Autor Tema: Zaleđena voda u posudici za antifriz  (Posjeta: 3237 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ceker

• Trade bodova: (+4)
  • Ovisnik o alfistima
  • Spol: Muški
  • 156 1.9 jtdm i 145 1.6 i 1.7 16v box
    • Zagorje, Luka
Odg: Zaleđena voda u posudici za antifriz
« Reply #20 : 06-02-2012, 16:02:43 »
ja imam sličan slučaj sad sa Puntom...u posudi led, izpustim antifirz i idem ga izmjerit jer sam ljut na svoje ljude pošto je auto u 11. mj. bio na servisu zašto to nisu gledali kad ono antifriz koji smo izpustili drži do -35!!! e sad čoh-čoh :?:

ti svoju Alfu moraš stavit na toplo da se odtopi i moli boga da ti nije nešto puklo usljed smrzavanja...naravno onda zamjeniš antifriz

to se meni dogodilo samo obrnuto i ne na autu vec na motoru, preko ljeta je unutra bio antifriz do -5 nekih i manje je bilo i posto je bilo samo jeftinije i brze izvadio vodu iz posdue i nalijao koncetrat u nju i dobije se nekih 1:1 antifriz ali se naravno sve smrzlo jer se nije izmjesalo sa vodom ostalom dobro. u posudi je bilo -40 a u crijevima -10
Can a car ever be art? Most experts say no, but they obviously haven't seen the Alfa Romeo.

Offline Philip145

• Trade bodova: (0)
  • Pripravnik
  • **
  • No free ride, gas or ass.
    • Zagreb
« Reply #21 : 06-02-2012, 16:03:01 »
ma bojim se sve to sam raditi jer , niti neznam di stoji i kaj je pumpa vode, blok i glava i svi ti mehanicki nazivi.

stvar je bila u tome, da sam u subotu pokrenuo auto, relativno je normalno radio, i onnda je svakim 20ak metara poceo trokirati i gasiti se, nakon jedno 300 metara se skroz zgasio, opet ga upalim ide nekako jedna u prvoj. parkiram ga i ono ocu opet plaiti, ne cuje se verglanje nego samo zujanje akumulatora. reko, dobro nis, idem doma opa cu u pon probati. natocim ga sa 5 litara benzina (posto sam mislio da sam mozda cak bez goriva ostao) , on je opet poceo da cese upaliti, znaci poceo je verglati ,ali ga nece upaliti, i tako par puta, i onda je prestalo verglanje,samo zujanje akumulatora. a nemoze biti do akumulatora jer sam ga kupio prije 3-4 tjedna.

prvo cu pokusat naci garazu neku, zatim sve ljepo ugrijati, da se otopi, ispustiti tu vodu, i nasipati antifriza.pa cu vidjeti kaj bu bilo. hvala na pomoci  :craz :clap:

Offline INTCP

• Trade bodova: (+1)
  • Ovisnik o alfistima
    • RI
« Reply #22 : 06-02-2012, 16:04:02 »
Jel moguće da se u posudi, kad je sistem dobro zagrijan, nakuplja vodena para, pa se nakon gašenja ohladi, kondenzira i onda u posudi bude slabija mješavina tj. više vode, manje antifriza, npr. do -15, i onda zaledi!?

kod mene je u posudi kao da je više vode, tj. antifriz nije više plav, nemam pojma kako, a na drugom TS-u je i dalje plavi, a stariji je 2 godine od ovog, oba od tutele.

Offline Milan

• Trade bodova: (+3)
  • Ovisnik o alfistima
  • 145 1.7 turbo
    • Rijeka
« Reply #23 : 06-02-2012, 22:54:16 »
meni se isto neki dan poceo lediti u alfi al sam skuzio na vrijeme..
mislim da nije pametno ostaviti auto da ostane zaleđen,jer led se širi vrlo brzo.
Ja sam ubacio u petu,lagano gurao auto da vidim dali se ok vrti,nakon toga ga upalio i pojacao antifriz

Offline Philip145

• Pripravnik
  • **
    • Zagreb
« Reply #24 : 07-02-2012, 01:39:25 »

mislim da nije pametno ostaviti auto da ostane zaleđen,jer led se širi vrlo brzo.

znam, ali neka se sada za kaznu malo smrzava, sve dok mu ne nađem neku garažu di ga mogu dovesti u red ,makar oko mehanike nemam pojima  :metak :hehe:

Offline Robertino

• Trade bodova: (+1)
  • Starosjedioc
    • Pazin
« Reply #25 : 07-02-2012, 18:24:29 »
njoj za kaznu???  :kosa: :wal:  stari moj,cini mi se da ce vrlo brzo doc vrijeme kad ces na tezi nacin shvatit da automobil nije tek stvar koju se po potrebi upali i ugasi,bez ikakvog odrzavanja i brige. Sretno u uklanjanju kvara,koji mi se sve cini da i nece bit bas jeftin,a svaki dan sto je vise pustas na temperaturama ispod nule sa vodom u sistemu,potencijalni troskovi ti se gomilaju.

BTW nije ti bivsi vlasnik ni najmanje kriv, vec samo ti sam. prva stvar nakon kupnje rabljenog automobila je napraviti jedan fini servis,di se izmedju ostalog i provjeri lediste rashladne tekucine,pogotovo ako zima nailazi.

Javi kako si rijesio "kvar",silno me zanima..

Offline Philip145

• Pripravnik
  • **
    • Zagreb
« Reply #26 : 07-02-2012, 18:46:56 »
Ma to tako iz sale kazem .Znam da ja da tu ima odrzavanja i svega. Gledao jesam jel ima, i dok je bilo u tekucem stanju bilo je.Ali nisam znao da je voda, jbg. Hvala Bogu pa imam "super" prijatelje koji nemaju garazu pa mi nikako nemogu pomoci. Nadam se da ce sutra otic u garazu na odmrzavanje, pa cu vidjeti kaj bu bilo. Na greškama se uči.

Offline Milan

• Trade bodova: (+3)
  • Ovisnik o alfistima
  • 145 1.7 turbo
    • Rijeka
« Reply #27 : 08-02-2012, 00:45:04 »
ma ne brini nece biti nista strasno,napuni bateriju,otopi motor,provjeri fazu i kada ga upalis gledaj da ti ne zakuha jer moguce da je pumpa otisla..
u međuvremenu pokrij si cijeli prednji dio sa svih strana sa dekama i krpama tako da otezas dalje smrzavanje

Offline Philip145

• Pripravnik
  • **
    • Zagreb
« Reply #28 : 08-02-2012, 15:17:52 »
Ekipa, auto zavrsio u autoservisu na kraju. Izgleda da imam vise srece nego pameti!  :craz
Kada je covjek pogledao u posudu( neznam kako ali se tekucina odmrznula u par min) ta tekucina ne da je bila smeđa, nego je bila boje govna  :wal: . I sada oni ciste cijeli sistem pa ce mi staviti 4 litre antifriza i onda ce to biti to. Na sreću blok nije puknuo.  :hello: Sutra mi je auto gotov pa cu ga konacno staviti u galeriju  :)

Offline IvekZapresic

• Pripravnik
  • **
  • Punto mk ll 1.9jtd Grande Punto 1.4 Bravo HGT 155
    • Zaprešić
« Reply #29 : 08-02-2012, 15:35:11 »
ajde super...čekamo slike....  :ok:

Offline Felini81

• Pripravnik
  • **
  • AR 156 1,9 jtd SW
    • Bijeljina (BiH)
« Reply #30 : 08-02-2012, 17:23:52 »
Kod mene u posudi manji nivo tecnosti nego sto je bio prethodni dana, auto mi svo vreme ove hladnoce stoji vani nisam ga ni pokusao pokretat uzeo da izmjerim jacinu antifriza kad ono moze do -32.Imam li razloga za brigu i sta mi je ciniti, prosle godine je stavljen novi antifriz,da li je moguce da se zaledi blok i da napravi stete da li smem pokusat da upalim ili da cekam da otopli i da do tada nista ne diram?
Jeli moguce nekako da je u posudi jaca tecnost a da  u bloku bude slabija,da nekako dodje do razdvajanja te da je jedan dio jaci a drugi slabiji da li se nesto slicno jos nekom desavalo,kod mene je sinoc bilo -23 stepena a za nocas najavljuju i -25,da li antifriz ovakav kakav je moze da se u potpunosti zaledi kao voda ili bi to bilo dosta blazijeg intenziteta tako  da nebi moglo napravit neku vecu havariju

Offline mane

• Starosjedioc
  • 145 1.6 boxer
    • Duga Resa
« Reply #31 : 08-02-2012, 17:37:39 »
pa slobodno ga upali, nema mu se šta dogodit ako se nije ništa smrzlo. Može ti jedino biti gorivo zaleđeno ako je lošije kvalitete(pretpostavljam da imaš disela) ako je euro diesel unutra on bi trebao držat do nekih -25. Inače kolko sam vidio kad se antifriz počne smrzavat najprije se pretvori u kašu a tek onda krene ledit.
Bolje umrijeti od litre nego od kapi

Još nitko nije umro od pive, a u vodi su se mnogi utopili

Offline Felini81

• Pripravnik
  • **
  • AR 156 1,9 jtd SW
    • Bijeljina (BiH)
« Reply #32 : 08-02-2012, 18:56:53 »
Ma nebrine mene gorivo nego procitah(nekoliko postova pre) da se u coveka smrzao antifriz i kad ga je odledio i  ispustio pokazalo mu je da moze izdrzat do -35  pa se zabrinuh iz tog razloga, jos kad vidjeh kod mene u posudi da je nivo antifriza u posudi ispod min. a bilo je pre ovih hladnoca na max. :?:  posumnjah da se negde nije pocelo mrznut a opet u posudi antifriz ne pokazuje nikakve znakove zgusnjavanja ili nedaj boze mrznjenja.Pitah jednog prijatelja mehanicara o ovome on mi kaza da nivo rashladne tekucine kad je ovakva hladnoca padne u odnosu kad je leto i kad je motor topao iskreno ja to prvi put cujem i vidim pa mu i neverujem, meni ovi simptomi lice na pomalo smrzavanje ali opet valjda ako se ledi trebalo bih da se led siri odnosno povecava se zapremina pa bih samim tim pokazalo i u posudi visi nivo tekucine,a opet neverujem da bi bilo moguce da je u posudi antifriz jedne jacine a u recimo bloku slabiji

Offline Greco

• Trade bodova: (+2)
  • Starosjedioc
  • 156 sp 2.4 m-jet
    • Apsyrtides
« Reply #33 : 08-02-2012, 19:17:10 »
Ma nebrine mene gorivo nego procitah(nekoliko postova pre) da se u coveka smrzao antifriz i kad ga je odledio i  ispustio pokazalo mu je da moze izdrzat do -35  pa se zabrinuh iz tog razloga, jos kad vidjeh kod mene u posudi da je nivo antifriza u posudi ispod min. a bilo je pre ovih hladnoca na max. :?:  posumnjah da se negde nije pocelo mrznut a opet u posudi antifriz ne pokazuje nikakve znakove zgusnjavanja ili nedaj boze mrznjenja.Pitah jednog prijatelja mehanicara o ovome on mi kaza da nivo rashladne tekucine kad je ovakva hladnoca padne u odnosu kad je leto i kad je motor topao iskreno ja to prvi put cujem i vidim pa mu i neverujem, meni ovi simptomi lice na pomalo smrzavanje ali opet valjda ako se ledi trebalo bih da se led siri odnosno povecava se zapremina pa bih samim tim pokazalo i u posudi visi nivo tekucine,a opet neverujem da bi bilo moguce da je u posudi antifriz jedne jacine a u recimo bloku slabiji

Koliko znam antifriz reagira toplo-hladno kao alkohol, na hladnom mu se smanji obujam na toplom poveća,
kod mene je isto pao na minimum pa se nije smrzao
"There's nothing the world needs less and there's, nothing I want more..."

Offline Felini81

• Pripravnik
  • **
  • AR 156 1,9 jtd SW
    • Bijeljina (BiH)
« Reply #34 : 08-02-2012, 19:25:06 »
Ok,znaci istina je sto mi je i mehanicar rekao,hvala puno, bar cu nocas mirnije spavat :alfisti:

Offline BXR

• Starosjedioc
  • 156 V6,33 Imola
    • Karlovac
« Reply #35 : 08-02-2012, 19:52:34 »
Koliko znam antifriz reagira toplo-hladno kao alkohol, na hladnom mu se smanji obujam na toplom poveća,
kod mene je isto pao na minimum pa se nije smrzao

ahaaa, znači blok motora puca zato kaj se smanji obujam tekućine u njemu  :rolll:
33 u srcu!!     Do pobjede će samo oni hrabri !!
Miran,tih,povučen... pomalo krvoločan...

Offline Greco

• Starosjedioc
  • 156 sp 2.4 m-jet
    • Apsyrtides
« Reply #36 : 08-02-2012, 19:58:00 »
ahaaa, znači blok motora puca zato kaj se smanji obujam tekućine u njemu  :rolll:

Neznam kako reagira na -20 znam da meni već 5 dana na -8do -10 je pala tekućina mrvu
ispod minimuma, inače je na maximumu, ali nije zaledilo, a ako reagira na toplo-hladno
povećanjem smanjenjem obujma neznam u čemu je problem, ako mu je mastor rekao
da drži antifriz na minus 30 i sad je -20 ne bi trebalo bit problema, ako smrzne smrzne, šta da
radiš, staviš ga u garažu, ako je nemaš pa-pa

Offline BXR

• Starosjedioc
  • 156 V6,33 Imola
    • Karlovac
« Reply #37 : 08-02-2012, 20:10:08 »
Znaš kako bi reagirao slab antifriz u sistemu na -20*C....  isto kao i boca pive kad je staviš u zamrzivač i zaboraviš na nju
Ako imaš sreće led će izbit čep i napravit ti malo sranje a ako pukne boca ....
33 u srcu!!     Do pobjede će samo oni hrabri !!
Miran,tih,povučen... pomalo krvoločan...

Offline Greco

• Starosjedioc
  • 156 sp 2.4 m-jet
    • Apsyrtides
« Reply #38 : 08-02-2012, 20:14:27 »
Znaš kako bi reagirao slab antifriz u sistemu na -20*C....  isto kao i boca pive kad je staviš u zamrzivač i zaboraviš na nju

Zato ga se promijeni na vrijeme i nema kukanja poslije, i mirno spavaš :ok:

Offline ceker

• Trade bodova: (+4)
  • Ovisnik o alfistima
  • 156 1.9 jtdm i 145 1.6 i 1.7 16v box
    • Zagorje, Luka
« Reply #39 : 08-02-2012, 20:46:28 »

krivo si skuzio, antifriz dok se ne sledi smanji volumen posteno, ali kad pocne ledit je isto ko i voda povecava volumen i razlike izmedju povecanja volumena usljed zagrijavanje i usljed skrucivanja je dan i noc jer usred zagrijavanja ce voda probit negdi van kroz cep, puknut crijevo i sl. dok led nepita za to on ide di prvo popusti, vecinom to budu cepovi u bloku ili stijeneke oko kanala u glavi.
Can a car ever be art? Most experts say no, but they obviously haven't seen the Alfa Romeo.