19-11-2019, 17:38:55

Autor Tema: Trokira na malom gasu - vec sam lud  (Posjeta: 8947 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Nino81

• Trade Count: (0)
  • Sa stažom
  • Spol: Muški
  • Alfa 146 16v 1,6 TS
    • Koprivnica
Odg: Trokira na malom gasu - vec sam lud
« Odgovori #20 u: 11-12-2007, 13:03:27 »
Originalni debimetar me kosta skoro 7000 kn!!!!  Pa sad reci da to nije bezobrazno skupo za auto cija je vrijednost oko 3000 - 3500 €. Znaci 1/4 cijene auta.

Talijanski fush...odnosi se na struju i iskljucivo na struju...bilo da je rijec o alfi, fiatu, lancii ili necem cetvrtom, petom...ili bilo kakvoj elektrici.  Talijani nisu nikad imali pojma o elektronici i struji. Umjesto da rade cvrste spojeve sa nekakvim stopicama/stegama/lemljenjem, oni dvije zice zaljepe nekakvom smjesom. Naravno da ako nije dobro zaljepljeno nutra udje vlaga i zrak, stvar oksidira i izgubi kontakt. Vec sam korigirao nekoliko spojeva na svojoj alfi koji su radili probleme zbog toga. Plus sto je naknadno i alarm ugradjivan...isto u Italiji...bolje da ne pricam kako su to napravili.

A mehanika i sve ostalo...sve 5 (osim varijatora koji je ocigledno isto zafusharen i jednostavno mora klotat :) )

7 Soma čoveče di si to nabavio šta je zlatni :hehe: E , a znaš šta mi je najbolja fora.. promijeniš varijator platiš ga soma i sitno kuna i nakon dve hiljade se razjebe :hehe: ma obožavam talijane to ti je ko kredit znaš da svaki mjesec moraš dat ratu da te alfica neće iznevjeriti :love2:

ma baš me neš zanima kolko znam i ostali auti imaju maf pa rijetko čujem i čitam da nekog zeza tolko kolko alfiste, mislim na oba foruma ako nema dvadesetak tema o debilu i variju onda nema niš...  :hehe: :hehe: ma bar imam šta čitat na poslu sreča da imam i službeno vozilo inače :)

EDIT: quote
« Zadnja izmjena: 11-12-2007, 13:24:45 od AA-lfa »
Crazy for speed

Offline Nino81

• Sa stažom
  • Alfa 146 16v 1,6 TS
    • Koprivnica
« Odgovori #21 u: 11-12-2007, 13:07:25 »

Vidiš po svakodnevnim temama da i drugi imaju veselje :ok: e a zamisli tek da ti krepa letva volana, ili ti pukne remen iako je menjan pred 1000km pa ti se razleti pol mašine :hehe: pa ti šef jebe mat... kad ga moliš unapred plaču ma čoveče veseli se bude :ok: bolje

« Zadnja izmjena: 11-12-2007, 13:25:06 od AA-lfa »
Crazy for speed

Offline Nino81

• Sa stažom
  • Alfa 146 16v 1,6 TS
    • Koprivnica
« Odgovori #22 u: 11-12-2007, 13:09:31 »
Ajd super...doduse to su mi i govorili da 1.4TS nije bas pogodjen i da ima masu problema....a ovi 1.6 i 1.8 da su OK. Ako mi dop* cu il prodat auto il napravit svoj ECU...pa cu barem znat zasto trokira  :happ:

daj i meni jedan ecu napravi dogovorimo se za cijenu :ok:
Crazy for speed

Offline SiKe_145

• Trade Count: (+1)
  • Pripravnik
  • **
  • AR 145 1.4TS & 156SW JTD
    • Vinodol
« Odgovori #23 u: 11-12-2007, 14:05:37 »
7 Soma čoveče di si to nabavio šta je zlatni :hehe: E , a znaš šta mi je najbolja fora.. promijeniš varijator platiš ga soma i sitno kuna i nakon dve hiljade se razjebe :hehe: ma obožavam talijane to ti je ko kredit znaš da svaki mjesec moraš dat ratu da te alfica neće iznevjeriti :love2:

ma baš me neš zanima kolko znam i ostali auti imaju maf pa rijetko čujem i čitam da nekog zeza tolko kolko alfiste, mislim na oba foruma ako nema dvadesetak tema o debilu i variju onda nema niš...  :hehe: :hehe: ma bar imam šta čitat na poslu sreča da imam i službeno vozilo inače :)

Kazem da je originalni deb oko 7k kn...ja sam nabavio zamjenski za cca 900kn. Sto se varijatora tice...ista stvar...stavio novi i nakon 5k km (pol godine) opet isto. Debilizam.

Offline SiKe_145

• Pripravnik
  • **
    • Vinodol
« Odgovori #24 u: 11-12-2007, 14:07:35 »
:hap: vidim da si već izluđen...  :)

alfe stvarno imaju bezobrazne manevre. recimo mene kad je zezala klima, ravno 3 puta sam išla kod Seba i bila tam kod njega po pola sata svaki put, i nikad ništa.
ostavim auto cijeli dan, od jutra do popodne, komp ne očitava nikakvu grešku i sve radi normalno.
krenem doma i klima crkne. i onda se misteriozno popravi čim se krenem vraćati k Sebu. tri puta tako.
dok jedan dan nisam poludila i ostavila auto kod Seba "do daljnjeg". problem lociran, kvar riješen.

dakle, dobro ti je Seb napisao, probaj ostaviti auto neko vrijeme u servisu, nek se domisle što mu je:

naravno uvijek postoji opcija da je nekakva sitna pi*darija a la loš spoj. meni na 1.6 iz '95 (box) nikad ništa sa strujom nije zezalo.
eto razloga zašto izbjegavam t.s.  :craz

također, uvijek ima i varijanta da je auto jednostavno uklet i da nemreš napravit apsolutno ništa.
ovo sad se ne zezam nego ozbiljno. naletila sam na par takvih ukletih kojima bi najviše pomoglo da ih poliješ benzinom i hitiš šibicu.
ako ti do*izdi, prodaj, uzmi drugu i bok.  :rolll:

bit ce da je ukleta  :mad:

Offline SiKe_145

• Pripravnik
  • **
    • Vinodol
« Odgovori #25 u: 11-12-2007, 14:13:22 »
Vidiš po svakodnevnim temama da i drugi imaju veselje :ok: e a zamisli tek da ti krepa letva volana, ili ti pukne remen iako je menjan pred 1000km pa ti se razleti pol mašine :hehe: pa ti šef jebe mat... kad ga moliš unapred plaču ma čoveče veseli se bude :ok: bolje

ko sto rekoh...ukleta...pred pol godine sam reparirao letvu jer je pustala ulje. naravno, nitko ju nije htio skidat i drzat auto u garazi dok ju dam reparirat (cak ni servis za repariranje letve) pa san se sam izhebao dok ju skinem i kasnije stavim. najbolje pedale ugradit pa ce sigurno vozit :)

CSportivo

• Gost
« Odgovori #26 u: 12-12-2007, 09:11:10 »
Neda mi se sve citati,ali ako si nasao rjesenje zanemari ovo!  :craz

Imao sam slican problem na autu i na kablu od svijecica mi je bacalo iskru na masu pa mi se gasio jedan klip! Isto je na malim đirima trokirao a na vecima isao bez problema! Znaci kada mu je trebalo snage onda je tamo iskrilo i gasio se klip!  :afr:

Offline Nino81

• Sa stažom
  • Alfa 146 16v 1,6 TS
    • Koprivnica
« Odgovori #27 u: 12-12-2007, 11:06:38 »
Neda mi se sve citati,ali ako si nasao rjesenje zanemari ovo!  :craz

Imao sam slican problem na autu i na kablu od svijecica mi je bacalo iskru na masu pa mi se gasio jedan klip! Isto je na malim đirima trokirao a na vecima isao bez problema! Znaci kada mu je trebalo snage onda je tamo iskrilo i gasio se klip!  :afr:

i kaj zamijenio si kablove i sve pet? kolko si ih platio?
Crazy for speed

CSportivo

• Gost
« Odgovori #28 u: 12-12-2007, 11:12:45 »
i kaj zamijenio si kablove i sve pet? kolko si ih platio?

Promijenio kablove i svijecice! Svijecice za svaki slucaj nek se nađe!  :craz Kablovi su mi dosli 210kn! Ali to je na Fiatu neznam koliko bi dosli za Alfu ili neki drugi auto!

Offline RoadRunner

• Član Alfa Kluba 3
  • Trade Count: (+5)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Alfasud,Sprint,33x2,33-Q4,145box16v,156-1.8ts
    • Vukovar
    • VUHARD
« Odgovori #29 u: 12-12-2007, 11:19:15 »
Promijenio kablove i svijecice! Svijecice za svaki slucaj nek se nađe!  :craz Kablovi su mi dosli 210kn! Ali to je na Fiatu neznam koliko bi dosli za Alfu ili neki drugi auto!

hehe :hehe: moja 33 i tvoja 145 definitivno imaju štošta zajedničko ,niko ne zna koji im je vrag  :hehe: :hehe: :hehe: ,nijedan majstor ih neće i kvar im se kosi sa svim zakonima fizike i logike ,uglavnom ,zajebimo mi aute i idemo v birtiju  :pivo: :pivo: :pivo: :pivo: :pivo:
Boxer forever...

