20-11-2019, 14:21:24

Autor Tema: 156 2.4JTD 20V MJET dimi crno na auspuh  (Posjeta: 15145 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Role 156

• Trade Count: (+9)
  • Ovisnik o alfistima
  • Spol: Muški
  • Alfa 159 2.2JTS SS Ti Beverly tourer 300 ie
    • Požega
Odg: 156 2.4JTD 20V MJET dimi crno na auspuh
« Odgovori #40 u: 08-09-2013, 13:52:31 »
ne da dima, nego baci onak lagano zavjesu koja se vidi u retrovizoru. Ništa?
Ja ih po ZG vidio par komada i sve su dimile  :ok:
:da: Kad smo isli u Banja Luku na susret ispred mene Klaudijo i Željko sa 2.4 i obje su dimile na dodavanje gasa jaceg  :da: :ok:
Varijator sekta

Offline GUMS

• Trade Count: (+1)
  • Sa stažom
  • AR 156 sw 1.9 16v Q2
    • Virovitica
« Odgovori #41 u: 08-09-2013, 15:13:23 »

na 1.9 MJET 140/150 nema tog dima bio čipan ili ne
na 2.4 MJET 175, uvjek ali baš uvjek kod dodavanja gasa naglog, baci dima, bio on s 5, 50 ili 200tkm, bio čipan ili ne.
Ja dosad nisam vidio nijednog 156 20v da nebi dimio, a 1.9 da bi dimio  :ok:

Vjerojato uma bogatu smjesu jako, pa dok turbina nije zalaufana, baca gorivo na auspuh, zato, a na 1.9 je turbina mala pa ju ranije "uključi"  :ok:

Moja je 1.9 mjet 150 i dimi kod naglog ubrzanja sa gasom do poda...doduse malo cipana

Offline irsq4

• Trade Count: (0)
  • Sa stažom
    • Vinkovci
« Odgovori #42 u: 08-09-2013, 17:46:40 »
ne da dima, nego baci onak lagano zavjesu koja se vidi u retrovizoru. Ništa?
Ja ih po ZG vidio par komada i sve su dimile  :ok:

Bio sam na tehničkom sada pred koji tjedan i dimila je vrlo malo na dodavanje gasa kada je provjeravao eko-test, a ja na retrovizoru u vožnji kod dodavanja gasa nevidim ništa. Inače 95% km napravim na autoputu cca 160 km/h, možda je prilično čista.... EGR blokiran nema kat.

Offline zeljko04

• Na probi
  • *
  • 156 SW 2.4 JTD 20V
    • Zupanja
« Odgovori #43 u: 14-09-2013, 21:11:00 »
Ova će me alfa koštati nerviranja i novaca da to nije normalno :wal:
promijenio sam maf senzor, kupio i ugradio novi pierburgov, uklonio sportski filter i kupio original i namontirao, auto vozio dva puta na dijagnostiku i sve ok, ne izbacuje nikakve greške, odblokirao sam nazad egr, donje crijevo (od turbine do ic) imalo jednu malu rupicu i to promijenio i bio sam se obradovao kad sam vidio da je crijevo lose jer sam mislio da sam rijesio problem dimljenja ali nisam, auto i dalje dimi. Iako sada to nije dimljenje kao prije ali zadimi puno kod turiranja gasa a kod konstantnog držanja gasa ne dimi ništa

Da li bi mi pomoglo da opet zablokiram egr???? Naručio sam brtvu sa onom malom rupicom u sredini iz Engleske za zatvaranje egr-a.
Nikada ne volim ostavljati stvari napola riješene pa ni ovaj moj problem neću tako ostaviti a trenutno sam na toj "polovici"
Od početka cijele priče sam uspio smanjiti to smeće od dim upola ali želim to istjerati do kraja.
Zadnja opcija će mi biti injektori. A danas sam razgovarao sa jednim serviserom koji radi u alfinom servisu i veli čovjek da ti motori rijetko kada imaju probleme sa injektorima, da mogu odraditi i do 400000km bez problema. A ja svoj problem nikako da uspijem riješiti :icon_question:

Offline danko0013

• Član Alfa Kluba 6
  • Trade Count: (+7)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • GT 1600 Junior X2 Berlina 1750
    • Bjelovar
    • AutoServisJunior
« Odgovori #44 u: 14-09-2013, 22:48:53 »
Ova će me alfa koštati nerviranja i novaca da to nije normalno :wal:
promijenio sam maf senzor, kupio i ugradio novi pierburgov, uklonio sportski filter i kupio original i namontirao, auto vozio dva puta na dijagnostiku i sve ok, ne izbacuje nikakve greške, odblokirao sam nazad egr, donje crijevo (od turbine do ic) imalo jednu malu rupicu i to promijenio i bio sam se obradovao kad sam vidio da je crijevo lose jer sam mislio da sam rijesio problem dimljenja ali nisam, auto i dalje dimi. Iako sada to nije dimljenje kao prije ali zadimi puno kod turiranja gasa a kod konstantnog držanja gasa ne dimi ništa

Da li bi mi pomoglo da opet zablokiram egr???? Naručio sam brtvu sa onom malom rupicom u sredini iz Engleske za zatvaranje egr-a.
Nikada ne volim ostavljati stvari napola riješene pa ni ovaj moj problem neću tako ostaviti a trenutno sam na toj "polovici"
Od početka cijele priče sam uspio smanjiti to smeće od dim upola ali želim to istjerati do kraja.
Zadnja opcija će mi biti injektori. A danas sam razgovarao sa jednim serviserom koji radi u alfinom servisu i veli čovjek da ti motori rijetko kada imaju probleme sa injektorima, da mogu odraditi i do 400000km bez problema. A ja svoj problem nikako da uspijem riješiti :icon_question:

ti se opterećuješ bezveze ja sam sve te vidio da zadime i svaki dizel na pritisak gasa malo zadimi osim ako ima dpf

znači ako ništa ne uspije ugradi dpf pa neće ništa dimiti  :da:
Nije bolest sve što boli

Offline zeljko04

• Na probi
  • *
  • 156 SW 2.4 JTD 20V
    • Zupanja
« Odgovori #45 u: 14-09-2013, 23:57:14 »
ti se opterećuješ bezveze ja sam sve te vidio da zadime i svaki dizel na pritisak gasa malo zadimi osim ako ima dpf

znači ako ništa ne uspije ugradi dpf pa neće ništa dimiti  :da:

ma znam da dime i ne ocekujem  da ne dimi nista, svjestan sam da diesel mora malo zadimiti ali ne ovako, treba se uzivo to vidjeti, previse je to dima jbg

Offline Stiv

• Trade Count: (+20)
  • Ovisnik o alfistima
  • 146 1.6 TS & 156 2.4 JTD SW
    • Samobor
« Odgovori #46 u: 15-09-2013, 00:53:19 »
Kolega moj dragi,stvarno se bezveze zivciras i trosis nofce na stvari koje su ti ionako ispravne.

Mogo si otic u toplice na 10dana i odmorit se od svega koliko si ulupao love u problek dimljenja.

Jos nisam.vidio jtd 16v ili jtd 20v koji kad mu se da gas do poda da nista ne baci čađe na auspuh.

Ja imao 20v-entilca i isto je svaki put bacila crni dim prilikom dodavanja naglog gasa.

Savjetujem ti da si kupis 159 2.4 jtd sa DPF-om pa ces se rjesit glavobolje :ok: :ok:
:mahm QVMember of  U B OQV

Offline damir 166

• Starosjedioc
  • 166 2.4 JTD 20 V
    • Domaljevac, BIH
« Odgovori #47 u: 15-09-2013, 12:35:11 »
bolje da si kupi Busso onda nema ni D od dima  :hap:

Offline zeljko04

• Na probi
  • *
  • 156 SW 2.4 JTD 20V
    • Zupanja
« Odgovori #48 u: 15-09-2013, 13:21:39 »
ma bolje da alfu nisam uopce kupio. prije nje sam imao peugeot 206 2.0hdi i nije bilo ni d od dima i nikad nikakvih problema nisam imao. jesam budala sto sam ga prodao
pravim puno km do posla i volim da mi je auto ispravan i u dobrom stanju, ali ova alfa mi vec lagano ide na onu stvar

evo danas sam opet zablokirao egr i standardno mi je nakon par km upalio gresku i odem na autocestu prema zg, 30km sam ga vozio 190,200kmh da ga kao "procistim", ma auto sada jos gore dimi
smece

Online clio

• Trade Count: (+5)
  • Ovisnik o alfistima
  • Alfa Romeo Giulietta
    • Lovran
« Odgovori #49 u: 15-09-2013, 13:30:46 »
vjerujem da je puno i do majstora koji ti odrzava,vidim da se mijenja sve sta  je mozda problem,za to ti ne treba majstor,tako mozes i sam,isto tako vjerujem da ne pises sve ovo da dimi malo ili normalno,meni jtd 115ks 8v zadimi kad ga poklopis,izbaci dima crnog ali je to sve u granicama normalne,ti si pisao da ti bude zadimljen tj.crni auto iza po karoseriji :?:

Offline zeljko04

• Na probi
  • *
  • 156 SW 2.4 JTD 20V
    • Zupanja
« Odgovori #50 u: 15-09-2013, 13:46:33 »
Upravo to,iza bude prljavo od dima i taj smrad ulazi u unutrasnjost,a koliko znam ti sastavi iz auspuha su kancerogeni i ja ih sada udisem dok vozim.prije tri godine sam imao rak i jos uvijek se lijecim tako da drugi tumor ne bih volio imati. I tu si u pravu za mehanicare, svi govore pa to je sve uredu,pa to tako mora i slicno. Opet tvrdim, diesrl mora malo baciti dima, ali ne ovoliko kao kod mene.kad sam ga tek dovezao iz njemacke dimio je 50% vise nego sada nakon svih ovih stvati koje sam zamjenio, ali i dalje je zo iznad granica "normalnog"

Online clio

• Ovisnik o alfistima
  • Alfa Romeo Giulietta
    • Lovran
« Odgovori #51 u: 15-09-2013, 14:03:30 »
Upravo to,iza bude prljavo od dima i taj smrad ulazi u unutrasnjost,a koliko znam ti sastavi iz auspuha su kancerogeni i ja ih sada udisem dok vozim.prije tri godine sam imao rak i jos uvijek se lijecim tako da drugi tumor ne bih volio imati. I tu si u pravu za mehanicare, svi govore pa to je sve uredu,pa to tako mora i slicno. Opet tvrdim, diesrl mora malo baciti dima, ali ne ovoliko kao kod mene.kad sam ga tek dovezao iz njemacke dimio je 50% vise nego sada nakon svih ovih stvati koje sam zamjenio, ali i dalje je zo iznad granica "normalnog"
Ocito postoji problem ako toliko čađi,ocu rec da nemas pravog majstora koji ce ti rec to i to je problem,mjenjaj,ili nesto u tom smislu,ovako si vec sto stvari promjenio i opet je skoro isto,i zamrzio si vec sada alfu koja je odlican auto,ali ne zbog auta,nego zbog ljudi koji ne znaju od kud krenut i kako rijesiti nesto...

Offline Alen166

• Trade Count: (+2)
  • Pripravnik
  • **
  • alfa 166 2.4 jtd
    • Velika Gorica
« Odgovori #52 u: 15-09-2013, 14:29:58 »
Isti problem ima kolega na poslu sa bmw 320d coupe,cijela zadnja strana mu je bila zadimljena mijenjao je sve živo i opet dimi ko lokomotiva...mislim da ga je popravio pa ču ga pitati što nije kod njega valjalo pa ti pomogne gdje da tražiš u čemu je uzrok...

Offline damir 166

• Starosjedioc
  • 166 2.4 JTD 20 V
    • Domaljevac, BIH
« Odgovori #53 u: 15-09-2013, 14:55:14 »
kolega stvarno neznam šta je onda u pitanju,moja isto dimi i to malo više nego uobičajeno al to me ne mori baš toliko puno,ipak je to stariji auto sa cca 200000 km.ja svojeg sinoć baš pričepim kad obilazim i po noći se baš primjeti da dimi previše,i svaki puta obavezno kad se turbina zavrti baci dima i dimi više na visokim okretajima.valjda to tako mora biti.valjda ćeš riješiti to.pozzz

Offline zeljko04

• Na probi
  • *
  • 156 SW 2.4 JTD 20V
    • Zupanja
« Odgovori #54 u: 15-09-2013, 15:15:16 »
Jednostavno nemam mira dok to ne rijesim,evo sam sada na brzinu rucao i opet otvorio haubu,skinuo sam sada ono debelo crijevo od ic-a do usisa,pregledao ga detaljno,vratio nazad,nema nigdje ostecenja. Meni jedino jos sto preostaje je pregled turbine i injektora,druge mi nema. I evo pomalo zakljucujem sada zasto sam je platio 1900eur dok su ostale takve alfe bile po 3500eur

Online clio

• Ovisnik o alfistima
  • Alfa Romeo Giulietta
    • Lovran
« Odgovori #55 u: 15-09-2013, 17:16:16 »
Jednostavno nemam mira dok to ne rijesim,evo sam sada na brzinu rucao i opet otvorio haubu,skinuo sam sada ono debelo crijevo od ic-a do usisa,pregledao ga detaljno,vratio nazad,nema nigdje ostecenja. Meni jedino jos sto preostaje je pregled turbine i injektora,druge mi nema. I evo pomalo zakljucujem sada zasto sam je platio 1900eur dok su ostale takve alfe bile po 3500eur
nije to do crijeva i takvih stvari,ti kazes da ti čađi cak u kabinu,znaci da je nesto potpuno drugo u pitanju...

Offline zeljko04

• Na probi
  • *
  • 156 SW 2.4 JTD 20V
    • Zupanja
« Odgovori #56 u: 15-09-2013, 18:21:39 »
Mozda sam se krivo izrazio,nije dim u kabini,nego smrad dima koji izlazi iz auspuha a imam dojam kao da mi taj smrad ulazi i kroz ventilaciju. Bio mi je na dizalici sada, jos jedno sranje primjeceno,karter je bio varen i po sredini vara sitna pukotina kroz koju sada curi ulje. Pas mater i autu...ide on na njuskalo ovih dana pa nek se netko drugi jebe sa njim. Potvrdjuju se ocito price o talijanskim autima koje sam cuo na svakom koraku a u koje nisam vjerovao,jer godinama imam apriliu rsv 1000r s kojom sam prezadovoljan

Offline Role 156

• Trade Count: (+9)
  • Ovisnik o alfistima
  • Alfa 159 2.2JTS SS Ti Beverly tourer 300 ie
    • Požega
« Odgovori #57 u: 15-09-2013, 18:31:56 »
Pa jesi sad napisao da si dao 1900 za nju a ostale po 3000 +  :craz ako sad ulozis znas sta si napravio a mogao si i sa skupljom tako proci  :ok:
Varijator sekta

Offline zeljko04

• Na probi
  • *
  • 156 SW 2.4 JTD 20V
    • Zupanja
« Odgovori #58 u: 15-09-2013, 18:41:54 »
je,ali nisam planirao u nju jos uloziti 2000eura.

Online clio

• Ovisnik o alfistima
  • Alfa Romeo Giulietta
    • Lovran
« Odgovori #59 u: 15-09-2013, 19:18:33 »
eh sad,mogao si znat da ces ulozit nesto ako si ju platio toliko manje,inace ja do sad oba dvije imam koje su iz italije dosle,i sve je ok,tako da nije ti to mjerilo...

Uglavnom,kao sto si rekao,prodaj i to je to ako ti se neda trosit,na kraju ispadne tako da ljudi misle da su alfe smece i ne valjaju nista bas zbog ovakvih primjera...

Svejedno,i ja bi bio lud da sam na tvom mjestu,ali bi i znao da cim sam dao toliko manje da neka caka mora bit..