20-12-2014, 14:35:57

Autor Tema: Kako se žaliti na kaznu za alkohol?  (Posjeta: 19579 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Reno

• Trade Count: (+6)
  • Ovisnik o alfistima
  • Spol: Muški
  • tramakam sa ragama
    • Rijeka
Kolega reno tvoje zaključivanje me nekad poprilično iznenađuje imajući u vidu da radiš u osiguravajućoj struci, NHF
Nije problem što je on popio pet piva mogao je popiti kanister, problem je što je takav sjeo za volan i učestvovao u saobračaju.....
Vrijeme reakcije prosječnog vozača bez opijata u krvi se kreće o ovisnosti o vrsti reakcije 0.75-0.90 sekunde. Sve iznad jednog promila to vrijeme reakcije uvečava višestruko.
Slažem se apsolutno sa kolegom boxerom, treba kolegu dobro mlatnuti po džepu jer isto tako u temi "crna hronika" pratimo dogodovštine raznih šumahera kojih meni u principu nije žao, ali mi je veoma žao onih koje unesreće......
kakve veze moje zakljucivanje necega ima sa tim sto radim u osiguranju? ja sam samo komentirao onu boxerovu izjavu koja nema bas nikakvog smisla jer da je tako onda bi 99% ljudi se oduzela vozacka i isli na psiho test il sta je vec boxer napisao  :rolll: malo filozofirate oko toga jer isto je dali bio pijan za volanom ili prosao negdje di je ogranicenje 70kmh sa 120kmh a to ste vecinom svi napravili,pijan mozes ubit nekog al mozes i sa prebrzom voznjom isti kura*,ja ne podrzavam to sto je covjek vozio pijan ja sam mozda 2 puta sjeo pijan za volan jednom ogrebao auto i nikad vise  :hap:

Offline Mladen

• Moderator
  • Trade Count: (+1)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • AR 159 JTDm 8v
    • Valpovo
ima i caka ako ti vozačka bitna radi posla,netko je već napisao da doneseš poitvrdu sa posla,a možeš dobit zabranu upravljanja za "b" kategoriju van redovonog zanimanja,tj.dok voziš auto od firme za radnog vremena za dostave i sl.....možeš vozit....

to neprolazi uopce ide zabrana na b bez obzira .. samo je pitanje na kolko dugo ... ja sam probao na taj nacin i pusig nemoze tako ...

Offline Tare071

• Ovisnik o alfistima
  • ima kolekciju auta :-)
    • Sarajevo
kakve veze moje zakljucivanje necega ima sa tim sto radim u osiguranju? ja sam samo komentirao onu boxerovu izjavu koja nema bas nikakvog smisla jer da je tako onda bi 99% ljudi se oduzela vozacka i isli na psiho test il sta je vec boxer napisao  :rolll: malo filozofirate oko toga jer isto je dali bio pijan za volanom ili prosao negdje di je ogranicenje 70kmh sa 120kmh a to ste vecinom svi napravili,pijan mozes ubit nekog al mozes i sa prebrzom voznjom isti kura*,ja ne podrzavam to sto je covjek vozio pijan ja sam mozda 2 puta sjeo pijan za volan jednom ogrebao auto i nikad vise  :hap:

Upravo je poenta da ako trijezan možeš napraviti sranje kako ga tek možeš pijan napraviti.......
Ja sam za izrazito kažnjavanje i pooštravanje kazni, nemam milosti za takve situacije
"Rightous infliction of retribution manifested by an appropriate agent"

Offline Dean164

• Trade Count: (+3)
  • Ovisnik o alfistima
  • 164 2.0 TS Super
    • Sisak
Ako pijan voziš i uhvate te, pičkaraš po policiji... ako pijan voziš i napraviš "sranje" opet svi pičkaraju po policiji... nije ti policija lijevala alkohol kroz grlo ...  :ne:

Offline pino

• Trade Count: (0)
  • Pripravnik
  • **
    • Makarska
u potpunosti se slažem s Boxer-om i Tare-om. uz to, nikad pijan nisam sio za volan.
prebrza vožnja je opasna, ali po meni, manje opasna nego vožnja u pijanom stanju, jer kao takav nemaš nikakve reakcije, dok će priseban čovjek koji i vozi prebrzo opet moći reagirati (ne odobravam vozit prebrzo u naselju, ali na otvorenoj cesti mislim da svako treba procjenit koliko može brzo vozit, jer nema svako isto iskustvo niti ima svako auto koje se ponaša dobro)

da se mene pita, ukinio bi ograničenja brzine. vozi koliko smatraš da možeš. ali, ako lupiš nešto/nekoga, bila bi mu takva kazna da sljedećih 15 godina nebi sio u auto. e tada bi svi pazili.
isto ko i sa zločinima. ovi ovoga ubije, i izađe za 2 miseca. oko za oko, zub za zub, tek tada čovik počne razmišljat glavom. svakome se može dogodit, to je istina, ali je bit da malo, ali malo ko razmišlja o posljedicama dok se to ne dogodi.

ovo je malo ošlo u OT.  :mah:

Offline yedwy

• Član Alfa Kluba*****
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Alfa 156 1.8 TS & VW Passat 1.9 TDI
    • Sesvete/Bednja/Zabok
Kako isus reče moli za rate, sve ostalo zaboravi IMHO...
U garaži sile osovine...

Offline Suki_san

• Starosjedioc
  • 156 1.9 JTDm 16V SW SP
    • Đakovo
sinoć u 02,45 sati sam jednom vozaču oduzeo vozačku zbog 1.69 promila..

i ne osjećan se nimalo sritniji zbog toga, a ni veći frajer...  :metak

a ostalo ti je sve rečeno već...

sritno sa žalbom.. :mah:
:ok: :ok:
Every night  I have the same dream
I'm hatching some plot, scheming some scheme!

Offline zoran

• Pripravnik
  • **
  • 145 2.0/16v qv
    • Zgb-Savica-Markuševec-Dugave
    • Execar
Potpisivanje samo znaci da si primio kaznu, nis drugo. Ako odbijes potpisati to NE znaci da ti je kazna ne vazeca.

Ostalo necu komentirati.
daj mi ovo pojasni??
naime ja sam probao dva puta odbiti potpisati pa su mi se priprijetili privođenjem u stanicu,ujutro na sud i na kraju opet plačanje kazne....
čemu uopče služi potpis osim "da si primio na znanje i da se slažeš s ćinjenicom koju je murjak zaključio"
nisam lud da budem normalan

Offline Mike20

• Trade Count: (+5)
  • Ovisnik o alfistima
  • Fiat Bravo t-jet
    • Varaždin-Zagreb
Potpisao ili ne, kazna, zapisnik ili što već, je važeći.
Potpisivanjem se niti  slažeš niti ne slažeš-ZAPAMTITE TO.

Posebno na prekršajnom nalogu-gdje potpisuješ samo primitak.
Još mnogi su u zabludi, ako napušeš, nepotpisivanjem zapisnika o alkoholu neće biti rezultat 0,00 ili nevažeće.

Nema nikakvog privođenja radi nepotpisivanja, ali ima privođenje za odbijanje alkotesta

Kak je već spomenuto, svi koji napušu, okrivljuju sve druge, samo ne sebe.
Zapamtite najbitniju stvar, u nedajbože nezgodi u kojoj imaš alkohol preko 0.5, osiguranje će te teretiti za vratiš svu lovu koja je isplaćena oštećenom, friški primjer kod mog frenda, napravio štete 40 000kn na drugom autu, imao je alkohol, i SVIH 40 000 kuna je morao OSOBNO vratiti.

Nemojte se igrati s alkoholom i vožnjom, jer najveća budala je onaj koji svjesno (a kako drugačije) sjeda za volan i onda tek glumi frajera da je nabolji vozač na svijetu i nitko mu ništa ne može
o O (   )____////____(   ) O o

Offline Isus

• Član Alfa Kluba******
  • Trade Count: (+9)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • settantacinque TS, 164 TS
    • ZG Pešča
daj mi ovo pojasni??
naime ja sam probao dva puta odbiti potpisati pa su mi se priprijetili privođenjem u stanicu,ujutro na sud i na kraju opet plačanje kazne....
čemu uopče služi potpis osim "da si primio na znanje i da se slažeš s ćinjenicom koju je murjak zaključio"

potpis znači da si preuzeo kaznu, znači da ti je uručena na licu mjesta. IMHO je uvijek bolje potpisati. To kaj su oni prijetili je obično bahaćenje, on treba zapisati opasku da odbijaš potpisati i bik, nikakve stanice i pizdraije, to su lokalni šerifi kaj se bahate.
Stojadin milicija edišn i Bismarck krstarica.

Offline zgodni33

• Na probi
  • *
    • zagreb-trnje
potpis znači da si preuzeo kaznu, znači da ti je uručena na licu mjesta. IMHO je uvijek bolje potpisati. To kaj su oni prijetili je obično bahaćenje, on treba zapisati opasku da odbijaš potpisati i bik, nikakve stanice i pizdraije, to su lokalni šerifi kaj se bahate.

Odbijanje potpisivanja zapisnika se tretira kao odricanje prava na žalbu, te kazna automatski postaje pravomoćna.

Offline ARenzzo

• Ovisnik o alfistima
  • AR156 1.9 JTD SP
    • Koprivnica
Odbijanje potpisivanja zapisnika se tretira kao odricanje prava na žalbu, te kazna automatski postaje pravomoćna.
:o000:  :?: :?: :o000:
Daj nemoj nas plašit?? Pa nije moguće da se to tak tretira?
Da kazna postane automatski pravomočna  :o000: :o000: --->to niiiije normalno!!!!

Offline zdravka

• Administrator
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Spol: Ženski
  • TY
    • Zagreb
:o000:  :?: :?: :o000:
Daj nemoj nas plašit?? Pa nije moguće da se to tak tretira?
Da kazna postane automatski pravomočna  :o000: :o000: --->to niiiije normalno!!!!

vjerojatno je mislio na zapisnik sa suda  :craz
...tko nije naučio gledati nebo u potoku, ne zna što su ribe na drveću...

Andrić

Offline Isus

• Član Alfa Kluba******
  • Trade Count: (+9)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • settantacinque TS, 164 TS
    • ZG Pešča
Sud odredjuje kaznu nemurija. nemojte biti smijesni.
Stojadin milicija edišn i Bismarck krstarica.

Offline ARenzzo

• Ovisnik o alfistima
  • AR156 1.9 JTD SP
    • Koprivnica
Pa kolega nas isprepadal... mislil sam da su pak nekaj nakemijali u vezi nepotpisivanja
fuckin' zapisnika  :) :) .. na taj način bi se sakupila lijepa lovica "u korist drž.proračuna RH"...

Offline Tare071

• Ovisnik o alfistima
  • ima kolekciju auta :-)
    • Sarajevo
Ja evo čitam i divim se biserima, ali maštovito je moram priznati......mašta i samouvjerenost direktno obrnuto proporcionalni stvarnom znanju......priceless  :batin
Ubaciš pokoji zvučan termin poput pravomoćnosti......tu i tamo pravorjek ili dva, i eto ti ga.....dođeš do zaključka da je dotični ako ništa pisao ZKP ili makar ZOBS   :wal:
« Zadnja izmjena: 29-11-2011, 16:21:31 od Tare071 »
"Rightous infliction of retribution manifested by an appropriate agent"

Offline ARenzzo

• Ovisnik o alfistima
  • AR156 1.9 JTD SP
    • Koprivnica
Nakon posta od kolege "Zgodni 33" ostal sam neugodno iznenađen tj. mislio sam da su na mala vrata
nešto promijenili u ZSCP i da kreće "berba love" u prazan drž.proračun...
Još čudnije mi je bilo kaj nisam nigdje u dnevnoj štampi pročital ništa na tu temu...zato sam i  :komp:
 :ok:

Online Alfa_gtv

• Moderator
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • AR GTV V6 TB
    • ZG
Dobro da nije napisao jos da ako odbis potpisat da oduzmu auto, mamu, tatu, seku, psa, macku i kornjacu, i da jos dobis 10 godina zatvora  :funny:  :)  majko mila...
V6   moja AR GTV 2.0 V6 TB

"Many of the technical solutions you'll find in a Ferrari, are also often used in an Alfa Romeo"

PROMAJA

• Gost
Kornjače ne uzimaju,nema ih ko čuvat  :hap:

Online Alfa_gtv

• Moderator
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • AR GTV V6 TB
    • ZG
ma napravit ce juhu od njih, ili napisat jos kaznu sto posjedujes kornjacu, a sve to jer je odbio potpisati  :funny:
V6   moja AR GTV 2.0 V6 TB

"Many of the technical solutions you'll find in a Ferrari, are also often used in an Alfa Romeo"