Evo i mene s podatkom nakon 6.000 km. Za njih je potrošila 540 litara eurodiesela (BS class) pa ispada okrugli 9 L / 100 km. Na autocesti je najpovoljina potrošnja, prosjek brzine veći od 160 km/h - potrošnja 8 - 8,5 (limitator brzine držim na 180 km/h, rijetko vozim na tempomat). Kratke gradske ture 3 - 4 km po BC 11,0 L/100 km, otvorena cesta (60 - 80 km/h) se vrti oko 7,0 - 7,5 L / 100 km. Napomena: klimu nikad ne gasim!

, gume ljetne 16''.
Kako nije svejedno ko vozi i di vozi, evo usporedba: R_Megane 1.5 dci 85 KS mi troši 6,3 L/100 km (višegodišnji prosjek, iste ture, isti vozač

)
Inače, kad vidim ljude da auto voze na 1.600 rpm-a i dive se niskoj potrošnji na BC-u - popi*dim!

Bilo koji motor se najbolje osjeća malo iznad okretnog momenta (znači oko 2.100 - 2.200 rpm za 1.9 16v) i pri tome REALNO najmanje troši. Svih 150 KS (4.000 rpm) triba samo za priticanje u škare :wz i poneko kratkotrajno ludiranje na praznoj cesti

. Za sve ostalo, viša se šalta do max 3.200 rpm. Ili se pretplatiš na topic: "prolupala radilica"

:

: Malo san skrenija iz topica, ali me isprovocirala mlađa ekipa iz moje okoline ... (znan da prate ovaj forum :hehe:)
Zaključak: kad se uzme u obzir gušt i osjećaj u vožnji, 159 1.9 16v -
[/b]
Eto!
