08-07-2020, 15:29:38

Autor Tema: Alfa 159 lampica na vratima  (Posjeta: 264 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Alfaniac

• Trade Count: (0)
  • Pripravnik
  • **
  • Spol: Muški
    • Zagreb
Alfa 159 lampica na vratima
« u: 23-02-2017, 08:38:21 »
Dakle ova crvena lampica kaj signalizira da je auto zaključan na samim vratima je počela dosta slabije blicati. I dalje blica na isti način (prilikom samog pritiska zaključavanja zasvijetli na sekundu i pol i onda u intervalima blica dok je auto zaključan), ali se jedva vidi, kao da je ful oslabila.

E sad, to je crvena LEDica i nemam blage veze zakaj bi slabije svijetlila. S akumulatorom nije nikaj, dakle mora bit do samog napona na lampicu ili do lampice. Jel netko rastavljao vrata da dođe do tog? Koliko je komplicirano?

Nije to sad nekaj bitno, ali mi je bilo draže dok sam odlazio od auta i vidio kak intenzivno svijetli iz daljine. Sad je jedva po mraku primijetiš.

Offline Vendetta

• Sa stažom
  • 159 TI (1.9 JTDm 16v)
    • Split
Odg: Alfa 159 lampica na vratima
« Odgovori #1 u: 23-02-2017, 14:00:57 »
Moraš skinut oplate vrata da dođeš do nje iza... nije komplicirano. Baci oko na ovaj post: LINK

A sad zašto bi slabije svijetlila pojma nemam :dontno:

Tu su isto pisali nešto na temu te ledice: LINK

Offline Alfaniac

• Pripravnik
  • **
    • Zagreb
Odg: Alfa 159 lampica na vratima
« Odgovori #2 u: 23-02-2017, 18:00:34 »
Hvala na ovom prvom linku, čini se dovoljno u glavu opisano. Jedino kaj mi se ne da prolazit kroz to prije neg saznam zakaj bi uopće svijetlila slabije.

Drugi link sam čitao već, i vidim da neki imaju isti problem, međutim tu nikaj nije konkretno rečeno zakaj bi slabije svijetlilo. Logično da lampicu treba zamijenit ak UOPĆE ne radi, ali varira mi ko i ovom nekom liku na alfaowneru. Nekad se dobije i svijetli kak i prije, ali većinu vremena je sad ful slaba.

Da napomenem btw, primijetio sam to tek sad, 3 mj. kolko je auto kod mene (ne mora bit da nije i prije tak bilo, al haj). Znači da sam ja možda nekaj napravio. Imam mali kompulzivan poremećaj pa nekad stisnem zaključavanje 3-4 puta pri odlasku od auta. Jel moguće da se to "potroši" od konstantnog stiskanja? Mislim, autu je već 11 godina, da sam ja uspio iscijedit život iz ledice u 3 mjeseca, ne ide mi u glavu. I nije baš da UVIJEK stisnem 3 puta, nekad mi dođe.. :tooth