15-12-2019, 03:50:08

Autor Tema: Opruge & Amortizeri - Alfa GT / 147 (svi modeli)  (Posjeta: 29775 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline tkubasa

• Trade Count: (0)
  • Pripravnik
  • **
  • Spol: Muški
    • Ri
Odg: Opruge Alfa GT / 147 (svi modeli)
« Odgovori #200 u: 02-11-2019, 12:37:06 »
Ljudi moji cemu kemije sa oprugama....  :dontno:

-3 eibach i trw za TI/Q2 2cm kraci su odlicna kombinacija ja sam napokon zadovoljan. A svima kojima skace; zadnji amortizeri su po meni problem full jako se osjeti kad su pretvrdi. Vjerujem da su jedino gevinde ili oem Q2/Ti ovjes kako treba, ako ne -3 suste i dumperi za Q2. Obicni mogu proc al udobna nece bit, nije problem po meni u gripu. Ti auti drze odlicno i oem, al jednostavno previse skakucu gore dole, mekan dumper ne moze kako treba smirit tvrde opruge. Ako je ok asvalt tipa magistrala je to cak i zadovoljavauce al nagle velike izbocine bas jako izbace iz balansa.

Offline dugiKA

• Član Alfa Kluba 1
  • Starosjedioc
  • *
  • 147 jtdm 8v
    • karlovac
« Odgovori #201 u: 02-11-2019, 12:52:56 »
ja sam za sada zadovoljan.taman spusten koliko sam htio (1cm od blatobrana).
jedino kaj me jebe  je zastita ispod motora.na sredini visi pa je od poda sada 2-3cm.mislim da cu je skinuti preko zime.

Offline tkubasa

• Pripravnik
  • **
    • Ri
« Odgovori #202 u: 02-11-2019, 13:00:01 »
Da i to isto.. Rusala mi je svaki put po neravnoj cesti iritiralo me za popizdit. Nos non stop je ronio, na kraju sam je i ja skinuo.A sad sa kracim amortizerima imam osjecaj da puno manje "roni" al nisam vracao podnicu...

Sljedeći korisnici su zahvalili na ovom postu: dugiKA

Offline VinkoGr

• Učim polako
    • Sveti Ivan Zelina
Trebam pomoć u vezi opruga i amortizera
« Odgovori #203 u: 17-11-2019, 16:55:48 »
Dobar dan,

Ovako kupio sam alfu 147 jtdm 2004 i gledam malo i vidim moj je prednji kraj zapiknut dole a zadnji u zraku.Odem do grada i vidim istu Alfu i visina je zadnjeg kraja i prednjeg ista .Nije problem u tome sto je spustena nego kad idem preko grabe kad se mimoilazim zapinjem za pod.Kupio sam orginal opruge za alfu skinem ja to dole i vidim gore su crvene opruge koje su puno kraće.I nekako ja uspijem stisnut tu orginal oprugu na taj amortizer koji sam dobio na autu i opruga je gusta koda amortizer nije orginal.Zanim me koliki je hod orginal amortizera ako neko zna hod ovog amortizera je 18cm. TO mi je pre nisko ,ili je to takav model po tvornički auta.Postoji li mogućnost da su to ,sportski,amortizeri i da imaju kraći hod.
Unaprijed hvala.
LP

Offline Domsy

• Na probi
  • *
  • Alfa Romeo 147 1.9 JTDm 8v
    • Dugo Selo
« Odgovori #204 u: 06-12-2019, 17:22:06 »
ja sam za sada zadovoljan.taman spusten koliko sam htio (1cm od blatobrana).
jedino kaj me jebe  je zastita ispod motora.na sredini visi pa je od poda sada 2-3cm.mislim da cu je skinuti preko zime.
Ja sa svojom 147 na Eibach Sportlineu stružem malo malo s tom zaštitom od motora zato kaj se u sredini spigala i visi u špic, al se čovjek privikne na to...ona mi više služi kao neki senzor da ne otrgnem nekaj dole  :craz

Offline dugiKA

• Član Alfa Kluba 1
  • Starosjedioc
  • *
  • 147 jtdm 8v
    • karlovac
Odg: Opruge & Amortizeri - Alfa GT / 147 (svi modeli)
« Odgovori #205 u: 06-12-2019, 18:00:51 »
ja sam je skinuo neki dan (kada sam mjenjao poluosovine) tu zastitu.
pazi da s njom nebi nakupio snjega pa da je nebi otkinuo u voznji pa da ti nebi nepravila neku štetu