15-11-2019, 17:35:41

Autor Tema: Zamašnjak,homokinetički...podrhtavanje?  (Posjeta: 37416 vremena)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Seb

• Donator kluba
  • Trade Count: (+2)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Spol: Muški
    • Velika Mlaka
Odg: Zamašnjak,homokinetički...podrhtavanje?
« Odgovori #20 u: 29-11-2011, 13:03:35 »
To što vam trese prilikom vožnje 80-120 to nema veze s homokinetičkim zglobovima oni bi se čuli da klackaju i to najviše po zavojima tj okretanja volana npr.okretanja na parkingu za puni krug u stranu u koju smotaš manje više kontra strana se čuje jel je tamo najviše opterečenje na osovini...ispravi me Seb ako griješim....
A ovo što vam trese ili gume ili felge,što se tiče trešnje motora neki nosač ili seleni....ako auto vuče još na sve to ili krajnik,kugle...a može i amortizer biti...
malo si u krivu...mi pričamo o unutarnjim zglobovima koji su drukčiji nego vanjski homo zglobovi i drukčije se manifestira kvar

Offline Basta

• Trade Count: (0)
  • Pripravnik
  • **
  • Alfa 156 1.8+lpg
    • Zagreb
« Odgovori #21 u: 29-11-2011, 14:07:52 »
Pa ako trese pri toj brzini jel može biti da je homokinetički ok...a da je poluosovina popigana pa da zato manifestira trešenje pri određenoj brzini???
Dosta je bilo niskih okretaja....

Offline Seb

• Donator kluba
  • Ovisnik o alfistima
  • *
    • Velika Mlaka
« Odgovori #22 u: 29-11-2011, 14:36:43 »
Pa ako trese pri toj brzini jel može biti da je homokinetički ok...a da je poluosovina popigana pa da zato manifestira trešenje pri određenoj brzini???
moraš razlućit homokinetički zglob od unutarnjeg zgloba...zbog homo zgloba ja nisam imo slučaj da trese...zbog spigane poluosovine može trest mada su to rijetki slučaji da neko spiga poluosovinu a unutarnji zglobovi su česta pojava na jakim JTDima i MJetovima...čak i GTA  hoče zezat na isti način

mkuzir

• Gost
« Odgovori #23 u: 01-12-2011, 18:55:24 »
Preporucam da odes vulkanizeru da ti pogleda kotace. Izbalansira ako treba. To ti je najjeftinije, a eliminirat ces jednu nepoznanicu. I tako redom jednu po jednu i na kraju ces naci sto ne valja!

Imam i ja jedno pitanje - kad gasim motor nesto zakucka. Danas sam skuzio da ako imam kuplung pritisnut do kraja nista ne zakucka. Ima tko ideju sto bi moglo biti?

Offline Seb

• Donator kluba
  • Ovisnik o alfistima
  • *
    • Velika Mlaka
« Odgovori #24 u: 01-12-2011, 19:43:54 »
Preporucam da odes vulkanizeru da ti pogleda kotace. Izbalansira ako treba. To ti je najjeftinije, a eliminirat ces jednu nepoznanicu. I tako redom jednu po jednu i na kraju ces naci sto ne valja!

Imam i ja jedno pitanje - kad gasim motor nesto zakucka. Danas sam skuzio da ako imam kuplung pritisnut do kraja nista ne zakucka. Ima tko ideju sto bi moglo biti?
zamajac ak ej u pitanju jtd ili mjet

mkuzir

• Gost
« Odgovori #25 u: 01-12-2011, 20:49:24 »
je, u pitanju je 2,4jtdm na 159. koliko to kosta tocno?

Offline fiatuno

• Trade Count: (+13)
  • Starosjedioc
  • Audi za svaki dan Fiat za vikend...
    • Velika Britanija - Zlobin
« Odgovori #26 u: 02-12-2011, 00:42:35 »
poluosovina trese cijelo vrijeme ne samo na određenoj brzini
.....................

Offline Seb

• Donator kluba
  • Ovisnik o alfistima
  • *
    • Velika Mlaka
« Odgovori #27 u: 02-12-2011, 06:46:22 »
je, u pitanju je 2,4jtdm na 159. koliko to kosta tocno?
set kvačila,potisni i zamajac oko 11 000  :o000:  jučer sam prodo jedan polovni zamajac

Offline Seb

• Donator kluba
  • Ovisnik o alfistima
  • *
    • Velika Mlaka
« Odgovori #28 u: 02-12-2011, 07:39:25 »
pa dobro, nije tako strasno  :craz
što nema više ovakih mušterija  :care :funny:

Offline Seb

• Donator kluba
  • Ovisnik o alfistima
  • *
    • Velika Mlaka
« Odgovori #29 u: 02-12-2011, 07:42:48 »
oni koji imaju za ovakve stvari, voze benzinca  :hehe:

stara talijanska poslovica: tko spara na gorivu, vrati u zamasnjacima  :da: :da:  :craz
:hehe: :hehe: :hehe:

mkuzir

• Gost
« Odgovori #30 u: 02-12-2011, 10:00:37 »
meni uopce nije smjesno! kad se zbroji ulog za zamajac, ciscenje injektora, i jos neke sitnice... bolje prodat auto, dolozit te novce, pokrit gubitak u vrijednosti i kupit nesto drugo.  :?:

Alfa-Dodo

• Gost
« Odgovori #31 u: 02-12-2011, 10:05:11 »
na 156 nije tako skupo, ali nije puno jeftinije original novo. Ja sam sebi riješio reparirani zamašnjak i reparirano original kvačilo dođe oko 2200 kn bez ležaja, ležaj je oko 600 kn što onda ispadne ajde de prihvatljivo ako su razne tisučice prihvatljive  :000: :000: :vamp:

mkuzir

• Gost
« Odgovori #32 u: 02-12-2011, 10:22:07 »
svakako je bolje na razini tisucica nego desetak njih. gdje si to dao reparirati ili kupio reparirano? neki specijalni trgovac?

Offline Seb

• Donator kluba
  • Ovisnik o alfistima
  • *
    • Velika Mlaka
« Odgovori #33 u: 02-12-2011, 13:34:02 »
pa sta nema onaj neki sistem zamjene tog dualmass zamasnjaka sa nekim klasicnim? pa si onda rjesio problem za vjeke vjekova.
ja sam nešto čuo o toma ali pitanje je kolko to košta i kake se posljedice vožnje sa takim zamašnjakom...nije bez veze stavljen dualmass

Offline Basta

• Pripravnik
  • **
  • Alfa 156 1.8+lpg
    • Zagreb
« Odgovori #34 u: 02-12-2011, 19:24:17 »
Oa koliko dugo otprilike traje kvačilo i zamašnjak na Alfi 2.4 jtdm koji je prosjek kilometara jel 11T kn je po meni jako puno za dat i koliko to košta u Trst-u???
Dosta je bilo niskih okretaja....

Alfa-Dodo

• Gost
« Odgovori #35 u: 02-12-2011, 19:24:38 »
svakako je bolje na razini tisucica nego desetak njih. gdje si to dao reparirati ili kupio reparirano? neki specijalni trgovac?
kad mi je riknuo, tražio sam zamjenski, nema ga, LuK je prizvođač za Alfu (original) ali ga u postprodaji nema. Kupio ga kod ovlaštenog, mislim da je novi bio oko 5500kn, a ovaj reparirani (daš svoj unutra i dobiješ drugi van) je bio oko 2800 kn  :da:
I da kupio ga kod ovlaštenog, samo ga oni imaju, barem za 2.4 jtdm 156

mkuzir

• Gost
« Odgovori #36 u: 02-12-2011, 19:28:45 »
moram se malo pointeresirati na tu temu. genijalna ideja da se moze svog dati unutra i dobit reparirani van.  :ok:

Offline Seb

• Donator kluba
  • Ovisnik o alfistima
  • *
    • Velika Mlaka
« Odgovori #37 u: 03-12-2011, 07:23:46 »
Oa koliko dugo otprilike traje kvačilo i zamašnjak na Alfi 2.4 jtdm koji je prosjek kilometara jel 11T kn je po meni jako puno za dat i koliko to košta u Trst-u???
kvačilo sve ovisi o uvjetima vožnje...a zamajac bi trebo izdržat bar dva seta kvačila

Offline zoranm

• Sa stažom
  • alfa 166,159
    • Nova Gradiška
« Odgovori #38 u: 05-12-2011, 13:58:03 »
pa sta nema onaj neki sistem zamjene tog dualmass zamasnjaka sa nekim klasicnim? pa si onda rjesio problem za vjeke vjekova.
nemoguće  :ne:jer ostaje problem kako riješiti lamelu,tj nekad su lamele imale na sebi one opruge za rasterećivanje a sad se to nalazi u zamašnjaku i morao bi onda kemijati i bušiti lamelu i stavljati opruge a onda tko zna kako bi to radilo...znam tipa koji je to probao na passatu i nije uspjelo

Offline fiatuno

• Trade Count: (+13)
  • Starosjedioc
  • Audi za svaki dan Fiat za vikend...
    • Velika Britanija - Zlobin
« Odgovori #39 u: 05-12-2011, 18:08:08 »
nemoguće  :ne:jer ostaje problem kako riješiti lamelu,tj nekad su lamele imale na sebi one opruge za rasterećivanje a sad se to nalazi u zamašnjaku i morao bi onda kemijati i bušiti lamelu i stavljati opruge a onda tko zna kako bi to radilo...znam tipa koji je to probao na passatu i nije uspjelo
netreba kemijat pa postoje lamele sa oprugama na sebi tog promjera i tog broja zubiju i samo se fiksira zamašnjak ili stavi običan
imaš zamjenske kitove za kupit sa normalnim zamašnjakom
.....................