06-12-2019, 21:35:22

Autor Tema: Leteći ležajevi - generalka ili drugi motor?  (Posjeta: 22372 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Anthony

• Gost
  • Trade Count: (0)
Leteći ležajevi - generalka ili drugi motor?
« u: 13-01-2008, 14:37:57 »
Imao sam problem s njima već nakon kupovine auta prije godinu dana. Radi se o Alfi 146 1.6 TS. Stisnuo ga tada na 6000 okretaja i prolupali leteći. Napravili su mi privremeno rješenje tj. promijenili leteće ležajeve i polirali radilicu pošto je pravi posao koštao oko 7000 kn, znači generalka i na to bi imao garanciju. I upravo su vrisnuli ponovo leteći, čuju se da jako lupaju i znam da je opet ista stvar. Sad me zanima da li uzeti negdje motor i ugraditi ili napraviti generalku, što se više isplati. Kupnjom motora bojim se da li ću dobit dobar motor koji nije repariran (znam da su oko 500€ i 1000-1500 kn ugradnja). Generalka bi izašla oko 7000 kn ali me zanima da li bi ako napravim generalku dobio onda novu radilicu, cilindre, ventile, klipove i ostalo. Ako da onda mi se generalka čini bolje rješenje. Ili ipak uzeti drugi motor?
Help, ne mogu se sad vozit  :drive: dok to ne riješim.

turBina

• Gost
Odg: Leteći ležajevi - generalka ili drugi motor?
« Odgovori #1 u: 13-01-2008, 14:40:49 »
Mislim da bi ti najbolje rješenje bilo napraviti poštenu generalku pa onda znaš šta imaš. Što tiče dijelova ostaje ti najvjerovatnije tvoja radilica ako je dobra, a sve ostalo ide novo.

Offline Dalibor-L

• Ovisnik o alfistima
  • Spol: Muški
  • Alfa Romeo 145 2.0TS Quadrifoglio Verde
    • Sisak
« Odgovori #2 u: 13-01-2008, 21:38:46 »
Ako je motor dobar, daj radilicu na obradu i stavi prvu specijalu leteće ležajeve i riješeno. Ali i ovako moraš sve vadit pa ti je bolje napravit generalku i onda znaš kaj imaš.
…senza cuore saremmo solo macchine…
http://www.alfisti.hr/forum/index.php/topic,9175.0.html

Fiuman

• Gost
« Odgovori #3 u: 13-01-2008, 21:58:39 »
Generalka bi izašla oko 7000 kn ali me zanima da li bi ako napravim generalku dobio onda novu radilicu, cilindre, ventile, klipove i ostalo.    :ne2: :ne2:
generalka ti je neisplativa samo garnitura brtvi je 1600kn , distribucija oko 2 000-2 500 kn , leteći i bankovi 600 + 400 =100 -samo ovo do sad je 5 000 kn a di su još obrade i klipovi ,karike,ventili,ruke i ko zna šta još

AA-lfa

• Gost
« Odgovori #4 u: 14-01-2008, 02:31:29 »
da se uguram malo... leteći ležajevi...
nekidan mi je netko prispomenuo da bi na boxerici bilo dobro kad se mijenja ulje skinuti i karter i promijeniti leteće ležajeve.
jel' to ima smisla :?:

nighthawk

• Gost
« Odgovori #5 u: 14-01-2008, 02:39:14 »
da se uguram malo... leteći ležajevi...
nekidan mi je netko prispomenuo da bi na boxerici bilo dobro kad se mijenja ulje skinuti i karter i promijeniti leteće ležajeve.
jel' to ima smisla :?:

:o000: :o000: :o000: ma tko je to rekao ,trebalo bi njemu skinuti karter,ako se ne čuju  :?: :?:

AA-lfa

• Gost
« Odgovori #6 u: 14-01-2008, 02:45:51 »

:o000: :o000: :o000: ma tko je to rekao ,trebalo bi njemu skinuti karter,ako se ne čuju  :?: :?:

reko jedan mehaničar, kaže da se čuju :redf: ja to ne kužim jel se čuju :redf:
kaže nije skupo, nije veliki posao (a zna da ne bih to radila kod njega tako da nije navlakuša) a dosta pomogne :?:

nighthawk

• Gost
« Odgovori #7 u: 14-01-2008, 03:04:34 »
reko jedan mehaničar, kaže da se čuju :redf: ja to ne kužim jel se čuju :redf:
kaže nije skupo, nije veliki posao (a zna da ne bih to radila kod njega tako da nije navlakuša) a dosta pomogne :?:
ok ako se čuju ,to ti izgleda kao kad staviš komad kartona među žbice na kotaču bicikla
pa kada kreneš onaj zvuk što proizvodi ta mi je asocijacija prva pala na um,ali otprilike tako zvuči.
mali kartončić malo zvuka malo su sje**,možeš si dočarati?veliki karton više zvuka veća sje****

AA-lfa

• Gost
« Odgovori #8 u: 14-01-2008, 03:07:34 »
ok ako se čuju ,to ti izgleda kao kad staviš komad kartona među žbice na kotaču bicikla
pa kada kreneš onaj zvuk što proizvodi ta mi je asocijacija prva pala na um,ali otprilike tako zvuči.
mali kartončić malo zvuka malo su sje**,možeš si dočarati?veliki karton više zvuka veća sje****

to kaj spominješ se čuje dok je hladan...i to poprilično. ak se može kroz karter i ako nije velka zezancija, onda to radim slijedeće :ok: hvala :da:

nighthawk

• Gost
« Odgovori #9 u: 14-01-2008, 03:15:45 »
to kaj spominješ se čuje dok je hladan...i to poprilično. ak se može kroz karter i ako nije velka zezancija, onda to radim slijedeće :ok: hvala :da:
onda definitivno jesu ,to će ti riješiti problem na neko vrijeme ako i radilica nije oštećena,.
 ako je onda nema smisla nego isto što su i vukovarci radili.
raskopati nove komade i ponovo složiti.
ako je tako,onda brdo novih komada,i boxer će letjeti. :da: :da:

Fiuman

• Gost
« Odgovori #10 u: 14-01-2008, 15:16:51 »
ako ti odu leteći protuće ti motor , može ti oštetit radilicu i klipnjaču !! leteći i bankovi se u principu ne mjenjaju tek tako ali s obzirom na cijenu zamjene tih ležaja i kontrole radilice, te štete koju možeju napravit ja san ih sebi mjenjao  :ok:

AA-lfa

• Gost
« Odgovori #11 u: 14-01-2008, 16:01:11 »
leteći i bankovi se u principu ne mjenjaju tek tako ali s obzirom na cijenu zamjene tih ležaja i kontrole radilice, te štete koju možeju napravit ja san ih sebi mjenjao  :ok:

bankovi :?: kae to :000: daj neku germansku riječ za to :clap:

Fiuman

• Gost
« Odgovori #12 u: 14-01-2008, 16:17:00 »
Temeljni ležaji

nighthawk

• Gost
« Odgovori #13 u: 14-01-2008, 22:59:54 »
ako ti odu leteći protuće ti motor , može ti oštetit radilicu i klipnjaču !! leteći i bankovi se u principu ne mjenjaju tek tako ali s obzirom na cijenu zamjene tih ležaja i kontrole radilice, te štete koju možeju napravit ja san ih sebi mjenjao  :ok:
bronzina de banco :ok:

Anthony

• Gost
« Odgovori #14 u: 15-01-2008, 07:48:58 »
Napravit ću onda generalku, promijenim sve što treba, dobijem garanciju i mir.
Samo me zanima smijem li se vozit do servisa udaljenog oko 60 km ili ih moram zvat da dođu po auto i odšlepaju ga. Prošli put su došli po njega i nisu naplatili dolazak i prijevoz jer sam prije toga napravio veliki servis (možda zato), rekli su da se ne vozim jer će doći po auto. Dečki u servisu su stvarno ok.

Offline Dalibor-L

• Ovisnik o alfistima
  • Alfa Romeo 145 2.0TS Quadrifoglio Verde
    • Sisak
« Odgovori #15 u: 15-01-2008, 18:57:01 »
Ne se voziti :ne2: :ne: to je dost daleko a kad se motor zagrije još više lupa. Ono kaj su ti prvi put napravili je bilo nužno zlo i spasili su te cifre koju ćeš ipak morat dat. Bolje da su prvi put napravili ono kaj sam gore napisao i bilo bi bolje, ustvari pitaj ih to pa da vidiš jel to ok. Bar ja tak mislim, neću pametovat, oni su majstori i rastavili su, predpostavljam, sto puta više motora nego ja. Riješit će to oni i opet ćeš bit u punom pogonu. :drive:
…senza cuore saremmo solo macchine…
http://www.alfisti.hr/forum/index.php/topic,9175.0.html

Offline vedran_zg

• Pripravnik
  • **
    • Zagreb
« Odgovori #16 u: 17-01-2008, 01:03:07 »
onda definitivno jesu ,to će ti riješiti problem na neko vrijeme ako i radilica nije oštećena,.

nebih se slozio da su to definitivno leteci, prije ce biti da se podizaci ventila cuju na hladno.

nighthawk

• Gost
« Odgovori #17 u: 17-01-2008, 01:11:58 »
nebih se slozio da su to definitivno leteci, prije ce biti da se podizaci ventila cuju na hladno.
Vrlo se lako to da utvrditi treba samo netko tko se kuži poslušati,ima smisla to što kažeš,ovako napamet ,imaš pravo može i to biti :ok:
ako Alex troši ulje ? ne znamo i kako dimi ili zadimi na svako potezanje.

AA-lfa

• Gost
« Odgovori #18 u: 17-01-2008, 01:22:56 »
ha, ulje je u zadnje vrijeme počela malo više trošiti, oko 5 dcl nadolijem na 1000 km. ali to je kao normalna potrošnja...
dimi fest dok je hladan, ali po ovoj zimi svi dime. kad nabijem gas, e onda malo jače baci dim :craz

nighthawk

• Gost
« Odgovori #19 u: 17-01-2008, 01:25:28 »
ha, ulje je u zadnje vrijeme počela malo više trošiti, oko 5 dcl nadolijem na 1000 km. ali to je kao normalna potrošnja...
dimi fest dok je hladan, ali po ovoj zimi svi dime. kad nabijem gas, e onda malo jače baci dim :craz
na žalost dijagnoza je ispravna :da: malo manje :wz dok ne središ problem :mah: