12-12-2019, 21:17:23

Autor Tema: Sjedala - Sicevi Alfa 159  (Posjeta: 2998 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline laky159

• Trade Count: (0)
  • Učim polako
  • Spol: Muški
    • Rijeka
Sjedala - Sicevi Alfa 159
« u: 22-04-2014, 11:13:29 »
Dobar dan,
trbala bi mi pomoć oko zadnjih siceva.
Znači ostao mi je zadnji desni prozor otvoren preko noći, i normalno cijelu noć je padala kiša i sve se dobro natopilo, sicevi i pod.
Pa me zanima ako neko zna kako skinuti zadnje siceve na alfi 159? inače imam fiksne siceve iza, nemogu ih nagnuti.
Unaprijed hvala. :-)
« Zadnja izmjena: 22-04-2014, 15:57:59 od a.m.alfa »

Offline plavi156

• Trade Count: (+1)
  • Ovisnik o alfistima
  • Giulietta 1.4 TB
    • Zagreb
Odg: Sjedala - Sicevi Alfa 159
« Odgovori #1 u: 29-04-2014, 09:30:43 »
Uzmi produžni kabel i jednu onu malu grijalicu, spucaj to iznutra i nek radi par sati, prvo usmjeri u pod a onda u siceve, ostavi otvorene prozore da vlaga izađe van...možda nije najpametniji prijedlog ali tako bi ja na prvu napravio.
EX: 156 1.8TS|156 1.9 JTD|164 TS|156 1.6TS|159 1.9 JTS|166 2.0TS LPG|156 2.0 JTS|147 1.6 TS

Wassup

• Gost
« Odgovori #2 u: 08-05-2014, 13:16:37 »
Uzmi produžni kabel i jednu onu malu grijalicu, spucaj to iznutra i nek radi par sati, prvo usmjeri u pod a onda u siceve, ostavi otvorene prozore da vlaga izađe van...možda nije najpametniji prijedlog ali tako bi ja na prvu napravio.

Ovako bi mogao zapalit auto ukoliko ne odmakneš dovoljno daleko grijalicu od siceva... Pošto se radi samo o običnoj vodi, najjednostavnije bi bilo da sve ostaviš otvoreno dan-dva na suncu. Sad je već dovoljno toplo i voda će lako otpariti na suncu. Važno je se dobro provjetrava, jer za hlapljenje vode je bitna relativna vlažnost zraka, a ne temperatura zraka. Prema tome, vjetar bi još dodatno ubrzao sušenje.

Stoga se naravno nameće i ono drugo rješenje: staviš u auto da radi uređaj za odvlaživanje stanova, onaj prijenosni. Zatvoriš sve, produžni provućeš kroz malo otvoreni prozor i pustiš uređaj da radi dok ne isisa vlagu.

Bilo bi poželjno da natopljeno mjesto poprskaš s malo alkohola etanola, da bi spriječio nastanak gljivica. To možeš i odmah napraviti. Etanol će brže ishlapiti od vode, malo će smrdit koji dan, ali će napraviti dezinfekciju i neće dozvolit da se razviju gljivice na tkanini. Nemoj kemijat s drugim sredstvima, jer bi mogla oštetit tkaninu ili joj promijenit boju. Etanol možeš kupit u svakoj apoteci. Druga varijanta je da prskaš s bezbojnom rakijom koja već ima 40% etanola. Znači - samo bezbojno i etanol!
« Zadnja izmjena: 08-05-2014, 13:28:23 od Wassup »

Offline verde_tropico

• Trade Count: (+3)
  • Sa stažom
  • A Life Fulfilling Addiction
    • Brela
« Odgovori #3 u: 08-05-2014, 20:13:20 »
Ovako bi mogao zapalit auto ukoliko ne odmakneš dovoljno daleko grijalicu od siceva... Pošto se radi samo o običnoj vodi, najjednostavnije bi bilo da sve ostaviš otvoreno dan-dva na suncu. Sad je već dovoljno toplo i voda će lako otpariti na suncu. Važno je se dobro provjetrava, jer za hlapljenje vode je bitna relativna vlažnost zraka, a ne temperatura zraka. Prema tome, vjetar bi još dodatno ubrzao sušenje.

Stoga se naravno nameće i ono drugo rješenje: staviš u auto da radi uređaj za odvlaživanje stanova, onaj prijenosni. Zatvoriš sve, produžni provućeš kroz malo otvoreni prozor i pustiš uređaj da radi dok ne isisa vlagu.

Bilo bi poželjno da natopljeno mjesto poprskaš s malo alkohola etanola, da bi spriječio nastanak gljivica. To možeš i odmah napraviti. Etanol će brže ishlapiti od vode, malo će smrdit koji dan, ali će napraviti dezinfekciju i neće dozvolit da se razviju gljivice na tkanini. Nemoj kemijat s drugim sredstvima, jer bi mogla oštetit tkaninu ili joj promijenit boju. Etanol možeš kupit u svakoj apoteci. Druga varijanta je da prskaš s bezbojnom rakijom koja već ima 40% etanola. Znači - samo bezbojno i etanol!

ovo bi i ja napravio, eventualno za prvu ruku stavit dosta novina, one isto izvlace vlagu
Life is like dick, seems to be short until starts to get hard

Offline JTD_110

• Učim polako
  • ALFA, FIAT, FORD
    • Zagreb
« Odgovori #4 u: 19-11-2018, 21:20:22 »
Pozdrav ekipa !

Imam 159 Ti 2008. godinu koja je imala prednje siceve serijske manualno podešavanja sa samo funkcijom grijanja. Stavio sam siceve na struju i sve funkcije rade jedino nikako upariti ecu siceva i ecu auta. Također blinkaju stalno kilometri.
Ima li tko kakva iskustva ili savjet?

Hvala
« Zadnja izmjena: 19-11-2018, 21:21:05 od JTD_110 »
JTD power

Offline Alfaniac

• Pripravnik
  • **
    • Zagreb
« Odgovori #5 u: 19-11-2018, 22:05:22 »
Proxy alignment putem Multiecuscana.

Offline JTD_110

• Učim polako
  • ALFA, FIAT, FORD
    • Zagreb
« Odgovori #6 u: 20-11-2018, 13:10:05 »
Isprobano i sa Examiner i Multiecuscan i ne surađuje.
Spoji se ali alignment ništa
JTD power

Offline kstancec

• Na probi
  • *
    • Donji Kraljevec
« Odgovori #7 u: 12-02-2019, 14:00:07 »
Pozdrav,

kako da riješim problem koji se može vidjeti na slikama? Mislim da je u pitanju kopča. Čuju mi se, rekao bih opruge u naslonu prilikom ubrzanja.

Offline Ivan_Stive

• Učim polako
    • Požega
Odg: Kožna sjedala
« Odgovori #8 u: 09-05-2019, 22:30:42 »
Zna li netko kako spojiti ele siceve.  U subotu bi trebao kupiti  kozne siceve za alfu 159 koja su ele podesiva iz 2007 god i htio bi ih sebi ubaciti. 
Ja imam obična pa me brine ako kupim da ih uopće neću moći podešavati.
Trebam li još šta ekstra kupiti ili jednostavno samo uštekati đek

Offline Ivan_Stive

• Učim polako
    • Požega
« Odgovori #9 u: 12-05-2019, 12:49:07 »
Da napomenem da sicevi iz 2007 ne pašu na 2010 god.
Trenutno ubacio zadnju klupu al ima kemijanja da bi bilo sve kako treba.

Offline Ivan_Stive

• Učim polako
    • Požega
« Odgovori #10 u: 12-09-2019, 21:03:45 »
Ugradio, pospajano, riješeno blinkanje km sata.
Ako nekome treba pomoći objasniti nek pita.