22-06-2026, 18:26:45

Autor Tema: Pitanje za vlasnike 159 1.9JTDM 16v 150KS - koliko troši vaša?  (Posjeta: 81539 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline krk4n

  • Trade Count: (0)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 1961
  • Karma: 55
  • Spol: Muški
  • 159 tka
    • Zagreb
Odg: Pitanje za vlasnike 159 1.9JTDM 16v 150KS - koliko troši vaša?
« Odgovori #120 u: 08-12-2015, 09:18:46 »
Joj daj prcam te malo :undd:
 

Online danko0013

  • Član Alfa Kluba 12
  • Trade Count: (+7)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Postova: 21732
  • Karma: 367
  • Spol: Muški
  • GT 1600 Junior X2 Berlina 1750
    • Bjelovar
    • AutoServisJunior
Odg: Pitanje za vlasnike 159 1.9JTDM 16v 150KS - koliko troši vaša?
« Odgovori #121 u: 08-12-2015, 09:22:10 »
Joj daj prcam te malo :undd:

ja prvi teram zajebanciju uvijek

a ono je stanje potrošnje kod mene koje otvorenom većinom se mota do 7 gradom do 9

a kad ugradim 2,4 bude od 3 do 5 litara trošila gas na pod
Nije bolest sve što boli
 

Offline xindi

  • Trade Count: (0)
  • Pripravnik
  • **
  • Postova: 173
  • Karma: 2
  • Spol: Muški
  • 159 1.9 Ti
    • Osijek
Odg: Pitanje za vlasnike 159 1.9JTDM 16v 150KS - koliko troši vaša?
« Odgovori #122 u: 08-12-2015, 22:47:38 »


a kad ugradim 2,4 bude od 3 do 5 litara trošila gas na pod

al ga serendaš po tom 2.4  :hehe:
 

Online danko0013

  • Član Alfa Kluba 12
  • Trade Count: (+7)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Postova: 21732
  • Karma: 367
  • Spol: Muški
  • GT 1600 Junior X2 Berlina 1750
    • Bjelovar
    • AutoServisJunior
Odg: Pitanje za vlasnike 159 1.9JTDM 16v 150KS - koliko troši vaša?
« Odgovori #123 u: 09-12-2015, 00:32:47 »
al ga serendaš po tom 2.4  :hehe:
Upravo si duzan rundu postao

Poslano sa mog SM-N910C koristeći Tapatalk

Nije bolest sve što boli
 

Offline ivan149

  • Trade Count: (0)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 2807
  • Karma: 112
  • Spol: Muški
  • 159 2,4, 159 2,4sw gtv 3.0 V6 turbo
    • BiH
Odg: Pitanje za vlasnike 159 1.9JTDM 16v 150KS - koliko troši vaša?
« Odgovori #124 u: 09-12-2015, 08:02:22 »
ja prvi teram zajebanciju uvijek

a ono je stanje potrošnje kod mene koje otvorenom većinom se mota do 7 gradom do 9

a kad ugradim 2,4 bude od 3 do 5 litara trošila gas na pod
Ne, bude trosila od 6 do 16 litara i bit ces glavna tema u parizu na sastanku o klimatskim promjenama, ali ces bar biti sretan

Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk

#drobipare
 

Offline xindi

  • Trade Count: (0)
  • Pripravnik
  • **
  • Postova: 173
  • Karma: 2
  • Spol: Muški
  • 159 1.9 Ti
    • Osijek
Odg: Pitanje za vlasnike 159 1.9JTDM 16v 150KS - koliko troši vaša?
« Odgovori #125 u: 09-12-2015, 09:07:52 »
Upravo si duzan rundu postao

Poslano sa mog SM-N910C koristeći Tapatalk

hehehhe, uvijek za  :pivo: na misnom mjestu  :tooth:
 

Offline NeoSky

  • Trade Count: (0)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 1648
  • Karma: 64
  • Spol: Muški
    • BIH
Odg: Pitanje za vlasnike 159 1.9JTDM 16v 150KS - koliko troši vaša?
« Odgovori #126 u: 09-12-2015, 09:26:55 »
Ne, bude trosila od 6 do 16 litara i bit ces glavna tema u parizu na sastanku o klimatskim promjenama, ali ces bar biti sretan

Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk

 :funny: :funny: :funny: :smijeh :smijeh :smijeh
When life gives u lemonade, make lemons!!
 

Offline rile

  • Trade Count: (0)
  • Pripravnik
  • **
  • Postova: 221
  • Karma: 7
  • Spol: Muški
    • Zagreb
Odg: Pitanje za vlasnike 159 1.9JTDM 16v 150KS - koliko troši vaša?
« Odgovori #127 u: 23-12-2015, 12:32:44 »
Fascinantno mi je kad tu netko spominje nekakve 5ce i 6ce ... Nemojte pričati o brojkama koje čitate na BCu ... Na benzinsku, tankanje dok pumpa sama ne izbaci i kad ispraznite tank opet na benzinsku i tankanje opet dok pumpa ne izbaci i onda matematiku baciti malo ...

Uglavnom:

Čisti grad (ZG) sve između 9 i 10 litara.
Kombinacija 8-8,5l.
Čista otvorena cesta ili autocesta do 140km/h 7,5l.

Najmanje što sam uspio potrošiti je 6,93l na 100 i ispod toga nikad, ali to nije bila vožnja, to je bilo mučenje.

Sve brojke koje sam naveo su dobivene mjerenjem od čepa do čepa, a ne po lažljivom BCu.

Još jedna stvar, kod 159ke što BC pokazuje manje to više laže i obrnuto, što pokazuje veću potrošnju, to je točniji tako da meni u gradu gdje troši kako sam već rekao 9-10l, BC pokazuje 9,x litara. Na otvorenoj cesti gdje troši manje sam po BCu jednom uspio spustiti na 4,9, a bez problema ga na otvorenoj spustim na 5,3 po BCu, a tu realno troši 7 litara. Dakle, na ove utopijske brojke od 5 i 6 litara po BCu slobodno dodajte litru i pol.

Inače, radi se o remapiranoj 159ki, blindiran EGR i izvađen DPF. Auto ima 181KS i 380Nm.
 

Offline krk4n

  • Trade Count: (0)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 1961
  • Karma: 55
  • Spol: Muški
  • 159 tka
    • Zagreb
Odg: Pitanje za vlasnike 159 1.9JTDM 16v 150KS - koliko troši vaša?
« Odgovori #128 u: 23-12-2015, 12:34:54 »
BC ti kaze 5.3 a u stvarnosti trosi 7? Stari moj nest ti ne valja.
 

Offline rile

  • Trade Count: (0)
  • Pripravnik
  • **
  • Postova: 221
  • Karma: 7
  • Spol: Muški
    • Zagreb
Odg: Pitanje za vlasnike 159 1.9JTDM 16v 150KS - koliko troši vaša?
« Odgovori #129 u: 23-12-2015, 12:41:59 »
BC ti kaze 5.3 a u stvarnosti trosi 7? Stari moj nest ti ne valja.

Od prvog dana otkad ju imam je tako, a imala je 15000 kad sam ju kupio. Danas ima 165000 i ponašanje je isto.

Tebi BC pokazuje točno?
 

Offline krk4n

  • Trade Count: (0)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 1961
  • Karma: 55
  • Spol: Muški
  • 159 tka
    • Zagreb
Odg: Pitanje za vlasnike 159 1.9JTDM 16v 150KS - koliko troši vaša?
« Odgovori #130 u: 23-12-2015, 12:43:00 »
Laže mi u gradu 0.5l, a na otvorenoj cesti 0.3

EDIT:
na 120 km/h, okretaji 2100. Komp kaže 5.7-5.9.
U stvarnosti troši ravno 6 L
Tom brzinom idem na posao pa si računa putne troškove, tak da je provjereno 100%
« Zadnja izmjena: 23-12-2015, 12:45:35 od krk4n »
 

Online danko0013

  • Član Alfa Kluba 12
  • Trade Count: (+7)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Postova: 21732
  • Karma: 367
  • Spol: Muški
  • GT 1600 Junior X2 Berlina 1750
    • Bjelovar
    • AutoServisJunior
Odg: Pitanje za vlasnike 159 1.9JTDM 16v 150KS - koliko troši vaša?
« Odgovori #131 u: 23-12-2015, 13:30:24 »
Fascinantno mi je kad tu netko spominje nekakve 5ce i 6ce ... Nemojte pričati o brojkama koje čitate na BCu ... Na benzinsku, tankanje dok pumpa sama ne izbaci i kad ispraznite tank opet na benzinsku i tankanje opet dok pumpa ne izbaci i onda matematiku baciti malo ...

Uglavnom:

Čisti grad (ZG) sve između 9 i 10 litara.
Kombinacija 8-8,5l.
Čista otvorena cesta ili autocesta do 140km/h 7,5l.

Najmanje što sam uspio potrošiti je 6,93l na 100 i ispod toga nikad, ali to nije bila vožnja, to je bilo mučenje.

Sve brojke koje sam naveo su dobivene mjerenjem od čepa do čepa, a ne po lažljivom BCu.

Još jedna stvar, kod 159ke što BC pokazuje manje to više laže i obrnuto, što pokazuje veću potrošnju, to je točniji tako da meni u gradu gdje troši kako sam već rekao 9-10l, BC pokazuje 9,x litara. Na otvorenoj cesti gdje troši manje sam po BCu jednom uspio spustiti na 4,9, a bez problema ga na otvorenoj spustim na 5,3 po BCu, a tu realno troši 7 litara. Dakle, na ove utopijske brojke od 5 i 6 litara po BCu slobodno dodajte litru i pol.

Inače, radi se o remapiranoj 159ki, blindiran EGR i izvađen DPF. Auto ima 181KS i 380Nm.

ja sam uvijek točio do čepa poništavao km i računao i meni je BC odstupao cca 1dcl
Nije bolest sve što boli
 

Zagy

  • Gost
  • Trade Count: (0)
Odg: Pitanje za vlasnike 159 1.9JTDM 16v 150KS - koliko troši vaša?
« Odgovori #132 u: 23-12-2015, 14:58:33 »
I meni isto troši po bc.
16" 6.2
19" 6.7 kombinirana vožnja.
Remap na oko 190ks
 

Offline rile

  • Trade Count: (0)
  • Pripravnik
  • **
  • Postova: 221
  • Karma: 7
  • Spol: Muški
    • Zagreb
Odg: Pitanje za vlasnike 159 1.9JTDM 16v 150KS - koliko troši vaša?
« Odgovori #133 u: 23-12-2015, 16:35:46 »
Bas bi volio vidjeti koliko bi te koje trose 6-7 litara trosile kod mene i u mom rezimu voznje - 100km tjedno grad (ZG) i autocesta ZG-KT-ZG jednom tjedno.
 

Offline krk4n

  • Trade Count: (0)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 1961
  • Karma: 55
  • Spol: Muški
  • 159 tka
    • Zagreb
Odg: Pitanje za vlasnike 159 1.9JTDM 16v 150KS - koliko troši vaša?
« Odgovori #134 u: 23-12-2015, 16:48:08 »
Cek, sad je vec do tvog rezima voznje?
 

Online danko0013

  • Član Alfa Kluba 12
  • Trade Count: (+7)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Postova: 21732
  • Karma: 367
  • Spol: Muški
  • GT 1600 Junior X2 Berlina 1750
    • Bjelovar
    • AutoServisJunior
Odg: Pitanje za vlasnike 159 1.9JTDM 16v 150KS - koliko troši vaša?
« Odgovori #135 u: 23-12-2015, 16:56:16 »
Bas bi volio vidjeti koliko bi te koje trose 6-7 litara trosile kod mene i u mom rezimu voznje - 100km tjedno grad (ZG) i autocesta ZG-KT-ZG jednom tjedno.

ako je gaziš normalno da troši ja sam moju uspio na 13l na 100 natjerati

može ti više trošiti zbog lošeg mafa ili injektora
Nije bolest sve što boli
 

Zagy

  • Gost
  • Trade Count: (0)
Odg: Pitanje za vlasnike 159 1.9JTDM 16v 150KS - koliko troši vaša?
« Odgovori #136 u: 23-12-2015, 16:58:17 »
I moja kad sam ju vozil 230 Ri-Zg je trošila 8.8 :/
 

Offline rile

  • Trade Count: (0)
  • Pripravnik
  • **
  • Postova: 221
  • Karma: 7
  • Spol: Muški
    • Zagreb
Odg: Pitanje za vlasnike 159 1.9JTDM 16v 150KS - koliko troši vaša?
« Odgovori #137 u: 23-12-2015, 18:26:13 »
Cek, sad je vec do tvog rezima voznje?

Ili to ili je nešto neispravno. Nema trećeg. Seb mi je rekao da je njegova 2,4 po gradu vukla 10, 11 litara tak da mojih 9 mi zvuči normalno. A onda mi se ta priča opet nikako ne uklapa u ovu priču da troši 6-7 u prosjeku.
 

Offline rile

  • Trade Count: (0)
  • Pripravnik
  • **
  • Postova: 221
  • Karma: 7
  • Spol: Muški
    • Zagreb
Odg: Pitanje za vlasnike 159 1.9JTDM 16v 150KS - koliko troši vaša?
« Odgovori #138 u: 23-12-2015, 18:27:03 »
ako je gaziš normalno da troši ja sam moju uspio na 13l na 100 natjerati

može ti više trošiti zbog lošeg mafa ili injektora

A vidiš, ja svoju, koliko god je gazio nisam uspio na toliko natjerati, a vjeruj mi, znam ju nagaziti.

Za MAF ne znam, injektori su svi u granicama normale po kompu.
 

Offline krk4n

  • Trade Count: (0)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 1961
  • Karma: 55
  • Spol: Muški
  • 159 tka
    • Zagreb
Odg: Pitanje za vlasnike 159 1.9JTDM 16v 150KS - koliko troši vaša?
« Odgovori #139 u: 23-12-2015, 18:30:45 »
Vozis cistu gradsku voznju i na autocesti ides 140-150 i cudis se sto imas takvu potrosnju. Takvu potrosnju u tom rezimu imamo svi.
Ja mogu govorit o potrosnji u zg, ali moje radno vrijeme je od pola 7, ja guzve nevidim, i to nema veze sa potrosnjom u cistim gradskim uvjetima.
 Jedino sto je razlicito da ti BC previse laze.

Poslano sa mog HTC One_M8 koristeći Tapatalk

 

Offline rile

  • Trade Count: (0)
  • Pripravnik
  • **
  • Postova: 221
  • Karma: 7
  • Spol: Muški
    • Zagreb
Odg: Pitanje za vlasnike 159 1.9JTDM 16v 150KS - koliko troši vaša?
« Odgovori #140 u: 23-12-2015, 18:58:11 »
Vozis cistu gradsku voznju i na autocesti ides 140-150 i cudis se sto imas takvu potrosnju. Takvu potrosnju u tom rezimu imamo svi.
Ja mogu govorit o potrosnji u zg, ali moje radno vrijeme je od pola 7, ja guzve nevidim, i to nema veze sa potrosnjom u cistim gradskim uvjetima.
 Jedino sto je razlicito da ti BC previse laze.

Poslano sa mog HTC One_M8 koristeći Tapatalk

Ne čudim se ja svojoj potrošnji nego ovoj vašoj od 6,5 litara i slično. Da, slažem se da je moj režim vožnje poguban za potrošnju, ali evo, da se ovako izrazim - najviše što sam ja uspio napraviti sa 65 litara goriva je 910km što ispada 7,14/100km. I to je bila pola autocesta do 130km/h, pola otvorena cesta i laganini vožnja. Sva ostala vožnja mi troši samo više od toga, nikako manje ...
 

Offline krk4n

  • Trade Count: (0)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 1961
  • Karma: 55
  • Spol: Muški
  • 159 tka
    • Zagreb
Odg: Pitanje za vlasnike 159 1.9JTDM 16v 150KS - koliko troši vaša?
« Odgovori #141 u: 23-12-2015, 19:00:06 »
Ajd sad procitaj kolko moja trosi u kojim uvjetima, imas stranicu prije.

Poslano sa mog HTC One_M8 koristeći Tapatalk

 

Offline rile

  • Trade Count: (0)
  • Pripravnik
  • **
  • Postova: 221
  • Karma: 7
  • Spol: Muški
    • Zagreb
Odg: Pitanje za vlasnike 159 1.9JTDM 16v 150KS - koliko troši vaša?
« Odgovori #142 u: 23-12-2015, 19:04:23 »
Ajd sad procitaj kolko moja trosi u kojim uvjetima, imas stranicu prije.

Poslano sa mog HTC One_M8 koristeći Tapatalk

Napisao si da ti realno troši 6l. Ne razumijem što želiš reći ... Znači po tome, ti s tankom prelaziš skoro 1100km?
 

Offline krk4n

  • Trade Count: (0)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 1961
  • Karma: 55
  • Spol: Muški
  • 159 tka
    • Zagreb
Odg: Pitanje za vlasnike 159 1.9JTDM 16v 150KS - koliko troši vaša?
« Odgovori #143 u: 23-12-2015, 19:07:11 »
Da, slavonija, idealna cesta, bez prometa, po ogranicrnju, nema semafora... Ti ocekujes 6l sa autocestom di vozis 130?
Prelazio sam malo vise od 1100 km sa tankom.

Poslano sa mog HTC One_M8 koristeći Tapatalk

 

Offline krk4n

  • Trade Count: (0)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 1961
  • Karma: 55
  • Spol: Muški
  • 159 tka
    • Zagreb
Odg: Pitanje za vlasnike 159 1.9JTDM 16v 150KS - koliko troši vaša?
« Odgovori #144 u: 23-12-2015, 19:12:41 »
I to govorim o idealnon cesti, sto sam i napisao. Znaci cijeli tank takve voznje.
Sve sam fino objasnio, nekuzim di je neko govorio o 6 l kombinira e

Poslano sa mog HTC One_M8 koristeći Tapatalk

 

Online danko0013

  • Član Alfa Kluba 12
  • Trade Count: (+7)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Postova: 21732
  • Karma: 367
  • Spol: Muški
  • GT 1600 Junior X2 Berlina 1750
    • Bjelovar
    • AutoServisJunior
Odg: Pitanje za vlasnike 159 1.9JTDM 16v 150KS - koliko troši vaša?
« Odgovori #145 u: 23-12-2015, 19:16:46 »
Ne čudim se ja svojoj potrošnji nego ovoj vašoj od 6,5 litara i slično. Da, slažem se da je moj režim vožnje poguban za potrošnju, ali evo, da se ovako izrazim - najviše što sam ja uspio napraviti sa 65 litara goriva je 910km što ispada 7,14/100km. I to je bila pola autocesta do 130km/h, pola otvorena cesta i laganini vožnja. Sva ostala vožnja mi troši samo više od toga, nikako manje ...
Ja sa tankom sam znao otici u srbiju zujati tamo i vratiti se nazad sve lokalna cesta 60-110 tempo ovisi kako gdje u takvim uvjetima sam prelazio po 1100km sa 62-3l

Meni je npr najbolje pasalo 4 brzina 80 tu je trosila ko upaljac jednom sam sisak bjelovar i nazad imao potrosnju 4,9l po tocenju

Poslano sa mog SM-N910C koristeći Tapatalk

Nije bolest sve što boli
 

Offline krk4n

  • Trade Count: (0)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 1961
  • Karma: 55
  • Spol: Muški
  • 159 tka
    • Zagreb
Odg: Pitanje za vlasnike 159 1.9JTDM 16v 150KS - koliko troši vaša?
« Odgovori #146 u: 23-12-2015, 20:46:41 »
Ista stvar, 4 brzina 80 najbolja za potrosnju. Ubacis u petu i trosi vise :rol:
 

Offline rile

  • Trade Count: (0)
  • Pripravnik
  • **
  • Postova: 221
  • Karma: 7
  • Spol: Muški
    • Zagreb
Odg: Pitanje za vlasnike 159 1.9JTDM 16v 150KS - koliko troši vaša?
« Odgovori #147 u: 23-12-2015, 21:11:37 »
Da, slavonija, idealna cesta, bez prometa, po ogranicrnju, nema semafora... Ti ocekujes 6l sa autocestom di vozis 130?
Prelazio sam malo vise od 1100 km sa tankom.

Poslano sa mog HTC One_M8 koristeći Tapatalk

Citat: krk4n
Laže mi u gradu 0.5l, a na otvorenoj cesti 0.3

EDIT:
na 120 km/h, okretaji 2100. Komp kaže 5.7-5.9.
U stvarnosti troši ravno 6 L
Tom brzinom idem na posao pa si računa putne troškove, tak da je provjereno 100%

Ne očekujem 6l na 130km/h na autocesti, ali ne očekujem ni puno preko toga. Ne razumijem čemu čuđenje i pitanje da li očekujem 6l na 130 .... Znači tebi je na 6l na 120km/h, po tome ne bi smjela na 130km/h (i 2200-2300rpm) popit ni mrvicu više od 6,5l, a meni pije sigurnih 7,2-7,5.

No dobro, da rezimiramo - različiti režimi vožnje, naravno, povlače i različite potrošnje s tim da sam ja max 3 puta u životu doživio da sam prebacio 900km s tankom, a vozim ju zadnjih 145000km.

Jedino što ostaje je možda ovaj MAF koji je netko spomenuo ... Je li netko to čistio ili se kupuje novi? I kako ga provjeriti?
 

Offline krk4n

  • Trade Count: (0)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 1961
  • Karma: 55
  • Spol: Muški
  • 159 tka
    • Zagreb
Odg: Pitanje za vlasnike 159 1.9JTDM 16v 150KS - koliko troši vaša?
« Odgovori #148 u: 23-12-2015, 21:15:16 »
Pa men 7.5 trosi na 160!
Ocisti maf, uglavnom on zajebava.Puno ti je to onda goriva, jer nemos ti imat neznam kakvu nogu na autocesti ako vozis konst brzinom.

Poslano sa mog HTC One_M8 koristeći Tapatalk

 

Online danko0013

  • Član Alfa Kluba 12
  • Trade Count: (+7)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Postova: 21732
  • Karma: 367
  • Spol: Muški
  • GT 1600 Junior X2 Berlina 1750
    • Bjelovar
    • AutoServisJunior
Odg: Pitanje za vlasnike 159 1.9JTDM 16v 150KS - koliko troši vaša?
« Odgovori #149 u: 23-12-2015, 21:18:15 »
Ne očekujem 6l na 130km/h na autocesti, ali ne očekujem ni puno preko toga. Ne razumijem čemu čuđenje i pitanje da li očekujem 6l na 130 .... Znači tebi je na 6l na 120km/h, po tome ne bi smjela na 130km/h (i 2200-2300rpm) popit ni mrvicu više od 6,5l, a meni pije sigurnih 7,2-7,5.

No dobro, da rezimiramo - različiti režimi vožnje, naravno, povlače i različite potrošnje s tim da sam ja max 3 puta u životu doživio da sam prebacio 900km s tankom, a vozim ju zadnjih 145000km.

Jedino što ostaje je možda ovaj MAF koji je netko spomenuo ... Je li netko to čistio ili se kupuje novi? I kako ga provjeriti?

stari meni na 160 1,6TDI 105ks troši 7,8l i to 400kg lakši auto tako da ne znam šta očekuješ  :?:
Nije bolest sve što boli