17-11-2019, 14:59:43

Autor Tema: TS trokira kad je hladan  (Posjeta: 9537 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline neno4real

• Trade Count: (+1)
  • Pripravnik
  • **
  • Spol: Muški
    • Zagreb
    • računala i mreže, servis, izrada programa i web stranica
Odg: TS trokira kad je hladan
« Odgovori #20 u: 12-01-2011, 20:16:09 »
S karburator klinerom od valvolinea u spreju samo ga dobro naspricat i onda kompresorom ispirit i to je to ....  :mah:

morati ću i ja to primjeniti kada zatopli,

karb cleaner, nikada mi na pamet ne bi palo....  :ok:
Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former.
Albert Einstein US (German-born) physicist (1879 - 1955)

Offline reja

• Trade Count: (0)
  • Pripravnik
  • **
  • Spol: Ženski
  • Alfa 156 2.0 TS
    • Dubrava Zgb
« Odgovori #21 u: 29-09-2011, 19:23:31 »
Nakon što se auto ohladi (tipa preko noći ili kad se vraćam s posla) kod kretanja se dosta vuče. Obrtaljka se sporo diže a auto lagano počinje tresti ko da će se ugasiti. Nebitno da li sam u prvoj ili nekako uspijem prešaltati u drugu, djeluje ko da će tog trena krepati nasred ceste. Nakon cca 20 sec rada, normalno dalje vozi bez takvih zastajkivanja kod stajanja ili kretanja...
Netko možda zna kaj bi moglo biti?
I da, još jedna stvar, kod prvih tipa 5 šaltanja nakon kretanja na hladno mjenjač puno lakše ulazi u prvu i drugu nego kad je motor zagrijan. Kod kretanja sa semafora je nekad teško izbaciti iz brzine ili pak ulazi u prvu ali s dosta napora. Ne znam kad je zadnji put mijenjano ulje u getribi i da li to može biti razlog, ali eto, sad nakon par dana me lagano to počinje zabrinjavati.
Help  :000: ako itko ima kakav pametan savjet, dobrodošao je jer ako je nešto ozbiljnije hoću to riješiti što prije...
« Zadnja izmjena: 19-12-2011, 04:41:57 od yedwy »
-Without communication there would be no nation. -

Offline Mirsad

• Ovisnik o alfistima
  • 156 2.0TS+LPG
    • Sarajevo
« Odgovori #22 u: 30-09-2011, 08:09:23 »
Ma to sto ti opisujes moze biti svasta, od starog ulja u mjenjacu do nekog kvara na potisnoj,lameli. A to sto ti sporo prima gas dok je hladan to me vuce na MAF, sto se tice toga prvo skini crijeva pa ocisti klapnu minimuma, onda malo probaj produvati MAF vidi imali kakve prasine u njemu. A za mjenjac ja bi pokusao promjeniti prvo ulje pa vidi. Sretno QV

Offline Mirsad

• Ovisnik o alfistima
  • 156 2.0TS+LPG
    • Sarajevo
« Odgovori #23 u: 30-09-2011, 08:10:35 »
Ma to sto ti opisujes moze biti svasta, od starog ulja u mjenjacu do nekog kvara na potisnoj,lameli. A to sto ti sporo prima gas dok je hladan to me vuce na MAF, sto se tice toga prvo skini crijeva pa ocisti klapnu minimuma, onda malo probaj produvati MAF vidi imali kakve prasine u njemu. A za mjenjac ja bi pokusao promjeniti prvo ulje pa vidi. Sretno QV

Help  ako itko ima kakav pametan savjet, dobrodošao je jer ako je nešto ozbiljnije hoću to riješiti što prije... A to sve sto su opisao je vrlo ozbilljno.
« Zadnja izmjena: 30-09-2011, 08:11:13 od Mirsad »

Offline reja

• Pripravnik
  • **
  • Alfa 156 2.0 TS
    • Dubrava Zgb
« Odgovori #24 u: 30-09-2011, 09:13:01 »

Hvala ti. Budem se prvo potkovala da uopće skužim di šta i kako pa ću za vikend probati promijeniti ulje i vidjeti dal je to to.
Sinoć sam ga ostavila da radi u leru minutu pa onda krenula i ne trokira, samo kod kretanja odmah nakon paljenja...  :?:
No dobro, ništa nije nerješivo  :hap:

Alfa Dreams

• Gost
« Odgovori #25 u: 21-10-2011, 21:39:44 »
Čim ga upališ na hladno probaj ga sturirati da vidiš jel trokira, ako da, onda ištekaj TPS (throttle positioning senzor) on ti služi za prepoznavanje da li je auto hladan i automatski ti diže smjesu goriva da bude bogatija. Taj senzor ti je negdje na kučištu termostata i na njega vodi kabel. Probaj ga ištekati dok je hladan i zapaliti onda. Ako je rezultat isti onda ti je on prdnul. Mislim da nije MAF zato jer MAF dobiva signal preko TPS (kad tsp diže smjesu onda daje mafu signal za više zraka) i ako zajebava TPS na hladno onda zajebava i MAF.  MAF nema nikakve veze s toplinom motora osim preko TPS.

Tako je barem na TS-u iz 164, ako sam u krivu ispravite me bez  :henker:

Offline pajo_patak

• Sa stažom
  • 2x Delta, 2x Dedra
    • Split
« Odgovori #26 u: 22-10-2011, 01:30:41 »
Čim ga upališ na hladno probaj ga sturirati da vidiš jel trokira, ako da, onda ištekaj TPS (throttle positioning senzor) on ti služi za prepoznavanje da li je auto hladan i automatski ti diže smjesu goriva da bude bogatija. Taj senzor ti je negdje na kučištu termostata i na njega vodi kabel. Probaj ga ištekati dok je hladan i zapaliti onda. Ako je rezultat isti onda ti je on prdnul. Mislim da nije MAF zato jer MAF dobiva signal preko TPS (kad tsp diže smjesu onda daje mafu signal za više zraka) i ako zajebava TPS na hladno onda zajebava i MAF.  MAF nema nikakve veze s toplinom motora osim preko TPS.

Tako je barem na TS-u iz 164, ako sam u krivu ispravite me bez  :henker:

jel se ti sprdaš ili ovo ozbiljno pričaš? :?:
pa čak si i da puno ime senzora, daj pročitaj još jednom pa vidi šta ti samo ime kaže
senzor položaja klapne gasa, i nema nikakve veze sa hladnim motorom. nalazi se kraj same klapne gasa. MAF se mora nalazit između kućišta filtera i klapne gasa. tako da sve šta kažeš nema smisla.
neznam rješenje problema, al mislim da je glupo nagađat dok se auto ne spoji na dijagnostiku i vidi šta ima tamo...
Život je prekratak da bi ga trošili na ružne žene i aute koji malo troše

Offline sparker tino

• Na probi
  • *
    • Čakovec
« Odgovori #27 u: 22-11-2011, 21:40:52 »
Ljudi pomozite da se rjesim muka..

Dakle kad je upalim hladnu radi normalno pod čokom par minuta,a onda pocne trokirat(padaju joj okretaji),a kad se ugrije radi normalno na leru 5 minuta,i onda ko da radi samo na tri cilindra,al kad dva-tri puta pipnem gas vrati se u normalu i dalje radi kak treba!!
Probao sam otpojiti MAF da vidim dal je do njega,al sa ili bez mafa radi potpuno isto,tako da mislim da nije do maf-a,stavil sam i druge injektore i opet isto...

Ječ mozda motoric minimuma ili nest drugo??

Potrosnja se nije mjenjala nego je stalno ista!!!

Po ljetu nije bilo takvih problema nego sad...

Pomagajte ak je neko imao slican problem....
« Zadnja izmjena: 22-11-2011, 21:41:42 od sparker tino »
..............................................

Offline Batina

• Član Alfa Kluba 3
  • Trade Count: (+5)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • 166 2.4 20v/166 2.0 tb/156 2.5 24v
    • Zagorje, Luka
« Odgovori #28 u: 22-11-2011, 23:15:07 »
bobina.?
ak idete kaj pokraj zg-zaboka najdemo se negi pa vam posudim kkl.
Can a car ever be art? Most experts say no, but they obviously haven't seen the Alfa Romeo.

zuna

• Gost
« Odgovori #29 u: 25-11-2011, 16:27:49 »
Provjeri tlak goriva i promini filter goriva ,obavezno! Imao iste probleme s 2,0ts, uvjet su dobre svjecice i cisti injektori :mahm

Offline silvije

• Trade Count: (+3)
  • Ovisnik o alfistima
  • alfa 145 junior zender edition
    • pula
« Odgovori #30 u: 25-11-2011, 16:43:03 »
probaj centralu motora drugu ,meni je ista stvar bila. dva tri maf senzora zamjenio i kablove i lambdu sondu i nista ,tek kasnije mi covjek otrio da je centrala otisla u klinac jer jedna serija tih motora ima da im odlaze centrale

Offline sparker tino

• Na probi
  • *
    • Čakovec
« Odgovori #31 u: 25-11-2011, 17:11:35 »
Provjeri tlak goriva i promini filter goriva ,obavezno! Imao iste probleme s 2,0ts, uvjet su dobre svjecice i cisti injektori :mahm

Filter goriva je promjenjen prije 5tkm,tak da mislim da nebi smio biti filter u pitanju!!!???

Imam 3 kompleta svječica,al sa svima je isto i 2 kompleta injektora i sa oba dva je isto....

Kad su temperature izna +5 ujutro nema tih problema samo kad je dosta vlage u zraku i niske temperature!!
Mislim da bi bobine jedine mogle utjecati na vlagu(moguce je da probijaju zbog vlage),ak sam u krivu ispravite me....
Imam i druge bobine,tak da budem sutra probal i to zamjenit pa da vidimo kaj bu se događalo
..............................................

Offline desperado

• Sa stažom
  • AR 147 1.9 jtdm
    • babinec
« Odgovori #32 u: 25-11-2011, 17:36:28 »
probaj očistit klapnu gasa,zna biti začađena dosta,meni je pomoglo  :mah:

Offline tool75

• Trade Count: (+2)
  • Ovisnik o alfistima
    • RI
« Odgovori #33 u: 25-11-2011, 17:56:23 »
očito 1 cilindar ne radi zbog nečeg, budući da ste probali s drugim injektorima, treba pogledat bobine, svjećice, lulice...

zuna

• Gost
« Odgovori #34 u: 25-11-2011, 20:08:08 »
Meni su ciscenje injektora ,nove svjecice i filter goriva rjesile problem ali mislim da su glavni razlog cuveni injektori  :pivo:

Offline reja

• Pripravnik
  • **
  • Alfa 156 2.0 TS
    • Dubrava Zgb
« Odgovori #35 u: 20-12-2011, 21:57:18 »
Naravno, zašto bi bilo jednostavno kad može biti komplicirano.  :wal:

Zamijenila sam MAF prije par dana, stavila zamjenski, auto se preporodio, normalno vuče, punooo lakše ide u visoke okretaje, ALI sad kod naglog dodavanja ili oduzimanja gasa trokira.
Tj., zacuka na moment i onda ponovno uhvati ritam.

Da li može biti do mafa (iako nekako sumnjam :?:) ili možda klapna gasa?
Svjećice su za promjenu definitivno ali dok maf nije bio zamijenjen to trzanje je bilo puno manje primjetno.  Netko ima iskustva?

Offline Argor

• Administrator
  • Trade Count: (+3)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • 156 JTD + 33 Boxer
    • Koprivnica
« Odgovori #36 u: 20-12-2011, 22:32:22 »
Zamijeni svjećice kad znaš da su loše možda se stanje popravi i provjeri kablove i bobine.

Offline reja

• Pripravnik
  • **
  • Alfa 156 2.0 TS
    • Dubrava Zgb
« Odgovori #37 u: 20-12-2011, 23:35:39 »
Imao isti problem nakon promjene mafa, evo i video, meni su padali okretaji kad bi mu par puta naglo dao gas na nižim okretajima i kod  brze promjene brzine i naglog dodavanja gasa uvijek bi gas "kasnio" pa je auto cuknuo.... Problem riješen zamjenom injektora

Hmmm... a čišćenje injektora? Da prvo probam s tim ili da odmah kupujem nove? Koje su posljedice ako ostane do cca 1.mj. kako je?
« Zadnja izmjena: 21-12-2011, 00:34:52 od reja »

Offline Mirsad

• Ovisnik o alfistima
  • 156 2.0TS+LPG
    • Sarajevo
« Odgovori #38 u: 21-12-2011, 08:33:29 »
Ma odi ti na dijagnostiku, nevalja ti motoric minimuma, i provjeri na dijagnostici taj zamjenski MAF neka ti izmjeri vrijednosti u mirovanju i kako dodajes gas dali daje priblizne vrijednosti.

Offline reja

• Pripravnik
  • **
  • Alfa 156 2.0 TS
    • Dubrava Zgb
« Odgovori #39 u: 21-12-2011, 08:51:02 »
Odoh ja kod Seba, ovako nagađati stvarno nema smisla. Javim rezultate, možda nekome pomognu. Hvala na savjetima do sad.  :ok: