18-11-2017, 22:41:05

Autor Tema: Zagrijavanje auta zimi  (Posjeta: 3712 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline abatenoj

• Donator
  • Trade Count: (0)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Spol: Muški
  • 155 + 156
    • Old Castle
Odg: Zagrijavanje auta zimi
« Odgovori #60 u: 24-01-2017, 11:53:44 »
Pa sve je napisano vec, najidealnije je pustit malo da procirkulira ulje i krenut na laganim okretajima.. a ne ga zagrijavat 5 min

Cim ulje procirkulira kroz motor i podmaze sve te pokretne dijelove svakako bolje lagano krenuti jer je opet na gasu i veci tlak, i radi izgaranja na leru, pogotovo na hladno dok je na coku tj smjesa jaca
stari auti na karburator bi se tribali malo zagrijat, a noviji sa direktnim ubrizgavanjem ne tribaju. Već nakon nekih 30 sekundi on podigne ulje i može se normalno vozit, a dok radi u leru za to bi mu tribalo više vrimena
You don't own an Alfa Romeo, you have a relationship with it!

Offline Alfaniac

• Pripravnik
  • **
  • AR 159 1.9 JTDm (16v)
    • Zagreb
« Odgovori #61 u: 24-01-2017, 13:22:46 »

Iz uputa za korištenje. Također sam grijao auto u leru dok sam imao karburator u njemu.

Offline xindi

• Pripravnik
  • **
  • 159 1.9 Ti
    • Osijek
« Odgovori #62 u: 24-01-2017, 13:33:37 »
Znaci da mozes tiskati cim dode kazaljka na 50-60c ?  :roll:

Online danko0013

• Član Alfa Kluba****
  • Trade Count: (+8)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • GT 1600 Junior X2 Giulietta 2,0JTDm2
    • Bjelovar
    • AutoServisJunior
« Odgovori #63 u: 24-01-2017, 13:46:39 »
Ok sve to ali nije štetno za motor ako radi na leru

Ja sam bas pratio tlak ulja i nije neka razlika vozio ga lagano ili radio u leru pod ajmo reci cokom

I promjetio sam da ako vozim odmah lagano turbo zvižduka ozbiljno ako ga pustim da se zagrije ne toliko

I ja pisem za 2-5 minuta ne pustiti pol sata dok ne digne temperaturu

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk

Nije bolest sve što boli

Offline Alfaniac

• Pripravnik
  • **
  • AR 159 1.9 JTDm (16v)
    • Zagreb
« Odgovori #64 u: 24-01-2017, 14:27:22 »
Štetno ne. Ne znam je li itko spominjao štetnost. Meni s povađenom ekologijom teško da će se zagrijat u leru, pa nemam smisla stajat na mjestu ujutro na -10. Turbina kod mene fućka svega inicijalnih 500m vožnje, ako i toliko. Nakon 5 minuta vožnje lagano kazaljka počne ić gore (navodno normalna stvar s ugašenim EGR-om i DPF-om), a za stajat na mjestu imam osjećaj da bi moglo proć i 20 minuta.

@xindi
U pravilu da, ako je termostat ok. I to kad pričamo tiskat, a ne gazit. Gazit auto ne bi trebalo ni u kojem slučaju. Al to je do individualnog stila vožnje. Ja vozim ko dedek dok krene kazaljka se dizat prema 60, a onda malo opustim vožnju, a tiskanje odnosno opet ne neka slalom vožnja i garenje tek kad je na 80. Siguran sam da postoje ljudi koji izletavaju s parkinga i voze tako cijelo vrijeme. Kao što rekoh, to je do pojedinca i teško da će se netko striktno držat uputa. Svi mi imamo svoju razvijenu znanost i teoriju kako bi trebalo auto vozit i održavat. Ja sam samo citirao upute kojih se nastojim držat. Dakle lagano kretanje par sekundi nakon paljenja auta i grijanje motora u laganoj vožnji. Siguran sam da nema problema ni ako ga griješ u leru.

Offline alfa fun

• Član Alfa Kluba**
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • 155
    • otok šolta
« Odgovori #65 u: 24-01-2017, 16:43:35 »
(Image removed from quote.)

Iz uputa za korištenje. Također sam grijao auto u leru dok sam imao karburator u njemu.

Ne bi se složio s drugom stavkom. Po njoj bi se pun kapacitet motora mogao koristiti čim se kazaljka rashladne tekučine pomakne. Međutim, ono što bi trebalo počekati je temperatura ulja, a ne rashladne tekučine. A to bi bilo cca. 10 minuta nakon što se rashladna zagrije na radnu temperaturu. Za one koji nemaju pokazivač temperature ulja.
Samo benzin

Offline Alfa166DA

• Starosjedioc
    • Daruvar
« Odgovori #66 u: 24-01-2017, 18:28:08 »
Imale su neke 166 webasto. Ima sam ga priliku kupiti za 50 eura i nisam... to ne mogu nikako prezaliti...

Ima ih i danas po toj cijeni BMW ima isti sisnem imas ih na Njuslalu

-za garazu si slazem neki sistem pa sam surfao i naisao a ovaj sistem samo zagrijava motor t.j. antifriz
098 871 798