17-11-2019, 15:05:46

Autor Tema: grande s...e,voda u motoru ili?  (Posjeta: 13358 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Fiuman

• Gost
  • Trade Count: (0)
Odg: grande s...e,voda u motoru ili?
« Odgovori #20 u: 22-11-2010, 22:46:45 »
vrlo lako dođe do termičkog udara pogotovo kad je motor na radnoj temperaturi  :rolll:

superfly tnt

• Gost
« Odgovori #21 u: 22-11-2010, 22:54:07 »
moze doc i do hidro udara, eto to je ono sta je Dr.M preporucio da se ulije deci ulja u cilindar i onda zavrti da se fino rasporedi po cilindru. bolje da je napisao da se klipovi i ventili fino rasporede po motoru.

cesto se znaju plinski motori na naftnim poljima tako razletit, ako ne "osuse" plin do kraja pa uleti koja kapljica nafte.

imaju i zanimljive svijecice ti motori.

Offline Role 156

• Trade Count: (+9)
  • Ovisnik o alfistima
  • Spol: Muški
  • Alfa 159 2.2JTS SS Ti Beverly tourer 300 ie
    • Požega
« Odgovori #22 u: 22-11-2010, 23:02:54 »
Nazalost je vjerovatno steta veca  :rolll: kolega tu sa foruma iz plitvica je tako isto prosao u karlovcu kad je uletio u veliku vodu na cesti i mjenjao je motor :rolll:
Varijator sekta

Offline ivica

• Sa stažom
  • alfa 156 2.0 TS 98'
    • dubrovnik
« Odgovori #23 u: 22-11-2010, 23:32:25 »
ma more bit sve navedeno.motor je bio na radnoj temperaturi,nakon prvog gasenja tj prolaska kroz lokvu temperatura je bila ko ujutro na plitvicama.vodu je povuko na gljivu.smjestena je ko original ali bez kutije-greska u startu. :wal:to planiram promjenit vec neko vrijeme,a jbg ga sad.ma ja se jos nadam nekom manjem kvaru tipa elektronika.mislim da je to bezbolnija varijanta iako ne znam sto sve moze poc i kolike su cijene.

Offline ivica

• Sa stažom
  • alfa 156 2.0 TS 98'
    • dubrovnik
« Odgovori #24 u: 22-11-2010, 23:33:42 »
nije problem samo termički udar nego i to što voda nije stlačiva kao zrak, dobiješ efekt ko da si u cilindar stavio kamen
ma toga me je najvise strah,mislim ako je to slucaj da ce klipnjace i ventili bit gori nego oni sa prve slike

Offline ivica

• Sa stažom
  • alfa 156 2.0 TS 98'
    • dubrovnik
« Odgovori #25 u: 23-11-2010, 15:13:32 »
danas probo upalit,anlaser ucini ck znaci cuje se ali nema snage pokrenut makinu.znaci zaribalo.na sipki od ulja se vidi emulzija tj da ima vode..dok se ne otvori  ne znam tocnu stetu ali pretpostavljam da je klipnjaca ko iz prve slike.samo ne znam da li stradaju ventili  i klipovi.moze li to proci liso.e sad kad je ovakva situacija glupo je samo to radit iako vjerojatno nisu posli lezaji.sad treba komplet sve nanovo,znaci temeljni ,leteci klipovi ,klipnjace sredit redilicu i komplet glavu.s obzirom na ove danasnje obavjesti sto mislite kolika je steta,sto se MORA mjenjat a sto vjerovatno nije stradalo.problem su novci jer mi je ovo jedino prometalo.znam da ima nede na forumu i probacu pronac ali ajte dajte cijene pojedinih djelova da znam koliko mi treba novaca za generalnu :mah:

Offline Bandit

• Član Alfa Kluba12
  • Trade Count: (+5)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
    • Split
« Odgovori #26 u: 23-11-2010, 17:32:37 »
danas probo upalit,anlaser ucini ck znaci cuje se ali nema snage pokrenut makinu.znaci zaribalo.na sipki od ulja se vidi emulzija tj da ima vode..dok se ne otvori  ne znam tocnu stetu ali pretpostavljam da je klipnjaca ko iz prve slike.samo ne znam da li stradaju ventili  i klipovi.moze li to proci liso.e sad kad je ovakva situacija glupo je samo to radit iako vjerojatno nisu posli lezaji.sad treba komplet sve nanovo,znaci temeljni ,leteci klipovi ,klipnjace sredit redilicu i komplet glavu.s obzirom na ove danasnje obavjesti sto mislite kolika je steta,sto se MORA mjenjat a sto vjerovatno nije stradalo.problem su novci jer mi je ovo jedino prometalo.znam da ima nede na forumu i probacu pronac ali ajte dajte cijene pojedinih djelova da znam koliko mi treba novaca za generalnu :mah:

Pa vjerojatno dijelovi i ruke, do 8-10 tkn...
Postoji Alfa i (ne) postoje drugi automobili.

Offline ivica

• Sa stažom
  • alfa 156 2.0 TS 98'
    • dubrovnik
« Odgovori #27 u: 23-11-2010, 17:56:53 »
 :o000:  :wal: sto bi sve trbalo ic i kako se krecu cijene

superfly tnt

• Gost
« Odgovori #28 u: 23-11-2010, 17:58:21 »
ako radis sve onda kupi sve sta se da promijeniti. samo se dobro raspitaj za dijelove jer je lagano poceo bit show sa nabavom tih dijelova. pada se za slobodu na glavnim lezajima recimo.

Offline kristian 33

• Pripravnik
  • **
  • alfa 75- 1.8.87,alfa 75 2.0ts& 1.6,giulia super
    • savudrija(umag)
« Odgovori #29 u: 23-11-2010, 17:58:52 »
prvo skini svijecice i probaj radilicu okretat kljucem nikako anlaserom,ako se dobro okrece i izbaci svu vodu van onda probaj paliti,a ako kad vrtis radilica blokira znaci da je savijena klipnjaca i da klip udara u radilicu. :da:
"obozavam alfe na frgazere"

Offline Isus

• Ovisnik o alfistima
  • 164 TS
    • ZG Pešča
« Odgovori #30 u: 23-11-2010, 18:17:54 »
skidaj karter, ako je emulzija odna je vrisnuo dihtun glave ili ej nesto gore.
Kockasti auto, najbolji auto.

Offline ivica

• Sa stažom
  • alfa 156 2.0 TS 98'
    • dubrovnik
« Odgovori #31 u: 23-11-2010, 18:22:42 »
jos dva dana nocnih smjena pa sebacamo na skidanje djeelova.dotad dajte savjete i samo savjete

Offline Isus

• Ovisnik o alfistima
  • 164 TS
    • ZG Pešča
« Odgovori #32 u: 23-11-2010, 18:30:03 »
jos dva dana nocnih smjena pa sebacamo na skidanje djeelova.dotad dajte savjete i samo savjete

skinut karter i glavu.
cim je pomjesao ulje i vodu ne valja.

Offline ivica

• Sa stažom
  • alfa 156 2.0 TS 98'
    • dubrovnik
« Odgovori #33 u: 23-11-2010, 18:58:24 »
moze li detaljnije kako da kljucem zakrenem radilicu,mozda i ilustracija.nisam to nikad radio.daleko sam od znalca ali nisam bas ni laik. :mah:

Offline ivica

• Sa stažom
  • alfa 156 2.0 TS 98'
    • dubrovnik
« Odgovori #34 u: 23-11-2010, 19:02:47 »
dajte  sto vise objasnjenja KAKO DA nesto napravim.na sto pazit savjeti i tipovi da prode sto bezbolnije.nisam bas pri parama da dajem nekom mehu bespotrebno.bar za ovo sto bi mogo sam-dignut glavu i karter i vidjet stanje.pa malo ciscenja i slajfanja .a kad dodemo do djelova i sastavljanja vidjecemo.

Offline Isus

• Ovisnik o alfistima
  • 164 TS
    • ZG Pešča
« Odgovori #35 u: 23-11-2010, 19:12:12 »
moze li detaljnije kako da kljucem zakrenem radilicu,mozda i ilustracija.nisam to nikad radio.daleko sam od znalca ali nisam bas ni laik. :mah:

gle pomjesoa je ulje i vodu nema smisla sad vrtiti.

Po meni skinuti karter, i vidjeti na sto lice lezajevei, skinuti glavu i povaditi klipove.

Offline kristian 33

• Pripravnik
  • **
  • alfa 75- 1.8.87,alfa 75 2.0ts& 1.6,giulia super
    • savudrija(umag)
« Odgovori #36 u: 23-11-2010, 19:38:40 »
a zasto bi trebao pomijesati ulje i vodu bas zbog dihtunga glave,ako je povuko dosta vode nesto vode pri sabijanju prodze kroz karike i gle zavrsi u karter i pomjesa se s uljem.moj savjet cim prije skini svjecice dobro ga izverglaj da ne zahrdzaju cilindri,poskidaj kutiju filter i cijev do leptira,pogledaj da nema u kolektoru negdje na dnu vode,kad budes siguran da nema vode onda tek mozes paliti,naravno za operacije ciscenja je dobro imati kompresor s pistoljem za ispuhavanje i dobro ispuhati snekim nastavkom kroz rupu za svijeciu cilindar to je dobro cak verglajuci napravit cilindar po cilindar i kroz leptir i kolektor.i onda ako bude upalio cuces kako radi ako nakon par minuta ili nakon sto promjenis ulje bude lupao i sl. nema durge nego skidanja glave a prije skidanja glave mozes i izmjerit kompresiju pa ces znati otprilike koliko je klipnjaca pokrivilo.A PRIJE SVEGA TOGA PRVA OPERCIJA KOJA TI JE CINITI KAD BUDES DOSAO KOD AUTA JE SKINUTI SVIJECIE,SKINUTI KOTAC(DESNI)MAKNES ZASTITNU PLASTIKU I SA GEDOROM I NASTAVKOM PROBAS OKRETAT RADILICU(brza metoda je dignes desnu stranu u zrak stavis u 4 i probas vrtit kotac)AKO SE RADILICA BUDE LAGANO OKRETALA ONDA IDES S GORE NAVEDENIM METODAMA,A AKO BUDE ISLA MALO PA BLOKIRALA PA ISTO TAKO U DRUGU STRANU ONDA JAO TEBI RASTAVLJANJE.
"obozavam alfe na frgazere"

Offline ivica

• Sa stažom
  • alfa 156 2.0 TS 98'
    • dubrovnik
« Odgovori #37 u: 23-11-2010, 20:01:05 »
probacu prvo ovo-dic desnu bandu ,4-ta pa motaj.ali mislim za k...c.vec sam napiso,anlaser se cuje ck,ali auto ne vergla.znaci kljuc u bravu ,kontakt,sve se lampe popale ,pogase,opalenje,anlaser ucini ck i corak nista vise .ne cuje se verglanje.

Offline ivica

• Sa stažom
  • alfa 156 2.0 TS 98'
    • dubrovnik
« Odgovori #38 u: 23-11-2010, 20:02:44 »
Kakve veze ima dihtung glave s ulaskom vode u vruć motor???? :?:
mozda zbog prevelikih termickih naprezanja-pa je pukla i pomjesala

Offline Isus

• Ovisnik o alfistima
  • 164 TS
    • ZG Pešča
« Odgovori #39 u: 23-11-2010, 20:03:23 »
moguce da je anlaser pregorio. fino dingi kotac ubaci u 5 brzinu makni i vrti .
al mi se ne svidja to kaj imas emulziju. jel imas emulzije i pod cepom od ulja?