12-12-2019, 19:25:26

Autor Tema: AR 159-prokišnjava..  (Posjeta: 12618 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ksara

• Trade Count: (0)
  • Pripravnik
  • **
  • Spol: Muški
  • 159
    • Slavonija
Odg: AR 159-prokišnjava..
« Odgovori #40 u: 19-12-2013, 08:48:39 »
imao isti problem...... Ostrugati stari silikon i staviti novi-problem riješen.

Offline boxer_vz

• Na probi
  • *
  • 159 JTDM 16V
    • Ludbreg
« Odgovori #41 u: 28-12-2013, 16:38:15 »
imao isti problem...... Ostrugati stari silikon i staviti novi-problem riješen.
  :ok:

Stromboli

• Gost
« Odgovori #42 u: 19-10-2015, 21:43:50 »
Cime ste cistili stari silikon? Ima li neko specijalno sredstvo za to?

Offline max

• Pripravnik
  • **
    • Metković
« Odgovori #43 u: 05-02-2016, 11:14:45 »
vidim da je tema odavno, ali se nadovezujem na prethodne postove....vidim da su svi manje više imali problem sa propuštanjem na vratima, evo i meni se to jučer dogodilo, auto cijeli dan bilo na kiši i kad sam popodne sjeo imam šta vidjeti... ispod suvozačevog tepiha lokva.... odmah do mehe i dijagnoza je nakon obilnog zalijevanja vodom bila... curi ispod obloge vrata, sve skinuto, nanovo zabrtvljeno silikonom i sve o.k.
dogodilo se odjednom, bez laganog curkanja ili vlaženja, samo je propišalo jučer.....

Offline Tome zd

• Član Alfa Kluba 2
  • Sa stažom
  • *
    • Zadar
« Odgovori #44 u: 17-03-2018, 14:31:59 »
Novi silikon i opet puno vode  :what:

Same gas!

Offline kovar

• Starosjedioc
  • AR 156 SW 2,4 JTD
    • Raša-Istra
« Odgovori #45 u: 17-03-2018, 16:56:15 »
Si ocistio rupe za odvod vode iz vrata?
Sa podne strane vrata. Bar je tako na 156

Poslano sa mog D6603 koristeći Tapatalk

Offline Tome zd

• Član Alfa Kluba 2
  • Sa stažom
  • *
    • Zadar
« Odgovori #46 u: 17-03-2018, 19:28:32 »
Si ocistio rupe za odvod vode iz vrata?
Sa podne strane vrata. Bar je tako na 156

Poslano sa mog D6603 koristeći Tapatalk

Jesam...znaci izgoria san.ja unutra frend vanka poliva i puni se di su noge...cak ocisceno ispod brisaca..mada je ovo skroz iza vozaca znaci...uz kolone kraz sica ma nista samo pod i to bara
Same gas!

Offline max

• Pripravnik
  • **
    • Metković
« Odgovori #47 u: 19-03-2018, 09:06:22 »
Jesam...znaci izgoria san.ja unutra frend vanka poliva i puni se di su noge...cak ocisceno ispod brisaca..mada je ovo skroz iza vozaca znaci...uz kolone kraz sica ma nista samo pod i to bara

ako ti još uvijek propuštaju vrata to ćeš najlakše provjeriti na način da polijevaš i prednja i stražnja vrata, kad ih otvoriš pogledaj je li ona plastika koja pokriva prag (na kojoj je onaj sjajni komad na kom piše alfa romeo) suha, ako nije rukom pipaj tepih (okomiti dio tepiha prema podu) trebao bi biti negdje vlažan... to znači da nisi dobro zabrtvio vrata i opet ti pušta, te plastike moraju biti potpuno suhe ako vrata brtve kako treba, kao i tepih....ako je vse to suho gledaj rupe gdje instalacija ulazi u kabinu od motora prema unutra, znam za jedan slučaj i čovjeku je tu puštalo.....
p.s. ako budeš ponovo trebao brtviti vrata najbolje ti je uzeti ljepilo za šajbe i sa njim to proći, drži kao ludo, neće propustiti, a poslije ga uvijek u slučaju potrebe možeš skinuti.... provjereno....  :)

Sljedeći korisnici su zahvalili na ovom postu: Tome zd

Offline Tome zd

• Član Alfa Kluba 2
  • Sa stažom
  • *
    • Zadar
« Odgovori #48 u: 05-04-2018, 12:49:44 »
stavio ponovo silikon ali nije moguce da takva kolicina udje na tom spoji ispod tapecirunga...skinuo plastiku kod brisaca i dovod s te strane je bio zacepljen,ocisti sredinu i jednu i drugu stranu i mislim da vise ne prokisnjava,a to sam zadnje gledao jer nekuzim da postoji mogucnost da radi odvoda kod brisaca dodje voda samo iza vozacevog sjedala..sve drugo suho  pa tako i ispred vozacevog sica...  :what: :what: :what:
Same gas!

Offline max

• Pripravnik
  • **
    • Metković
« Odgovori #49 u: 05-04-2018, 14:08:30 »
stavio ponovo silikon ali nije moguce da takva kolicina udje na tom spoji ispod tapecirunga...skinuo plastiku kod brisaca i dovod s te strane je bio zacepljen,ocisti sredinu i jednu i drugu stranu i mislim da vise ne prokisnjava,a to sam zadnje gledao jer nekuzim da postoji mogucnost da radi odvoda kod brisaca dodje voda samo iza vozacevog sjedala..sve drugo suho  pa tako i ispred vozacevog sica...  :what: :what: :what:

moguće, itekako, vjeruj mi.... meni je najprije popustilo na prenjim desnim vratima, došao na posao ujutro oko 8h i ostavio auto sve bilo suho, kad sam sjeo u njega oko 15.30 ispred suvozačevih nogu.... akvarij, samo su falile zlatne ribice još...  :lol
a čini mi se da je ovom tipu što sam ti već pisao (puštalo mu oko ulaza instalacije u kabinu) isto tako bilo, sve naprijed suho, a iza vozača jezero.... prođe voda po podu valjda i naprijed ostane suho, a pozadi se skuplja... možda ima veze i sa nagibom auta, ako je bilo parkirano na kosini naprijed ili nazad ili ukoso po boku, sve utječe, voda pronalazi put gdje je najlakše.... nema veze bitno da si riješio...
« Zadnja izmjena: 05-04-2018, 14:11:21 od max »

Sljedeći korisnici su zahvalili na ovom postu: Tome zd

Offline Tome zd

• Član Alfa Kluba 2
  • Sa stažom
  • *
    • Zadar
« Odgovori #50 u: 05-04-2018, 14:25:22 »
moguće, itekako, vjeruj mi.... meni je najprije popustilo na prenjim desnim vratima, došao na posao ujutro oko 8h i ostavio auto sve bilo suho, kad sam sjeo u njega oko 15.30 ispred suvozačevih nogu.... akvarij, samo su falile zlatne ribice još...  :lol
a čini mi se da je ovom tipu što sam ti već pisao (puštalo mu oko ulaza instalacije u kabinu) isto tako bilo, sve naprijed suho, a iza vozača jezero.... prođe voda po podu valjda i naprijed ostane suho, a pozadi se skuplja... možda ima veze i sa nagibom auta, ako je bilo parkirano na kosini naprijed ili nazad ili ukoso po boku, sve utječe, voda pronalazi put gdje je najlakše.... nema veze bitno da si riješio...

ma evo bas danas pada kisa popodne cu provijerit za svaki slucaj..al nedam se  :crazy: hvala na pomoci  :hshake:
Same gas!

Offline kstancec

• Na probi
  • *
    • Donji Kraljevec
« Odgovori #51 u: 17-06-2019, 14:29:03 »
Gdje da kupim žabice trapacirunga za prednja desna vrata?