Offline Nino81

• Sa stažom
  • Alfa 146 16v 1,6 TS
    • Koprivnica
« Odgovori #30 u: 12-12-2007, 15:01:28 »
Kablovi su oko 1000kn a svečice oko 240 kuna, tak da se nemre uspoređivati s tim da mi imamo 8 svečica pa si misli :ok:
Crazy for speed

windfreek

• Gost
« Odgovori #31 u: 12-12-2007, 17:47:21 »
Nema šanse da ti je MAF 7000kn!!!!!! :gun: :gun: :kosa: :kosa: :o000: :o000:

Ja sam ga mijenja na 156 1.8 original i doša me je 1400!!!!

A šta se tiče varijatora,kada on ode treba staviti original((nikakve reparacije)) i mijenjati zupčasti,natezače, filtere!!!!
Dosta skuplja investicija ali i dooosta duzi vijek trajanja!!!

Eto imam i ja Alfu 156 koja je prešla 43000km(stvarnih) pa opet ima pizdarija poput Maf-a,varijatora,termostata....

A šta ćeš Talijan ko Talijan,glavno da je šminka...

Offline SiKe_145

• Pripravnik
  • **
    • Vinodol
« Odgovori #32 u: 12-12-2007, 20:18:09 »
Nema šanse da ti je MAF 7000kn!!!!!! :gun: :gun: :kosa: :kosa: :o000: :o000:

Ja sam ga mijenja na 156 1.8 original i doša me je 1400!!!!

A šta se tiče varijatora,kada on ode treba staviti original((nikakve reparacije)) i mijenjati zupčasti,natezače, filtere!!!!
Dosta skuplja investicija ali i dooosta duzi vijek trajanja!!!

Eto imam i ja Alfu 156 koja je prešla 43000km(stvarnih) pa opet ima pizdarija poput Maf-a,varijatora,termostata....

A šta ćeš Talijan ko Talijan,glavno da je šminka...

Cijene kod Seb-a:

Pitajte Seba

A cijene u AC-u i Kiveli u Rijeci su ako se ne varam 6700kn debimetar, oko 700kn lambda.
Kabeli komplet 4 kom + nastavci za bobinu za ostale 4 svjecice = 1900kn.

Pa ti budi pametan. Ko da su djelovi napravljeni od suhog zlata.  Varijator jer kupljen original u AC-u, 1100kn....presao 5k km i opet lupa.

Bacit cu se ja u proizvodnju dijelova za alfe pa ako budu zahebavali barem ce se znat zasto...jer su sklepani u konobi....a ne ovako...em su bezobrazno skupi em qrca ne vrijede. To bosch namjerno prca talijane da im golfovi budu cijenjeniji od alfi...samo koliko ce to trebat talijanima da skuze pa da predju na neke ne-svapske dijelove...

windfreek

• Gost
« Odgovori #33 u: 12-12-2007, 20:51:10 »
heheheheh......to care!!!! :ok: :ok: :ok: :ok:

A šta se tiče debimetra stvarno ne znam kakva je to cijena za jedan obični ku***v komad plastike sa senzorom,ja sam u majstora u Splitu mijenja MAF i došlo me je 1400kn,jedino je još bila skuplja verzija koja je 2000kn i to je sve!!!!

Offline Seb

• Donator kluba
  • Trade Count: (+2)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
    • Velika Mlaka
« Odgovori #34 u: 13-12-2007, 06:37:20 »
debimetar za taj auto je jedan od prvih modela i extremno je skup i nema zamjenski...za sve druge novije aute su puno jeftiniji...za taj model elektronike je tolko i jbga

Offline SiKe_145

• Pripravnik
  • **
    • Vinodol
« Odgovori #35 u: 13-12-2007, 11:19:42 »
ako se ne varam u 2. mjesecu 98. je isao nekakav redizajn...a moja je bas iz 2. mjeseca, al ocito prije redizajna...vjerovatno jedna od posljednjih napravljenih pa su u nju ocito pobacali sve sto im je ostalo na zalihama...bilo ispravno il ne.

Jel ima tu ikakve shanse da se recimo sa neke razbijene alfe nadju djelovi pa zamjeni sva ta elektronika sa novom? Pretpostavljam da osim usisnog dijela bi trebalo i kompletnu strunu instalaciju mijenjat...a to bas i nije nest sto je isplativo.

Ahh...dok vozi vozi...a onda na bubanj pa tko ponudi vise.

Anton

• Gost
« Odgovori #36 u: 15-12-2007, 08:38:26 »
razlika izmedu mojeg iskustva i ovih gore navedenih je sto sam ja 145-icu kupio kada je bila stara 2 godine i imala 25,000 tkm tako da ja stvarno nisam imao ovakvih "pustolovina".....

od 2002 do 2007 ja i alfica smo napravili 97,000 tkm svakodnevne voznje rijeka- delnice i osim redovnih servisa promjenio sam lambda sondu (1500 kn orginal) i varijator faze ( 1300 kn promjenjen na 30,000 i sa 120,000 jos uvjek sljaka bez greske).... :clap:
debil metar je promjenila nova vlasnica i sada je spremna za iducih 120,000 tkm...... :love2:

p.s. samo s nekim drugim........ :sad: