16-12-2019, 09:35:09

Autor Tema: Trokira na malom gasu - vec sam lud  (Posjeta: 9024 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline SiKe_145

• Trade Count: (+1)
  • Pripravnik
  • **
  • Spol: Muški
  • AR 145 1.4TS & 156SW JTD
    • Vinodol
Trokira na malom gasu - vec sam lud
« u: 09-12-2007, 15:37:34 »
Vec  se dva tjedna pokusavam rijesit cudnog problema; kad je auto u leru...malo radi OK, malo se motor pocne "valjat"...kao da radi na 3 cilindra. Laganim dodavanjem gasa se jos vise primjeti to "valjanje" a onda nakon cca 2500 okretaja to prestane i sve 5. Ako krecem onda zna i zapucat u usisu/ispuhu...al kasnije kad nafrljim gas...sve radi OK. Najgore je sto se to pojavi pa nestane...npr. auto radi u leru i onda se 5-6 sekundi pojavi to trokiranje...pa onda nestane na 10-15 sekundi...onda opet...

Vec sam lud...svijecice su lani stavljene nove; kabeli neki dan svi novi; RPM senzor je mijenjan lani kad i svjecice, debimetar sam preko ebaya nabavio neki zamjenski jer sam rijesavao jedan drugi problem koji mi je mirisao na debimetar...
Probao sam i vratit moj stari debimetar....opet ista stvar.

Slag na kraju je jucer gasenje auta na raskrscu!!!  Jedva sam ga upalio...i onda opet sve po starom...vozi, vuce, cupa...ali na malo gasa i okretaja zna trokirat.
Danas sam rastavio injectore da vidim da nisu oni zacepljeni (lani sam ih cistio na ultrazvuku), ali bili su cisti. Vise sam lud...cak sam i program za dijagnostiku napravio i osim nekih FRA i TRA faktor gresaka koji se pojave samo dok je auto upaljen nema nikakvih pametnih gresaka.

Probao sam iskopcat lambda sondu...i dalje ista stvar. Senzor polozaja motora nije, jer on valjda sluzi samo pri startu motora (otkopcam ga dok auto radi...auto se ne gasi). Otkopcam termostat da ECU ode u default mod za temperaturu....opet isto.

Jednostavno sam ostao bez ideja...jel RPM senzor opet rikava? Moze li knocking senzor radit ovakve nebuloze? Bobine?

Any ajdijas??

Offline Seb

• Donator kluba
  • Trade Count: (+2)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
    • Velika Mlaka
Odg: Trokira na malom gasu - vec sam lud
« Odgovori #1 u: 10-12-2007, 06:34:50 »
tlak goriva tj pumpa?

Offline Nino81

• Trade Count: (0)
  • Sa stažom
  • Alfa 146 16v 1,6 TS
    • Koprivnica
« Odgovori #2 u: 10-12-2007, 10:28:44 »
Da.. i ja imam isti problem već godinu dana u Kc mi niko nije uspio rješiti, isto sve izmjenjal s tim da sam i pumpu goriva.. pratim forume vidim da ima još par kolega sa takvim problemom pa čemo vidjeti ..
Crazy for speed

Offline Nino81

• Sa stažom
  • Alfa 146 16v 1,6 TS
    • Koprivnica
« Odgovori #3 u: 10-12-2007, 10:29:41 »
meni su još isto samo bobine ostale na piku budući da sam sve sprobao...
Crazy for speed

Offline SiKe_145

• Pripravnik
  • **
    • Vinodol
« Odgovori #4 u: 10-12-2007, 14:54:00 »
tlak goriva tj pumpa?

hmm...al kad dodam gas motor se uredno lijepo zavrti ...osim sto na pocetku primanja malo "zavalja". U voznji povuce bez beda...do crvenog ide bez problema i bez trokanja. Boo...

Offline Seb

• Donator kluba
  • Ovisnik o alfistima
  • *
    • Velika Mlaka
« Odgovori #5 u: 10-12-2007, 16:08:51 »
možda potenciometar pedale gasa...jbga..teško je ovak...ne kužim kaj ne odeš do majstora i nek ti za neku lovu 100% diajgnosticira a ne da ovak kupuješ dijelove na sljepo i bez veze trošiš lovu

Offline Nino81

• Sa stažom
  • Alfa 146 16v 1,6 TS
    • Koprivnica
« Odgovori #6 u: 10-12-2007, 17:06:17 »
ja sam bio u kc-u u ovlaštenom servisu i k... niš nisu napravili ...

Verojatno budem moro u ZG kad ulovim cajta ... Javi Sike ak uspiješ šta iskemijati :pivo:
Crazy for speed

Offline SiKe_145

• Pripravnik
  • **
    • Vinodol
« Odgovori #7 u: 10-12-2007, 19:23:25 »
Ehh...lako rec odi vamo ili odi namo...obicno se desi kad dam nekome da gleda da je sa autom sve OK...pa me onda cudno gledaju kao da sam ih dosao za*ebavat. Primjer...veceras otisao u garazu i upalim auto..i tako on radi pol sata i vise...i niti da bi zatrokirao. A jucer i prekjucer cijeli dan trokira....vise trokira nego sto radi normalno. Pa ti budi pametan.  Nego mi se cini da to opet ima veze sa vlagom...danas suh dan...a za vikend juzina i vlaga/kisa.

Probao sam veceras i bobine odspajat da probam dobit efekt "valjanja" odnosno trokiranja...al osim sto zericu spusti okretaje i promjeni zvuk...nema nikakvog trokiranja (jedna bobina pali dva cilindra, tako da ako jednu odspojim samo dva cilindra izgube drugu svjecicu...dok prva radi OK preko druge bobine).

Jedino mi jos pada na pamet da pocne vuc kakav falsi zrak...cemu sluze one dvije plasticne cijevi pored posude za vodu? Jedna ide u usisnu granu na leptir, a druga nekamo ispod auta.   

Moram priznat da sam razocaran alfom...u 10 godina imao sam manje sra*a sa yugom nego sa ovom alfom u godinu i pol. Jest da je gust i sve to...al badava mi to kad ne znam kad ce me iznevjerit na putu. Talijanski fush.

Offline Seb

• Donator kluba
  • Ovisnik o alfistima
  • *
    • Velika Mlaka
« Odgovori #8 u: 11-12-2007, 06:43:31 »
sva elektronika koja je gore je bosch-ov ai nemoj mislit da drugi auti nemaju takvih problema...ostavi auto na par dana u servisu i nek ga paljuckaju i testiraju

Anton

• Gost
« Odgovori #9 u: 11-12-2007, 08:21:11 »
nemoj se ljutiti kaj ti to kazem ali KUPI ORGINALNI DEBIMETAR (pucanje u usisu mi je dovoljan hint po vlastitom iskustvu tako da ne govorim napamet, takoder meni je dijagnostika pokazivala da mi je debimetar sasvim ok a kada sam ga promjenio auto se pomladio za 7 godina i prestala su pucketanja i trokiranja)

p.s. imas predivan auto i nemoj se ljutiti na nju, nisi ju kupio novu stoga nemozes na temelju polovnog auta tvrditi da je alfa talijanski fus....
ili kupi golfa 3 pa nakon 2 generalke budes imao najbolji auto na svijetu
NHF  :craz

Offline Nino81

• Sa stažom
  • Alfa 146 16v 1,6 TS
    • Koprivnica
« Odgovori #10 u: 11-12-2007, 09:45:12 »
nemoj se ljutiti kaj ti to kazem ali KUPI ORGINALNI DEBIMETAR (pucanje u usisu mi je dovoljan hint po vlastitom iskustvu tako da ne govorim napamet, takoder meni je dijagnostika pokazivala da mi je debimetar sasvim ok a kada sam ga promjenio auto se pomladio za 7 godina i prestala su pucketanja i trokiranja)

p.s. imas predivan auto i nemoj se ljutiti na nju, nisi ju kupio novu stoga nemozes na temelju polovnog auta tvrditi da je alfa talijanski fus....

Ja sam kupio orginalni za 2700kn pa isti k***ina stim da sam na njega sumnjao pa su mi još jedan naručili za probu isto sranje , sve rađeno u prikratkom...
« Zadnja izmjena: 11-12-2007, 12:37:45 od AA-lfa »
Crazy for speed

Offline Nino81

• Sa stažom
  • Alfa 146 16v 1,6 TS
    • Koprivnica
« Odgovori #11 u: 11-12-2007, 09:49:16 »

More bit divni i krasni kad ga u tri ovl. servisa ne moru složiti, Ja sam isto duboko razočaran , ma imate postove otprije s nijednim autom u desetogodišnjem vozačkom iskustvu nisam imal tolko sranja .. a da ne velim kolko mi je več zlo od majstora. ( znam prodaj ga.. ) sam je problem kaj za njega dobim  2000 eura, a uložio sam 5...
Crazy for speed

Offline Nino81

• Sa stažom
  • Alfa 146 16v 1,6 TS
    • Koprivnica
« Odgovori #12 u: 11-12-2007, 09:50:42 »
Mislim da me ko krivo ne svati samo znam kak je Sike-u

verojatno da ima rijetkih koje niš ne zeza... :hehe:
Crazy for speed

Offline SiKe_145

• Pripravnik
  • **
    • Vinodol
« Odgovori #13 u: 11-12-2007, 11:01:57 »
Originalni debimetar me kosta skoro 7000 kn!!!!  Pa sad reci da to nije bezobrazno skupo za auto cija je vrijednost oko 3000 - 3500 €. Znaci 1/4 cijene auta.

Talijanski fush...odnosi se na struju i iskljucivo na struju...bilo da je rijec o alfi, fiatu, lancii ili necem cetvrtom, petom...ili bilo kakvoj elektrici.  Talijani nisu nikad imali pojma o elektronici i struji. Umjesto da rade cvrste spojeve sa nekakvim stopicama/stegama/lemljenjem, oni dvije zice zaljepe nekakvom smjesom. Naravno da ako nije dobro zaljepljeno nutra udje vlaga i zrak, stvar oksidira i izgubi kontakt. Vec sam korigirao nekoliko spojeva na svojoj alfi koji su radili probleme zbog toga. Plus sto je naknadno i alarm ugradjivan...isto u Italiji...bolje da ne pricam kako su to napravili.

A mehanika i sve ostalo...sve 5 (osim varijatora koji je ocigledno isto zafusharen i jednostavno mora klotat :) )

Offline SiKe_145

• Pripravnik
  • **
    • Vinodol
« Odgovori #14 u: 11-12-2007, 11:16:12 »
Btw. bio mi je auto na servisu 2 tjedna zbog toga sto nije htio upalit...nepotrebno promijenili i naplatili RPM senzor...na kraju mi nisu htjeli rec sto je bilo...nego kao nekakve zice i spojevi (opet struja). I nakon toga pol godine sve OK i onda opet ovo. Mene stvarno zanima jedna stvar...dal ima tko da barem godinu dana nije imao NIKAKAV problem sa alfom. Znaci, toci gorivo, sjedi, pali vozi. 

Definitivno ne mogu rec da je ova alfa koju imam pouzdan auto, pogotovo kad mi se ugasi nasred raskrsca. Sad zamislite da je bilo kriticno i da sam morao bjezat sa raskrsca da me kakav kamion ne pokupi....srecom je to bilo u gluho doba noci pa nije bilo nikog na cesti, a inace je raskrsce vrlo hebeno. Valjda sam te srece da sam potrefio skart...bit ce da ga je zato bivsi vlasnik i prodavao. Nish...sorry ako se nasao netko uvrijedjen...al ja sam se duboko razocarao u alfu. Mozda su ove novije alfe iz novog milenija bolje...barem se nadam.

Offline RoadRunner

• Član Alfa Kluba 3
  • Trade Count: (+5)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Alfasud,Sprint,33x2,33-Q4,145box16v,156-1.8ts
    • Vukovar
    • VUHARD
« Odgovori #15 u: 11-12-2007, 11:18:26 »
Originalni debimetar me kosta skoro 7000 kn!!!!  Pa sad reci da to nije bezobrazno skupo za auto cija je vrijednost oko 3000 - 3500 €. Znaci 1/4 cijene auta.

Talijanski fush...odnosi se na struju i iskljucivo na struju...bilo da je rijec o alfi, fiatu, lancii ili necem cetvrtom, petom...ili bilo kakvoj elektrici.  Talijani nisu nikad imali pojma o elektronici i struji. Umjesto da rade cvrste spojeve sa nekakvim stopicama/stegama/lemljenjem, oni dvije zice zaljepe nekakvom smjesom. Naravno da ako nije dobro zaljepljeno nutra udje vlaga i zrak, stvar oksidira i izgubi kontakt. Vec sam korigirao nekoliko spojeva na svojoj alfi koji su radili probleme zbog toga. Plus sto je naknadno i alarm ugradjivan...isto u Italiji...bolje da ne pricam kako su to napravili.

A mehanika i sve ostalo...sve 5 (osim varijatora koji je ocigledno isto zafusharen i jednostavno mora klotat :) )

Hm...Ispravak netočnog navoda  :craz :craz ,nisu talijani sjebali struju već švabe  :craz ,pa imaš Bosch sve gore  :hehe: :hehe: :hehe:

Evo moje iskustvo pa ak ti pomogne ,pomogne ,iako se radilo o 33ci.
Ista stvar se događala ,mali gas i ona trokira ,onak ko da je na 3 cilindra ,čak se na obrtomjeru vidilo ,a kad se opali po gasu sve OK ,to se događalo malo po malo pa češće i češće dok na kraju nije niti htjela upalit kad je hladna. Prošla je milion majstora ,dijagnostika ,htio sam je zapalit ,ubit ,ma svašta i na kraju je bilo u pitanju ECU. Kad smo ga otvorili unutra se vidilo da je pločica full oksidirala ,stavili novi ECU i nikad više problema.

Moj prijedlog ti je ,nađi nekog s 1.4TS-om ,zamjenite ECU-e na koji dan pa ćeš vidit ,možda je stvarno on uzrok problemima.
Boxer forever...

Offline reddevill

• Ovisnik o alfistima
  • 147 1.6 TS , BMW E60
    • Njemacka - Stuttgart
« Odgovori #16 u: 11-12-2007, 11:20:16 »
Btw. bio mi je auto na servisu 2 tjedna zbog toga sto nije htio upalit...nepotrebno promijenili i naplatili RPM senzor...na kraju mi nisu htjeli rec sto je bilo...nego kao nekakve zice i spojevi (opet struja). I nakon toga pol godine sve OK i onda opet ovo. Mene stvarno zanima jedna stvar...dal ima tko da barem godinu dana nije imao NIKAKAV problem sa alfom. Znaci, toci gorivo, sjedi, pali vozi. 

Definitivno ne mogu rec da je ova alfa koju imam pouzdan auto, pogotovo kad mi se ugasi nasred raskrsca. Sad zamislite da je bilo kriticno i da sam morao bjezat sa raskrsca da me kakav kamion ne pokupi....srecom je to bilo u gluho doba noci pa nije bilo nikog na cesti, a inace je raskrsce vrlo hebeno. Valjda sam te srece da sam potrefio skart...bit ce da ga je zato bivsi vlasnik i prodavao. Nish...sorry ako se nasao netko uvrijedjen...al ja sam se duboko razocarao u alfu. Mozda su ove novije alfe iz novog milenija bolje...barem se nadam.

ja sam u ove dvije godine samo promjenio MAF senor koji sam sam pokvario, i več godinu dana točim i vozim.
C2H5OH U KRVI/ THE VARIATOR GANG

Offline SiKe_145

• Pripravnik
  • **
    • Vinodol
« Odgovori #17 u: 11-12-2007, 12:32:43 »
Hm...Ispravak netočnog navoda  :craz :craz ,nisu talijani sjebali struju već švabe  :craz ,pa imaš Bosch sve gore  :hehe: :hehe: :hehe:

Evo moje iskustvo pa ak ti pomogne ,pomogne ,iako se radilo o 33ci.
Ista stvar se događala ,mali gas i ona trokira ,onak ko da je na 3 cilindra ,čak se na obrtomjeru vidilo ,a kad se opali po gasu sve OK ,to se događalo malo po malo pa češće i češće dok na kraju nije niti htjela upalit kad je hladna. Prošla je milion majstora ,dijagnostika ,htio sam je zapalit ,ubit ,ma svašta i na kraju je bilo u pitanju ECU. Kad smo ga otvorili unutra se vidilo da je pločica full oksidirala ,stavili novi ECU i nikad više problema.

Moj prijedlog ti je ,nađi nekog s 1.4TS-om ,zamjenite ECU-e na koji dan pa ćeš vidit ,možda je stvarno on uzrok problemima.

Da ali spajanje zica i konektora te polozaj kuda su i kako provucene nije radio svabo. Lose mase i sl. je opcenita boljka talijana. Anyway, nisam siguran da ce zamjena ecu-a samo tako lako ic. Tu je i key code. Eventualno mogu pogledat dal je ecu dobio vlagu, ali kad sam zadnji put gledao sve je bilo uredno i cisto kao da je tek izaslo iz tvornice. Doduse, probat cu ga otvorit i pogledat unutra...mozda vanjski izgled vara. Ehh...carbs rulz!

Offline SiKe_145

• Pripravnik
  • **
    • Vinodol
« Odgovori #18 u: 11-12-2007, 12:36:13 »
ja sam u ove dvije godine samo promjenio MAF senor koji sam sam pokvario, i več godinu dana točim i vozim.

Ajd super...doduse to su mi i govorili da 1.4TS nije bas pogodjen i da ima masu problema....a ovi 1.6 i 1.8 da su OK. Ako mi dop* cu il prodat auto il napravit svoj ECU...pa cu barem znat zasto trokira  :happ:

AA-lfa

• Gost
« Odgovori #19 u: 11-12-2007, 12:47:52 »
Mozda su ove novije alfe iz novog milenija bolje...barem se nadam.

Ehh...carbs rulz!

:hap: vidim da si već izluđen...  :)

alfe stvarno imaju bezobrazne manevre. recimo mene kad je zezala klima, ravno 3 puta sam išla kod Seba i bila tam kod njega po pola sata svaki put, i nikad ništa.
ostavim auto cijeli dan, od jutra do popodne, komp ne očitava nikakvu grešku i sve radi normalno.
krenem doma i klima crkne. i onda se misteriozno popravi čim se krenem vraćati k Sebu. tri puta tako.
dok jedan dan nisam poludila i ostavila auto kod Seba "do daljnjeg". problem lociran, kvar riješen.

dakle, dobro ti je Seb napisao, probaj ostaviti auto neko vrijeme u servisu, nek se domisle što mu je:

Citat: Seb
...ostavi auto na par dana u servisu i nek ga paljuckaju i testiraju

naravno uvijek postoji opcija da je nekakva sitna pi*darija a la loš spoj. meni na 1.6 iz '95 (box) nikad ništa sa strujom nije zezalo.
eto razloga zašto izbjegavam t.s.  :craz

također, uvijek ima i varijanta da je auto jednostavno uklet i da nemreš napravit apsolutno ništa.
ovo sad se ne zezam nego ozbiljno. naletila sam na par takvih ukletih kojima bi najviše pomoglo da ih poliješ benzinom i hitiš šibicu.
ako ti do*izdi, prodaj, uzmi drugu i bok.  :rolll: