15-11-2019, 09:57:49

Autor Tema: "krckanje" u prednjem dijelu, alfa 156  (Posjeta: 14020 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline mareo

• Administrator
  • Trade Count: (+33)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Spol: Muški
  • 156 1.9 Q2
    • Zgb
"krckanje" u prednjem dijelu, alfa 156
« u: 09-05-2011, 13:38:25 »
...jutro, alfa potpuno hladna, krenem, sve tiho, samo se čuje brundanje motora...čim se auto zagrije (nakon cca 10ak km), pritiskom papučice gasa (pogotovo kad krećem npr. sa semafora), auto se napne i čuje se kuc-kuc-kuc, stisnem kočnicu (ili skroz pustim gas) čuje se povratno kuc-kuc-kuc...ili vozim konstantno npr. 60km/h, sve 5,  stisnem gas kuc-kuc-kuc (udaraca se čuje koliko jako stisnem gas, tj, koliko se auto "napne", najviše 3-4 puta), pustim gas - povrat kuc-kuc-kuc...na rupe ne reagira, sve tiho (eventualno u zavoju, ako pogodim trenutak, jednom kucne, ali rijetkost)...stanem na mjestu, ljuljam auto ko kreten, kucanja nema...auto se ohladi (cijeli dan na poslu ili po noći), kucanje prestane, čim se zgrije, ponovo se čuje...sad kad je toplije, prije počne kuckati...
...malo sam testirao po dvorištu i osim kvrckanja kad se ide naprijed nazad, otkrio sam da kvrcka i kad se okreće volan lijevo desno (na mjestu, bez kretanja), ali to je bilo samo jednom i nemogu ga tu više dobiti...tada sam mu našao moment gdje točno kvrcne (i povratno), na mali pomak volanom (ali je jako teško uloviti taj trenutak  :rolll:)...zanimljivo je bilo, da u istom položaju kad izađem iz auta kvrckanje oslabi ili prestaje...također u istom položaju kvrckanje se čuje sa stisnutom kočnicom, a slabije ili gotovo prestane kad pustim kočnicu...zvuk drito dolazi sa lijeve strane...ali nemogu otkriti otkuda... :wal:

...koliko je shebano kuckanje govori činjenica, da u jednom ovlaštenom servisu nemogu otkriti uzrok... :rolll:

...prednji ovjes je potpuno nov, SVE...promjenjeno je što je trebalo i što nije (gornje-donje vilice, amortizeri, ležajevi amortizera, spone balansice, letva kpl.), balansica (seleni) kontrolirana - nema mm lufta...sve utegnuto...homokinetički je ok, jer nema krckanja prilikom polaska, na full okrenutom volanu...

...nemam više ideja...pare sam spičkao na nepotrebnim izmjenama  :mad: i nedam više kune serviserima za "možda je" dijagnoze...

...molim preporuku kome da dam auto (ja više nemam živaca), tko će pronaći PRAVI uzrok i riješiti to (vjerujem da je sitnica, ali skrivena)...bit će adekvatno plaćen...novce za "razgledavanje" ovjesa i kasnije nepronalazak kvara više nedam!...konkretno i jasno...

*ebo mene mali pas, kak' si? pa tak'...

Offline Dooks

• Trade Count: (+3)
  • Ovisnik o alfistima
  • Astra J 1.7CDTI
    • Samobor
Odg: "krckanje" u prednjem dijelu, alfa 156
« Odgovori #1 u: 09-05-2011, 13:48:38 »
A unutarnji homokinetički?  :?:
Video: Odabrao Đelo Hadžiselimović. Preveo Saša Kolka. Tekst čitao Miljenko Kokot

Offline Andro156

• Trade Count: (0)
  • Sa stažom
  • 156 2.5 V6 24v, Škoda Octavia 2.0TDI Sportstyle RS
    • Križ
« Odgovori #2 u: 09-05-2011, 13:49:20 »
 :?:
:ok:

Offline mareo

• Administrator
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • 156 1.9 Q2
    • Zgb
« Odgovori #3 u: 09-05-2011, 13:50:55 »

...dali on reagira na temperaturu?... :?:

Offline Pero156TS

• Predsjedništvo
  • Trade Count: (+13)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • GT 1.9 JTD, Lancia Y
    • Zagreb
« Odgovori #4 u: 09-05-2011, 13:52:32 »
:?:

budeš si danas cijelu glavu raščoho od tolkog čohanja, a i mogla bi te zabolit od kolutanja očima
GT 1.9 JTD
Svi pričaju da pijem, a nitko ne priča da sam žedan.

Offline Dooks

• Trade Count: (+3)
  • Ovisnik o alfistima
  • Astra J 1.7CDTI
    • Samobor
« Odgovori #5 u: 09-05-2011, 13:54:33 »
...dali on reagira na temperaturu?... :?:
Pa meni kad je polagano odlazio, ujutro na hladan motor se nije ništa čulo... kad se zagrijao se čulo. Isto sa puštanjem i davanjem gasa. A jel ti prestane kuckat kad stisneš kvačilo?  :?:
Video: Odabrao Đelo Hadžiselimović. Preveo Saša Kolka. Tekst čitao Miljenko Kokot

Offline mareo

• Administrator
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • 156 1.9 Q2
    • Zgb
« Odgovori #6 u: 09-05-2011, 14:15:45 »
Pa meni kad je polagano odlazio, ujutro na hladan motor se nije ništa čulo... kad se zagrijao se čulo. Isto sa puštanjem i davanjem gasa. A jel ti prestane kuckat kad stisneš kvačilo?  :?:

...fora je da ne kucka u vožnji pod konstantnom brzinom, samo u naglim promjenama "napetosti auta" (neznam kako bi ovo objasnio), znači nagli gas - otpuštanje gasa, kada cijela karoserija ide gore-dole...

edit: htio sam reć da nema veze sa kvačilom...
« Zadnja izmjena: 09-05-2011, 14:16:56 od mareo »

Offline SigniGT

• Starosjedioc
  • u offsetu...
    • Rijeka
« Odgovori #7 u: 09-05-2011, 14:21:47 »
evo ako ti je utjeha, promijenio sam cijeli trap i meni kad je bura kvrca pri kretanju recimo semafori... ne uvijek samo kad je bura otupio sam već al udarci koje čujem imam osječaj da će mi nešto ispast
SPEED IS A MATTER OF COST! HOW MUCH CAN YOU AFFORD TO GO?!?

Offline adventurer

• Trade Count: (+7)
  • Sa stažom
    • Zaprešić
« Odgovori #8 u: 09-05-2011, 14:32:20 »
...fora je da ne kucka u vožnji pod konstantnom brzinom, samo u naglim promjenama "napetosti auta" (neznam kako bi ovo objasnio), znači nagli gas - otpuštanje gasa, kada cijela karoserija ide gore-dole...

edit: htio sam reć da nema veze sa kvačilom...
meni se slično događalo kod malo naglijeg kretanja i kočenja,bio je u pitanju kinetički a pošto sam imao cijelu ispravnu poluosovinu doma promijenio sam nju tak da neznam jel bio u unutarnji ili vanjski...
...CUORE SPORTIVO...

Offline mareo

• Administrator
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • 156 1.9 Q2
    • Zgb
« Odgovori #9 u: 09-05-2011, 14:37:35 »
...kako se i dali se, točno može otkriti neispravnost homokinetičkog zgloba bez skidanja?...

Offline Stiv

• Trade Count: (+20)
  • Ovisnik o alfistima
  • 146 1.6 TS & 156 2.4 JTD SW
    • Samobor
« Odgovori #10 u: 09-05-2011, 14:49:35 »
dali su se ta kvrckanja dogadjala i prije same izmjene vilica te letve volana, nije da znam kaj je al mi smrdi na nest da je prevec stegnuto,neki od selena mi tu smrdi,ili cak da nije dovoljno stegnuta donja vilica. kod mene se culo na donjoj vilici takvo kuckanje kad mi je ex mestar provrtio oba sarafa a nije mi to reko pa sam moral narezat nove navoje i stavit vece sarafe  :(
:mahm QVMember of  U B OQV

Offline adventurer

• Trade Count: (+7)
  • Sa stažom
    • Zaprešić
« Odgovori #11 u: 09-05-2011, 14:52:20 »
...kako se i dali se, točno može otkriti neispravnost homokinetičkog zgloba bez skidanja?...
neznam,meni je mehaničar rekao da je kinetički pa sam ga poslušao....
...CUORE SPORTIVO...

Offline Damir

• Član Alfa Kluba12
  • Trade Count: (+5)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • AR 156 GTA
    • Lučko, Zagreb
« Odgovori #12 u: 09-05-2011, 14:53:50 »

Nije ti to kinetički, on se čuje u drugim uvjetima  :ne2:
Kako sam ti i kod Seba rekao, skoro sam siguran da je stvar u nekom varu matice jer iz vana se  apsolutno ništa ne ćuje, a zvukovi vilica, homokinetičkih i sl se čuju i van auta   :ok:

BTW meni su i na 166 i na GTA odlazili unutarnji kinetički i oni se čuju poptrilično a i auto trese kod ubrzanja  :ok:
« Zadnja izmjena: 09-05-2011, 14:54:41 od Damir »

Offline mareo

• Administrator
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • 156 1.9 Q2
    • Zgb
« Odgovori #13 u: 09-05-2011, 14:57:48 »
dali su se ta kvrckanja dogadjala i prije same izmjene vilica te letve volana, nije da znam kaj je al mi smrdi na nest da je prevec stegnuto,neki od selena mi tu smrdi,ili cak da nije dovoljno stegnuta donja vilica. kod mene se culo na donjoj vilici takvo kuckanje kad mi je ex mestar provrtio oba sarafa a nije mi to reko pa sam moral narezat nove navoje i stavit vece sarafe  :(

...ne, kvrckanje se počelo čuti, recimo 3 dana, nakon što je Seb skužio uzrok prijašnjeg lupanja (višak jedne pikse na "stručno" postavljenim novim amortizerima  :mad:)...donje vilice su par dana prije toga promjenjene i takav oblik krckanja se nije čuo...svi šarafi su provjereno stegnuti...

Offline mareo

• Administrator
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • 156 1.9 Q2
    • Zgb
« Odgovori #14 u: 09-05-2011, 14:59:16 »
Nije ti to kinetički, on se čuje u drugim uvjetima  :ne2:
Kako sam ti i kod Seba rekao, skoro sam siguran da je stvar u nekom varu matice jer iz vana se  apsolutno ništa ne ćuje, a zvukovi vilica, homokinetičkih i sl se čuju i van auta   :ok:

BTW meni su i na 166 i na GTA odlazili unutarnji kinetički i oni se čuju poptrilično a i auto trese kod ubrzanja  :ok:

...čuje se i izvana, vjeruj mi... :da:

Offline Reno

• Trade Count: (+6)
  • Ovisnik o alfistima
    • Rijeka
« Odgovori #15 u: 09-05-2011, 15:05:26 »
da nije neki od nosaca motora  :?:

Offline Seb

• Donator kluba
  • Trade Count: (+2)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
    • Velika Mlaka
« Odgovori #16 u: 09-05-2011, 16:23:55 »
nema ga....ima šalice sa križevima i ja nikad nisam čuo da one tak krckaju tj nikako ne krckaju...krckanje se najbolje čuje samo u kabini vozila
« Zadnja izmjena: 09-05-2011, 16:27:30 od Seb »

Offline Seb

• Donator kluba
  • Trade Count: (+2)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
    • Velika Mlaka
« Odgovori #17 u: 09-05-2011, 16:25:45 »
samo ako čuješ da krcka iz njega...kod kretanaj sa smotanim volanom...staneš pored kotača a neko krene sa autom na način kak sam reko

Zagy

• Gost
« Odgovori #18 u: 09-05-2011, 17:20:26 »
možda malo glupo, al dal si provjeril zategnutost kotača? meni se tak čulo i to je bil uzrok  :ok:

Offline yedwy

• Trade Count: (+1)
  • Ovisnik o alfistima
  • Ford C-Max 1.8 duratec
    • Sesvete Zagreb
« Odgovori #19 u: 09-05-2011, 18:00:05 »
Istina i meni isto ja imam varijabilne šarafe i nisam dobro namjestio/stegnuo kad sam mjenjao doma u ljetni set - par dana je se bilo ok i ono počne kuckat, gledam koji krac mislim si da je lager ošo stanem na parking na poslu, ajde idem iz hebe provjerit šrafe na kotačima i imam kaj vidjet... :craz

Onda sam dotegnuo pa poslje par dana još jednom i sad je sve ok..
« Zadnja izmjena: 09-05-2011, 18:00:58 od yedwy »