzor radilice, ali on je promjenjen prije 5 mjeseci. Dijagnostika je izbacila "fuel pressure level". A to moze biti bilo šta. E sad, vecina majstora misli da je baš do rail senzora.
Jel imao netko slično iskustvo? Help!
« Zadnja izmjena: 30-08-2014, 08:38:59 od a.m.alfa »

Offline chakija

• Ovisnik o alfistima
  • Spol: Muški
  • AR 159 SW 2.4 JTDm
    • Bjelovar/Zaprešić
Odg: rail sensor
« Odgovori #1 u: 07-07-2014, 13:30:51 »
Ok, nije Alfa ali je JTD. Stilo. 59kW. Naime, u vožnji mi se jednostavno ugasi. Bez upozorenja. Stanem sa strane, izvadim ključ, okrenem, upali i idemo dalje. Prvo sam pomislio na senzor radilice, ali on je promjenjen prije 5 mjeseci. Dijagnostika je izbacila "fuel pressure level". A to moze biti bilo šta. E sad, vecina majstora misli da je baš do rail senzora.
Jel imao netko slično iskustvo? Help!
regulator pritiska na common rail pumpi... prekine ti dotok goriva ... može bit on neispravan, a može i bit da je on full ispravan samo ti prekida dotok goriva jer injektori ili common rail pumpa nepravilno rade... treba dobro izvozat auto u svim režimima rada s upaljenom dijagnostikom
"There is absolutely no reason for anyone to own a Peugeot!"

"Ja po kočnici, kočnica ne radi... Ja po ručnoj, ručna ne radi... Ja u birtiju, birtija radi!!"

edvin884

• Gost
« Odgovori #2 u: 07-07-2014, 18:09:55 »
Hvala na info. Ono što sam primjetio da se to nedogađa kad ga sevgazi nego u normalnoj vožnji.

Offline chakija

• Ovisnik o alfistima
  • AR 159 SW 2.4 JTDm
    • Bjelovar/Zaprešić
« Odgovori #3 u: 07-07-2014, 18:18:24 »
Prikljucit laptop, popalit parametre od goriva i snimat graf i po gasu.tako ćeš nesta konkretno saznat
"There is absolutely no reason for anyone to own a Peugeot!"

"Ja po kočnici, kočnica ne radi... Ja po ručnoj, ručna ne radi... Ja u birtiju, birtija radi!!"

edvin884

• Gost
« Odgovori #4 u: 30-08-2014, 06:48:48 »
Evo, ovako. Pošto je problem izgleda otklonjen, da napišem šta je bilo. Na Stilu, pored akumlatora ima jedna kutija sa osiguračima i relejima. Mehaničari to zovu CAN bus kutija. Koliko sam ja skužio iz nje senzori dobijaju napajanje. Pošto je smještna u motornom prostoru , izložena je stalnom utjecaju vode i vlage. No. Da neduljim. Otvaranjem kutije utvrdilo se da j pun kufer oksidacije i korozije između razvodnih ploča pa je radilo tko zna kakve prekide i kratke spojeve. Kutija je zamjenjena, i sad sve šljaka.
Eto. Možda nekome pomogne.

Offline BC_156

• Sa stažom
    • BiH/Tuzla
Odg: Rail sensor JTD
« Odgovori #5 u: 30-08-2014, 23:08:27 »
 :ok: ja sam tako dugo vozio s tim problemom i na kraju dotok goriva bio zacepljen na cr pumpi