25-09-2020, 00:05:18

Autor Tema: Kupovina: Alfa GIULIETTA  (Posjeta: 41795 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Setanta

• Trade Count: (0)
  • Učim polako
  • Spol: Muški
    • Rijeka
Kupovina: Alfa GIULIETTA
« u: 14-11-2013, 14:42:50 »
Hey narode pozdrav svima! :mah:
Neko vrijeme stalkam forum jer se nalazim u situaciji da kupujem novi auto. Dugo već vozim švabe (audi, VW, trenutno golf V 2.0TDI) iako, kao većina riječana, sam italiano indottrinato i gledam alfu još od kada sam se ko klinjo vozio u Alfetti GTV6 ja mislim, ostalo urezano u glavi.  :speer:
Kako sada prodajem relativno novi A4 razmišljam o kupnji alfe. Naravno da sve što volim je il zabranjeno il se više ne proizvodi pa tako wet dream 159 mi je nekako sve dalji s obzirom da će s godinama bit sve teže se s djelovima zezat AKO uopće pronađem nešto normalno. Tako da sam skoro pa odustao od tog sna no gledam malo Giulettu koja mi je do nedavno bila nekakvi čudni izrod no što više visim po forumu sve mi je bolja i bolja i mislim da sam na dobrom putu da to odaberem ko slijedeće vozilo.
Sad, pošto sam se rijetko vozio u alfama i pošto sam stvarno laik oko alfi, tražim neke savjete, smjernice glede toga što očekivati (osim sumnjivih bludnih radnji sa vozilom) ukoliko krenem u tu Giulettu. Dakle, koji motori (pikiram na dizel pa s tim na umu onda 2.0 od 150 ili 170, nemam pojma što je uopće kod nas dostupno)?
Što još treba znati netko naviknut na golfa ili audija u vidu razlika u vožnji, potrošnje i sl? Na kraju, gdje se kod nas najviše isplati uzimati vozilo? U Rijeci ili u Zg te u kojoj kući?
Unaprijed hvala svima koji imaju strpljenja neš suvislo komentirat!
Cheerz!  :rol:

Edit naslova
« Zadnja izmjena: 16-07-2015, 19:29:51 od a.m.alfa »

Offline boris

• Član Alfa Kluba 13
  • Trade Count: (+6)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • 147 Q
    • Rijeka
Odg: Kupovina: Alfa GIULIETTA
« Odgovori #1 u: 14-11-2013, 15:55:09 »
Novi auto možeš kupiti u Ri samo na Martinkovcu u PSC-u, i nema nikakve potrebe ići u Zgb.
Cjenik imaš na http://www.alfaromeo.hr/hr/#/modeli/giulietta
http://www.500konfigurator.com/alfacjenici/giulieta.pdf
Cijene svi imaju iste, i definira ih generalni uvoznik.
« Zadnja izmjena: 14-11-2013, 15:57:33 od boris »

Offline Setanta

• Učim polako
    • Rijeka
« Odgovori #2 u: 14-11-2013, 16:00:11 »
thnx na odgovorima,iako možda nije bilo potrebe mijenjati topic jer sam otvoren sugestijama gore navedene 159 i Giuliette, al valjda će netko bacit oko!

Naši linkovi baš i nisu neki, vidio sam ih već ranije i isprintao, no različiti su od talijanskih gdje se nude drugi dizel motori nego ovi, tj nema više u ponudi 140ks nego 105, 150 i 170, pa sam skontao da malo zaostaju kao što to biva kod naših auto kuća, za izvorom...
« Zadnja izmjena: 14-11-2013, 16:06:03 od Setanta »

Online Argor

• Administrator
  • Trade Count: (+3)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Giulietta 2.0 + 33 Boxer
    • Koprivnica
« Odgovori #3 u: 14-11-2013, 16:14:28 »
Kažu da još ima novih 159 na lageru u Italiji.  :?:   nešto u ovom stilu http://www.njuskalo.hr/auti/alfa-romeo-159-2.0-jtdm-distinctive-oglas-9555608

Offline Setanta

• Učim polako
    • Rijeka
« Odgovori #4 u: 14-11-2013, 20:54:08 »
Da, možda sam čak i naišao na neke u proteklih mjesec dana koje ću ić pogledat kroz tjedan dva. Užasno sam skeptičan prema tim auto kućama jer dok kod nas levate tamo je to ozbiljan biznis gdje jedva uz pomoć stručnjaka možeš nešto konkretno saznat o rabljenom, a već sam se opekao jednom pa je paranoja postojana.
No ne brine me samo to kod izbora, realno taj model je out, djelovi će biti sve teži za pronaći a i servis ko zna kako će te sve hendlati. Znam da su kod nas servisi uglavnom deračnice i levatska posla za trenutne modele, mogu tek mislit kad im baneš sa vozilom kupljenim vani koje se više ne proizvodi i sve što ide s tim...ta ideja me nekako i najviše blokira kod te 159 kolko god auto bio vrh.

Offline boris

• Član Alfa Kluba 13
  • Trade Count: (+6)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • 147 Q
    • Rijeka
« Odgovori #5 u: 14-11-2013, 22:54:19 »
thnx na odgovorima,iako možda nije bilo potrebe mijenjati topic jer sam otvoren sugestijama gore navedene 159 i Giuliette, al valjda će netko bacit oko!

Naši linkovi baš i nisu neki, vidio sam ih već ranije i isprintao, no različiti su od talijanskih gdje se nude drugi dizel motori nego ovi, tj nema više u ponudi 140ks nego 105, 150 i 170, pa sam skontao da malo zaostaju kao što to biva kod naših auto kuća, za izvorom...

Kod nas još nema facelift modela na cjeniku, ali bitne razlike u cijeni neće biti, čak i mislim da će FL model doći sa još više opreme za istu cijenu. Novi cjenik je samo pitanje vremena, do kraja godine će se pojaviti. Da i kupiš sad novu Giuliettu i tako bi ti bio isporučen novi FL, a ne stari model, jer se više ne proizvodi stari non FL model.

Offline Božen

• Koordinator
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Giulia 2.2 2017. Giulietta 1.6 1982.
    • Split
« Odgovori #6 u: 14-11-2013, 23:03:06 »
Da, možda sam čak i naišao na neke u proteklih mjesec dana koje ću ić pogledat kroz tjedan dva. Užasno sam skeptičan prema tim auto kućama jer dok kod nas levate tamo je to ozbiljan biznis gdje jedva uz pomoć stručnjaka možeš nešto konkretno saznat o rabljenom, a već sam se opekao jednom pa je paranoja postojana.
No ne brine me samo to kod izbora, realno taj model je out, djelovi će biti sve teži za pronaći a i servis ko zna kako će te sve hendlati. Znam da su kod nas servisi uglavnom deračnice i levatska posla za trenutne modele, mogu tek mislit kad im baneš sa vozilom kupljenim vani koje se više ne proizvodi i sve što ide s tim...ta ideja me nekako i najviše blokira kod te 159 kolko god auto bio vrh.

Ja sam prije 2,5 godine bio u istoj dilemi ... Odluku za kupnju je prelomila pomisao da ću se opet na cesti okretat i uzdisat za 159-kom iako ću bit za volanom nove Alfe Giuliette ....

"Some cars take your breath away"

Online KondukterCRO

• Na probi
  • *
    • Split
« Odgovori #7 u: 15-11-2013, 01:08:09 »

No ne brine me samo to kod izbora, realno taj model je out, djelovi će biti sve teži za pronaći

ako mos molin te pojasnit ovaj dio
recimo ja vozin 147 jtd 16v 2004. god
znaci uskoro ulazi i u 10-tu godinu
prominija san cili trap, kvacilo, zamasnjak, naravno redoviti servisi na motoru (oko 60 000 u godinu i 9 miseci) i nisan ima nikakvih problema sa dijelovima
a 159-tka je ipak "noviji" model os 147

Offline jakov

• Član Alfa Kluba 9
  • Trade Count: (+3)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • 156 2.0 JTS TI SS & 75 3.0 12v & 595 Competizione
    • Losinj
« Odgovori #8 u: 15-11-2013, 01:49:25 »
ako mos molin te pojasnit ovaj dio
recimo ja vozin 147 jtd 16v 2004. god
znaci uskoro ulazi i u 10-tu godinu
prominija san cili trap, kvacilo, zamasnjak, naravno redoviti servisi na motoru (oko 60 000 u godinu i 9 miseci) i nisan ima nikakvih problema sa dijelovima
a 159-tka je ipak "noviji" model os 147

sto ti je od svega nabrojanog orginalni alfin rezervni dio bio?

Offline danko0013

• Član Alfa Kluba 7
  • Trade Count: (+7)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • GT 1600 Junior X2 Berlina 1750
    • Bjelovar
    • AutoServisJunior
« Odgovori #9 u: 15-11-2013, 08:03:08 »
Kažu da još ima novih 159 na lageru u Italiji.  :?:   nešto u ovom stilu http://www.njuskalo.hr/auti/alfa-romeo-159-2.0-jtdm-distinctive-oglas-9555608

ima ih u njemačkoj u top paketima opreme sa najjačim motorima 2010-11 samo je i cjena prikladna  :wal: jer trošarina i sl te zakopa
Nije bolest sve što boli

Offline plavi156

• Trade Count: (+1)
  • Ovisnik o alfistima
  • Giulietta 1.4 TB
    • Zagreb
« Odgovori #10 u: 15-11-2013, 08:37:40 »

za 159-ku će se dijelovi proizvodit narednih 10 i više godina, o čemu ti to :?:

ja za 164-ku staru 20 god. koja se prestala proizvoditi prije 15 godina nalazim djelove u tokiću, autokreši, itd, tako da to nije nikakav razlog za strah kod kupovine tog auta.
« Zadnja izmjena: 15-11-2013, 08:40:07 od plavi156 »
EX: 156 1.8TS|156 1.9 JTD|164 TS|156 1.6TS|159 1.9 JTS|166 2.0TS LPG|156 2.0 JTS|147 1.6 TS

Offline dado

• Član Alfa Kluba 9
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • GTV V6 TB & Giulietta & Mito TB
    • Sveta Nedelja/Vinkovci
« Odgovori #11 u: 15-11-2013, 17:54:12 »
...
Kako sada prodajem relativno novi A4 razmišljam o kupnji alfe. Naravno da sve što volim je il zabranjeno il se više ne proizvodi pa tako wet dream 159 mi je nekako sve dalji s obzirom da će s godinama bit sve teže se s djelovima zezat AKO uopće pronađem nešto normalno.
...

Ja sam prije 2,5 godine bio u istoj dilemi ... Odluku za kupnju je prelomila pomisao da ću se opet na cesti okretat i uzdisat za 159-kom iako ću bit za volanom nove Alfe Giuliette ....

I ja sam nedavno sam sebi rekao, ako ju neću sad voziti kad ću!
...al što je najzanimljivije i dalje se okrećem za 159-tkama...  :hap:

A što se teme tiče, najbitniji su faktori da li patiš za novim autom ili u obzir dolazi i polovni?
 - do koliko love ideš, kredit ili cash?
« Zadnja izmjena: 15-11-2013, 17:55:00 od dadoStr »

Online KondukterCRO

• Na probi
  • *
    • Split
« Odgovori #12 u: 15-11-2013, 18:34:07 »

sto ti je od svega nabrojanog orginalni alfin rezervni dio bio?

sve po motoru, znaci filteri i remenje

i neki dijelovi trapa

ostal oje sve zam. za alfu iz servisa (osin kvacila i dmf  koji je valeo kupljen u extende)

Offline Setanta

• Učim polako
    • Rijeka
« Odgovori #13 u: 18-11-2013, 14:55:48 »
I ja sam nedavno sam sebi rekao, ako ju neću sad voziti kad ću!
...al što je najzanimljivije i dalje se okrećem za 159-tkama...  :hap:

A što se teme tiče, najbitniji su faktori da li patiš za novim autom ili u obzir dolazi i polovni?
 - do koliko love ideš, kredit ili cash?

Ne patim preveć za novim, al sam kod polovnih paranoja ala gestapo, dakle treba bit fkt onaj dašak sreće koji tu i tamo pogodi nekog kad naleti na odlično rabljeno vozilo. Keš je u igri i nije bed ić malo preko buđeta ako je auto na mjestu. Jedini bed je da 159 može bit samo crna.

hrga

• Gost
« Odgovori #14 u: 18-11-2013, 15:57:09 »
Ako te zanima nekaj oko JTDM 170 koju imam, samo pitaj.
Osobno sam super zadovoljan, auto ide jako dobro, sad ima 57t km, jedan veći kvar (mjenjali kvačilo) i osim toga bez nekih problema.

Offline velikimedo

• Član Alfa Kluba 4
  • Starosjedioc
  • *
  • Giulietta2.0JTDMRossoDiavolo&Mito1,4BiancoElegante
    • Kutina
« Odgovori #15 u: 24-04-2014, 11:11:26 »
Zanimljiva tema.  :mah: