20-11-2019, 14:23:25

Autor Tema: Lampica upozorenja grijača (error glow plug)  (Posjeta: 26017 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline dumpors

• Trade Count: (+1)
  • Ovisnik o alfistima
  • Spol: Muški
  • 147 1.9 JTD
    • Mostar, BiH
Odg: Lampica upozorenja grijača (error glow plug)
« Odgovori #40 u: 26-12-2010, 18:54:28 »
Mora se valjda i greska ponistiti na dijagnostici, ja sam nedavno jedan mjenjao i nema vise upozorenja,upali se lampa grijeca cca 1 sekund i gotovo.
...and did you exchange a walk on part in the war for a lead role in a cage...

Offline LOŠA

• Trade Count: (+22)
  • Ovisnik o alfistima
  • AR 146 TD, AR 156 JTD 16V M-JET, AR Brera 2.0 JTDM
    • BJELOVAR
« Odgovori #41 u: 26-12-2010, 19:09:09 »
ajde da neotvaram novu temu....

ista stvar bila i kod mene, pregorila 3 grijača....  :craz
sve promjenjeno, napravljena diagnostika koja očitava grešku MAF-a, maf promjenjen, a ona šugava lampica grijača svejedno blinka kak da mi je koji grijač pregorio a svi novi....

šta to može bit?

Ili je otišao osigurač centrale za grijače pa oni uopće ne rade i javlja ti grešku (provjeri da li grijači zapravo dobivaju struju).
Ili nisi stavio odgovarajuće grijače pa sda ne štima vrijednost otpora i zato centrala javlja grešku.
Ili je neki drugi problem sa el. kontaktima ili centralom grijača.
Ili...

Offline ftfool

• Trade Count: (0)
  • Pripravnik
  • **
  • trenutno bez alfe :(
    • Bjelovar / Zagreb
« Odgovori #42 u: 26-12-2010, 20:42:22 »
Mora se valjda i greska ponistiti na dijagnostici, ja sam nedavno jedan mjenjao i nema vise upozorenja,upali se lampa grijeca cca 1 sekund i gotovo.
ma lampica blinka kak da su grijači, onak cca 10-15 sec....
i bio je poslje na diagnostici...

Ili je otišao osigurač centrale za grijače pa oni uopće ne rade i javlja ti grešku (provjeri da li grijači zapravo dobivaju struju).
Ili nisi stavio odgovarajuće grijače pa sda ne štima vrijednost otpora i zato centrala javlja grešku.
Ili je neki drugi problem sa el. kontaktima ili centralom grijača...

ako ne rade grijači, neznam dali bi mogao upalit na ovim temperaturama (zanemarimo ova 2-3 ultra topla dana), pali ko metak), tak da predpostavljam da su ispravni grijači, a grijači kupljeni baš za moj motor... tak da onda ako je to, postoji mogućnost da me je ovaj malo zajeee kod prodaje, ali ovako grijači su isto izgledali (a marku iskreno nemam pojma)...

bemti, sam da nije ovo zadnje, odnosno centralom.... a osigurač budem pregledao....

loša, a ima ugradu koji majstor za alfe (osim u glm-u)??? da to pogleda, jer mi se neće ić kod nekih na pogađanje, moglo bi bit ovo ili ono....

Offline LOŠA

• Ovisnik o alfistima
  • AR 146 TD, AR 156 JTD 16V M-JET, AR Brera 2.0 JTDM
    • BJELOVAR
« Odgovori #43 u: 26-12-2010, 22:15:05 »
ma lampica blinka kak da su grijači, onak cca 10-15 sec....
i bio je poslje na diagnostici...

ako ne rade grijači, neznam dali bi mogao upalit na ovim temperaturama (zanemarimo ova 2-3 ultra topla dana), pali ko metak), tak da predpostavljam da su ispravni grijači, a grijači kupljeni baš za moj motor... tak da onda ako je to, postoji mogućnost da me je ovaj malo zajeee kod prodaje, ali ovako grijači su isto izgledali (a marku iskreno nemam pojma)...

bemti, sam da nije ovo zadnje, odnosno centralom.... a osigurač budem pregledao....

loša, a ima ugradu koji majstor za alfe (osim u glm-u)??? da to pogleda, jer mi se neće ić kod nekih na pogađanje, moglo bi bit ovo ili ono....

Ako pali dobro onda vjerovatno centrala grijača i grijači rade...
BTW kako ti je palio sa 3 izgorena grijača, slabije :?:

Je li majstor vadio da provjeri i taj četvrti grijač (ako nije moguće je da ima neki otpor, ali zapravo ne grije dobro i zato se javlja kontolka).
Je li majstor na dijagnostici provjerio rad centrale grijača i rad lampice grijača :?:
Ako negdje kenjaju kontakti, teško da će se netko zaje... sa tim...

Offline kralj

• Sa stažom
  • Alfa 156 2.4 JTD
    • Osijek
« Odgovori #44 u: 26-12-2010, 23:25:09 »
Meni je to bilo prije 2 god. i sad se opet javlja. Onda je otisao osigurac......neki. Nemam pojma cemu tocno sluzi.Vjerojatno je opet bacio riku.Nalazi se kod lijevog lezaja amortizera.

« Zadnja izmjena: 26-12-2010, 23:29:46 od kralj »

Offline ftfool

• Pripravnik
  • **
    • Bjelovar / Zagreb
« Odgovori #45 u: 26-12-2010, 23:30:45 »
Ako pali dobro onda vjerovatno centrala grijača i grijači rade...
BTW kako ti je palio sa 3 izgorena grijača, slabije :?:

Je li majstor vadio da provjeri i taj četvrti grijač (ako nije moguće je da ima neki otpor, ali zapravo ne grije dobro i zato se javlja kontolka).
Je li majstor na dijagnostici provjerio rad centrale grijača i rad lampice grijača :?:
Ako negdje kenjaju kontakti, teško da će se netko zaje... sa tim...
a onda je palio onak malo verglanja ali je upalio, sad ko zmaj... nasparm prije....  :)
a promjenjena su sva 4 grijača, baš iz preventivnih razloga...
a sad iskreno za diagnostiku nemam pojma, uglavnom kaže da je bio sve pobrisao i onda opet kasnije blikn blink....  :mad: :wal:

imaš pm...

CLASS

• Gost
« Odgovori #46 u: 26-12-2010, 23:40:08 »
Eto i ja sam imao isto blinkanje lampice grijača ali nisam obraćao pozornost jer ta "naša struja" je stvarno za popi...it loša. naravno mislim na elektroniku. Meni se nikakve loše stvari nisu događale kod tog blinkanja,mislim nije palio lošije i sl. A nakon nekog vremena je prestalo samo od sebe pa se vraćalo i tako. Ne sekiraj se to je Alfa kad je starija od 10 godina.  :da:  :hehe:  :craz  :funny:

Offline ftfool

• Pripravnik
  • **
    • Bjelovar / Zagreb
« Odgovori #47 u: 26-12-2010, 23:48:13 »
Eto i ja sam imao isto blinkanje lampice grijača ali nisam obraćao pozornost jer ta "naša struja" je stvarno za popi...it loša. naravno mislim na elektroniku. Meni se nikakve loše stvari nisu događale kod tog blinkanja,mislim nije palio lošije i sl. A nakon nekog vremena je prestalo samo od sebe pa se vraćalo i tako. Ne sekiraj se to je Alfa kad je starija od 10 godina.  :da:  :hehe:  :craz  :funny:

hehe... ma meni blinkala, i eto bila tri grijača pregorena....
samo popiiiiiiiiiiiiiiiii........ kad vidim da mi blinka, i to još onak ujutro kad moram na psoao, i sav nadrkan šta sam se morao ustat i sl... ma koma....

ako se može rješit, super ak ne... ufffffffff, morat ću se pomirit s tim, ali poznavajuć sebe, ja dok za nešto zapiljim to mora tak bit...  :hehe:

Znam da ti odgovor nije baš po volji ali ako se budeš trudio tjerati mak na konac onda si naje.. Iskreno.
ma nejee sam ja i ovak i onak...  :hehe:, šta ćeš tak to ide....
« Zadnja izmjena: 26-12-2010, 23:48:55 od ftfool »

Offline vlado0332

• Pripravnik
  • **
  • GT 1.9 16v M-jet
    • Rijeka
« Odgovori #48 u: 27-12-2010, 21:34:05 »
ajde da neotvaram novu temu....

ista stvar bila i kod mene, pregorila 3 grijača....  :craz
sve promjenjeno, napravljena diagnostika koja očitava grešku MAF-a, maf promjenjen, a ona šugava lampica grijača svejedno blinka kak da mi je koji grijač pregorio a svi novi....

šta to može bit?
[/quote

Grijači dobivaju struju preko releja koji se, bar kod mene, nalazi montiran iza motora u sredini prema kabini. Pošto sam imao isti problem skinuo sam relej i skalpelom ga otvorio jer je zaliven plastikom, misleći  da je on problem. No, uzalud sam ga otvarao jer glavni  kontakt bio ok, a tiskana pločica koja se također nalazi unutra se i onako ne popravlja. Vratio sam kučište na svoje mjesto i hermetički ga zalijepio epoksidnim ljepilom. Kod montaže releja treba paziti na jednu deblju žicu gdje je "živi +" pa se ključem lako napravi kratki spoj. Kontakte s donje strane sam pošpricao kontakt sprejem. Nakon svega opet mi je blinkala lampica i stvarno nisam znao što da radim. :?:   Međutim, drugi dan sve je bilo OK i već par mjeseci nemam problema. Zaključio sam da je problem bio u kontaktima s donje strane releja koji mogu doći u doticaj s vlagom, korodirati i malo povećati prelazni otpor što  računalo u autu odmah registrira kao grešku i pali lampicu. Također, računalu treba neko vrijeme da "dođe k sebi" i provjeri sve sklopove u autu, čime sam objasnio zašto mi  lampica drugo jutro više nije blinkala.
« Zadnja izmjena: 27-12-2010, 21:38:10 od vlado0332 »
TS je gušt, al` je M-jet zakon

Offline ftfool

• Pripravnik
  • **
    • Bjelovar / Zagreb
« Odgovori #49 u: 27-12-2010, 23:09:05 »
Grijači dobivaju struju preko releja koji se, bar kod mene, nalazi montiran iza motora u sredini prema kabini. Pošto sam imao isti problem skinuo sam relej i skalpelom ga otvorio jer je zaliven plastikom, misleći  da je on problem. No, uzalud sam ga otvarao jer glavni  kontakt bio ok, a tiskana pločica koja se također nalazi unutra se i onako ne popravlja. Vratio sam kučište na svoje mjesto i hermetički ga zalijepio epoksidnim ljepilom. Kod montaže releja treba paziti na jednu deblju žicu gdje je "živi +" pa se ključem lako napravi kratki spoj. Kontakte s donje strane sam pošpricao kontakt sprejem. Nakon svega opet mi je blinkala lampica i stvarno nisam znao što da radim. :?:   Međutim, drugi dan sve je bilo OK i već par mjeseci nemam problema. Zaključio sam da je problem bio u kontaktima s donje strane releja koji mogu doći u doticaj s vlagom, korodirati i malo povećati prelazni otpor što  računalo u autu odmah registrira kao grešku i pali lampicu. Također, računalu treba neko vrijeme da "dođe k sebi" i provjeri sve sklopove u autu, čime sam objasnio zašto mi  lampica drugo jutro više nije blinkala.

imam dogovoreno s jednim kolegom tu s foruma da bude malo pogledao, pa ćemo vidjet....

a u glavnom kak sam i njemu danas napisao, danas mi auto upalio (ako se to tako može nazvat) kao na jednom cilindru (odnosno kak da trokira (cuka) kao kad se počne gušit bez gasa prije nego se ugasi)  :mad:; i poslje toga kak sam ga na brzinu ugasio, upalio kak spada i nije bilo lampice, a vidjet ću sutra šta će lampica reć, bude gorila ili ne... ali sve u svemu bude ga se još malo pregledalo....

tnx na savjetu.... moram onda nać taj relej pa pregledat kontakte, ak ću ga nać....  :craz

EDIT
evo samo da kažem da govno opet blinka... moram nekak nać taj relej pa njega pogledat....  :mad:
« Zadnja izmjena: 28-12-2010, 17:23:38 od ftfool »

nix147

• Gost
« Odgovori #50 u: 10-01-2011, 12:57:53 »
Dakle, radi se o AR 147 jtd 2003.
Nakon paljenja se prikazuje ikona grijača i poruka Error glow plug.
Dali je možda riknuo grijač ili je samo riječ o nekoj grešci? :?:

Offline Dooks

• Trade Count: (+3)
  • Ovisnik o alfistima
  • Astra J 1.7CDTI
    • Samobor
« Odgovori #51 u: 10-01-2011, 12:58:30 »
Jedan ili više grijača ošlo...
Video: Odabrao Đelo Hadžiselimović. Preveo Saša Kolka. Tekst čitao Miljenko Kokot

nix147

• Gost
« Odgovori #52 u: 10-01-2011, 13:05:06 »
Jeli potreban veliki izdatak za zamjenu grijača?

Offline Dooks

• Trade Count: (+3)
  • Ovisnik o alfistima
  • Astra J 1.7CDTI
    • Samobor
« Odgovori #53 u: 10-01-2011, 13:08:52 »
Nisam nikad mjenjao (iako i meni to blinka) Seb uzima mislim 50 kn po grijaču.
Cijenu grijača neznam točno, 150-200 kn.
Video: Odabrao Đelo Hadžiselimović. Preveo Saša Kolka. Tekst čitao Miljenko Kokot

Offline Seb

• Donator kluba
  • Trade Count: (+2)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
    • Velika Mlaka
« Odgovori #54 u: 10-01-2011, 15:40:37 »
Nisam nikad mjenjao (iako i meni to blinka) Seb uzima mislim 50 kn po grijaču.
Cijenu grijača neznam točno, 150-200 kn.
:da:

dualfa

• Gost
« Odgovori #55 u: 10-01-2011, 17:12:21 »
ima par dana, nakon što upalim auto, jedno 10ak sekundi lampica od grijača se pali gasi i onda nestane..

što bi moglo značit?

nix147

• Gost
« Odgovori #56 u: 11-01-2011, 00:19:39 »
imamo isti problem i isti post u istom danu :ok:

Offline Seb

• Donator kluba
  • Trade Count: (+2)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
    • Velika Mlaka
« Odgovori #57 u: 11-01-2011, 06:51:57 »
pa ti sljedi i isti odgovor :craz

Offline VTEC

• Pripravnik
  • **
  • Giulietta 1.4 MAIR
    • Zagreb
« Odgovori #58 u: 19-05-2011, 07:46:26 »
Pozdrav alfisiti!

Imam jedno pitanje u vezi svjetljenja oznake grijaca. Radi se o 156-ici 2.4 JTD,150KS,2002 godina. Kad se auto upali nakon sto se pogase sve lampice zuta oznaka grijaca nastavlja paliti i gasiti se jos neko vrijeme tako blica. Kasnije u voznji se ugasi.Zanima me dal to znaci da je jedan od grijaca gotov ili jednostavno ta lampica ostaje duze zmirkati prilikom svakog paljenja???

Offline Marcus

• Starosjedioc
  • 156 2.4 Ursus
    • Zagreb, Trnsko
« Odgovori #59 u: 19-05-2011, 07:47:32 »
Pozdrav alfisiti!

.Zanima me dal to znaci da je jedan od grijaca gotov

jedan ili vise grijaca najvjerojatnije...
Da mi je i dolinom smrti proći, zla se ja ne bojim  jer Ti si sa mnom....

http://zalauru.blog.hr/